Esileht Koolilaps E-kirjasuhtlus klassijuhatajaga

Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )

Teema: E-kirjasuhtlus klassijuhatajaga

Postitas:

Olen veidikene ehmunud tänase juhtumi peale. Nimelt täna õhtupoolikul lapsega vesteldes tekkis mul üks küsimus, mida siis hiljem klassijuhatajale e-posti teel viisakalt esitama hakkasin. Kell oli kirja kirjutamise ajal 21.30.
Vastuse kirjale sain paari minuti jooksul. Kiri oli üldpildis selline:

Tere, hilisõhtul!

TEKST

Mul pole kooli dokumentatsiooni kodus kaasas!

Õp. XXX
Inimene!

Küsimus oli nimelt selles, et eelmisel kuul sai tasutud kooli oktoobrikuu söögiraha. Ja minu laps siiani peab omale kodust toitu kaasa tassima, kuigi teised raha maksnud lapsed söövad koolitoitu. Lisasin, et makse sai tehtud hoolikalt, selgitusse lisatud kõik vajalik ja ka viitenr korrektne.
Mõtlesin, et küsin enne klassijuhatajalt infot, kui aga tema mind ei oska aidata, siis pöördun kooli sekretäri poole.

Kas tegin õpetajale liiga, kirjutades talle kirja kl 21.30? Minu teada oleksin võinud ka selle kirja kirjutada kl 4 öösel, ma ei eeldanud kohest vastust. Kas tegin liiga, et enne sekretäri poole pöördumist lootsin vastust saada klassijuhatajalt? Kas klassijuhatajal on õigus suhelda lapsevanemaga ebaviisakalt?

Loeks teie arvamusi. Kui keegi leiab, et käitusin valesti, andke tuld. Kõik vastused on oodatud.
Tänan!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 08.10 22:22; 08.10 22:58; 08.10 23:06; 08.10 23:47; 09.10 16:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma leian, et õpetaja pole just viisakas.. Loomulikult satun selle arvamuse peale jälle õpetajate ringkaitse rünnaku alla, aga see on perekoolis ka loomulik.

Lisaks sellele, et õpetaja on inimene, on ka lapsevane inimene. Ja kirjutab kirju sel ajal, kui talle ajaliselt sobib. Kui kirja saatmise sobiv aeg on pool 10 õhtul, ei eelda ta ometi, et ta vastuse kohe saab. Täiesti piisab ju kui õpetaja vastab mõne järgneva tööpäeva jooksul, siis kui õpetajale sobiv vastamise aeg on.

Aga tundub, et mõne õpetaja arvates, tohib talle meili saata ainult siis, kui temal parajasti on aega lugeda ja vastata…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.10 22:29; 08.10 22:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

enamikes koolides ei tegele üldse klassijuhataja ega kool õpilaste toitlustamisega, vaid seda teeb eraldi toitlustusfirma, mis rendib koolilt vaid ruume.
nt meie koolis kannavad gümnasistide vanemad laste toiduraha toitlustusfirma arvele, klassijuhataja ei tea sedagi, palju nad maksma peavad (õpetajad ise seda koolitoitu ei telli, söögivahetunnil ollakse korruse korrapidaja, tööpäevad on eri pikkusega, kord jõuab vaba tunni ajal sööma (ja siis maksab puhvetis sularahas korra eest), kord mitte).

Minu meelest tegi klassijuhataja selle vea, et sulle üldse vastas (ju oli väsinud, ärritunud vmt). 21.30 on isiklik aeg ja ta võib vastata, kui tahab, aga ei pea.
Võibolla olid sa lihtsalt juba 5-6 lapsevanem, kes teda hilisõhtul järjest tüütas? Enne sind helistaid nad kõik järjest talle mobiilile, tal aga nt vaja oma koolieelik magama panna, suuremaga õppimised üle vaadata, homsed tunnid ette valmistada ja… mees ootab teda ka enne keskööd kaissu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellel õpetajal on närvid läbi ja mingid vildakad arusaamised maailma asjadest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kirjas jääb segaseks, miks peab laps toitu kaasa tassima. Kui on makstud, siis sööb ja kui koolis probleem, justkui pole makstud, siis pöördutakse Sinu poole. Saatnud sekretärile kohe koopia väljavõttest ja asi oleks juba unustatud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna teemaalgataja enda kirjutatud kirja ei näita, siis ei ole võimalik oletada, miks õpetaja nii vastas.

Kui söögiraha arvepidamisega ei tegele klassijuhataja vaid sekretär (ja vanemad teavad ju ometi seda!), siis ei olnud põhjust ka klassijuhataja poole pöörduda. See ei ole ju seljuhul tema tööülesanne. Midagi ebaviisakat ma kirjas ka ei näe, lihtsalt ehk veidi järsk ja tüdinud kõigist küsimustest, mis on teiste inimeste rida!

Ps. Söögiraha peaks ju tasuta olema?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]e

Võibolla olid sa lihtsalt juba 5-6 lapsevanem, kes teda hilisõhtul järjest tüütas? Enne sind helistaid nad kõik järjest talle mobiilile, tal aga nt vaja oma koolieelik magama panna, suuremaga õppimised üle vaadata, homsed tunnid ette valmistada ja… mees ootab teda ka enne keskööd kaissu.[/tsitaat]
Ja siit soovitus õpetajatele. Tehke endale kaks meiliaadressi. Tõise kirjavahetuse jaoks üks, erakirjavahetuse jaoks teine. Pole mitte mingit põhjust töist postkasti pool 10 õhtul üldse lugeda, kui \”vaja oma koolieelik magama panna, suuremaga õppimised üle vaadata, homsed tunnid ette valmistada ja… mees ootab teda ka enne keskööd kaissu.\”
Lugege seda siis, kui selleks on aeg ja probleemi polegi ju…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.10 22:29; 08.10 22:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Antud juhtumi puhul ei saa tõesti aru, kas õpetaja oli tõesit väsinud või tegi inside joke´i. Mina nt kirjutan mõnikord ka lausa öösel, kui mingi asi on vaja tingimata korda ajada ja tean ,et järgmisel päeval selleks aega ei ole. Töövälisel ajal on parem tööajadega mitte tegeleda. Ükski mõistlik lapsevanem ei eelda,et õpetaja tema kirjale koheselt reageerib.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänan teid vastuste eest. Toitu tassib laps kaasa, kuna pikapäevarühma söömine ei ole tasuta ja ma ei taha, et laps tühja kõhuga pool päeva oleks. Seetõttu sai ka arve makstud, et laps saaks oktoobris kenasti söödud ja enam ei peaks kodust kaasa tassima. Ma tunnistan, minu viga oli seda küsimust õpetajalt küsida. Oleksin pidanud pöörduma sekretäri või toitlustusfirma poole. Õpetaja poole pöördusin esimesena, kuna tema käes on nimekirjad, kes saab süüa ja kes mitte ning kas minu lapse nime seal tõesti pole.

Ma leian, et minu küsimusele/kirjale oleks saanud ka inimlikumalt reageerida. Käsi südamel vannun, et ei käskinud koheselt kirjale vastata ja ei arvanudki, et õpetaja sellisel kellaajal veel töökirjadega tegeleb.

Hiljuti last kooli viies, sain õpetajaga neljasilma all suheldes teada, et tema töö on oi-oi kui raske, mida ma ka usun. Ja kuidas paari lapse vanemad olid tema kohta pretensioonid esitanud ja tänu sellele oli veidi rivist väljas. Ja siis ma seal teda püüdsin kiita ja soovisin kõike head ja paremat, et ta ikka vastu peaks. Aga peale tänast, no andke andeks, oma pahameelt lapsevanema peale välja elada sel viisil plärtsudes, pole ka kena.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 08.10 22:22; 08.10 22:58; 08.10 23:06; 08.10 23:47; 09.10 16:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Antud juhtumi puhul ei saa tõesti aru, kas õpetaja oli tõesit väsinud või tegi inside joke´i. Mina nt kirjutan mõnikord ka lausa öösel, kui mingi asi on vaja tingimata korda ajada ja tean ,et järgmisel päeval selleks aega ei ole. Töövälisel ajal on parem tööajadega mitte tegeleda. Ükski mõistlik lapsevanem ei eelda,et õpetaja tema kirjale koheselt reageerib.[/tsitaat]

Inside joke ei saanud see kohe kindlalt olla. Meil on siiski õpetaja-lapsevanema vaheline suhe, mitte sõprussuhe.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 08.10 22:22; 08.10 22:58; 08.10 23:06; 08.10 23:47; 09.10 16:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina eeldan, et klassiõpetaja ongi esmane lüli suhtluses lapsevanem – kool. Kui ma midagi ei tea, siis küsin kõigepealt klassiõpetajalt. Isegi kui ta vastust ei tea, oskab ta mind vähemalt suunata mõne teadjama inimese poole.

See, et õpetajal on parasjagu närvid krussis, ei anna õigust ebaviisakusteks. Parem rahunegu ja vastaku järgmisel päeval.
Siinkohal tekkis mul küsimus, et kas ta valab oma frustratsiooni ka õpilaste peale?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ma oma e-kirju kell 4.47 öösel saadan, siis ma ei eelda kohest vastust. Aga need inimesed, kes sel ajal veel või juba üleval on, on üldjuhul väga meeldivad suhtlejad…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina eeldan, et klassiõpetaja ongi esmane lüli suhtluses lapsevanem-kool. Kui ma midagi ei tea, siis küsin kõigepealt klassiõpetajalt. Isegi kui ta vastust ei tea, oskab ta mind vähemalt suunata mõne teadjama inimese poole.

See, et õpetajal on parasjagu närvid krussis, ei anna õigustust ebaviisakustele. Parem rahunegu ja vastaku järgmisel päeval.
Siinkohal tekkis mul küsimus, et kas ta valab oma frustratsiooni ka õpilaste peale?[/tsitaat]

Olen lapselt küsinud, kuidas õpetaja käitub. Laps ütles, et klassijuhatajat ta lemmikõpetajaks ei pea, kuna ta vahest kõva häälega riidleb ja ühel väikesel väljasõidul oli lapse korralekutsumiseks küünarnukist haaranud ja oli valus olnud. Ma aga ei pea seda vägivaldsuseks, kuna laps on 7 aastane ja ma tean, et ta on vahest ulakas. Meil on olnud ka lastevanemate koosolekud, kus pole keegi sellist asja üles tõstatanud, seega ei, ma ei arva, et õpetaja frustratsiooni laste peal välja elab. Lapsed kallistavad teda, kui hommikul teda näevad ja ka enne koju minekut.

Siiani eeldasin ka mina, et klassijuhataja on esmaseks lüliks kooliasjades, kuid loomulikult ei eelda ma, et ta kõike teadma peab. Suunata võiks õigete inimeste poole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 08.10 22:22; 08.10 22:58; 08.10 23:06; 08.10 23:47; 09.10 16:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise ka õpetaja ja kui vahel olen siin teist õpetajat turmtule eet kaitsnud, siis seekord ei suuda mina lugupeetud kolleegi mõista. Minevikus küll juhtum, kus üks lapsevanem helistas mulle ja kõikidele mu pereliikmetele, kelle numbrid aga raamatust leidis, sest soovis mind usaldusisikuks oma probleemides abikaasaga. Kõnesid tuli mingi nädala jooksul nii päeval kui öösel ja viisin nad siis kokku kooli psüh. nõustajaga. Mul oli sellest ebamugav ja natuke jube, aga kõik lahenes ilma inetuks minemata.
Nii et ei tea muidugi teie loo tausta, aga sellise vastuse pärast oleks suht hämmingus. No mida tekst.
Saadan vanematele kirju vahel südaõõsel, see ikka järgmise päeva lugemine ju…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Toiduraha kysimusters kirjutaks mina kooli toidlustavale firmale. meie kooli kodukal on andmed olemas.
Klassijuhatajad ei tea raha maksmisest just palju, nemad ju seda ei korja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Toiduraha kysimusters kirjutaks mina kooli toidlustavale firmale. meie kooli kodukal on andmed olemas.
Klassijuhatajad ei tea raha maksmisest just palju, nemad ju seda ei korja.[/tsitaat]

no poleks olnud ju raskem vastata, et vabandust, palun pöörduge hoopis sinna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kuna teemaalgataja enda kirjutatud kirja ei näita, siis ei ole võimalik oletada, miks õpetaja nii vastas.

Kui söögiraha arvepidamisega ei tegele klassijuhataja vaid sekretär (ja vanemad teavad ju ometi seda!), siis ei olnud põhjust ka klassijuhataja poole pöörduda. See ei ole ju seljuhul tema tööülesanne. Midagi ebaviisakat ma kirjas ka ei näe, lihtsalt ehk veidi järsk ja tüdinud kõigist küsimustest, mis on teiste inimeste rida!

Ps. Söögiraha peaks ju tasuta olema?[/tsitaat]
Ma ei usu, et sa samamoodi suhtuks kui sulle niimoodi vastataks.
Mina leian, et õpetaja käitus väga ebaviisakalt. Ma saaks aru kui teemaalgataja oleks talle helistanud ja kohe vastust nõudnud, siis oleks võinud niimoodi õpetaja niimoodi nähvata. Õpetajal on ju dokumentatsioon olemas, miks peab vanem sekretäri poole pöörduma?
Minu laps pole enam esimeses klassis, aga sügisesel koosolekul rõhutas klassijuhataja, et kui mingi mure või probleem on, siis alati pöörduda esimesena tema poole.
Kui õpetaja ei suuda juba lastevanematega viisakalt suhelda, siis kuidas ta veel lastega suhelda võib.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Ma olen ükskord varem ka kokku puutunud sellise inimesega (juhuslikult samuti õpetaja), kes kujutab ette, et igale meilile tuleb vastata kohe ja siis vihastab teiste peale, kes julgevad talle tema arvates valel ajal kirjutada. Teemaalgataja lapse klassijuhataja on siis teine seesugune. Need tegelased ei ole lihtsalt aru saanud telefoni ja e-posti põhimõttelisest vahest 😉

Palju õnne muidugi sellise õpetaja puhul. Mina edaspidi igaks juhuks väldiksin temaga e-posti teel suhtlemist. (Sest vaevalt ta näiteks nii noor inimene on, keda veel ümber kasvatada annaks? Kui on, siis võib muidugi proovida.)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üldlevinud viisakuse reegel on see, ju, et enne 9.00i ja peale 21.00i ei tülitata. Vaid väga väga suure põhjusega. Mida antud olukorras ei näinud.
Õpetaja vastus, mis tundub nähvamisena, on samuti ebaviisakas. Leidke nüüd mõlemale osapoolele mõistlik aeg ja ajage oma asjad korda.
Kuigi ma ei saa üldse aru, mida see õpetaja nii hilja e-koolis tegi? Vallaline või muidu üksik vms.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Üldlevinud viisakuse reegel on see, ju, et enne 9.00i ja peale 21.00i ei tülitata. [/tsitaat]

taas kord keegi, kes ei tee vahet meilimisel ja helistamisel/sms-l. sinu loogika järgi on ebaviisakas ka see, kui postiljon enne kl 9 mulle kirja postkasti paneb ;P

minu meelest käitus õpetaja täiesti jaburalt. kaldun samuti nagu üks eelkirjutaja arvama, et ta on läbipõlenud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Üldlevinud viisakuse reegel on see, ju, et enne 9.00i ja peale 21.00i ei tülitata. Vaid väga väga suure põhjusega. Mida antud olukorras ei näinud.
Õpetaja vastus, mis tundub nähvamisena, on samuti ebaviisakas. Leidke nüüd mõlemale osapoolele mõistlik aeg ja ajage oma asjad korda.
Kuigi ma ei saa üldse aru, mida see õpetaja nii hilja e-koolis tegi? Vallaline või muidu üksik vms.
[/tsitaat]

E-kirjadel küll mingeid viisakusreegleid pole. E-kirja suurim pluss telefoni ees ongi see, et \”tarbin\” siis kui parasjagu mugav on ja saaja samamoodi.

Kui teemaalgataja oleksgi sekretärilt/toitlustajalt aru pärinud siis olen enam kui kindel, et oleks vastuse neilt saanud nö tööajal. Et klassijuhataja otsustas reageerida koheselt oli tema otsus ja saadetud vastus oli ebaviisakas ja väga kohatu!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.10 11:11; 09.10 14:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õpetaja reageeris selgelt üle, jättes endast ääretult ebapädeva mulje. Tema loogika kohaselt peaks E-kirja saatma päeval ja ikka täpselt vahetunni ajal, et muidu peaks ta ehk sellele hoopis tunni ajal vastama ja jälle sa segad :)?

Mina näiteks käin tööl, mul on mitu last. Päeval ei jõua tegeleda erameilide kirjutamisega, õhtul teen süüa, õpin ja tegelen lastega ning lõpuks kui umbes 21.30 on kõik lapsed voodis, on mul aega avada oma erapostkast ning vastata kirjadele või kirjutada kirju. Vahel saadan töömeile ka õhtul ja öösel. Mina pean seda normaalseks ja ei eelda E-kirja kohest lugemist või sellele vastamist. E-post ei ole telefon!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õpetaja poolt oli ebaviisakas kirjutada vaid viimane sõna \”Inimene!\”- Muu on ju ok. Ma arvan, et teemaalgataja kirjutas kirja ehk ise vinguvas-õiendavas toonis, et miks tema laps ei saa süüa jne jne.
Ja ma ei saa aru, kui oktoobrist juba 6 koolipäeva olnud, siis kuidas alles nüüd uurid, miks laps süüa ei saa? Kust see info tuli ja miks tegelesid sellega alles eile hilisõhtul?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Õpetaja poolt oli ebaviisakas kirjutada vaid viimane sõna \”Inimene!\”- Muu on ju ok. Ma arvan, et teemaalgataja kirjutas kirja ehk ise vinguvas-õiendavas toonis, et miks tema laps ei saa süüa jne jne.
Ja ma ei saa aru, kui oktoobrist juba 6 koolipäeva olnud, siis kuidas alles nüüd uurid, miks laps süüa ei saa? Kust see info tuli ja miks tegelesid sellega alles eile hilisõhtul?[/tsitaat]

\”Tere, hilisõhtul!\” just ka kuigi sõbralikult ei kõla.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.10 11:11; 09.10 14:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Õpetaja poolt oli ebaviisakas kirjutada vaid viimane sõna \”Inimene!\”- Muu on ju ok. Ma arvan, et teemaalgataja kirjutas kirja ehk ise vinguvas-õiendavas toonis, et miks tema laps ei saa süüa jne jne.
Ja ma ei saa aru, kui oktoobrist juba 6 koolipäeva olnud, siis kuidas alles nüüd uurid, miks laps süüa ei saa? Kust see info tuli ja miks tegelesid sellega alles eile hilisõhtul?[/tsitaat]

Absoluutselt ei kirjutanud vinguvas toonis. Esitasin lihtsalt küsimuse, kas minu lapse nimi on ka sööjate nimekirjas ja kui ei ole, siis miks? Ja selgitasin, et toiduraha on makstud ja ka selgitus, viitenr on õige. Kui sa just pead teadma, miks alles nüüd seda küsisin, siis tea, et laps oli eelmisel nädalal haige. Koolis käis ainult neljapäeval ja reedel ja siis ka ainult tundides, mitte pikas päevas. Ja juba neljapäeval teavitasin õpetajat, et alates esmaspäevast käib laps jälle pikas päevas. Ei osanud kohe arvatagi, et pean veel üle küsima, kas ikka süüa saab.
Ja minu esimesest postitusest võib välja lugeda, et õhtupoolikul lapsega vestluse käigus tuli see teema üles ja kella 21.30, kui laps juba magas ja hea rahulik süvenenult kirjutada kiri, ma seda ka tegin.

Nüüdseks on aga olukord lahenenud. Saatsin eile veel ka lisaks vastuskirja, kus ütlesin, et mõistan, et tal on raske ja põhjendasin ka oma seisukohta. Ja kujutage ette, kirjutasin teise kirja kl 22.01. Sellele aga vastatud pole siiani. Ehk siis, kui õpetajal aega, tuleb ka vastus.
Laps tuli just veidi aega tagasi koolist ja ütles, et sai süüa. Tore.

Minul on aga kogu juhtumist mõru maik suus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 08.10 22:22; 08.10 22:58; 08.10 23:06; 08.10 23:47; 09.10 16:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahjuks on ka õpetajate seas labiilse psüühikaga inimesi. Ilmselt nagu kõigil teistelgi elualadel. Minul oli juhtum, kus lapse lauluõpetaja saatis mulle pärast kevadkontserti FB-s kirja (ta ei ole minu tuttavate nimekirjas), miks ma ei teretanud teda kontserdil? Asi on aga selles, et ma tõesti ei tunne lapse lauluõpetajat. Tunnen küll klassijuhatajat, aga seda lauluõpetajat mitte. Olen oma erialal kohalikul tasemel natuke tuntud ja see õpetaja natuke varem küsis minult erialast nõu, meili teel. Vastasin, see oli lihtne küsimus. Ilmselt siis tema mind teab nägupidi, väikelinna asi. Mina teda aga ei tea. Ja ega sellega ei lõppenud. Vastasin viisakalt, et kahjuks ma ei tunne teda ega saanud seetõttu teretada. (ei pannud ka tähele, et keegi mulle tundmatu inimene oleks mind teretanud) Pärast seda vastust sain õpetajalt FB-s veel paar kirja, mis olid juba suisa imelikud. Siia kopima ei hakka, õpetaja võibolla loeb ka siis. Neile imelikele kirjadele ma enam ei vastanud, mõtlesin, ju siis unustas rohud võtmata vms.
Aga jah, et me võibolla vahel kaldume laste õpetajaid pühakuteks pidama. Tegelikult nad on tavalised inimesed ja nende hulgas on ka igasuguseid. Mäletan, et mind tohutult shokeeris lapsena, kui sain teada, et üks õpetaja suitsetab:) Praegu on sellele naljakas mõelda, aga kuni keskkoolini pidasin õpetajaid mingiks paremaks sordiks:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )


Esileht Koolilaps E-kirjasuhtlus klassijuhatajaga

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.