Esileht Tööelu, raha ja seadused. E-R vs graafikuga töö

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 40 )

Teema: E-R vs graafikuga töö

Postitas:

Kuidas lahendada olukorda kus mehel töö e-r, endal aga graafikuga ja midagi kunagi koos teha ei saa? Näiteks selle kuu lõpus mehe parima sõbra juubel, laupäevane päev, meid mõlemat kutsutud aga ma tööl 10-22. Mees siis pakub variante et võtku ma haigusleht või tulgu peale tööd. No kurat, kell 23 jõuan koju ja järgmine päev jälle tööle, pole erilist peotuju nii. Haiguslehte võtta ei taha, ei jõua tööl seda aasimist pärast ära kuulata. Ja neid pidusid ja asju iga nv, ei jaksaks neid lehti võtta nii tihti kui tarvis, ma praktiliselt iga nv tööle topitud. Oleks vabaks võtnud need kaks päeva aga meil 10. kuupäevaks need vaja teatada ja kui keegi peab augusti lõpus sünnipäeva siis 10. juuliks ei teadnud seda kuidagi veel. Täitsa ahastuses olen juba, normaalset e-r tööd siin väga ei leidu, mees ka oma käimisi ometi ära ei jäta, ainus variant vist lahku minna? See nv samamoodi, mehel sõpradega plaanid tehtud et trippima kuskile, mina jälle tööl nagu mingi neeger. Tema ootab muudkui reedet, mina esmaspäeva, kurat võimatu elada nii. Ütleb et vahetagu ma ära kellegagi, aga võimatu vahetada kui oled vahetuses kus su tööd oskab 1-2 inimest 20-st, see omakorda tähendab et haiguslehe võtmine oleks ka mitte eriti vastutustundlik. Mida teha??

+3
-27
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.08 00:35; 17.09 14:36;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Vaheta töökohta, vaheta meest, saa laps. Võimalusi igasuguseid.

+16
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.08 00:44; 14.08 10:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen graafiku alusel töötanud ainult väga noorena ja juba siis tundsin, et graafikuga töö ei ole minule. Mina tahan rutiini ja selget teadmist, millal on tööaeg ja millal vaba aeg, tahan nädalavahetusi vabaks siis kui ka kõik teised vabad on ja sünnipäevad-kokkusaamised toimuvad.

Minu meelest on see loomulik, et kui mehel on vaba päev, läheb ta sõbra sünnipäevale ja sina lihtsalt pead minemata jätma, kuna oled tööl. Ma ei saa aru, miks sa lahkuminekut enne kaalud kui töökoha vahetamist? Mees ei ole sinu graafikus ju süüdi!

+34
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie peres on samamoodi, ainult et E-R käin tööl mina ja mees vahetustega. Mees tööpäevi eriti vahetada ei saa, on seda aastate jooksul teinud kahel korral seoses lähedase inimese matusega.

Ongi nii, et enamusel nädala lõpus toimuvatel üritustel käin üksinda/lastega, kuna mehele satub sel ajal nagu kiuste töine nädalalõpp (neil 2+3 pika ja lühikese nädala süsteem). Algusaastatel häiris rohkem, nüüd olen harjunud. Kuskil käimata ma seetõttu kindlasti ei jäta, et mees kaasa tulla ei saa.

+12
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Graafikuga tööl on ka omad plussid. TA jutt tundub kas libateema või jonnimisena. Esiteks kui inimesel on 12-tunnised tööpäevad, jääb piisavalt vabu päevi, et kõik vajalik ära teha. Jah, nädalavahetusel ilmselt kahe tööpäeva vahel ei pidutse, aga kas siis tõesti igal nädalavahetusel toimub planeerimata pidu? Olulised sündmused on ju ikka nii palju ette teada, et saab ka kuu varem graafikusse planeerida.
Teiseks ma ei usu, et inimene on pandud tööle peaaegu igaks nädalavahetuseks. Kui tõesti nii, siis soovitaks ülemusega rääkida ja öelda, et edaspidi soovid kuus pooled nädalavahetused vabaks saada. Kõiki ilmselgelt ei saa. Kuna saan aru, et tegemist nõutud töötajaga, kelle tööd raske asendada, siis äkki saab nii läbi rääkida.
Samuti on kummaline, et mees soovitab haiguslehe võtta. Kui nii, siis järelikult raha pole probleem. Võta sina siis muu töö või uuri, kas saad osalise koormuse. Mehe mahajätmise jutt seepärast, et temal nädalavahetus vaba, aga sinul mitte, meenutab peavalu ravimist giljotiiniga.
Vaheta tööd, tee uued kokkulepped või ära virise mõttetute nädalavahetusepidude pärast. No jääb nüüd paar pidu käimata, õige mul asi. Olulised sõbrad teavad, et sul selline graafik ja kindlasti arvestavad sinuga, teatades oma üritustest piisavalt ette.
Kui aga oled mehe peale lihtsalt armukade ja ei taha teist üksi lasta, siis kasva suureks.

+27
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Probleem on siis selles, et mees läheb üksi, ilma sinuta? Sinu arvates peaks mees oma sõprade kutsed tagasilükkama, kuna naine ei saa kaasa tulla? Minu jaoks on see küll kummaline nõudmine – et kui mina ei saa minna, ärgu mingu ka mees.
Õde töötab vahetustega, seega püüame igati arvestada tema vabade nädalavahetustega, samas aga olem harjunud, kui peole laekub õemees üksi. Nende peres ei ole probleemiks, et mees üksi käib.

+20
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma praktiliselt iga nv tööle topitud.

Oleks vabaks võtnud need kaks päeva aga meil 10. kuupäevaks need vaja teatada

Edaspidi kirjutad igaks 10.-ks endale kaks nädalavahetust vabaks.
Mees võib muidugi minna sõbra juubelile ja lahku ei pea sellepärast minema.
Ja juubeleid vast ikka iga nädal ei ole, ehk saad sel korral siiski vahetada, keegi kasvõi mõne tunni õhtul saab asendada või saaks nt varem ära tulla?

Loomulikult on igal teisel PK käol ülitähtis töö ja ainulaadne professioon, aga siiski hakkas huvitama, mis töö/ülesanne see on, mida suudab (mulje jäi et) suures ettevõttes ainult paar inimest teha.

+13
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa aru, miks sa lahkuminekut enne kaalud kui töökoha vahetamist? Mees ei ole sinu graafikus ju süüdi!

Mina küll saan aru, miks ta lahkuminekut plaanib.
Sest mees tõepoolest ei ole süüdi ja mees tuleks sellise lolli graafikuga tööl käivast naisest võimalikult kiiresti vabastada.

Ehk on mees veel piisavalt nii noor, et uus naine leida. Kes ei oleks selline neeger.
Väga viisakas mõtlemine TA poolt, ma leian.

Ja TA ise saaks oma töökohas vabalt ringi vaadata, ehk on seal ka meessoost “neegreid” kellega kokku hakata elama. Kui mõlemad on sama graafikuga, siis probleemi ju poleks. (saaks vabal ajal koos kordamööda “kuradeid” pilduda jne)

Mingit töö- või elukohavahetust sellised inimesed nagunii ei kaalu ja ei tule kõne allagi, palju lihtsam on inimesi vahetada.

+7
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas ta peab siis oma sünnipäeva imelikul ajal või on teil mingi uus sõber, muidu oleks ju saanud eeldada, et võib sel nädalavahetusel sünnipäev olla, ja selle päeva vabaks teha? Ja ma saan aru, et ikka igal nädalavahetusel sa tööl ei ole, peaks ikka olema 50% nädalavahetusestest vabad vähemalt kahe kuu lõikes, muidu on teil seal midagi ebaõiglast toimumas tõesti. Ja väga harvas saab vast ka kellegagi päeva vahetada, nt selle ühe-kahe inimesega. Muidu jah, kui väga häirib, siis tuleb lihtsalt teine töö otsida.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas mitte ei olnud nii, et vähemalt pooled nädalavahetused kuus peab graafikuga töö korral tööandja võimaldama vabaks? Kui sul kõik nädalavahetused tööl siis ise oled loll, et lased tööandjal ennast ära kasutada.

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis mõttes sa ei teadnud, et juubel on?

Kas kõigi nende aastatega sul pole siis umbmäärastki aimu, et mehe parima sõbra sünnipäev on augusti lõpul millalgi? Midagi poleks ju lihtsamat, kui 5. juulil küsida mehelt, et kuule, ma pean augusti vabade päevade soovid varsti andma. Kas Tarmol mitte sel aastal juubel ole? Graafiku jaoks oleks vaja teada, kas ta peab seda ka? Kas sa küsiksid palun, helista talle.

Kui juba tegemist on PARIMA sõbraga, siis pole mitte midagi imelikku, kui naise töögraafiku pärast küsida, kas pidu ka teed või ei.

Kui aga endal pole kommet ette mõelda, siis süüdista ainult iseennast.

+20
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 14.08 09:11; 14.08 11:53; 14.08 13:22; 14.08 19:36; 19.09 15:00; 19.09 15:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen käinud graafikuga tööl, väga ebameeldiv. Kui see oleks olnud selline rutiinne graafik, et 2 tööl, 2 vaba, 3 tööl ja järgmisel nädalal vastupidi, või 2 tööl 2 vaba, siis okei, aga mul oli see hullem variant ehk libisev graafik. Iga päev algas ja lõppes töö erinevatel kellaaegadel, mõnikord ka öövahetus sekka. Vähe sellest, et nädalavahetusest osad on kinni, ka argipäeva õhtul ei pruugi olla sellist aega, et saaks midagi koos ette võtta.

Muidugi ma tulin sealt töölt ära. Libisev graafik on kõige hullem väljamõeldis üldse, eriti nende jaoks, kes peale töö soovivad ka eraelu elada.

Kui sa nüüd mehest lahku läheksid selle graafikuga töö pärast, kuidas sa siis endale hiljem uue mehe leiaks? Ja kui uus töötab ka E-R, siis oled sama probleemi ees. Veel hullem on siis, kui uus töötab ka graafikuga, või lausa libiseva graafikuga, siis jääb seda omavahel klappivat aega veel vähemaks.

Nii et mehe mahajätmine oleks sul kõige lollim variant üldse. Aga mehele võib-olla tüesti kergendus…

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tahad käia, siis on see graafikuga töö jama küll, sest enamus üritusi peetakse nädalavahetusel.
Aga mulle sobib. Tihti on töö hea äraütlemise põhjus, kui ei viitsi minna. Mina enam ei viitsi.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas lahendada olukorda kus mehel töö e-r, endal aga graafikuga ja midagi kunagi koos teha ei saa? Näiteks selle kuu lõpus mehe parima sõbra juubel, laupäevane päev, meid mõlemat kutsutud aga ma tööl 10-22. Mees siis pakub variante et võtku ma haigusleht või tulgu peale tööd. No kurat, kell 23 jõuan koju ja järgmine päev jälle tööle, pole erilist peotuju nii. Haiguslehte võtta ei taha, ei jõua tööl seda aasimist pärast ära kuulata. Ja neid pidusid ja asju iga nv, ei jaksaks neid lehti võtta nii tihti kui tarvis, ma praktiliselt iga nv tööle topitud. Oleks vabaks võtnud need kaks päeva aga meil 10. kuupäevaks need vaja teatada ja kui keegi peab augusti lõpus sünnipäeva siis 10. juuliks ei teadnud seda kuidagi veel. Täitsa ahastuses olen juba, normaalset e-r tööd siin väga ei leidu, mees ka oma käimisi ometi ära ei jäta, ainus variant vist lahku minna? See nv samamoodi, mehel sõpradega plaanid tehtud et trippima kuskile, mina jälle tööl nagu mingi neeger. Tema ootab muudkui reedet, mina esmaspäeva, kurat võimatu elada nii. Ütleb et vahetagu ma ära kellegagi, aga võimatu vahetada kui oled vahetuses kus su tööd oskab 1-2 inimest 20-st, see omakorda tähendab et haiguslehe võtmine oleks ka mitte eriti vastutustundlik. Mida teha??

Kirjuta nüüd sina ka midagi.
Sellist töökohta muidugi reaaalses elus ei ole olemas, kus ühte tööd oskab 1-2 inimest. Teised kindlasti oskaks ka aga neil on lihtsalt teised ülesanded nii, et kui lahkud leitakse kohe ka asendaja või uus töötaja. Vähe on neid inimesi kes on asendamatud ja tavaliselt on nad siiski ise firma omanikud/visionäärid/ettevõtjad.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.08 00:44; 14.08 10:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle graafikuga töö meeldib. Käin pika ja lühikese nädala süsteemiga. 2 ndlv kuus olen reede-pühap vaba ja kaks ndlv tööl. Lisaks veel nädala sees 2 vaba. No mis sa hing veel tahad. Ei viitsiks küll 5 päeva nädalas järjest tööl käia.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on selline libisev graafik nagu üks eelkõneleja mainis. Juba aastaid teen seda tööd ja graafik käib närvidele küll. Varem olid öövahetused ka ja kohe ülejärgmisel hommikul pärast tuli alati tööl olla.
See graafik ei võimaldagi normaalset plaanide tegemist, eraelu omamist, kuna graafik on nagu jumal juhatab, mingit reeglipära pole. Pole mingit seaduspära, et a’la 2 tööl, 2 vaba. Täiesti kuidas juhtub. Vahel 4 päeva jutti tööl, osad lühikesed, osad pikad päevad, siis nädalavahetuste osas pole mingi seaduspära. Käin täiesti suvalistel aegadel tööl ja loomulikult on väga keeruline niimoodi mingeid plaane teha. Väga paljudel pereüritustel ja ka muudel üritustel tegevustel, jäänud käimata kuna olen tööl.

+11
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.08 11:30; 14.08 12:22; 14.08 13:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on selline libisev graafik nagu üks eelkõneleja mainis. Juba aastaid teen seda tööd ja graafik käib närvidele küll. Varem olid öövahetused ka ja kohe ülejärgmisel hommikul pärast tuli alati tööl olla.

See graafik ei võimaldagi normaalset plaanide tegemist, eraelu omamist, kuna graafik on nagu jumal juhatab, mingit reeglipära pole. Pole mingit seaduspära, et a’la 2 tööl, 2 vaba. Täiesti kuidas juhtub. Vahel 4 päeva jutti tööl, osad lühikesed, osad pikad päevad, siis nädalavahetuste osas pole mingi seaduspära. Käin täiesti suvalistel aegadel tööl ja loomulikult on väga keeruline niimoodi mingeid plaane teha. Väga paljudel pereüritustel ja ka muudel üritustel tegevustel, jäänud käimata kuna olen tööl.

Mulle just meeldis. Meil pandi 15. kuupäeval järgmise kuu graafik üles. Isegi ilma mingisuguse omavahelise vahetamiseta juhtus aegajalt graafikus nii, et 6 päeva järjest oli vaba. 4 vaba päeva järjest oli täiesti tavaline. Kokkuvõttes kui veel natuke vahetasid ka, siis sai minu jaoks ideaalsed rütmid – 8-9 päeva järjest tööl. Mõnel päeval ainult pool päeva, teised päris pikad päevad. Aga ikka kahe vahetuse vahel piisavalt aega, miinimum oli vist 11,5 tundi vahet. Ja siis kuus-seitse täiesti vaba päeva ja alles 7. või 8. päeva õhtul tööle.

Või kui õnnestus oma ühe kuu töötunnid kuidagi enne 15-16. kuupäeva täis saada teistega vahetamise abil, mõnikord õnnestus ka, siis lihtsalt sel kuul enam tööle ei läinud. Õndsus.

Ette arvestati soovidega ka, kui vähegi võimalik oli. Vahetada soovis midagi aga kolleegidest pärast enamus. Kes tahtiski rohkem puhkepäevi, öid ja riigipühi, sest siis maksti rohkem. Kes soovis käia tööl kaks tööl-kaks vaba. Kes soovis hommikuid, kes õhtuid. Ülimõnus.

+10
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 14.08 09:11; 14.08 11:53; 14.08 13:22; 14.08 19:36; 19.09 15:00; 19.09 15:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vastuseks TA-le – minu meelest seda olukorda saabki lahendada vaid töökoha vahetamisega või kui võimalik, enda parema kehtestamisega praegusel töökohal. Sest nagu eelpool öeldud, kui sul 12-tunnised vahetused (nagu sa mainisid, et 10-22 tööl), siis ei ole absoluutselt mingit põhjust miks just sina igal nädalavahetusel tööl peaksid olema. Kui sa oled tõesti ainuke või üks vähestest inimestest, kes teatud ülesandeid oskab, siis kas sa saad vastavalt sellele palka ka, lisaks veel peale, et seda nõmedat graafikut kompenseerida?

Järgmist pidu see ei päästa, aga enne 10. septembrit panegi soov sisse, et tahad nt kuu 1. ja 3. nädalavahetus (või 2. ja 4. nädalavahetus, või kuidasiganes valitud kaks nädalavahetust vabaks). Isegi kui kindlaid plaane pole. Küll need plaanid tekivad, kui teil koos ühine vaba aeg.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Isegi ilma mingisuguse omavahelise vahetamiseta juhtus aegajalt graafikus nii, et 6 päeva järjest oli vaba. 4 vaba päeva järjest oli täiesti tavaline. Kokkuvõttes kui veel natuke vahetasid ka, siis sai minu jaoks ideaalsed rütmid – 8-9 päeva järjest tööl.

Sul oli nii, aga mul sellist asja kõigi nende aastate jooksul juhtunud pole. Max 4 vaba päeva järjest on olnud, tavaliselt siiski max 3 päeva. Ja juhtub ka nädalaid, kus üldse üle 1 päeva järjest vaba pole. Tilgutangi ülepäeviti tööl käia.
Kahjuks minu jaoks 8-9 päeva järjest pausideta tööl käia poleks kindlasti normaalne. Üle 5 päeva jutti ikka ei taha tööl käia, ära tüütab. Vaja vabu päevi vahel. On olnud kunagi nii, et 9 päeva jutti tööl ja ka 4 päeva järjest 12h tööl. Mõlemad tekitasid frustratsiooni. Kodus ainult magamas. Inimene vajab vahepeal ikka puhkust ka.

Endisel elukaaslasel oli kogu aeg e-r kl 16ni töö. See tekitas algusaastatel ikka frustratsiooni küll. Koos saime aega veeta pigem nädalavahetustel (kui ma just tööl polnud…).
Selline mulje jäigi, et mina olen kogu aeg tööl ja tema kogu aeg tšillib kodus. Omavahelisele läbisaamisele mõjus ka kehvasti, kuna olin tihti stressis neil 12h päevadel koju jõudes.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.08 11:30; 14.08 12:22; 14.08 13:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Graafikuga töö on nõme. Mis vabast ajast me räägime kui öösel alles koju jõuad ja järgmisel päeval magad lõunani? Ma olen ka töötanud graafikuga ja põhilise vaba aja magasin maha. Pidevalt oli tunne, et ei saa end lõdvaks lasta, kogu aeg on töö. Juhtus tihti, et kollektiivis keegi haigestus, siis pidi veel oma vaba päeva loovutama asendamiseks. Täiesti jabur viis töötamiseks. Tööaeg võiks olla oma vaba valik, paindlik. Mõni tahab töötada graafikuga, mõni E-R.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

juhtub ka nädalaid, kus üldse üle 1 päeva järjest vaba pole. Tilgutangi ülepäeviti tööl käia.

Vat see on nõme. Vahetada ei saa? Ilmselt kääib siis keegi teine ka ülepäeviti. Vahetage ära, saate normaalsemaks natuke selle ajakava.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 14.08 09:11; 14.08 11:53; 14.08 13:22; 14.08 19:36; 19.09 15:00; 19.09 15:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vat see on nõme. Vahetada ei saa? Ilmselt kääib siis keegi teine ka ülepäeviti. Vahetage ära, saate normaalsemaks natuke selle ajakava.

See on ka tegelt tüütu, muudkui vahetada. Ma vanasti vahetasin niimoodi küll, et endale sobivamat graafikut teha, kui tahtsin pikemalt kuskil ära olla nt. Aga nüüd pole aastaid pea üldse vahetusi teinud, kuna meil on ka töö selliseks kujunenud, et igaüks on oma nö rollis. Ja tõtt-öelda ei taha keegi eriti mu ülesannete peale tulla. Paar inimest ehk leiaks kui õnnestuks nõusse saada. Aga lihtsam taluda hooti nõmedamat graafikut. Vahetusi teinud ainult siis, kui tõesti väga vaja kuskile minna.

Graafikuga töö ainuke pluss on see, et vahel on nädala sees vabu päevi. See on ka kuidagi vabastav teadmine, kui keset nädalat järsku tööle ei pea minema. Lisaks igasugu tegevused jms on just hea teha enamuse tööajal. Nt spaas, spordisaalis või kinos vms käia, kus igal pool on odavam just hommikustel-lõunastel aegadel. Vähem rahvast ka.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.08 11:30; 14.08 12:22; 14.08 13:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle just meeldis. Meil pandi 15. kuupäeval järgmise kuu graafik üles. Isegi ilma mingisuguse omavahelise vahetamiseta juhtus aegajalt graafikus nii, et 6 päeva järjest oli vaba. 4 vaba päeva järjest oli täiesti tavaline. Kokkuvõttes kui veel natuke vahetasid ka, siis sai minu jaoks ideaalsed rütmid – 8-9 päeva järjest tööl. Mõnel päeval ainult pool päeva, teised päris pikad päevad. Aga ikka kahe vahetuse vahel piisavalt aega, miinimum oli vist 11,5 tundi vahet. Ja siis kuus-seitse täiesti vaba päeva ja alles 7. või 8. päeva õhtul tööle.

Või kui õnnestus oma ühe kuu töötunnid kuidagi enne 15-16. kuupäeva täis saada teistega vahetamise abil, mõnikord õnnestus ka, siis lihtsalt sel kuul enam tööle ei läinud. Õndsus.

Ette arvestati soovidega ka, kui vähegi võimalik oli. Vahetada soovis midagi aga kolleegidest pärast enamus. Kes tahtiski rohkem puhkepäevi, öid ja riigipühi, sest siis maksti rohkem. Kes soovis käia tööl kaks tööl-kaks vaba. Kes soovis hommikuid, kes õhtuid. Ülimõnus.

sulle ehk ideaalne, aga kui sel ajal oleks tööinspektr kontrollima tulnud, oleks tööandja ettekirjutuse või trahvi saanud, sest niimoodi läheb nädalane töötundide summa lõhki. lisaks peab igas seitsmepäevases ajavahemikus (mitte ainult e-p, vaid ka n-k või l-r) olema vähemalt 36 tundi katkematut puhkeaega, mida niimoodi 8-9 p tööl käies ei jää.
see, et inimesed ise nii soovivad, inspektorit ei huvita, sest sellised graafikud on seadusevastased.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.08 14:54; 14.08 19:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle just meeldis. Meil pandi 15. kuupäeval järgmise kuu graafik üles. Isegi ilma mingisuguse omavahelise vahetamiseta juhtus aegajalt graafikus nii, et 6 päeva järjest oli vaba. 4 vaba päeva järjest oli täiesti tavaline. Kokkuvõttes kui veel natuke vahetasid ka, siis sai minu jaoks ideaalsed rütmid – 8-9 päeva järjest tööl. Mõnel päeval ainult pool päeva, teised päris pikad päevad. Aga ikka kahe vahetuse vahel piisavalt aega, miinimum oli vist 11,5 tundi vahet. Ja siis kuus-seitse täiesti vaba päeva ja alles 7. või 8. päeva õhtul tööle.

Või kui õnnestus oma ühe kuu töötunnid kuidagi enne 15-16. kuupäeva täis saada teistega vahetamise abil, mõnikord õnnestus ka, siis lihtsalt sel kuul enam tööle ei läinud. Õndsus.

Ette arvestati soovidega ka, kui vähegi võimalik oli. Vahetada soovis midagi aga kolleegidest pärast enamus. Kes tahtiski rohkem puhkepäevi, öid ja riigipühi, sest siis maksti rohkem. Kes soovis käia tööl kaks tööl-kaks vaba. Kes soovis hommikuid, kes õhtuid. Ülimõnus.

sulle ehk ideaalne, aga kui sel ajal oleks tööinspektr kontrollima tulnud, oleks tööandja ettekirjutuse või trahvi saanud, sest niimoodi läheb nädalane töötundide summa lõhki. lisaks peab igas seitsmepäevases ajavahemikus (mitte ainult e-p, vaid ka n-k või l-r) olema vähemalt 36 tundi katkematut puhkeaega, mida niimoodi 8-9 p tööl käies ei jää.

see, et inimesed ise nii soovivad, inspektorit ei huvita, sest sellised graafikud on seadusevastased.

Siiski, sellised kuuluvad 3 või 4 kuu summeeritud graafikute alla ja keegi ei kobise. Nädal ei tähenda E-P tööaega vaid 7-päevast tööperioodi. Kõik on poolte vahel kokkulepitav https://www.tooelu.ee/et/uudised&nID=1714

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mees tahab tegelikult ilma sinuta minna?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siiski, sellised kuuluvad 3 või 4 kuu summeeritud graafikute alla ja keegi ei kobise. Nädal ei tähenda E-P tööaega vaid 7-päevast tööperioodi. Kõik on poolte vahel kokkulepitav https://www.tooelu.ee/et/uudised&nID=1714

ma tean väga hästi, mida tähendab summeeritud tööaeg ja seda ma ka kirjutasin välja, et 7päevane periood ei ole ainult e-r

lisaks peab igas seitsmepäevases ajavahemikus (mitte ainult e-p, vaid ka n-k või l-r) olema vähemalt 36 tundi katkematut puhkeaega

vahet pole, kui pikk on arvestusperiood, 8-9 päeva järjest tööl käimine ei ole üldjuhul lubatud, sest sinna ei mahu 36tunnine puhkeaeg
TLS § 52. Iganädalane puhkeaeg
(2) Kokkulepe, mille kohaselt töötajale jääb summeeritud tööaja arvestuse korral seitsmepäevase ajavahemiku jooksul vähem kui 36 tundi järjestikust puhkeaega, on tühine, kui seaduses ei ole sätestatud teisiti.

+6
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.08 14:54; 14.08 19:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle just meeldis. Meil pandi 15. kuupäeval järgmise kuu graafik üles. Isegi ilma mingisuguse omavahelise vahetamiseta juhtus aegajalt graafikus nii, et 6 päeva järjest oli vaba. 4 vaba päeva järjest oli täiesti tavaline. Kokkuvõttes kui veel natuke vahetasid ka, siis sai minu jaoks ideaalsed rütmid – 8-9 päeva järjest tööl. Mõnel päeval ainult pool päeva, teised päris pikad päevad. Aga ikka kahe vahetuse vahel piisavalt aega, miinimum oli vist 11,5 tundi vahet. Ja siis kuus-seitse täiesti vaba päeva ja alles 7. või 8. päeva õhtul tööle.

Või kui õnnestus oma ühe kuu töötunnid kuidagi enne 15-16. kuupäeva täis saada teistega vahetamise abil, mõnikord õnnestus ka, siis lihtsalt sel kuul enam tööle ei läinud. Õndsus.

Ette arvestati soovidega ka, kui vähegi võimalik oli. Vahetada soovis midagi aga kolleegidest pärast enamus. Kes tahtiski rohkem puhkepäevi, öid ja riigipühi, sest siis maksti rohkem. Kes soovis käia tööl kaks tööl-kaks vaba. Kes soovis hommikuid, kes õhtuid. Ülimõnus.

sulle ehk ideaalne, aga kui sel ajal oleks tööinspektr kontrollima tulnud, oleks tööandja ettekirjutuse või trahvi saanud, sest niimoodi läheb nädalane töötundide summa lõhki. lisaks peab igas seitsmepäevases ajavahemikus (mitte ainult e-p, vaid ka n-k või l-r) olema vähemalt 36 tundi katkematut puhkeaega, mida niimoodi 8-9 p tööl käies ei jää.

see, et inimesed ise nii soovivad, inspektorit ei huvita, sest sellised graafikud on seadusevastased.

Oh, meil oli piisavalt tööinspektorit.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 14.08 09:11; 14.08 11:53; 14.08 13:22; 14.08 19:36; 19.09 15:00; 19.09 15:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Absoluutselt ei salli E-R töötamist. Töö graafikuga sobis mulle ülihästi. Nüüd aga töötan üldse enda oma ettevõttes ja olen ise enda perenaine.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas lahendada olukorda kus mehel töö e-r, endal aga graafikuga ja midagi kunagi koos teha ei saa? Näiteks selle kuu lõpus mehe parima sõbra juubel, laupäevane päev, meid mõlemat kutsutud aga ma tööl 10-22. Mees siis pakub variante et võtku ma haigusleht või tulgu peale tööd. No kurat, kell 23 jõuan koju ja järgmine päev jälle tööle, pole erilist peotuju nii. Haiguslehte võtta ei taha, ei jõua tööl seda aasimist pärast ära kuulata. Ja neid pidusid ja asju iga nv, ei jaksaks neid lehti võtta nii tihti kui tarvis, ma praktiliselt iga nv tööle topitud. Oleks vabaks võtnud need kaks päeva aga meil 10. kuupäevaks need vaja teatada ja kui keegi peab augusti lõpus sünnipäeva siis 10. juuliks ei teadnud seda kuidagi veel. Täitsa ahastuses olen juba, normaalset e-r tööd siin väga ei leidu, mees ka oma käimisi ometi ära ei jäta, ainus variant vist lahku minna? See nv samamoodi, mehel sõpradega plaanid tehtud et trippima kuskile, mina jälle tööl nagu mingi neeger. Tema ootab muudkui reedet, mina esmaspäeva, kurat võimatu elada nii. Ütleb et vahetagu ma ära kellegagi, aga võimatu vahetada kui oled vahetuses kus su tööd oskab 1-2 inimest 20-st, see omakorda tähendab et haiguslehe võtmine oleks ka mitte eriti vastutustundlik. Mida teha??

See on ikka oma asi poes lihttööd teha.
Soovitan minna õppima, et omale meelepärasem töö leida.
Variant on ka ise ettevõtjaks hakata. Kirjutaja siin on kõik need etapid läbinud (va poes töötamise).

Kuidas pole teada inimese sünnipäev ja juubel? Helde aeg, ma tean igal aastal oma lähedaste-tuttavate sünnipäevi ette.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.08 09:45; 17.08 09:48; 17.08 20:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie peres on samamoodi, ainult et E-R käin tööl mina ja mees vahetustega. Mees tööpäevi eriti vahetada ei saa, on seda aastate jooksul teinud kahel korral seoses lähedase inimese matusega.

Ongi nii, et enamusel nädala lõpus toimuvatel üritustel käin üksinda/lastega, kuna mehele satub sel ajal nagu kiuste töine nädalalõpp (neil 2+3 pika ja lühikese nädala süsteem). Algusaastatel häiris rohkem, nüüd olen harjunud. Kuskil käimata ma seetõttu kindlasti ei jäta, et mees kaasa tulla ei saa.

No teemaalgatajal on tegelikult mure mündi teise poolega ja – mehe valvamine.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.08 09:45; 17.08 09:48; 17.08 20:15;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 40 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. E-R vs graafikuga töö