Esileht Tööelu, raha ja seadused. E-kirjad ja viisakuste vahetamine

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: E-kirjad ja viisakuste vahetamine

Postitas:
Kägu

Kas on mingi etikett, kuidas e-kirju vahetades viisakusväljendeid lisada? Pean silmas seda, et tööalaselt saadan mõnikord päeva jooksul sama inimesega korduvaid kirju. Esimesel korral alustan kirja mõistagi teretamisega ja lõppu kirjutan samuti mõne viisakusväljendi. Aga kui me siis korduvalt teineteisele uusi kirju saadame mõnetunniste vahedega, kas siis võiks need teretamised ära jätta? 🙂 Minu meelest on veider päeva jooksul mitu korda tere öelda.

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tere jätta ära ja lõppu kirjuta.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Käisin õigekirjakoolitusel ja küsisin seal selle kohta. Koolitaja ütles, et piisab, kui esimeses kirjas teretada, rohkem teretama päeva jooksul ei pea, kui saadate mitu kirja. Samas lõppu olen ikka pannud “Heade soovidega” vormeli, mõnikord on aga see ka ära jäänud, kui kirja saaja näiteks ise seda enam ei kasuta (siis olen tema stiili kopeerinud).

Tuletan siinkohal ka meelde, et kirja alguses ei käi “Tere” järele koma, nii et õige on:
Tere
Tere!
Koma käib, kui järgneb üte, näiteks
Tere, Mari
Tere, Mari!

Samuti ei käi kirja lõppu pärast viisakusvormelit koma, nii et õige on:
Heade soovidega
Krista

Lugupidamisega
Mari Kana

+12
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tere jätan ära, aga signatuuri lisan alati alla.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Võid ka panna nt Tere taas!

Palju sõltub, mis tasemel suhtlus on, kui familiaarseks saab minna. Nt võib sõltuvalt suhtlusteemast  ja formaalsusastmest alustada ka hoopis : Tänan kiire vastuse eest!

Kui on vabam suhtlus, siis muidugi on dialoogi vormis ilma viisakusvormeliteta.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma kirjutan ikka iga e-kirja algusesse “tere”, aga korduva kirjavahetuse lõppu alati ilmtingimata “heade soovidega” vms ei pane.

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina vahetan samade inimestega teinekord päevas 10 korda tere e-kirjades. Aga ka reaalelus, kui ma tahan midagi näiteks teises kabinetis istuvalt töökaaslaselt küsida, ma teretan teda iga kord. Mitte ei hakka ukselt kohe jaurama, et “Kuule, seda et…”
Lähen sisse, naeratan, ütlen tere või tere jälle ja teen pisikese pausi, et oodata, kas teine saab mind kuulata.

Mulle küll selles olukorras, kus jutuks on infovahetus, ei tundu imelik iga kord teretada. Niisama koridoris möödudes jah ei tereta 7 korda päevas, aga siis ka ma ju otse ei pöördu tema poole ega tema minu poole.
Aga kui kõnetan inimest, kes ei ole minuga pidevalt samas ruumis ja üksteisele nähtavad, siis teretan igal pöördumisel. Nii reaalis kui ka e-kirjas. Ka telefonis ei hakka samale inimesele päevas komandat korda helistades kohe paristama “Kle, ütle mulle…” vaid alustan tere või tere jällega, Kägu siin.
Kõik töökaaslased teevad nii, ma pole ebaviisakust küll märganud.

+1
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina vahetan samade inimestega teinekord päevas 10 korda tere e-kirjades. Aga ka reaalelus, kui ma tahan midagi näiteks teises kabinetis istuvalt töökaaslaselt küsida, ma teretan teda iga kord. Mitte ei hakka ukselt kohe jaurama, et “Kuule, seda et…” Lähen sisse, naeratan, ütlen tere või tere jälle ja teen pisikese pausi, et oodata, kas teine saab mind kuulata.

See kõlab minu jaoks küll kummaliselt. Olen aastaid kontoris töötanud, kus igapäevaselt on samade töökaaslastega vaja suhelda. Ei kujuta küll, et lähen juba neljandat korda ühe kolleegi kabinetti ja alustan jälle teretamisega … Loomulikult ei hakka ka jaurama kuule- seda-et-stiitlis, aga ütlen näiteks: “Vabandust, on sul hetk aega?” Aga iga kord uuesti teretada oleks küll veider.

+11
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Hommikul tulen tööle ja ütlen kolleegidele tere ning lähen oma kabinetti, siis sealt välja tulles küll uuesti teretama ei hakka. Assistendi poole pöördun  päevas 10x, kummaline oleks teda pidevalt teretada.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Loomulikult onveider, miks iga kord vestluse sees teretada? Kui endale sulle juba tundub imelik, miks seda siis jätkata?

Mul on 1 meessoost äripartner, kes absoluutselt ifa x ütleb tere ka, kuigi meie vestlus on juba vb km pikkune ja lisaks oleme ammu tuttavad. Jumala imelik 😄

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

See sõltub ainult ja ainult sellest, kellega sa neid kirju vahetad – kas mingi sama taseme kolleegiga või mõne tippjuhiga, kas teise eestlasega või kellegagi teisest kultuurist, jne. Ühest vastust ei ole.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meil oli minu ammuses lapsepõlves külas üks lollike keda naerdi, et ta päevas mitu korda ütleb samadele inimestele tere. Nüüd olen mina e-postis samasugune. Kui sama kirja edasi-tagasi kiiresti veeretame, siis ei kirjuta aina uuesti tere, aga kui pikem vahe jääb, siis küll.
Jube tüütud on kirja lõppu välja mõeldud kaunite sügiste ja säravate päevade soovimised. Naisinimestel on tüütu komme selliseid luuleridu sinna sepitseda. Jään siis mõtlema, et mida küll peaks samaväärset vastama, aga midagi head ei tule pähe. Palun ärge nii tehke!!

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jube tüütud on kirja lõppu välja mõeldud kaunite sügiste ja säravate päevade soovimised. Naisinimestel on tüütu komme selliseid luuleridu sinna sepitseda. Jään siis mõtlema, et mida küll peaks samaväärset vastama, aga midagi head ei tule pähe. Palun ärge nii tehke!!

Just! Mulle ka ei meeldi eriti, aga saan aru, et see on automaatne allkiri, mis kord valmis tehtud ja läheb iga kirjaga kaasa.
Minu g-mailis on samuti automaatne allkiri, aga ei midagi luulelist. Lihtsalt Lugupidamisega + nimi + kontaktandmed. Mõnel juhul valin ka tavalisest erineva allkirja, mul on mitu varianti salvestatud.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Just! Mulle ka ei meeldi eriti, aga saan aru, et see on automaatne allkiri, mis kord valmis tehtud ja läheb iga kirjaga kaasa.

Ei ole, neid luulelisi treitakse pidevalt uusi. Kohe nagu kaaskodanike ahistamiseks.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kõige õudsam on emoticon. Rõhutab ebakindlust.

+1
-8
Please wait...

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Esileht Tööelu, raha ja seadused. E-kirjad ja viisakuste vahetamine