Esileht Tööelu, raha ja seadused. E-poe omanikele küsimus

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )

Teema: E-poe omanikele küsimus

Postitas:

Loodan, et siin liigub ettevõtjaid, kellel mõnda aega töötav e-pood juba olemas. Mida soovitate alustavale e-poele, kas Maksekeskus, EveryPay või eraldi pangalike? Olen kõik võimalused läbi arvutanud ja Maksekeskus on oluliselt kallim kui teised. Kas teistel on mingeid lisamakse mida alguses ei näe?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.06 08:14; 05.06 20:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teistega peale maksekeskuse kogemust pole, aga maksekeskus justkui nö kõige usaldusväärsem ka kliendile nö enim tuntud. Maksekeskusega tuli aga mingi aeg automaatselt kaasa mingi makseviis, mis oli pmts järelmaks, et oooo, saate rohkem kliente ja rohkem võimalusi, aga ettevõttena lasin selle välja võtta kuna see veel puudus, et mingi tarbekaupa hakatakse järelmaksule ostma ja siis hakata raamatupidamises selgitama, et kuidas nüüd neid tagastusi vmt vormistada.

Kliendina tuli meelde, et mingi kini kasutas pocopay? vmt veel, mis kliendina oli ka üpriski lihtne. Kliendi seisukohast oleneb makseviis ka veebipoe tuntusest, kui pole tuntud veebipood siis pigem usaldan levinud vahendajaid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis mõttes usalduväärsus? Ma saan aru, et Maksekeskus on ainuke kus rahad laekuvad järgmisel päeval aga pangalingi puhul tuleb raha kohese arvele?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.06 08:14; 05.06 20:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Maksekeskust ei ole kasutanud, aga võrdleva kulu saad ju hinnakirjadest välja arvutada. Ise panime pangalingid, krediitkaardi maksed ja payali. Viimast millegipärast Eesti e-poodides vähe, aga selle olemasolu võib olla paljude klientide puhul konkurentsieeliseks.
Väljaspool Eestit ma ise ei soovigi kasutada e-poodi, kus paypal puudub.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 06.06 10:23; 06.06 18:35; 06.06 18:36; 07.06 10:18; 08.06 22:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paypal saab tünga teha, ostad asja ära, teed makse ja pärast võtad tehingu tagasi. Seepärast eestis polegi kellelgi paypali.

Üldiselt minu soovitused algavale e-poele oleks teha minimaalsete kuludega ja pangalinke kindlasti esialgu ei võtaks. Saab ka maksta arve alusel ja väga paljudel e-poodidel see nii on ja toimib ka, kui müüakse seda mida inimene osta ikkagi tahab. E-poele käibe tekitamine on päris raske, see võtab aega, aga pangalingid on otsene kulu ka siis kui keegi ei osta.

0
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 06.06 13:50; 07.06 08:13; 08.06 16:54; 08.06 16:58; 08.06 17:00; 08.06 17:31; 08.06 17:33; 09.06 22:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

sõltub, mida müüd.
kui teenuseid, siis saadad lihtsalt arve e-mailile või kui klient kohale tuleb, maksab kaardiga või mobiilimaksega.

kui müüd midagi, siis kõige odavam oleks alustuseks ettevõttel müüa üldse osta.ee e-poe mooduli kaudu.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.06 14:24; 06.06 21:47; 07.06 11:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arve saatmine ja siis alles maksta saamine pole üldse hea mõte. Ära seda tee. Need firmad, kes Eestis pakuvad ainult seda võimalust, jäävad ilma kõigist neist klientidest, kes ostusoovi ja arve saatmise vahepeal leiavad sarnase toote juba kokkurendilt. Või lihtsalt mõltevad ringi. Ikka kas maksekeskus, pangalingid. Kindlasti ka krediitkaardivõmalus.

Need paar korda, kui ma olen arve alusel maksnud, on olnud valu tagumikus. Ühe ostu tegin neljapäeva hilisõhtul ja pood suvatses minu raha vastu võtta ehk mulle arve saata esmaspäeva pärastlõunal! Selleks ajaks oli mul konkurendilt sama toode juba makstud ja isegi käes. Teisel korral teises e-poes ootasin arvet terve tööpäeva.

Väga ebasoliidne mulje poest ja liiga aeglane. Kui e-pood ei taha kliendile mugav olla, viime oma raha mujale. Ja emotsiooniostusid inimesed hoopiski ei saa teha, millega mina kui e-poe omanik kindlasti ei lepiks.

Arve alusel võib maksta ainult midagi, mis vajab pikka kirjalikku lahtikirjutamist – autoremont, ehitus, haljastus vms. Aga mitte tavakraami – nõusid, riideid, käsitööd, ehteid, tavakaupu, kunsti ega ammugi mitte (väiketootjate) söögikaupa, mille ost sageli on emotsiooni pealt ning millele mingilgi määral sarnast kaupa pakuvad paljud poed.

+12
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 06.06 17:15; 06.06 19:08; 07.06 11:09; 07.06 12:01; 07.06 17:55; 08.06 17:06; 08.06 17:16; 08.06 17:56; 08.06 18:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enamik e-poode, kus arve alusel makstakse, genereerivad selle automaatselt, nii et arve saab samalt lehelt kohe pärast ostu kinnitamist alla laadida ja lisaks tuleb see kohe ka e-mailile. Natuke muidugi kliendi jaoks tülikam, kuna peab saaja andmed ja summa käsitsi ümber kopeerima.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paypal saab tünga teha, ostad asja ära, teed makse ja pärast võtad tehingu tagasi. Seepärast eestis polegi kellelgi paypali.

Niisamuti ei saa tehingut tagasi võtta, seda peab põhjendama. Mul pole 7-8 aasta jooksul müüjana mitte ühtegi halba kogemust, paypal on pretensioonid alati õiglaselt lahendanud.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 06.06 10:23; 06.06 18:35; 06.06 18:36; 07.06 10:18; 08.06 22:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üldiselt minu soovitused algavale e-poele oleks teha minimaalsete kuludega ja pangalinke kindlasti esialgu ei võtaks. Saab ka maksta arve alusel ja väga paljudel e-poodidel see nii on ja toimib ka, kui müüakse seda mida inimene osta ikkagi tahab.

Väga halb soovitus! Kindlasti kaotab uus e-pood sellega vähemalt pooled potentsiaalsed kliendid, kui maksmine nii ebamugavaks muudetakse.

+9
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 06.06 10:23; 06.06 18:35; 06.06 18:36; 07.06 10:18; 08.06 22:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eriti tüütud on need väiketootjate “e-poed”, mis FBs oma lehtedel püüavad müüa, aga põhimõtteliselt tähendab see, et pead sõnumi saatma, siis läheb paar tundi kuni ööpäev aega, kuni vastatakse. Kuidagi pigistad neist hinna välja. Siis hakkavad alles arvet saatma. Sageli on nendega veel nii, et L-P vastavad veel kuidagi, aga arveid ei saada ega tooteid ka ei postita. Ehk siis ühe tootega kulub halvemal juhul 3 – 3,5 päeva, seda lihtsalt kuni saaks maksta 🙂 ja siis alles keegi hakkab seda pakkima ja halvemal juhul teatatakse, et postitame teisipäeviti ja reedeti. Või ainult täiskuu kolmapäeviti 🙂

Ükskõik kui hea see toode ka pole, kuni on konkurente, korjavad ostja jaoks mugavamat teenust pakkuvad konkurendid klientide raha ära. Ja isegi kui pole konkurente, siis kui just surmvajadus pole, ei ole valmis inimesed oma raha andma, kui ostmine on ebamugav. Ja siis muretsetakse, et eriti ei osteta…aga ei hakatagi ostma, kui a) ei teata su poe olemasolustki (st puudub teavitus ja reklaam) ega b) ei ole poest ostmine mugav ja kiire.

Koonerdamine pole kokkuhoid. E-poe pidaja peab lihtsalt investeerima nii kasutajamugavusse kui ka infosse – reklaami, niisama ei juhtu küll midagi.

Arve alusel maksmine välistab ka selle, kui klient sooviks maksta krediitkaardiga. Teinekord lihtsalt on inimestel selline rahaseis, et arvel pole või ei taha kasutada, aga krediitkaardil on. E-poe omanikuna tahaksin ma ka nende raha 🙂 Krediitkaardiga maksjaid pole ju mingi mõttetu protsent. Neid on ju palju, mis iganes põhjus kellelgi on.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 06.06 17:15; 06.06 19:08; 07.06 11:09; 07.06 12:01; 07.06 17:55; 08.06 17:06; 08.06 17:16; 08.06 17:56; 08.06 18:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

välistan need e-poed, mis vaid arvete alusel tegutsevad. Jah, poele odavam, aga kliendile tunduvalt ebamugavam. Ja tänapäeval mugavus ja kiirus maksab.

sina välistad, aga nt meie firma teostab müüki vaid riigi- ja kov asutustele, sel juhul on masinloetav e-arve kohustuslik, tallinna ametiasutustel ka 21p maksetähtaeg, ning mingite paypali või krediitkaardimaksevõimaluste pakkumise korral saadetaks kohe kukele.
nii et lähtuma peab ikkagi sellest, mida müüakse ja kes kliendid on.

+2
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.06 14:24; 06.06 21:47; 07.06 11:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

välistan need e-poed, mis vaid arvete alusel tegutsevad. Jah, poele odavam, aga kliendile tunduvalt ebamugavam. Ja tänapäeval mugavus ja kiirus maksab.

sina välistad, aga nt meie firma teostab müüki vaid riigi- ja kov asutustele, sel juhul on masinloetav e-arve kohustuslik, tallinna ametiasutustel ka 21p maksetähtaeg, ning mingite paypali või krediitkaardimaksevõimaluste pakkumise korral saadetaks kohe kukele.

nii et lähtuma peab ikkagi sellest, mida müüakse ja kes kliendid on.

Täpselt, siin teemas on inimesed kellel pole endale e-poodi olnud ja on ise ainult ostjad. Aga nad ei kujuta ette seda, et e-pood võib olla lahe ja uhkete kellade ja viledega, aga ostjaid lehte külastama meelitada on väga raske ja see võtab palju aega. Kõik see reklaam jne on suur raha kulu, aga oste ikka ei ole. Eestis on palju e-poode, aga käive on paljudel olematu, mis siis et seal on pangalingid jne. Aga kulud on suured ja paar aastat tiksutad ja siis oled ise võlgades. Ega kauba eest palju vahelt võtta ka ei saa.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 06.06 13:50; 07.06 08:13; 08.06 16:54; 08.06 16:58; 08.06 17:00; 08.06 17:31; 08.06 17:33; 09.06 22:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

välistan need e-poed, mis vaid arvete alusel tegutsevad. Jah, poele odavam, aga kliendile tunduvalt ebamugavam. Ja tänapäeval mugavus ja kiirus maksab.

sina välistad, aga nt meie firma teostab müüki vaid riigi- ja kov asutustele, sel juhul on masinloetav e-arve kohustuslik, tallinna ametiasutustel ka 21p maksetähtaeg, ning mingite paypali või krediitkaardimaksevõimaluste pakkumise korral saadetaks kohe kukele.

nii et lähtuma peab ikkagi sellest, mida müüakse ja kes kliendid on.

Täpselt, siin teemas on inimesed kellel pole endale e-poodi olnud ja on ise ainult ostjad. Aga nad ei kujuta ette seda, et e-pood võib olla lahe ja uhkete kellade ja viledega, aga ostjaid lehte külastama meelitada on väga raske ja see võtab palju aega. Kõik see reklaam jne on suur raha kulu, aga oste ikka ei ole. Eestis on palju e-poode, aga käive on paljudel olematu, mis siis et seal on pangalingid jne. Aga kulud on suured ja paar aastat tiksutad ja siis oled ise võlgades. Ega kauba eest palju vahelt võtta ka ei saa.

Ja arvad, et kui see e-pood kõigele muule lisaks on ka ebamugav kasutada, siis tuleb kliente kiiresti ja palju? Äkki soovitad ka kaubavarudesse mitte investeerida, küll kliendid ootavad oma tellimusi kuu aega, kui ikka väga vaja on?

Iga äri tuleks alustada ikka korralikult läbimõeldud investeeringutega. On asju, mille pealt ei tohi kokku hoida, muidu ei saagi asjast kunagi asja.
(neljakohalise päevakäibega e-poe omanik)

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 06.06 10:23; 06.06 18:35; 06.06 18:36; 07.06 10:18; 08.06 22:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täpselt, siin teemas on inimesed kellel pole endale e-poodi olnud ja on ise ainult ostjad. Aga nad ei kujuta ette seda, et e-pood võib olla lahe ja uhkete kellade ja viledega, aga ostjaid lehte külastama meelitada on väga raske ja see võtab palju aega. Kõik see reklaam jne on suur raha kulu, aga oste ikka ei ole. Eestis on palju e-poode, aga käive on paljudel olematu, mis siis et seal on pangalingid jne. Aga kulud on suured ja paar aastat tiksutad ja siis oled ise võlgades. Ega kauba eest palju vahelt võtta ka ei saa.

E-poe pidamine ongi ajamahukas 🙂 Kui su ettekujutus e-poest on selline, et õhtuti vaatad ostud üle, järgmisel päeval veendud kas tooted on olemas, siis tuleb laupäev ja ei hakka ju vastama, pühapäeval lastega loomaaias, esmaspäeval vastad, et kolmapäeval postitad – halloo!

Parem ärge kulutage sentigi üldse e-poe loomisele, kui aru ei saa, et halvasti töötav e-pood on ainult laks teie enda isikliku maine pihta.

Halva äriõnne eest pole kindlustatud keeggi. Aga alustades juba äri põhimõttega, et ei, meie küll ei hakka teavitust ja reklaami tegema ega pangalikide eest maksma, kirju vaatame kord päevas õhtuti…võiks jätta raha üldse investeerimata. Sellest ärist ei hakkagi raha tulema.

Minul, õigemini meie perekonnal, on üks e-pood ja osalus teises. Esimene jookseb normaalselt, nišitoode, läheb kolmas aasta, muidugi kriisi ajal sai hoo sisse rohkem. Teise lõime 8 kuud tagasi, see alles kogub tuntust.

Praegu on teavitusaeg, reklaamiaeg, tuntuse kogumise aeg. Vaikselt, rahulikult samm-sammu järel. Ja targalt. Google otsingureklaami tegemine ei aita vähimalgi määral, kui ei teataGI otsida :-). Kas su e-poe SEO on tehtud? Ei ole. No siis ei hakkagi e-pood mitte kunagi Google otsingu esilehele jõudma. See ei ole kallis, aga on ajamahukas (uurid, teed selgeks, muudad, kirjutad sisu) uurida, kuidas need algoritmid töötavad.

Seda just räägingi, et vaja on investeeringuid. Aega ja ka raha. Uhkete viledega lehest pole mdagi kasu, kui sellest ei teata. Kahuriga reklaami tormata tegema (tavaliselt valitakse FB ja Google 🙂 ), alustõdesid teadmata – muidugi viskad raha maha. Ära topi raha sinna, millest aru ei saa, kuidas see töötab või vali teavitustegevuse jaoks partner, keda usaldad. Kas saad ka ilma reklaamita? Ei. Lühidalt Ei.

Kas e-poe külastatavus on jälgitud? Kas vaatate igapäevaselt GAst, mis etapil külastajad ära kukuvad? Mida selle pudelikaelaga olete ette võtnud? Mitu klikki kulub tootelehest ostukinnituse ja maksmiseni? 4-5? Pane pood kohe kinni, liiga pikk tee.

Loomulikult võtab ostjate leidmine palju aega 🙂

Aga kui ikka palju aastaid tiksutad ja kasu pole, siis sa kas a) ei tee piisavalt või piisavalt õigesti infojagamist või reklaami, b) su poe koduleht on kehv, inetu ja ostutigimused ebamugavad, c) su e-poes on kehv teenindus (a la helistage ja räägime hinnast), d) su poes on halb või ülehinnatud kaup või e) kõik eelloetletu korraga.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 06.06 17:15; 06.06 19:08; 07.06 11:09; 07.06 12:01; 07.06 17:55; 08.06 17:06; 08.06 17:16; 08.06 17:56; 08.06 18:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu meelest tuleb lähtuda alustuseks paljudest teguritest:
nt kas müümine on põhitegevus või kõrvaltegevus (nt teenuste kõrval)
kas müüakse eraisikutele või asutustele
jae- või hulgimüük
kas ostjaid tuleb eelnevalt tuvastada või kontrollida vmt (apteek, relvapood, kemikaalid)
kas on mingid pisipudinad või viiakse kaup kohale suure veokiga
jne jne

ei saa öelda, et kui keegi teeb ühtmoodi, siis teised peavad ka nii tegema või et too teeb kõik valesti, kuigi lähtub oma valdkonna spetsiifikast.
seni kuni teemaalgataja pole andnud mittemingit vihjet, mida ta müüa kavatseb (riideid, pudinaid, ravimeid, autosid, kinnisvara, servereid, suurköögiseadmeid vm) ei saagi me anda muid, kui üldiseid soovitusi, mis ei pruugi üldse talle sobida.

mis viimase vastaja pika kirja reklaamiteemasse puutub, siis 100% nõus. olen ka ise oma postkastist mitu korda aastas leidnud kallil läikpaberil reklaami, et ostame teile kuuluva metsaga kinnistu. ma korra helistasin ja küsisin, et kus see mets siin kesklinnas olema peaks, kui krundil vaid mõni sirel. toru teises otsas oldi väga hämmeldunud, nad olid tellinud nn suunatud reklaami, aga too vahendaja levitas reklaami hoopis valele sihtgrupile (talinna kesklinnas)

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.06 14:24; 06.06 21:47; 07.06 11:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

olen ka ise oma postkastist mitu korda aastas leidnud kallil läikpaberil reklaami, et ostame teile kuuluva metsaga kinnistu. ma korra helistasin ja küsisin, et kus see mets siin kesklinnas olema peaks, kui krundil vaid mõni sirel. toru teises otsas oldi väga hämmeldunud, nad olid tellinud nn suunatud reklaami, aga too vahendaja levitas reklaami hoopis valele sihtgrupile (talinna kesklinnas)

Lihtsalt märkusena, ei vaidle. Ma ei imestaks, kui inimestele, kes elavad Tallinna kesklinnas, kuuluksidki keskmiselt suuremad metsamassiivid kuskil Võrumaal või Pärnu kandis kui kohalikele maameestele. Kõige suurem metsaomanik, keda mina isiklikult tunnen, omab metsi peamiselt Lääne- ja Saaremaal ja elab Tallinna lausa vanalinnas. Teine hiiglaslike maalappide omanik elab Viimsis, aga maad on Lõuna-Eestis.

Ju neil metsaostufirmadel mingid uuringud on, mille tulemusena on jõuka maaomaniku leidmiseks märkitabamise võimalus suurem linnas. Näiteks võib tõesti olla kasumlikum investeerida 1000 eurot, et teha reklaami kojukanne mõne kvartali ulatuses 500 inimesele Tallinna kesklinnas, kui paigutada sama 1000 eurot, et leida rääbakat 500 postkasti kuskil Alutaguse metsade vahel. Lõpuks see Alutaguse-mees oma talu ümbert metsa ehk müüa ei tahagi, aga Tallinna-mehel on see emotsioonitu investeeringuna ostetud ja hea hinna korral paiskub müüki.

Ühesõnaga ma arvan, et Tallinna kesklinnas ühel ruutkilomeetril elabki tõenäoliselt rohkem maa- ja metsaomanikke kui mul siin Lääne Virumaal kümme korda suuremal pindalal. Jah, arvuliselt on linnadest väljas elavaid metsaomanikke aastaraamatu järgi rohkem, aga ärgem unustagem, et ka Tabasalu, Viimsi ja Peetri jms on maa-asulad 🙂

Samas on see vaid metsaomanike arv! Mingi 60% erametsaomanikest omab vaid 1 maatükki – suuremas osas ilmselt seda, millel elavad. Pindalaliselt on see veerand. Ca 130 inimest aga omavad üle 100 tüki igaüks, mis kokku on pool erametsaomanikele kuuluvatest metsadest. Ja neid 130 inimest, erametsaomanikku, pole üldse loll otsida kõike rikkamate inimestega piirkonnast. Abja-Paluojas või Varbolas vaevalt et nende pesa on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 06.06 17:15; 06.06 19:08; 07.06 11:09; 07.06 12:01; 07.06 17:55; 08.06 17:06; 08.06 17:16; 08.06 17:56; 08.06 18:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need paar korda, kui ma olen arve alusel maksnud, on olnud valu tagumikus.

Ma pole küll arst aga ma arvan, et seda võis põhjustada hemorroidid.
????‍⚕️

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arve alusel maksmine välistab ka selle, kui klient sooviks maksta krediitkaardiga. Teinekord lihtsalt on inimestel selline rahaseis, et arvel pole või ei taha kasutada, aga krediitkaardil on. E-poe omanikuna tahaksin ma ka nende raha ???? Krediitkaardiga maksjaid pole ju mingi mõttetu protsent. Neid on ju palju, mis iganes põhjus kellelgi on.

Kuidas välistab? Maksad lihtsalt krediitkaardikontolt, mitte tavakontolt või ettevõtte kontolt, mis kah valikus on, kui sul ettevõte on.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arve alusel maksmine välistab ka selle, kui klient sooviks maksta krediitkaardiga. Teinekord lihtsalt on inimestel selline rahaseis, et arvel pole või ei taha kasutada, aga krediitkaardil on. E-poe omanikuna tahaksin ma ka nende raha ???? Krediitkaardiga maksjaid pole ju mingi mõttetu protsent. Neid on ju palju, mis iganes põhjus kellelgi on.

Kuidas välistab? Maksad lihtsalt krediitkaardikontolt, mitte tavakontolt või ettevõtte kontolt, mis kah valikus on, kui sul ettevõte on.

Minu viga, tõesti. Mul endal oli krediitkaart viimati nii ammu (13-14 aastat tagasi) ja siis ei saanud. Aga palun vabandust eksitava informatsiooni pärast. Asjaolud on muutunud.

Samas arvega maksmine, kui arve saadetakse mitteautomaatselt, jääb endiselt tüütuks ja ohtlikuks just mulle kui kaupmehele. Liiga palju aega ümber mõelda.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 06.06 17:15; 06.06 19:08; 07.06 11:09; 07.06 12:01; 07.06 17:55; 08.06 17:06; 08.06 17:16; 08.06 17:56; 08.06 18:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

välistan need e-poed, mis vaid arvete alusel tegutsevad. Jah, poele odavam, aga kliendile tunduvalt ebamugavam. Ja tänapäeval mugavus ja kiirus maksab.

sina välistad, aga nt meie firma teostab müüki vaid riigi- ja kov asutustele, sel juhul on masinloetav e-arve kohustuslik, tallinna ametiasutustel ka 21p maksetähtaeg, ning mingite paypali või krediitkaardimaksevõimaluste pakkumise korral saadetaks kohe kukele.

nii et lähtuma peab ikkagi sellest, mida müüakse ja kes kliendid on.

Täpselt, siin teemas on inimesed kellel pole endale e-poodi olnud ja on ise ainult ostjad. Aga nad ei kujuta ette seda, et e-pood võib olla lahe ja uhkete kellade ja viledega, aga ostjaid lehte külastama meelitada on väga raske ja see võtab palju aega. Kõik see reklaam jne on suur raha kulu, aga oste ikka ei ole. Eestis on palju e-poode, aga käive on paljudel olematu, mis siis et seal on pangalingid jne. Aga kulud on suured ja paar aastat tiksutad ja siis oled ise võlgades. Ega kauba eest palju vahelt võtta ka ei saa.

Ja arvad, et kui see e-pood kõigele muule lisaks on ka ebamugav kasutada, siis tuleb kliente kiiresti ja palju? Äkki soovitad ka kaubavarudesse mitte investeerida, küll kliendid ootavad oma tellimusi kuu aega, kui ikka väga vaja on?

Iga äri tuleks alustada ikka korralikult läbimõeldud investeeringutega. On asju, mille pealt ei tohi kokku hoida, muidu ei saagi asjast kunagi asja.

(neljakohalise päevakäibega e-poe omanik)

Jah ma tean, sa oled pardfilee, 5 kinnisvara välja üüritud, megavilla nõmmel, 20 aastat õnnelikus abielus, kaks imearmast last, terve elu koosneb perekoolist

Puhka ka nüüd oma muinasjuttudest eks

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 06.06 13:50; 07.06 08:13; 08.06 16:54; 08.06 16:58; 08.06 17:00; 08.06 17:31; 08.06 17:33; 09.06 22:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täpselt, siin teemas on inimesed kellel pole endale e-poodi olnud ja on ise ainult ostjad. Aga nad ei kujuta ette seda, et e-pood võib olla lahe ja uhkete kellade ja viledega, aga ostjaid lehte külastama meelitada on väga raske ja see võtab palju aega. Kõik see reklaam jne on suur raha kulu, aga oste ikka ei ole. Eestis on palju e-poode, aga käive on paljudel olematu, mis siis et seal on pangalingid jne. Aga kulud on suured ja paar aastat tiksutad ja siis oled ise võlgades. Ega kauba eest palju vahelt võtta ka ei saa.

E-poe pidamine ongi ajamahukas ???? Kui su ettekujutus e-poest on selline, et õhtuti vaatad ostud üle, järgmisel päeval veendud kas tooted on olemas, siis tuleb laupäev ja ei hakka ju vastama, pühapäeval lastega loomaaias, esmaspäeval vastad, et kolmapäeval postitad – halloo!

Parem ärge kulutage sentigi üldse e-poe loomisele, kui aru ei saa, et halvasti töötav e-pood on ainult laks teie enda isikliku maine pihta.

Halva äriõnne eest pole kindlustatud keeggi. Aga alustades juba äri põhimõttega, et ei, meie küll ei hakka teavitust ja reklaami tegema ega pangalikide eest maksma, kirju vaatame kord päevas õhtuti…võiks jätta raha üldse investeerimata. Sellest ärist ei hakkagi raha tulema.

Minul, õigemini meie perekonnal, on üks e-pood ja osalus teises. Esimene jookseb normaalselt, nišitoode, läheb kolmas aasta, muidugi kriisi ajal sai hoo sisse rohkem. Teise lõime 8 kuud tagasi, see alles kogub tuntust.

Praegu on teavitusaeg, reklaamiaeg, tuntuse kogumise aeg. Vaikselt, rahulikult samm-sammu järel. Ja targalt. Google otsingureklaami tegemine ei aita vähimalgi määral, kui ei teataGI otsida :-). Kas su e-poe SEO on tehtud? Ei ole. No siis ei hakkagi e-pood mitte kunagi Google otsingu esilehele jõudma. See ei ole kallis, aga on ajamahukas (uurid, teed selgeks, muudad, kirjutad sisu) uurida, kuidas need algoritmid töötavad.

Seda just räägingi, et vaja on investeeringuid. Aega ja ka raha. Uhkete viledega lehest pole mdagi kasu, kui sellest ei teata. Kahuriga reklaami tormata tegema (tavaliselt valitakse FB ja Google ???? ), alustõdesid teadmata – muidugi viskad raha maha. Ära topi raha sinna, millest aru ei saa, kuidas see töötab või vali teavitustegevuse jaoks partner, keda usaldad. Kas saad ka ilma reklaamita? Ei. Lühidalt Ei.

Kas e-poe külastatavus on jälgitud? Kas vaatate igapäevaselt GAst, mis etapil külastajad ära kukuvad? Mida selle pudelikaelaga olete ette võtnud? Mitu klikki kulub tootelehest ostukinnituse ja maksmiseni? 4-5? Pane pood kohe kinni, liiga pikk tee.

Loomulikult võtab ostjate leidmine palju aega ????

Aga kui ikka palju aastaid tiksutad ja kasu pole, siis sa kas a) ei tee piisavalt või piisavalt õigesti infojagamist või reklaami, b) su poe koduleht on kehv, inetu ja ostutigimused ebamugavad, c) su e-poes on kehv teenindus (a la helistage ja räägime hinnast), d) su poes on halb või ülehinnatud kaup või e) kõik eelloetletu korraga.

Sa nagu teemat ka lugesid?
Kirjutati, et maksekeskus on kallis, st inimesel ei ole väga sedagi raha kulutada.
Sa kirjutad siia mingi muinasjutu kokku, no kellele? Kelle ees sa oma muinasjutuga keksida tahad? Eestis on käputäis e-poode mis on kasumlikud, teised tiksuvad piirimail. Kusagilt kuulsid midagi SEOst ja nüüd juba tead rääkida…

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 06.06 13:50; 07.06 08:13; 08.06 16:54; 08.06 16:58; 08.06 17:00; 08.06 17:31; 08.06 17:33; 09.06 22:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arve alusel maksmine välistab ka selle, kui klient sooviks maksta krediitkaardiga. Teinekord lihtsalt on inimestel selline rahaseis, et arvel pole või ei taha kasutada, aga krediitkaardil on. E-poe omanikuna tahaksin ma ka nende raha ???? Krediitkaardiga maksjaid pole ju mingi mõttetu protsent. Neid on ju palju, mis iganes põhjus kellelgi on.

Kuidas välistab? Maksad lihtsalt krediitkaardikontolt, mitte tavakontolt või ettevõtte kontolt, mis kah valikus on, kui sul ettevõte on.

Minu viga, tõesti. Mul endal oli krediitkaart viimati nii ammu (13-14 aastat tagasi) ja siis ei saanud. Aga palun vabandust eksitava informatsiooni pärast. Asjaolud on muutunud.

Samas arvega maksmine, kui arve saadetakse mitteautomaatselt, jääb endiselt tüütuks ja ohtlikuks just mulle kui kaupmehele. Liiga palju aega ümber mõelda.

Pole krediitkaarti, kuidas sa siis reisid? Ah inimene ise ka ei sa enam aru mida kokku luiskab:D

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 06.06 13:50; 07.06 08:13; 08.06 16:54; 08.06 16:58; 08.06 17:00; 08.06 17:31; 08.06 17:33; 09.06 22:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa nagu teemat ka lugesid?
Kirjutati, et maksekeskus on kallis, st inimesel ei ole väga sedagi raha kulutada.
Sa kirjutad siia mingi muinasjutu kokku, no kellele? Kelle ees sa oma muinasjutuga keksida tahad? Eestis on käputäis e-poode mis on kasumlikud, teised tiksuvad piirimail. Kusagilt kuulsid midagi SEOst ja nüüd juba tead rääkida…

Jah, lugesin. Selle peale siis vastaingi, et kui ei taha panustada korralikku e-poodi ja selle lisadesse ning reklaami, siis paigutagu see raha ja aeg mujale.

Eestis ongi seepärast nii vähe (küll mitte käputäis, vaid ikka rohkem) kasumlikke e-poode, et poepidajad ei taha investeerida ei aega ega raha. Isegi head teenindust! Ostja asi ei ole, et poepidaja jaoks on see pigem nagu hobi. Kui ei saa mugavalt teenust, läheb oma rahaga mujale.

Imeretsepti anda inimesele, kes ei taha panustada pangalinkidesse, ei ole. Panustagu ikka või inimesed suures osas lähevad sinna, kus panustatakse. Nii lihtne see ongi ja minuga pahandamine seda tõsiasja ei muuda 🙂

SEOga pean tegelema pea iganädalaselt, sest mul on ju e-pood. GAd muidugi vaatan sagedamini. See sinu “kuulsid midagi…” oli asjatu ja inetu torge. Edukate e-poodide puhul teisiti lihtsalt ei saagi, kui poepidaja peab selle endale üsna selgeks tegema või usaldama selle tegemise oskajale inimesele. Meie proovime esimest teed. Ilma ei saa ja selleta võiks poe avamata jätta. Nagu sa isegi ütled – enamus vireleb ja, nagu näha teemaalgatusest, isegi ei huvitu, kuidas kliendil oleks mugavam, peaasi on sääst. Nii kaugele ei purjeta. Me ka ei ole veel edukad, aga kulud on tasa ja pisike kasum, peaasi kasvutendentsis.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 06.06 17:15; 06.06 19:08; 07.06 11:09; 07.06 12:01; 07.06 17:55; 08.06 17:06; 08.06 17:16; 08.06 17:56; 08.06 18:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole krediitkaarti, kuidas sa siis reisid? Ah inimene ise ka ei sa enam aru mida kokku luiskab:D

Mäh? Mis reisid, millest sa sonid 🙂

PS, kas me oleme reisifoorumis. Kus ma ütlesin, et üldse palju reisin. Kui sind aga huvitab, siis tõesti, ma maksan ette või kohapeal.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 06.06 17:15; 06.06 19:08; 07.06 11:09; 07.06 12:01; 07.06 17:55; 08.06 17:06; 08.06 17:16; 08.06 17:56; 08.06 18:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole krediitkaarti, kuidas sa siis reisid? Ah inimene ise ka ei sa enam aru mida kokku luiskab:D

Mäh? Mis reisid, millest sa sonid ????

PS, kas me oleme reisifoorumis. Kus ma ütlesin, et üldse palju reisin. Kui sind aga huvitab, siis tõesti, ma maksan ette või kohapeal.

Vesta muinasjutte edasi

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 06.06 13:50; 07.06 08:13; 08.06 16:54; 08.06 16:58; 08.06 17:00; 08.06 17:31; 08.06 17:33; 09.06 22:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa nagu teemat ka lugesid?

Kirjutati, et maksekeskus on kallis, st inimesel ei ole väga sedagi raha kulutada.

Sa kirjutad siia mingi muinasjutu kokku, no kellele? Kelle ees sa oma muinasjutuga keksida tahad? Eestis on käputäis e-poode mis on kasumlikud, teised tiksuvad piirimail. Kusagilt kuulsid midagi SEOst ja nüüd juba tead rääkida…

Jah, lugesin. Selle peale siis vastaingi, et kui ei taha panustada korralikku e-poodi ja selle lisadesse ning reklaami, siis paigutagu see raha ja aeg mujale.

Eestis ongi seepärast nii vähe (küll mitte käputäis, vaid ikka rohkem) kasumlikke e-poode, et poepidajad ei taha investeerida ei aega ega raha. Isegi head teenindust! Ostja asi ei ole, et poepidaja jaoks on see pigem nagu hobi. Kui ei saa mugavalt teenust, läheb oma rahaga mujale.

Imeretsepti anda inimesele, kes ei taha panustada pangalinkidesse, ei ole. Panustagu ikka või inimesed suures osas lähevad sinna, kus panustatakse. Nii lihtne see ongi ja minuga pahandamine seda tõsiasja ei muuda ????

SEOga pean tegelema pea iganädalaselt, sest mul on ju e-pood. GAd muidugi vaatan sagedamini. See sinu “kuulsid midagi…” oli asjatu ja inetu torge. Edukate e-poodide puhul teisiti lihtsalt ei saagi, kui poepidaja peab selle endale üsna selgeks tegema või usaldama selle tegemise oskajale inimesele. Meie proovime esimest teed. Ilma ei saa ja selleta võiks poe avamata jätta. Nagu sa isegi ütled – enamus vireleb ja, nagu näha teemaalgatusest, isegi ei huvitu, kuidas kliendil oleks mugavam, peaasi on sääst. Nii kaugele ei purjeta. Me ka ei ole veel edukad, aga kulud on tasa ja pisike kasum, peaasi kasvutendentsis.

Kuskohast sa neid teadmisi kopid?
E-poe puhul pole sul vaja mingit SEO kui sa müüd midagi eksklusiivset ja oled ise ka tarnija. Siis piisab mingist bännerist või ajalehe reklaamist mida igakuu avaldad. SEO tuleb mängu siis kui üritad müüa sama mida kõik teised e-poed müüvad, seda pole mõtet eestis ammu enam isegi üritada (samas google muudab pidevalt SEO põhialuseid ja seegi on tühja tuule taga ajamine). Kõik suured epoed müüvad autorehvidest seksleludeni laienevat ampluaad. Paljudel pole mingit kaupa isegi laos, on tellimisel. Ei ole mõtet ka aliexpressist odavat jama vahendada. Sellest e-poest ei saa kunagi mingit asja.

Selleks et kaubandusega üldse tegeleda võiks käeharjutuseks võtta mingi täikapäev ja oma vanakraam maha müüa, kui sellega oled hakkama saanud, siis võid kaupmeheks hakata. Muidu paned tuhanded e-poe peale raisku, aga midagi ei müü, sest odavpakkumistega ei suuda kunagi konkureerida.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 06.06 13:50; 07.06 08:13; 08.06 16:54; 08.06 16:58; 08.06 17:00; 08.06 17:31; 08.06 17:33; 09.06 22:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

E-poe puhul pole sul vaja mingit SEO kui sa müüd midagi eksklusiivset ja oled ise ka tarnija. Siis piisab mingist bännerist või ajalehe reklaamist mida igakuu avaldad. SEO tuleb mängu siis kui üritad müüa sama mida kõik teised e-poed müüvad, seda pole mõtet eestis ammu enam isegi üritada (samas google muudab pidevalt SEO põhialuseid ja seegi on tühja tuule taga ajamine). Kõik suured epoed müüvad autorehvidest seksleludeni laienevat ampluaad. Paljudel pole mingit kaupa isegi laos, on tellimisel. Ei ole mõtet ka aliexpressist odavat jama vahendada. Sellest e-poest ei saa kunagi mingit asja.

Vat see on peaaegu geniaalne – e-poe jaoks pole vaja mingit SEOd 🙂
Piisab ajalehereklaamist või bannerist.

Su konkurentidel on su üle hea meel.

Ma ei tea, kas sa oled kuulnud, mitu protsenti kõigist internetisessioonidest algab Google otsinguga? SEOd on su poel vaja selleks, et sa esimesel või teiselgi lehel otsingu puhul välja tuleksid. Aga edasi uuri palun juba ise.

Võtame esialgu ühe näite. Minul tuleb ühel päeval suur isu Korea köögi järele. Ma lähen ja googeldan Korea toidud. Uurin 4-5 lehekülge ja mõtlen, et vat kimchi võiks olla see, mida ma tahan. Googeldan. Mis sa arvad (aga ära arva, proovi järele), kas ma leian esimeselt või teiselt lehelt otsisõnaga “kimchi” Eesti tootja e-poe? Ei leia. Miks? Sest nad pole panustanud AEGA, et inimesed neid leiaksid, kuigi toode on hea. Sa ei leia neid mugavalt, kui ei tea poe nimegi. Kui ise korralikult teha, siis SEO ei võta sentigi, küll aga tuleb see asi endale selgeks teha, mis võtab aega. Ja nüüd – mitu kimchi-huvilist ütleme sajast leiab seda müüva Eesti e-poe (mitte edasimüüja) Google otsinguga üles ja saab neile raha viia?

Või ütleme, et sa tahad loodussäästu huvides osta metallist jooginõud. Sa googeldad “metallist jooginõud”. Siis sa googeldad “metallist kruus” ja “metallist tops” ja “metallist termokruus”. Vaatad 1-2 lehekülge, sest siis kisub juba jamaks, ebatäpseks, hakkab juba amazoni sisse viskama jne. Aga sina tahaksid eesti e-poele oma raha anda! Aga nende otsingutega ÜHEGAGI sa ei jõua Eesti oma väikese e-poe peale. Miks? Sest neil on SEO tegemata, lehekülg on otsingumootorile optimeerimata ning seetõttu nö tasuta reklaami nad ei saa ega hakkagi saama, enne kui lehe korda teevad. Kui su e-pood ei tule otsinguga tasuta Google esimesele-teisele peamiste toodete otsisõnadega, oled niiikuinii hukas. Kui ma ei tea googeldada justnimelt Klean Kanteen või ei tule selle peale, et metallist termotopsi otsida otsinuguga “metallist veepudel”, siis ma ei saagi neile ju raha viia. Ning enne juba jõuab selle termostopsi soovijale müüa Amazon või muu konkurent.

Selle e-poe leidmiseks peab pingutama. Aga miks tarbija peaks. Ta tahab kvaliteeset topsi ja ta ju ei tea, et kuskil kaugel nurga taga on selline suurepärane pood, mille esiust on raske leida.

Loodan, et sa said näidetest aru ja rõhutan, et need on pelgalt juhuslikud näited ja väga-väga head tooted. Google = sinu e-poe uks peatänavale. Ja tasuta. Kui SEO on korras.

Aga muidgi tõesti on võimalik e-poodi pidada ka nii, et ostad pool lehekülge reklaami näiteks ajalehte 🙂 ja veebis leitavus sind ei huvita. Pool aastat.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 06.06 17:15; 06.06 19:08; 07.06 11:09; 07.06 12:01; 07.06 17:55; 08.06 17:06; 08.06 17:16; 08.06 17:56; 08.06 18:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vat see on peaaegu geniaalne – e-poe jaoks pole vaja mingit SEOd.
Piisab ajalehereklaamist või bannerist.

Ma ei tea, kas sa oled kuulnud, mitu protsenti kõigist internetisessioonidest algab Google otsinguga? SEOd on su poel vaja selleks, et sa esimesel või teiselgi lehel otsingu puhul välja tuleksid. Aga edasi uuri palun juba ise.

Eks igaüks lähtub oma oskustest ja võimalustest.
Meil on veebileht (ise tegin), selle kaudu pakume eelkõige teenuseid (üsna spetsiifilisi) ja see tuleb goole otsinguga kenasti välja, kui see, kel vaja, õigete märksõnadega otsib.
tooteid müüme osta.ees oleva e-poe kaudu võhivõõrastele ning oma kontorist otse oma püsiklientidele, kes nagunii perioodiliselt teenuseid ostavad
oleme osalenud ka riigihangetel (täidad korra hullu portsu pabereid, aga tulemuseks pikaajaline ja tõhus koostööleping mingi riigiasutusega)
ka nii saab.
reklaamikulud sisuliselt nullis, kodulehe ainus kulu 9€ aastas domeeni eest,
osta-ees müües tuleb küll iga müüdud toote hinna pealt ca 9% teenustasu maksta, aga jäävad ära igasugused saatmiskulud, pangalingid ja muu jura.
mingi CEOga pole iial pistmist olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vat see on peaaegu geniaalne – e-poe jaoks pole vaja mingit SEOd.

Piisab ajalehereklaamist või bannerist.

Ma ei tea, kas sa oled kuulnud, mitu protsenti kõigist internetisessioonidest algab Google otsinguga? SEOd on su poel vaja selleks, et sa esimesel või teiselgi lehel otsingu puhul välja tuleksid. Aga edasi uuri palun juba ise.

Eks igaüks lähtub oma oskustest ja võimalustest.

Meil on veebileht (ise tegin), selle kaudu pakume eelkõige teenuseid (üsna spetsiifilisi) ja see tuleb goole otsinguga kenasti välja, kui see, kel vaja, õigete märksõnadega otsib.

tooteid müüme osta.ees oleva e-poe kaudu võhivõõrastele ning oma kontorist otse oma püsiklientidele, kes nagunii perioodiliselt teenuseid ostavad

oleme osalenud ka riigihangetel (täidad korra hullu portsu pabereid, aga tulemuseks pikaajaline ja tõhus koostööleping mingi riigiasutusega)

ka nii saab.

reklaamikulud sisuliselt nullis, kodulehe ainus kulu 9€ aastas domeeni eest,

osta-ees müües tuleb küll iga müüdud toote hinna pealt ca 9% teenustasu maksta, aga jäävad ära igasugused saatmiskulud, pangalingid ja muu jura.

mingi CEOga pole iial pistmist olnud.

No kui ta otsisõnadega välja tuleb, siis on sul ju kõik korras. Sa oled kõik õigesti teinud. Enesele teadmata ka SEO 🙂 Kui sa oled kindel, et kõik vajalikud inimesed neid asju just nende otsisõnadega ka otsivad ja just neid õigeid otsisõnu teavad, muidugi. Osta.ee külastatavusega oled kindasti ka kursis, tead, kui suur osa võimalikest huvilistest õiges sihtrühmas sealt saada üldse on võimalik. Väga tubli, see ongi tore, et sul on kõik läbi mõeldud.

Minu näited olid kahest e-poest, mis ei tule tavaotsinguga esimeste seas välja, erinevat sinu poest, mis tuleb. Vastasin inimesele, keda ka tsiteerisin.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 06.06 17:15; 06.06 19:08; 07.06 11:09; 07.06 12:01; 07.06 17:55; 08.06 17:06; 08.06 17:16; 08.06 17:56; 08.06 18:57;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. E-poe omanikele küsimus