Esileht Koolilaps E-kooli tasuline versioon

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: E-kooli tasuline versioon

Postitas:
Kägu

Kuna mul alles esimene laps läheb kooli, puudub varasem kogemus e-kooliga.

Seal on ka mingid premium versioonid, perepaketid jne. Kas neil on mingi oluline eelis tasuta toimetamise ees? Eeldan, et kool paneb info üles nii, et laps saab kõik vajaliku teda puudutav aja ka lapsevanem saab hädavajaliku info kätte tasuta versioonist? Oletame siis ideaal-olukorda, et laps on tubli, jälgib ise oma õppimist, tunnis käitub normaalselt ja ma ei pea talle koguaeg kuklasse hingama…

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hinnete statistika on minu jaoks peamine erinevus tasulise paketi vahel. Saad vaadata, kuidas klassil üldiselt läks ja kuhu sinu lapse hinne positsioneerub. Mingeid erinevusi on kindlasti veel – aga see tasulise hind on nii väike, et ega pole rohkem eeliseid vajagi, see statistika on minu jaoks oluline asi – annab vihje, kas 4 üle rõõmustada või kurvastada.

+8
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kogu vajalik info on tasuta saadaval. Ei soovita kohe maksma hakata, kasuta ekooli veidi aega, vaata, mida tasuline versioon juurde annab ning siis oskad juba hinnata, kas on vaja või mitte. Minu hinnangul on hinnete statistika ainus huvitav asi seal paketis, aga paljudes koolides algklassides hindeid ei pandagi.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

esimeses klassis vist hindeid ei panda.

perepaketis näed klassi hinnete statistikat (ilma nimedeta). siis on ka popipatrull – vanem saab teate, kui laps puudub põhjuseta.

minul oli suurte laste puhul selleks perepakett võetud, et oli hea vaadata, kui sai halva hinde ja oskasin võrrelda. näiteks kui laps saab lugemiskontrolli “1” või jätkuvalt matemaatika kontrolltööd “1”, mõtled ju esmalt, et kuidas ta nii mööda sai panna, oled lapse peale kuri. siis aga vaatad klassi keskmist ja näed, et pooltel sellised hinded ja klassi peale heal juhul 1 “5-“.

ma arvan, esimeses klassis ei ole see tasuline vajalik. ja popipatrulli teade tuleb ka siis, kui laps kodus haige, aga õpetaja pole jõudnud puudumist sisse kanda. ja kui laps panebki päriselt poppi, siis see on tasuta versioonil ka nähtav, kui ise vaatama lähed (lihtsalt teadet ei tule).

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma arvan ka, et alguses pole küll vajalik. Hiljem on tõesti mulle ka huvi pakkunud, et kuidas on üldine tase. Kui laps uhkustab, et sai 4, aga tegelikult said kõik viied, nelju oli ainult paar tükki, järelikult oli see mingi lihtne asi, mille tema viskas üle jala. Mõne kontrolltöö puhul on jälle nii, et vaatan, et sai kolme, aga tegelikult oli klassis vaid üks viis, kaks nelja, 15 kolme ja ülejäänud kõik kahed. Kui mõnes aines niimoodi pidevalt on, siis annab see infot ka õpetaja kohta, et ta ikkagi ei oska väga õpetada ja tuleb lapsega teemad üle käia. Näiteks oli meil niimoodi matemaatikaga, õpetaja oli väga kehv, poolel klassil pidevalt kahed, sain juba kohe aru, et lapsele on vaja lisatuge, sest koolis ta ei saa asju selgeks. Aasta pärast vaatas ka kool, et see õpetaja ei sobi, aga paljudel jäi juba suur lünk. Mina vaatasin hinnete pealt kohe, et see pole tegelikult normaalne õpetamine, kui pool klassi ei saa aru ja see olukord on pidev.

+12
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuna mul alles esimene laps läheb kooli, puudub varasem kogemus e-kooliga.

Seal on ka mingid premium versioonid, perepaketid jne. Kas neil on mingi oluline eelis tasuta toimetamise ees? Eeldan, et kool paneb info üles nii, et laps saab kõik vajaliku teda puudutav aja ka lapsevanem saab hädavajaliku info kätte tasuta versioonist? Oletame siis ideaal-olukorda, et laps on tubli, jälgib ise oma õppimist, tunnis käitub normaalselt ja ma ei pea talle koguaeg kuklasse hingama…

Vajaliku info saab kindlasti tasuta versioonist, mina pole tasulise eest kunagi maksnud. Vanasti oli hinnete statistika ka tasuta, siis oli hea võrrelda küll, kui laps (põhikooli lõpp või pigem gümnaasiumi algus) ütles, et töö oli nii raske ja kõigil läks kehvasti, aga pärast tuli välja, et kolmesid oli vaid paar tükki, enamus said ikka neljad ja viied. No tegelikult nii suur laps õpib ikka enda jaoks, seega ega see teadmine eriti midagi ei muutnud.

Nooremal lapsel oli esimesed 6 aastat kujundav hindamine ja siis oli ka hea võrrelda, palju lapsi maksimumi sai ja kus umbes minu lapse tulemus oli. Ma ei oska öelda, kas ma oleks selle teadmise eest nõus praegu maksma, kui laps esimesse klassi läheks, minu lastel tuli see “reeglite muutmine poole mängu pealt” ja sellega ma polnud nõus kaasa minema. Hea oli teada, kus su laps täpselt klassis asetseb õppeedukuse poolest, samas selle mitteteadmine poleks vist midagi muutnud ja arenguvestlused on nagunii igal aastal, kus saab need teemad õpetajaga soovi korral läbi arutada.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei oska öelda, kas ma oleks selle teadmise eest nõus praegu maksma, kui laps esimesse klassi läheks, minu lastel tuli see “reeglite muutmine poole mängu pealt” ja sellega ma polnud nõus kaasa minema.

Sul on tehtud pikk postitus sellest, kui hea on võrrelda – ja sa pole valmis maksma 20€ aastas selle hüve eest?? Ja mis “reeglite muutmine poole mängu pealt”? Aru ma ei saa, kas iga hinnatõus või tingimuste muutus on sinu jaoks “poole mängu pealt”? Ettevõtetel on õigus oma teenuste hindu ümber kujundada ja pakette muuta. See, et sinu lapse õppeaeg koolis (12 aastat!) on sinu jaoks terviklik mäng, mille käigus ei tohi keegi kuskil midagi hindades ega reeglites muuta, on jabur mõttekäik. Kui sa muudetud paketti kasutada ei soovi, on sinu valik, aga ära proovi jätta märtrimuljet, nagu sulle oleks liiga tehtud, kui tasuta teenus käest võeti …

+5
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

siis on ka popipatrull – vanem saab teate, kui laps puudub põhjuseta.

sellel pole mõtet. sest isegi kui laps on haige ja aineõpetaja märgib puudujaks, on see puudumine seni “põhjuseta” kuni klassijuhatajal päeva jooksul aega on sinna puudumise põhjus taha märkida. kui on 8tunnine koolipäev, siis tuleb 8 popipatrulli teavitust

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hinnete statistika on minu jaoks peamine erinevus tasulise paketi vahel. Saad vaadata, kuidas klassil üldiselt läks ja kuhu sinu lapse hinne positsioneerub. Mingeid erinevusi on kindlasti veel – aga see tasulise hind on nii väike, et ega pole rohkem eeliseid vajagi, see statistika on minu jaoks oluline asi – annab vihje, kas 4 üle rõõmustada või kurvastada.

Ma olen vist imelik, aga mind ei huvita teiste laste hinded. Kõik, mis on üle 3, on ok.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen vist imelik, aga mind ei huvita teiste laste hinded. Kõik, mis on üle 3, on ok.

Hinde sisuline väärtus on ikka olulisem kui see number, mida näed. Kui teiste hinnetega ei võrdle, siis pole sul ju aimugi, kas saadud 4 on väärikas hinna või nõrk tulemus. Ainus neli teiste viite hulgas räägib ikka muud juttu kui ainus neli teiste kolmede hulgas.

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lapsi ennast huvitab see hinnete võrdlus küll. Minu lapse klassis käivad kõik tema telefonist vaatamas, mis hinded üldiselt on ja kus tema pingereas asub.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen vist imelik, aga mind ei huvita teiste laste hinded. Kõik, mis on üle 3, on ok.

Hinde sisuline väärtus on ikka olulisem kui see number, mida näed. Kui teiste hinnetega ei võrdle, siis pole sul ju aimugi, kas saadud 4 on väärikas hinna või nõrk tulemus. Ainus neli teiste viite hulgas räägib ikka muud juttu kui ainus neli teiste kolmede hulgas.

Ambitsioonika lapsevanema jaoks ehk on, tunnistusel kajastuvate hinnete puhul mitte ja ainult need loevad kahjuks.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ambitsioonika lapsevanema jaoks ehk on, tunnistusel kajastuvate hinnete puhul mitte ja ainult need loevad kahjuks.

Nalja teed? Just ambitsioonikale lapsevanemale loevad vaid tunnistuse hinded. Sisuliselt lapse arengust huvitatud lapsevanem soovib iga hinde taha vaadata ning võrdlust klassiga.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Koolilaps E-kooli tasuline versioon