Esileht Tööelu, raha ja seadused. €2000+ brutopalga saajad

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 57 )

Teema: €2000+ brutopalga saajad

Postitas:
Kägu

Mis tööd te teete ja mis valdkonnas?
Kui kaua teil läks aega, et sellise palgani jõuda?
Kas see on teie arvates tublile inimesele täitsa kättesaadav või on see pigem ebarealistlik ootus?

Eelkõige huvitavad mind kaks viimast küsimust, kuna õpin uut ala seoses karjäärimuutusega ja eesmärk oleks saada tulevikus just sellist palka.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ostuvaldkonnas tegutsen.
Täpselt ei mäleta, millal mu brutopalk 2000 EUR ületas, aga arvan, et see oli ehk 6-7 a tagasi.
Arvan, et on kättesaadav, aga tuleb olla õigel ajas õiges kohas ja teha vastavaid valikuid eelkõige õppes ja erialavalikus. Näiteks enamik õpetajaid on ilmselt tublid ja haritud, aga kui paljude õpetajate palk sinnamaani küündib tänapäeval? Riiklikult on piir seatud ja nii ongi.

IT ja finantsinimestel on 2000+ täiesti realistlik ootus. Ei tea ühtegi IT inimest, kes alla selle saaks, palgad on ikka pigem kõrgemad. Finantsis sõltub, tellerid ei teeni nii palju ilmselt, aga pearaamatupidajad ja kontrollerid küll.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Eelkõige huvitavad mind kaks viimast küsimust, kuna õpin uut ala seoses karjäärimuutusega ja eesmärk oleks saada tulevikus just sellist palka.

Mis ala õpid? Niisama suvalistest ametitest ja tasudest rääkimisel pole ju mingit pointi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jurist.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Arst
Väga kaua
Jah (kui pead ei ole, siis ei)
Neto 3000€ praegu Eestis. Mitte ühel töökohal, kõik asjad kokku.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Insener teedeehituses, saan valdkonnas pigem madalat palka (sest mulle on mu vaba aeg praegu oluline)

Please wait...
Postitas:
Kägu

rekajuhid teenivad ka 2000+

Please wait...
Postitas:
Kägu

Keskmise suurusega ettevõttes oli mul 2000brutos pearaamatupidajana juba 12a tagasi. Nüüd olen ise ettevõtja.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis ala õpid? Niisama suvalistest ametitest ja tasudest rääkimisel pole ju mingit pointi.

Tegin teema selleks, et veidi üldisemat infot saada, mitte enda konkreetse juhtumi põhjal. Aga kuna sa juba küsisid, siis olen töötanud 7 aastat IT/finantsvaldkonnas, sellest viimased 5 spetsialistina. Vanust on 30. Õpitav ala seondub IT ja analüütikaga, tulevikus võiksin töötada võimaluse saades nt krediidianalüütikuna. Olen keskmisest ambitsioonikam ja tööalaselt high achiever.
Kas sinu arvates võib sellise taustaga inimene unistada 2000 eurosest brutopalgast?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tegin teema selleks, et veidi üldisemat infot saada, mitte enda konkreetse juhtumi põhjal. Aga kuna sa juba küsisid, siis olen töötanud 7 aastat IT/finantsvaldkonnas, sellest viimased 5 spetsialistina. Vanust on 30. Õpitav ala seondub IT ja analüütikaga, tulevikus võiksin töötada võimaluse saades nt krediidianalüütikuna. Olen keskmisest ambitsioonikam ja tööalaselt high achiever.

Kas sinu arvates võib sellise taustaga inimene unistada 2000 eurosest brutopalgast?

Ma ütleks, et IT + finants + kogemus võiks tähendada mitte unistamist, vaid eeldamist.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen keskmisest ambitsioonikam ja tööalaselt high achiever.

Sellise tausta, oskuste ja ambitsioonidega saab end maha müüa ka tunduvalt suurema palga eest. Bruto 2000 pole eriti unistusi väärt. Ehk alguses jah, kui alles õpid ja sidemeid lood.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah, sellise taustaga on 2000 bruto suht minimaalne summa, mida eeldada.
Ma ausalt öeldes imestan, et sa IT/finantsvaldkonnas töötades veel alla 2000 saad. IT-arendust mõtled ikka, mitte IT-tuge?
Ma ise töötan projekjuhina IT-s pangas. Hetkel on palk pisut üle 2000 neto (st ligi 3000 bruto). Ja analüütikud, arendajad jne peaksid suuremat palka saama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Personalijuht, 2650 bruto.
Alustasin spetsialistina, läks 7 aastat, et sellist palgataset saavutada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah, sellise taustaga on 2000 bruto suht minimaalne summa, mida eeldada.

Ma ausalt öeldes imestan, et sa IT/finantsvaldkonnas töötades veel alla 2000 saad. IT-arendust mõtled ikka, mitte IT-tuge?

Ma ise töötan projekjuhina IT-s pangas. Hetkel on palk pisut üle 2000 neto (st ligi 3000 bruto). Ja analüütikud, arendajad jne peaksid suuremat palka saama.

Tänan sisuka vastuse eest.
Mõtlen jah IT-arendust.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jeerum küll! Töötan ühes ja samas asutuses 19 aastat. Väga tugevaid teadmisi, kauakestvat väljaõpet nõudev, spetsiifiline eriala. Bruto on 14750. Kätte 1200. Ei julge unistadagi 2 000 eurosest palgast. Never-ever ei usu, et mõni IT-valdkonna inimene, kes teenib väga palju, on palju targem või teeb paaaalju rohkem tööd.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu isa on rekajuht. Sõidab Euroopas, põhiliselt skandinaavia. Teenib 1500 netona umbes.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jeerum küll! Töötan ühes ja samas asutuses 19 aastat. Väga tugevaid teadmisi, kauakestvat väljaõpet nõudev, spetsiifiline eriala. Bruto on 14750. Kätte 1200. Ei julge unistadagi 2 000 eurosest palgast. Never-ever ei usu, et mõni IT-valdkonna inimene, kes teenib väga palju, on palju targem või teeb paaaalju rohkem tööd.

Küsimus pole selles, kas see inimene teeb rohkem tööd või on palju targem. Ta võibolla hoopis efektiivsem, see tähendab, et teenib oma tööandjale kiiremini tema peale kulutatud raha tagasi. Kui turul on IT inimesi rohkem vaja, siis makstakse neile kõrgemat palka, ostetakse üle. Lisaks on IT rahvusvaheline, nii et IT inimesed kandideerivad ka muudel tööturgudel. Ja kauakestev õpe? Kas arvad, et IT inimesed pole kaua õppinud?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mu abikaasa töötab IT alal. Tööpäevad on tavaliselt 10 tunnised. Kui vaja, töötab ka kodus õhtul, nädalavahetusel. Brutopalk on 3000+. Ta on tõesti väga töökas, kohusetundlik.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mu mehe eelmise aasta sissetulek brutos 33000€.
Väga heade oskustega teatud masina juht.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Finantsvaldkond ja sellise palga saavutamiseks läks ca 4 aastat. Eeldas karjäärialast tõusu (samas ettevõttes).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Arst: muud tulud: 1200
Töötasu: 2000 netos

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ülikoolis teadur ja õppejõud. 4 aastat läks, et 2000 bruto saada. Sellest on nüüd omakorda paar aastat möödas ja palk 2800 bruto.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul sama palk ja 5 aastat selles firmas, 2 aastat selle koha peal. Ei ütleks et ma mingi asendamatu olen ja väljaõpe ka kuigi palju ei kesta.Tööd on ka normaalselt. Eelduseks muidugi on kõrgharidus, mis mul on olemas aga teisest valdkonnast.

Please wait...
Postitas:
Kägu

IT ja telekommunikatsiooni alal. olen olnud nii spetsialist kui osakonnajuhataja, kusjuures hea spetsialistina olen rohkem teeninud kui juhina. palk ületas 2000EUR juba siis kui meil veel kroon oli. Hetkel ca 4000 bruto

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu isa on rekajuht. Sõidab Euroopas, põhiliselt skandinaavia. Teenib 1500 netona umbes.

See ongi ju brutona 2000 eurot.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No ma ei tea, õpetajad saavad enamasti miinimummäärast enam. Mul on mõningad tunnid normist enam, klassijuhatamine lisaks. Pangaarvele potsatab veidi alla 1400 – pole paha, arvestades kõiki vaheaegu, suvist puhkust ja juba 14.30 algab tunduvalt stressivaesem töö, kui enne seda tundide läbiviimine. Tõsi – töötanud olen ikka paarkümmend aastat ja selle tõttu ainealane professionaal, algajatel läheb tööaeg muidugi lõhki.
Viimane lause siis seetõttu, et kohe lendavad kohale arvukad pedagoogid, kes oma ülekoormatud koolivaheajaelust kirjutama hakkavad. Naerukoht.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No ma ei tea, õpetajad saavad enamasti miinimummäärast enam. Mul on mõningad tunnid normist enam, klassijuhatamine lisaks. Pangaarvele potsatab veidi alla 1400 – pole paha, arvestades kõiki vaheaegu, suvist puhkust ja juba 14.30 algab tunduvalt stressivaesem töö, kui enne seda tundide läbiviimine. Tõsi – töötanud olen ikka paarkümmend aastat ja selle tõttu ainealane professionaal, algajatel läheb tööaeg muidugi lõhki.

Viimane lause siis seetõttu, et kohe lendavad kohale arvukad pedagoogid, kes oma ülekoormatud koolivaheajaelust kirjutama hakkavad. Naerukoht.

Naerukoht on see, et sa töötad rohkem kui täiskoormusega, loed töö boonuseks, et kogu tööaeg ei olegi hullult stressirohke, ja saad sealjuures vähem raha kui eelpoolmainitud rekajuht. Lisaks oled uhke selle üle, et juba paarkümmend aastat õpetad lapsi ühtmoodi, midagi uut igaks korraks välja mõtlemata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Naerukoht on see, et sa töötad rohkem kui täiskoormusega, loed töö boonuseks, et kogu tööaeg ei olegi hullult stressirohke, ja saad sealjuures vähem raha kui eelpoolmainitud rekajuht. Lisaks oled uhke selle üle, et juba paarkümmend aastat õpetad lapsi ühtmoodi, midagi uut igaks korraks välja mõtlemata.

Jah, kui nüüd asi niivõrd isiklikuks kisub, siis pean Sind kurvastama. Olen pälvinud mitmeid nominatsioone ja tunnustusi. Õpilaste tänu ja vanemate lugupidamine takkapihta😊. Otse loomulikult ka kritiseerijaid ning mõningaid vastalisi, kellele ei meeldi mu nõudlikkus. Olen oma töö üle uhke. Poolest tööpäevast vajadusel nö vabaks lasta ON boonus. Küsige seda neilt, kes viieni intensiivselt tööd teevad või lihtsalt töö tegemise kohal tagumikutunde täis istuvad. Õpetajatöö korraldamine võimaldab õpetajal endal tekitada nn boonuseid.Algajad ja saamatud seda aga ei suuda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

#3035477:

Kas on see ikka kõik töötasu või loed töölähetuse päevaraha ka hulka?

Please wait...
Postitas:
Kägu

IT, 3800 neto. 12 aastat kogemust.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 57 )

Esileht Tööelu, raha ja seadused. €2000+ brutopalga saajad