Esileht Koolilaps e-luger ja 13 aastane

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: e-luger ja 13 aastane

Postitas:

Tere. Kas teie teismelised kasutavad e-lugerit? Minu oma soovib seda jõuludeks. Suur raamatukoi ta pole, pigem käib isegi kohustusliku lugemine läbi sundimise.
Kui, siis mõtlesin osta Kindle Paperwhite.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu meelest mõttetu vidin.
kui on vaja mingit e-raamatut lugeda, siis kasutavad meie teismelised kas lauaarvuti suurt ekraani või (rongis sõites või voodil pikutades) tahvelarvutit.
mõistlikum on osta pigem tahvel kui e-luger.
muide, korraliku tahvelarvuti leiab isegi 100€ eest (ja sellega saab teha oluliselt rohkem), aga eluger maksab oluliselt rohkem ning on vaid e-raamatute lugemiseks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.12 20:49; 09.12 22:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen nõus, et tahvel igati mõistlikum variant.

Isiklikult olen ka hunnikus raamatuid läbi lugenud tahvliga. Täna on mul kodus ka beebi, mis tähendab, et õhtul ekraani ikkagi tööle panna ei saa, valgus häirib. Samuti nagu häiriks laualamp, mille valgel paberraamatut lugeda. Ja seetõttu olen avastanud enda jaoks audioraamatud. Lugeri ja audioraamatuga komplektis pole midagi peale hakata.

Seega, mina soovitan kindlalt tahvlit. Tõesti, kui võrrelda kahe aparaadi hinda, siis lihtsalt luger maksab nii palju ja funktsionaalsus tahvliga ei ole võrreldav.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lugeri ekraan on hoopis teistsugune, kui tahvlil. Silmadele parem. Aga 13-aastasele, kes lugeda ei viitsi, on see suht mõttetu kink.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Raamatukoile on luger megahea asi ikka. Ma olin ka alguses skeptiline, aga laenasin korra tuttavalt ja kohe sain asja võlust aru ja ostsin endale ka. Tahvlist või arvutist lugeda on ikka hoopis kehvem. Lugeri ekraan ei väsita silmi, selle heledust saab reguleerida vastavalt valgusele. Rääkimata sellest, kui mugav on seda kaasas kanda.
Kui ta muidu suur lugeja pole, siis äkki see motiveerib? Mine tea.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.12 22:11; 09.12 23:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

luger ja tahvel on hoopis erineva tehnoloogiaga, tahvlil tuleb ekraani tagant valgus otse silma ja väsitab seega silmi, lugerid on kas üldse ilma valgustuseta või siis hämaras lugemiseks küljelt tuleva valgusega. Tunne on sama nagu paberraamatut loeks. Lisaks sellele ei ole võrreldav nende kahe asja akukasutus. Mul küll tahvlit ei ole, aga eeldan et akupüsivus on umbes nagu keskmisel nutitelefonil? Lugeri aku peab vajadusel mitu kuud, oleneb kui palju raamatuid loed. Akut kulutab ainult lehevahetus ja nt minu lugeri akul on see number kusagil 2000 ringis.
Kindle kohta tean, et veidi üleshaibitud. Mu 5aastat vana luger andis hiljuti õnnetul kombel otsad ja seega paar kuud tagasi tegin põhjaliku uuringu netis, et milline järgmisena soetada ja Kindle kindlasti valituks ei osutunud. Ei meeldinud juba see, et kui soovid reklaamivaba Kindlet, siis maksad tunduvalt suuremat hinda seadme eest ja et sinna tasuta raamatuid sisse panna on keeruline. Otsustasin Pocketbook touch lux 3 kasuks, aga Pocketbookil oli odavamaid ka, mis oleks täitsa normaalsed olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rääkimata sellest, kui mugav on seda kaasas kanda.

äkki sa seletad?
miks on sinu meelest mõistlik kaasa tassida käekotis nt 1 päevasele komandeeringule teises linnas komplekt luger+tahvel või luger+läpakas? kui tegelikult piisaks vaid ühest ja see pole kindlasti e-luger.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.12 20:49; 09.12 22:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rääkimata sellest, kui mugav on seda kaasas kanda.

äkki sa seletad?
miks on sinu meelest mõistlik kaasa tassida käekotis nt 1 päevasele komandeeringule teises linnas komplekt luger+tahvel või luger+läpakas? kui tegelikult piisaks vaid ühest ja see pole kindlasti e-luger.

Ma mõtlesin, et ühte lugerit on mugavam kaasas kanda kui näiteks viit (või viitsadat) raamatut. Rääkisin puhtalt enda põhjal ja isiklikult minul puudub vajadus igapäevaselt arvutit kaasas tassida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.12 22:11; 09.12 23:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui ta ise seda soovib, siis see on super ju.
väga rumal mõte oleks selle asemel tahvel kinkida või üldse öelda, et lugegu arvutist kui tahab. laps tahab raamatuid lugeda ja te soovitate tahvli kinkida? see on see jälle-raamat-seltskonna mõtteviis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Luger on silmadele kindlasti palju parem.
Kui ta õpib lugema inglisekeelseid raamatuid, siis neid saab Amazonist osaliselt tasuta või väga väikese hinna eest. Selleks on olemas eraldi android app, mis annab teada, mida parasjagu tasuta saab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga lugerisse peavad raamatud ju ka kuidagimoodi saama. Ainult klassikud on tasuta, kes ei ole enam autoriõiguse all. Oled valmis neid ostma? ELLU-l pole enam pikka pidu.

miks ellul pikka pidu pole? Kust sellised kõlakad tulevad?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Koolilaps e-luger ja 13 aastane

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.