Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: E

Postitas:
Kägu

Kuidas arvutada selle kuu elatist, mil laps saab 18? Kas jagangi päevade arvuga  ja maksan täpselt selle aja eest, kui laps on veel alaealine? Kui jätta kõrvale see, et hea ema/isa maksab kõik ja rohkem veel, mind huvitab hetkel, kuidas juriidiliselt korrektne oleks.

+3
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vabandust, mingi jama oli ja ei saanud pealkirja panna.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas eeldad, et elatisekohustus lõpeb? St laps ei õpi, saab 18a vanaks ja enam elatist ei saa?

Või tahad teada, mitme päeva eest elatist tuleks kanda juba lapse enda (mitte enam esindaja st teise lapsevanema) arvele?

Sest kohustus last üleval pidada=elatist maksta kehtib (edasi) õppiva lapse puhul tema 21a saamiseni.

Perekonnaseadus

§ 97.  Ülalpidamist saama õigustatud isikud

  Ülalpidamist on õigustatud saama:
  1) alaealine laps;
  2) laps, kes täisealiseks saanuna jätkab põhi- või keskhariduse omandamist põhikoolis, gümnaasiumis või kutseõppeasutuses, kuid mitte kauem kui 21-aastaseks saamiseni;
  3) muu abivajav alaneja või üleneja sugulane, kes ei ole võimeline ennast ise ülal pidama.

Juriidiliselt ongi korrektne maksta teatud osa veel vanemale ja ülejäänu juba lapsele.

 

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas eeldad, et elatisekohustus lõpeb? St laps ei õpi, saab 18a vanaks ja enam elatist ei saa?

Või tahad teada, mitme päeva eest elatist tuleks kanda juba lapse enda (mitte enam esindaja st teise lapsevanema) arvele?

Sest kohustus last üleval pidada=elatist maksta kehtib (edasi) õppiva lapse puhul tema 21a saamiseni.

Perekonnaseadus

§ 97. Ülalpidamist saama õigustatud isikud

Ülalpidamist on õigustatud saama:

1) alaealine laps;

2) laps, kes täisealiseks saanuna jätkab põhi- või keskhariduse omandamist põhikoolis, gümnaasiumis või kutseõppeasutuses, kuid mitte kauem kui 21-aastaseks saamiseni;

3) muu abivajav alaneja või üleneja sugulane, kes ei ole võimeline ennast ise ülal pidama.

Juriidiliselt ongi korrektne maksta teatud osa veel vanemale ja ülejäänu juba lapsele.

Seda kõike ma tean, seda ma ei küsinud ju. Mind huvitab, kas juriidiliselt on korrektne, kui ma kannan(/mulle kantakse) kõnealuse kuu eest  teise vanema kontole ütleme 12 päeva elatise, kui laps saab 12ndal kuupäeval 18.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Juriidiliselt ongi korrektne maksta teatud osa veel vanemale ja ülejäänu juba lapsele.

nagu ma ju juba vastasin.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Juriidiliselt ongi korrektne maksta teatud osa veel vanemale ja ülejäänu juba lapsele.

nagu ma ju juba vastasin.

Andestust, vastus kadus muu ebavajaliku mula sisse ära, aitäh.

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui laps saab täisealiseks siis peab ju ikka ise elatise välja nõudma viidatud õpingute jätkamisel? Kui maksjana tahaks eriti kindel olla siis maksaks täiskuu summa ära. Pärast hea öelda, et olid helde, et niisama lisa maksid.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui laps saab täisealiseks siis peab ju ikka ise elatise välja nõudma viidatud õpingute jätkamisel? Kui maksjana tahaks eriti kindel olla siis maksaks täiskuu summa ära. Pärast hea öelda, et olid helde, et niisama lisa maksid.

Eks alati võib vabatahtlkult maksta, aga muidu jah. Enamus vanemaid pole lastega nii nugade peal, et neid peaks kohtusse andma.

0
0
Please wait...

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )