Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: E-luger

Postitas:
Kägu

Kas raamatute lugemiseks oleks mõtteks osta e-luger? See on tõenäoliselt mugavam, kui paberil raamatut kaasas kanda. Kas e-lugeri ekraanilt on parem vaadata kui mobiili või tahvli ekraanilt ja kas saan õigesti aru, et lugeri kasutamiseks ei pea olema internetiühendust?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jah, see e-lugerite mõte olevatki, et ekraan on vähem silmi väsitav, kuna kasutatakse e-ink (elektrooniline tint) tehnoloogiat. Kui raamatufail on lugerisse laaditud, siis internetti olema ei pea.

Aga huvitav, kas e-lugeriaga on ajalehi- ajakirju ka mugavam lugeda? Minu meelest telefoni ekraanilt lehte lugeda “pole päris see”, ei ole nii mõnus kui paberlehte lugeda. Huvitav, kas e-lugeriga oleks parem?

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

E-luger teeb paberraamatuga võrreldes lausa silmadele pai. Kui paberraamatuid saan lugeda vaid prillidega ja lühiajaliselt (silmad hakkavad vett jooksma), siis e-lugerit võin lugema jäädagi ja prille ka ei vaja. Lisaks mugavus, saab igas asendis lugeda kuna on kerge käes hoida, šrifti ja ekraani heledust saab timmida ning saan tervet raamatukogu endaga igal pool kaasas kanda. Loengi igal pool, kus oodata tuleb, näit. arsti ukse taga, bussis jne.

Arvuti- või nutiseadmeekraaniga isegi ei võrdle, peab väga vihane oma silmade tervisele olema, et sellistelt ekraanidelt raamatut lugeda.

Ja tunnistan, et ise poleks ma iial lugerit ostnud (mulle kingiti), olen muidu nostalgiline tüüp – raamatu lõhn jne oluline. ☺ Kuid mis sest lõhnast, kui silmad jooksevad vett ja lugeda ei saa!

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul on selline, millel saab ka taustavalgustust kasutada- öösiti hea kasutada ja öölamp ei häiri kedagi teist.

Reisil, bussis ja puhkusel asendamatu.

Miinuseks on eesti keelne kehv ja kallivõitu valik. Samas arendab võõrkeeleoskust 🙂

Netiühendust ei pea olema.

Mõtle läbi, mis sinu eesmärk ja vajadus on. Kallimatega saab ka netis asju lugeda.
Suurus? Mina eelistasin keskmisest väiksemat, on käekotis hea kaasas kanda.
Odavamas otsas ka suurepäraseid asju, millega saab kõik asjad aetud (nt kobo).

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kallimatega saab ka netis asju lugeda.

Minul on Kobo Glo, umbes 5 aastat tagasi ostetud. Lugerina on Kobo suurepärane. Kindlasti soovitan.

Sel on võimalus netis käia aga see on nii aeglane, algeline ja ebamugav võrreldes nutitelefoni või korraliku tahvliga, et ei tasu end ära.

Kui netiühenduse võimalus lisab suure summa otsa, siis tasub enne kindlasti proovida, kuidas on lugeriga netis käia. Lugerit saab ka lihtsalt arvutiga ühendades uuendada ja raamatuid lisada. Nii et ainult sellepärast, et siis on mugav raamatuid lisada netiühendus kindlasti oluline ei peaks olema.

Taustavalgust pean ise väga oluliseks. Väga odavatel lugeritel ei pruugi sellist võimekust olla. Tasub enne ise mõelda, mis asjad on olulised, et lugerit oleks hea kasutada ja kindlasti lugeda teiste kogemustest erinevate lugeritega.

+1
0
Please wait...

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )