Esileht Ajaviite- ja muud jutud e-Selver ja e-Coop jt?

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: e-Selver ja e-Coop jt?

Postitas:
Kägu

Millisest e-poest saab kõige värskemad lihatooted?

Kas teil on ka nt hakkliha tellides sageli saadetud väga lühikese säilivusega lihad? Tellisin e-Selverist mitu pakki hakkliha ja kõigil säilivus järgmise päeva kuupäev. Ei kasuta homme neid kõiki ära ja usun, et liha säilivus on siiski pikem kui 1 päev. Sama probleem on olnud ka Coopiga.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kui oli soodushinnaga jms, siis polnud tõenäoliselt värskemat üldse võttagi letist. Mul endal pole seda probleemi olnud.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui sügavkülma paned, enne kui säilivusaeg lõpeb, võid kasvõi aasta pärast seda liha kasutada. Aga soodushind juba ise juba viitab, et saad vähese säilivusajaga toote.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Barborast on küll normaalne säilivusaeg olnud tavaliselt. Lihal ikka 3-5 päeva.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei olnud soodushinda.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga soodushind juba ise juba viitab, et saad vähese säilivusajaga toote.

no ei, nt kampaaniahinna puhul ei ole mingit pistmist lühikese säilivusajaga. see, kui soodushind on tingitud peagi kättejõudvast säilivusajast, peaks olema ikka ostjale kommunikeeritud selgelt ja arusaadavalt.

aga jah, ise olen ka selveris korra samasse lõksu langenud. tarbime valio võid ja soodukate ajal ostan seda tavaliselt suuremas koguses. viimati sain siis selveri e-poest viis kilo võid, mille säilivustähtaeg oli umbes üks kuu. ilmselgelt ei söö isegi meie suhteliselt suur pere nii palju võid. kui oleksin ise poest ostnud, oleksin kuupäeva vaadanud ja poole vähem ostnud.

niisuguse asja peale nagu järgmise päeva hakkliha võib vabalt poele pretensiooni esitada mu meelest.

+1
-3
Please wait...

Postitas:
kitah

e-poest sa küll kõige värskemat ei saa, st pakendatuna, see on fakt. kõige värskem on lihaletis, eriti kui on samal hommikul tulnud.
võrdlesin just selverist ostetud musta karbi sees hakkliha (ilmselt gaasikeskkonnas) ja coopist lihaletist ostetud värsket hakkliha, mida nad seal ise kohapeal teevad. siiani ma ei arvanud maitsete vahest midagi, st ega see karbi oma polnud ka halb, ja ma üldiselt ei ole selliste asjade suhtes pirts, aga samas oli maitse tõesti nagu öö ja päev. ehk kui kotlette või miskit muud teha, ei saa maitsevahest aru, aga mina armastan just toorelt hakkliha süüa, ja no ausalt – ON vahe sees. karbi oma on täiesti tuim ja ebamäärane, kuna värskelt samal hommikul tehtu oli mahlane ja maitsev.
nii et kuigi e-pood on väga hea ja tänuväärne asi, ma ikkagi tahaksin ka ise poes käia, sest lihaletis on kaup värske ja kõiki artikleid e-keskkonda ei pandagi.

+1
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nad ei tohiks e-poest nii lühikese säilivusajaga liha panna, kui sa selle ostad täishinnaga. Tavapoes on järgmise kuupäevaga lihad -30% ja sama kuupäevaga lihad -50%.

Nii et soovitan sul kaebuse esitada.

Aga muidu, kui sa ostad rohkem kui samal päeval on plaanis ära süüa, kuidas sa seda siis säilitada kavatsed? Kui nagunii paned sügavkülma vahepeal, siis pole ju vahet.

Mul ei ole säilivustähtaegadega selliseid probleeme olnud, enamasti tellin barborast, ainult siis kui on midagi sellist vaja, mida seal ei ole, tellin mujalt. Viimasel ajal on seal kogu tellimus alati täpselt olemas ka, st midagi ei ole puudu või asendatud. Küll aga on neil veebis mitmete toodete juures märge, et see on otsas, ju nad siis on uuendanud oma süsteemi, et klient ei saagi otsas kaupa oma korvi panna, süsteem uueneb operatiivsemalt. Barbora pluss on ka see, et neil on vaid tunnine vahemik, milles kohale tuuakse, teistel on kaks tundi. tasuta toomine on neil alates 50 eurost. teistel on 99.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui sügavkülma paned, enne kui säilivusaeg lõpeb, võid kasvõi aasta pärast seda liha kasutada.

Ma küll ei tea, mis imesügavkülmad teil on. Minu sügavkülmas muutub toores hakkliha juba paari kuuga imelikuks, mingi kõrvalmaitse tuleb juurde ja ei ole hea. Isegi ühe kuuga juba.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

tarbime valio võid ja soodukate ajal ostan seda tavaliselt suuremas koguses. viimati sain siis selveri e-poest viis kilo võid, mille säilivustähtaeg oli umbes üks kuu.

Üks tark ostab 27 pakki võid ja kukub imestama, et see ei säiligi mitu kuud. (sest pakk päevas nad siiski ei suuda seda süüa)
Teine ostab hulgi hakkliha ja plaanib seda nagunii kügavkülmutada (vaevalt, et ta sahvris plaanis seda säilitada), aga ei ole mingite kuupäevadega taas rahul.
Homme taas üks ei saa oma nõutud summat (99) täis ja tellib 10kg värsket forelli ja siis saadab pärast 9kg tagasi, sest selgus, et sel samuti on säilivusaeg vaid 1 päev. Krdi kaabakad seal poes, kolm kala oleksid võinud ju koos akvaariumiga olla.

Milliste totrustega te ülehomme üles astute?

+7
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

E-poed on väga tänuväärne nähtus. Aga ma ei osta sealt kunagi värsket liha/kala ega puuvilju/juurvilju. Selliseid asju saab ikka ainult oma silmaga vaadata ja otsustada.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Poodidest koha pealt ostes on tavaliselt kõlblik kuni 1-3 päeva.

Viisin end täna hommikul kuupäevahelbekeste eluga huvi pärast ühes Tallinna suuremas Selveris kurssi:
– Valio või, 500g, toodetud 24.06.2019a. Ehk see on isegi juba seal LETIST ostes 2 kuud ja 1 nädal vana. Võimalik, et värsket pakutakse esialgu ainult Soomes.
– Rakvere segahakkliha, see vaakumis. Tähtaeg: 05.09 ehk ülehomme. Mida veel tahta?

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Poodidest koha pealt ostes on tavaliselt kõlblik kuni 1-3 päeva.

Viisin end täna hommikul kuupäevahelbekeste eluga huvi pärast ühes Tallinna suuremas Selveris kurssi:

– Valio või, 500g, toodetud 24.06.2019a. Ehk see on isegi juba seal LETIST ostes 2 kuud ja 1 nädal vana. Võimalik, et värsket pakutakse esialgu ainult Soomes.

– Rakvere segahakkliha, see vaakumis. Tähtaeg: 05.09 ehk ülehomme. Mida veel tahta?

minu probleem ei olnud ju selles, et ma värsket võid ei saanud – ma tahtsin, et selle säilivusäeg oleks kaugemal kui sama kuu lõpus. 2 kuud tagasi toodetud võil on säilivusaeg nelja kuu pärast, mis on igati okei.

teine asi, millest sa vist aru ei saanud: kui ma füüsiliselt poes olles näen, et tähtaeg on lähedal, siis ma ei osta ette, ostan vaid nii palju, kui tean, et ära kasutan. ma nt ostan ainult turult lahtist hakkliha ja tean, et saan osta vaid nii palju, kui kahe päeva jooksul ära sööme. kui või on 25-30% soodsam, siis on mõistlik, kui ma ostan varuga, mitte ei lähe järgmisel nädalal uuesti ja juba kallima hinnaga ostma. ei ole nii või?

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

2 kuud tagasi toodetud võil on säilivusaeg nelja kuu pärast, mis on igati okei.

Ei ole nelja kuu pärast. Mine poodi ja vaata uuesti.

Edasi läheb veel kummalisemaks su loogika: hkklihamasinast ostetud hakkliha sa arvestad, et toimib kaks päeva ja mingi keemiaga pakendatud hakkliha siis planeerid kauemaks, uskudes numbreid?
Ja 30% soodsam või EI SAA OLLA värske, vaid sellest on poel kohe vaja lahti saada, vastasel korral läheb homme toidupanka vms.

+1
-1
Please wait...

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud e-Selver ja e-Coop jt?