Esileht Koolilaps e-känguru ja pettused

Näitan 30 postitust - vahemik 121 kuni 150 (kokku 152 )

Teema: e-känguru ja pettused

Postitas:

Siit koorub välja, et lapsevanemad vajavad oma nuputamisvõistlust, see näib neile meeldivat. Känguru ka lapsevanematele, aga mitte üleliia keeruline, et huvi ikka säiliks. Väga tore, et siinmail nii nuputamishuviline rahvas on.

Ja soovitatavalt algklasside tasemel. Siis saavad kõik särada ????

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 19.05 21:59; 20.05 08:23; 20.05 11:16; 20.05 20:55; 21.05 10:03; 02.06 10:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siit koorub välja, et lapsevanemad vajavad oma nuputamisvõistlust, see näib neile meeldivat. Känguru ka lapsevanematele, aga mitte üleliia keeruline, et huvi ikka säiliks. Väga tore, et siinmail nii nuputamishuviline rahvas on.

Ja soovitatavalt algklasside tasemel. Siis saavad kõik särada ????

Tegelikult oligi Kängurul nii sel kui ka juba eelmisel aastal ka vilistlaste kategooria. Sel aastal ma ei osalenud, aga eelmise aasta vilistlaste ülesanded olid mu meelest samad, mis kadettidel (7.–8. klass), ainult pisut muudetud järjekorras.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.05 18:50; 19.05 10:55; 02.06 10:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sel aastal ma ei osalenud, aga eelmise aasta vilistlaste ülesanded olid mu meelest samad, mis kadettidel (7.–8. klass), ainult pisut muudetud järjekorras.

Sel aastal oli nii benjaminidelt, kadettidelt, juunioridelt kui studentidelt ülesandeid vilistlastel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 21 korda. Täpsemalt 18.05 16:48; 18.05 23:47; 19.05 10:59; 19.05 13:33; 19.05 13:48; 19.05 21:11; 19.05 23:26; 20.05 01:06; 20.05 19:40; 20.05 23:43; 20.05 23:47; 21.05 00:56; 21.05 17:38; 25.05 12:56; 25.05 15:47; 25.05 17:16; 25.05 23:01; 26.05 13:36; 26.05 18:14; 27.05 01:40; 02.06 11:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Khm, kas ma saan õigesti aru, et seekord oli pre-ekolieridel üks max punktidega lahendaja ja eelmise aasta max punktide 102 last sai täis 99/100 juures 120-st? Eelmise aasta max punktidega teinud esimese klassi lapsed tegid pealegi teist korda – võistlus tuttav, ise targemad jne?

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selle aasta graafikud on jah nagu tavaliselt, eelmine aasta oli “teistsugune”. Huvitav kas lapsed saavad kuskilt ise ka vaadata oma tulemusi või peab ootama kuni kool teada annan tulemused.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meile andis kool teada.

104 punkti ja 5409 lahendaja seas 106. koht.

4 kl.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas kuskil on graafikud ka üleval? Ma ei tea veel kummagi lapse tulemusi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas kuskil on graafikud ka üleval? Ma ei tea veel kummagi lapse tulemusi.

Sain juba info, et täna saadeti tulemused kooli. Eks siis lähipäevil kuuleb.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Iga vanusegrupi 50 parima tulemused on teaduskoolis väljas.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Iga vanusegrupi 50 parima tulemused on teaduskoolis väljas.

Nojah, umbes iga sajas laps saab sealt oma tulemuse teada. 99% saab info ikka kooli kaudu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu meelest võiks rohkem tulmusi avalikustadas, 500 oleks paras arv, need kes umbes saavad ka auhinnad. 500 hulgas on kindlasti juba auasi olla. Ühe lapse tulemuse praegu näen kohe, teine jääb tavaliselt  natuke tahapoole, ise muidu tulemusega alati rahul, aga nüüd oota millal kool annab teada.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ühed ja samad nimed tabeli eesotsas, minu laps on juunior ja temaga koos on esimese viiekümne hulgas vähemalt kolmandik samu nimesid kes esimesest klassist peale, 10 aastat järjest. Osadele lastele lihtsalt sobib nuputamine.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nüüd veidi teemaväline kommentaar kogu selle Känguru  suunas, mis mind isiklikult jubedalt häirib. Kuidas on võimalik, et selline kahtlemata nutikate inimeste poolt korraldatud ürituse Eesti logo näeb välja nagu selle oleks teinud keegi  intellektipuudega isik? Kas tõesti mingit nähtavat kasu ei ole selles aju arendamisest, et selliseid jõledused aastal 2022 Eestis laste silme alla veel satuvad.  Lisaks magedale visuaalile ole eriti “nutikas” eelmise aasta e-känguru kompostisoon loetamatu halli numbri ja üldtuntud pööblifondi – valge Comics Sansiga.  On üldse mingit kasu nende loogikaülesannete lahendamisest kellelegi?!

+2
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nüüd veidi teemaväline kommentaar kogu selle Känguru suunas, mis mind isiklikult jubedalt häirib. Kuidas on võimalik, et selline kahtlemata nutikate inimeste poolt korraldatud ürituse Eesti logo näeb välja nagu selle oleks teinud keegi intellektipuudega isik? Kas tõesti mingit nähtavat kasu ei ole selles aju arendamisest, et selliseid jõledused aastal 2022 Eestis laste silme alla veel satuvad. Lisaks magedale visuaalile ole eriti “nutikas” eelmise aasta e-känguru kompostisoon loetamatu halli numbri ja üldtuntud pööblifondi – valge Comics Sansiga. On üldse mingit kasu nende loogikaülesannete lahendamisest kellelegi?!

Vabandan, et nii otse ütlen, aga intelligentne ja ülikoolis käinud inimene peaks teadma, et Eestis on ülikoolide rahastamine viimased kümme aastat madalseisus kui mitte öelda, et olematu. Kuskohast see logo tegemise raha peaks tulema kui personalile ei jätku isegi palgaraha?

Sa võiksid selle küsimuse saata haridusminister Liina Kersnale.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nüüd veidi teemaväline kommentaar kogu selle Känguru suunas, mis mind isiklikult jubedalt häirib. Kuidas on võimalik, et selline kahtlemata nutikate inimeste poolt korraldatud ürituse Eesti logo näeb välja nagu selle oleks teinud keegi intellektipuudega isik? Kas tõesti mingit nähtavat kasu ei ole selles aju arendamisest, et selliseid jõledused aastal 2022 Eestis laste silme alla veel satuvad. Lisaks magedale visuaalile ole eriti “nutikas” eelmise aasta e-känguru kompostisoon loetamatu halli numbri ja üldtuntud pööblifondi – valge Comics Sansiga. On üldse mingit kasu nende loogikaülesannete lahendamisest kellelegi?!

Sul on kohutav suhtumine, kas kadedus hammustas? Minu laps sai Kängurus väga hea koha, mitmenda sinu laps sai? Ma arvan, et normaalsele lapsevanemale on tähtis sisu mitte välimus. Ma kiidan tublisid korraldajaid, kes aastast aastasse nii kvaliteetset ja olümpiaadidest erinevat võistlust korraldavad.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nüüd veidi teemaväline kommentaar kogu selle Känguru suunas, mis mind isiklikult jubedalt häirib. Kuidas on võimalik, et selline kahtlemata nutikate inimeste poolt korraldatud ürituse Eesti logo näeb välja nagu selle oleks teinud keegi intellektipuudega isik? Kas tõesti mingit nähtavat kasu ei ole selles aju arendamisest, et selliseid jõledused aastal 2022 Eestis laste silme alla veel satuvad. Lisaks magedale visuaalile ole eriti “nutikas” eelmise aasta e-känguru kompostisoon loetamatu halli numbri ja üldtuntud pööblifondi – valge Comics Sansiga. On üldse mingit kasu nende loogikaülesannete lahendamisest kellelegi?!

Vabandan, et nii otse ütlen, aga intelligentne ja ülikoolis käinud inimene peaks teadma, et Eestis on ülikoolide rahastamine viimased kümme aastat madalseisus kui mitte öelda, et olematu. Kuskohast see logo tegemise raha peaks tulema kui personalile ei jätku isegi palgaraha?

Sa võiksid selle küsimuse saata haridusminister Liina Kersnale.

Millisest otsast on maitselage kujunduse endale valimine(!) rahastusega seotud? Keegi lahke lapsevanem, miks mitte ka laps,  oleks neile kindlasti midagi rohkem normintellekti väljendavat poole tunniga valmis teinud. See, et selline kujundus sai kellegi targa inimese poolt valitud on minu jaoks lihtsalt kummaline. Võib ju küll avalikul suurüritusel lasta lavale laulma inimese, kes viisi ei pea, aga kindlasti leiduks isegi tasuta ka keegi, kes natukenegi peab.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nüüd veidi teemaväline kommentaar kogu selle Känguru suunas, mis mind isiklikult jubedalt häirib. Kuidas on võimalik, et selline kahtlemata nutikate inimeste poolt korraldatud ürituse Eesti logo näeb välja nagu selle oleks teinud keegi intellektipuudega isik? Kas tõesti mingit nähtavat kasu ei ole selles aju arendamisest, et selliseid jõledused aastal 2022 Eestis laste silme alla veel satuvad. Lisaks magedale visuaalile ole eriti “nutikas” eelmise aasta e-känguru kompostisoon loetamatu halli numbri ja üldtuntud pööblifondi – valge Comics Sansiga. On üldse mingit kasu nende loogikaülesannete lahendamisest kellelegi?!

Vabandan, et nii otse ütlen, aga intelligentne ja ülikoolis käinud inimene peaks teadma, et Eestis on ülikoolide rahastamine viimased kümme aastat madalseisus kui mitte öelda, et olematu. Kuskohast see logo tegemise raha peaks tulema kui personalile ei jätku isegi palgaraha?

Sa võiksid selle küsimuse saata haridusminister Liina Kersnale.

Millisest otsast on maitselage kujunduse endale valimine(!) rahastusega seotud? Keegi lahke lapsevanem, miks mitte ka laps, oleks neile kindlasti midagi rohkem normintellekti väljendavat poole tunniga valmis teinud. See, et selline kujundus sai kellegi targa inimese poolt valitud on minu jaoks lihtsalt kummaline. Võib ju küll avalikul suurüritusel lasta lavale laulma inimese, kes viisi ei pea, aga kindlasti leiduks isegi tasuta ka keegi, kes natukenegi peab.

Logo kujundamine on sellisel võistlusel viimane prioriteet ja haritud inimene ei tee järeldusi kesta järgi.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui laps sai Kängurul nõrga koha, siis lapsevanem võiks oma frustratsiooni kuidagi teisiti välja elada kui logo kritiseerimisega.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii naljakas kuidas see Känguru nii hullult lapsevanematele korda läheb. Läbi aegade on ju olnud ka olümpiaadid, ei mäleta ühtegi sarnast teemat siin olümpiaadide kohta.  Lisaks on veel igasugu teisi nuputamisvõistluseid – “Nuputa”, “Kuubik” jms.

Känguru on tore võistlus, kus laps saab ennast proovile panna ja teistega võrrelda, aga loodetust kehvem tulemus nüüd ka mingi traagika ei ole. Minu laps on igal aastal teinud, pärast õhtul oleme koos lahendanud neid ülesandeid mida ta ei osanud (või paneb vanemad proovile ka nendega mida ta oskas). Tore ja lõbus, muud ei miskit.

(megatotter on veel mingi logo kallal viriseda)

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii naljakas kuidas see Känguru nii hullult lapsevanematele korda läheb. Läbi aegade on ju olnud ka olümpiaadid, ei mäleta ühtegi sarnast teemat siin olümpiaadide kohta. Lisaks on veel igasugu teisi nuputamisvõistluseid – “Nuputa”, “Kuubik” jms.

Känguru on tore võistlus, kus laps saab ennast proovile panna ja teistega võrrelda, aga loodetust kehvem tulemus nüüd ka mingi traagika ei ole. Minu laps on igal aastal teinud, pärast õhtul oleme koos lahendanud neid ülesandeid mida ta ei osanud (või paneb vanemad proovile ka nendega mida ta oskas). Tore ja lõbus, muud ei miskit.

(megatotter on veel mingi logo kallal viriseda)

Aamen selle peale. 100% sinuga nõus.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii naljakas kuidas see Känguru nii hullult lapsevanematele korda läheb. Läbi aegade on ju olnud ka olümpiaadid, ei mäleta ühtegi sarnast teemat siin olümpiaadide kohta.  Lisaks on veel igasugu teisi nuputamisvõistluseid – “Nuputa”, “Kuubik” jms.

Ma arvan, et “Känguru” teemal võtavad siin sõna algklassilaste emad. Sellel vanuseklassil pole veel muid ainevõistlusi, aga kuidagi tahaks ikka ju oma last teistega võrrelda. Ja neid ülesandeid suudavad lapsevanemad ise ka lahendada. Olümpiaadiülesannetega jäävad enamus juba hätta.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olümpiaadiülesannetega jäävad enamus juba hätta.

Üks kahest – sa oled kas äärmiselt kursis uute emakeele suundadega (alles hiljuti lubas ÕS selles tähenduses ainult enamik) või siis tegid vea teadmatusest.

Natuke sapine kommentaar on tingitud sinu põhjendamatust üleolekust ja Kängurust huvitatud lapsevanemate halvustamisest. Teemas kirjutavad ju mitmete juunioride vanemad, näiteks. Teistest olümpiaadidest kirjutaks ka, kui need oleks sama avalikult ja laialt turundatud ja levitatud, eelmiste aastate tekstid saadaval jne jne. Need on kaks erinevat toodet, Känguru ongi laiatarbe jaoks mõeldud.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu meelest on see logo 1996. aastast muutumatuna püsinud. Suva ju, kui “so 90s” see välja näeb? Ongi kämp praeguseks…

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii naljakas kuidas see Känguru nii hullult lapsevanematele korda läheb. Läbi aegade on ju olnud ka olümpiaadid, ei mäleta ühtegi sarnast teemat siin olümpiaadide kohta. Lisaks on veel igasugu teisi nuputamisvõistluseid – “Nuputa”, “Kuubik” jms.

Ma arvan, et “Känguru” teemal võtavad siin sõna algklassilaste emad. Sellel vanuseklassil pole veel muid ainevõistlusi, aga kuidagi tahaks ikka ju oma last teistega võrrelda. Ja neid ülesandeid suudavad lapsevanemad ise ka lahendada. Olümpiaadiülesannetega jäävad enamus juba hätta.

Tegelikult tulevad siin (suuremate klasside puhul) ette samad nimed, mis ka matemaatikaolümpiaadi lõppvoorus, nii et paljud ikka ei jää hätta

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegelikult tulevad siin (suuremate klasside puhul) ette samad nimed, mis ka matemaatikaolümpiaadi lõppvoorus, nii et paljud ikka ei jää hätta

Ma oma kommentaaris pidasin silmas ikka lapsevanemaid.
Ja mida vanema on klassiga on tegu, seda vähem osalejaid on ning nimed tõesti kattuvad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üks kahest – sa oled kas äärmiselt kursis uute emakeele suundadega (alles hiljuti lubas ÕS selles tähenduses ainult enamik) või siis tegid vea teadmatusest. Natuke sapine kommentaar on tingitud sinu põhjendamatust üleolekust ja Kängurust huvitatud lapsevanemate halvustamisest. Teemas kirjutavad ju mitmete juunioride vanemad, näiteks. Teistest olümpiaadidest kirjutaks ka, kui need oleks sama avalikult ja laialt turundatud ja levitatud, eelmiste aastate tekstid saadaval jne jne. Need on kaks erinevat toodet, Känguru ongi laiatarbe jaoks mõeldud.

Sinu esimene lause läheb selle-eest väga sapise kommentaari alla. Enamus/enamik – seda kasutavad 100% õigesti ainult sinusugused keelenatsid ning ära üritagi tulla väitma, et mu kommentaar tänu sellele enamikule arusaamatu oli.

See, et sa minu kommentaarist sapist üleolekut ja halvustamist välja lugesid, see on konkreetselt sinu enda probleem. Minu kommentaar polnud sellena mõeldud, vaid oli reaalsuse kirjeldus.

Matemaatikaolümpiaad pole muide mingi salajane asi. Need, kes matemaatikast huvitatud on ja seal osalevad, teavad ka, kust infot leida. Kuna ma pole kade, siis jagan siia ka – https://www.math.olympiaadid.ut.ee/. Palun väga, on olemas nii erinevate aastate erinevate võistluste ülesanded kui ka lahendused. Palun tee proovi, mitut gümnaasiumi lõppvooru ülesannet sa lahendada suudad.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Enamus/enamik – seda kasutavad 100% õigesti ainult sinusugused keelenatsid ning ära üritagi tulla väitma, et mu kommentaar tänu sellele enamikule arusaamatu oli.

Sõna “nats” käsitlus sarnaneb sul väga kangelasliku vene rahva omale. Aru saamist loomulikult vigane tekst ei sega, kuid häiriv on küll.

Palun tee proovi, mitut gümnaasiumi lõppvooru ülesannet sa lahendada suudad.

Gümnaasiumi omi loomulikult ei suuda ilma materjali üle kordamata ja selles pole midagi häbenemisväärset. Põhikooli omadega saan küll hakkama.

0
-2
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Minu meelest võiks rohkem tulmusi avalikustadas, 500 oleks paras arv, need kes umbes saavad ka auhinnad. 500 hulgas on kindlasti juba auasi olla. Ühe lapse tulemuse praegu näen kohe, teine jääb tavaliselt natuke tahapoole, ise muidu tulemusega alati rahul, aga nüüd oota millal kool annab teada.

Algusaastate täisnimekirjad on väljas failidena, aga varasemalt olid need veebikujul ja tulid otsimootorist isiku nimeotsinguga välja. Mingil eluperioodil ma oma aegumatute keskpäraste tulemuste sellise leitavuse üle liialt rõõmu ei tundnud. Ei tea kuidas jõuti selle uuema aja 50 parima nimetamiseni või miks ei võiks rohkem (AKI?), aga sel aastal on mul küll hea refereerida lapsele, et näe ma olen samuti siin lehel kirjas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Gümnaasiumi omi loomulikult ei suuda ilma materjali üle kordamata ja selles pole midagi häbenemisväärset. Põhikooli omadega saan küll hakkama.

Sa oled kas igapäevaelus matemaatikaga lähedalt seotud või ülbelt enesekindel. Kuna sa ei teadnud, kust neid ülesandeid näha saab, siis on märksa  tõenäolisem teine variant. Lihtsalt infoks, matemaatika lõppvoorus hakkama saamiseks ei piisa kooliprogrammist. Sealsed edukat tegelevad matemaatikaga märksa rohkem kui ainult koolitundides ning Kängurul osalemine on neile ainult meelelahutus.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa oled kas igapäevaelus matemaatikaga lähedalt seotud või ülbelt enesekindel. Kuna sa ei teadnud, kust neid ülesandeid näha saab, siis on märksa tõenäolisem teine variant.

Ei, ma ei ole igapäevaelus matemaatikaga seotud. Mõlemat last olen aga suutnud gümnaasiumini matemaatikas toetada, ka näiteks teaduskooli ülesannete osas. Loomulikult ei saa ma väita, et kõiki ülesandeid lõppvoorus lahendada oskan, aga sinu arvamus, et kõigi lapsevanemate, eriti nende, kes Känguru vastu huvi tunnevad, teadmised matemaatikast ainult algklassideni piisavad on, ei päde. Kängurut olen, muide, ka ise mitu aastat täiskasvanute kategoorias lahendanud, sel aastal kahjuks sellist võimalust ei olnud. Oma tutvuskonnas tean päris mitut ema, kes samamoodi Kängurus osalenud on, võrdlesime omavahel tulemusi ja pidasime väikest võistlust. Kängurul pole viga midagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 121 kuni 150 (kokku 152 )


Esileht Koolilaps e-känguru ja pettused