Esileht Pereelu ja suhted eakas, hoolt vajav vanem

Näitan 30 postitust - vahemik 151 kuni 180 (kokku 195 )

Teema: eakas, hoolt vajav vanem

Postitas:
Kägu

Kodus olemist saimegi võimaldada nii umbes neli aastat. Meie ei tulnud enam toime täielikult voodihaige hooldamisega.

Ma ikka ja jälle imestan selle üle, et kui inimene jääb voodihaigeks, siis enam ei suudeta teda kodus hooldada, vaatamata sellele, et eelnevalt liikuv dementne on tunduvalt riskantsem ja raskem kodus hooldada. Voodihaige ei tee tuld alla ega lähe õue hulkuma. Mähkmevahetus on tunduvalt lihtsam kui ette kujutatakse, asendivahetused lamatiste profülaktikaks on murekoht siis kui pikalt kedagi teist kodus pole, aga hea voodi ja spetsiaalse madratsiga võib 3 kuni 4 tundi ühes asendis olla. Kuna süüa peab nagunii andma, siis söögiaegadel saab ka asendit muuta. See kõik on lihtsasti õpitav.

Selle kõige jaoks peab hooldav inimene ju kodus olema, ei?

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Voodihaige hooldamine kodustes tingimustes on ääretult raske, kogetud.

+13
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Voodihaige hooldamine kodustes tingimustes on ääretult raske, kogetud.

Loll jutt. Laenutad funktsionaalse voodi koos tsirkulatsioonimadratsiga, õpid selgeks ergonoomika ja ongi kõik. saad olla terve perega tema päralt. Sinu jaoks on kusagil hooldekodus parem, kus 10-30 lamajat on ühe hooldaja kohta? Kuskil madala voodi või diivani peal on tõesti raske, aga kui luua tingimused, siis hooldamine pole raskem, pigem kergem kui hooldajal hooldekodus. Lihtsalt pead endale selgeks tegema, et lamajat ei tassi vetsu ega potitoolile ega vanni. Kui inimene rebib mähkmeid puruks ja ära, siis on selle jaoks tunked, mis selga pannakse. Voodipesu vahetus kus haige on samal ajal voodis, on õpitav. Liikuv dementne on kordades töömahukam ja sa passidki teda põhimõtteliselt 24/7, lamaja kõrvalt saab poes ja isegi tööl või koolis käia.

+5
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selle kõige jaoks peab hooldav inimene ju kodus olema, ei?

Kas siis ei pea kui hooldatav on liikuv? Et siis on nagu turvalisem üksi koju jätta?

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Voodihaige hooldamine kodustes tingimustes on ääretult raske, kogetud.

Loll jutt. Laenutad funktsionaalse voodi koos tsirkulatsioonimadratsiga, õpid selgeks ergonoomika ja ongi kõik. saad olla terve perega tema päralt. Sinu jaoks on kusagil hooldekodus parem, kus 10-30 lamajat on ühe hooldaja kohta? Kuskil madala voodi või diivani peal on tõesti raske, aga kui luua tingimused, siis hooldamine pole raskem, pigem kergem kui hooldajal hooldekodus. Lihtsalt pead endale selgeks tegema, et lamajat ei tassi vetsu ega potitoolile ega vanni. Kui inimene rebib mähkmeid puruks ja ära, siis on selle jaoks tunked, mis selga pannakse. Voodipesu vahetus kus haige on samal ajal voodis, on õpitav. Liikuv dementne on kordades töömahukam ja sa passidki teda põhimõtteliselt 24/7, lamaja kõrvalt saab poes ja isegi tööl või koolis käia.

Jah… see ongi põhiline probleem ilmselt, et kogu pere peab tema päralt olema.

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

NB! Palun enne arstlikult kindlaks teha, kas inimene on dementne! Ilma diagnoosita inimese elu piiramine on vanainimese vastane vaimne vägivald. Eestis kahjuks väga, väga levinud.

Huvitaval kombel kohtab siin Perekooliski hästi palju õpetamist stiilis, et mis sa vanainimesest tahad, anna talle järele, ära oota talt midagi. Pruugib kellelgi kirjeldada probleeme ämmaga, kui kohe öeldakse, et ämm on juba vana ega saa millestki aru. Ja siis see vastaja mainib väikese imestusega, et ämm on alles 45 – ikka peetakse juba dementseks teda. Sest tal on täiskasvanud laps!

See eelnev puudutas siis pigem võõraste hinnanguid olukorrale. Need, kes inimesega igapäevaselt kokku puutuvad ja teda ammu tunnevad, on otseste kogemuste põhjal enamasti piisavalt pädevad tema vastutusvõime üle otsustama.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ikka ja jälle imestan selle üle, et kui inimene jääb voodihaigeks, siis enam ei suudeta teda kodus hooldada, vaatamata sellele, et eelnevalt liikuv dementne on tunduvalt riskantsem ja raskem kodus hooldada. Voodihaige ei tee tuld alla ega lähe õue hulkuma. Mähkmevahetus on tunduvalt lihtsam kui ette kujutatakse, asendivahetused lamatiste profülaktikaks on murekoht siis kui pikalt kedagi teist kodus pole, aga hea voodi ja spetsiaalse madratsiga võib 3 kuni 4 tundi ühes asendis olla. Kuna süüa peab nagunii andma, siis söögiaegadel saab ka asendit muuta. See kõik on lihtsasti õpitav.

Mu pereliige oli selline nagu kirjeldad – ehk voodihaige, keda peaks sinu jutu järgi olema ülilihtne hooldada. Iga 3-4 tunni takka töölt koju joosta asendit vahetama tulla on tööpäevadel keeruline, kui just ei ela oma töökoha kõrval.

Lisaks ei arvesta sa üldse selle seigaga, et aastaid voodis lamaval vanainimesel võib hakata lihtsalt igav. Seega polnud mingist 3-4 tunni vahega küljekeeramisest juttugi, vaid reaalsuses hüüdis ta oma toast kogu aeg. Ikka et, too juua, tekk libises maha, mis kolksatus sealt köögist nüüd kostis, kas keegi tegi akna lahti, mis kell Tarmo koju tuleb, mis kell Liina koju tuleb. Jne. Lakkamatu hõikumine kestis ööpäev läbi, eriti just öisel ajal hakkas vanuril igav ja nii ta muudkui hõikus, et vaja patja kohendada ja vaja külge keerata. Põhihoolitsejast tütar pidi loobuma eneseteostust võimaldavast karjäärist ja minema koristajaks, lisaks sai ta sellest elu lõpuni kestvad une- ja vaimse tervise häired.

+19
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie pere hooldas oma voodihaiget vanaema, kui ei olnud mähkmeid ega spetsvoodit. Ema läks kella 10 tööle, andis vanaemale süüa, pissitas. siis tulin mina koolist, pissitasin vanaema ära, panin voodisse istuma, söötsin jne. Õhtul jälle ema. Nii elasime pea 2 aastat, keegi ei tulnud sel ajal selle peale, et memm kodust ära saata. Isa tegi vanast toolist ise potitooli ja aitas ämma vanni tassida. Vanaema kasvatas üles kaks last ja kantseldas 4 lapselast, seega oli nüüd meie kord.

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Voodihaige hooldamine kodustes tingimustes on ääretult raske, kogetud.

Loll jutt. Laenutad funktsionaalse voodi koos tsirkulatsioonimadratsiga, õpid selgeks ergonoomika ja ongi kõik. saad olla terve perega tema päralt. Sinu jaoks on kusagil hooldekodus parem, kus 10-30 lamajat on ühe hooldaja kohta? Kuskil madala voodi või diivani peal on tõesti raske, aga kui luua tingimused, siis hooldamine pole raskem, pigem kergem kui hooldajal hooldekodus. Lihtsalt pead endale selgeks tegema, et lamajat ei tassi vetsu ega potitoolile ega vanni. Kui inimene rebib mähkmeid puruks ja ära, siis on selle jaoks tunked, mis selga pannakse. Voodipesu vahetus kus haige on samal ajal voodis, on õpitav. Liikuv dementne on kordades töömahukam ja sa passidki teda põhimõtteliselt 24/7, lamaja kõrvalt saab poes ja isegi tööl või koolis käia.

Kas siinkirjutajad ise ja nii mõtlevad, et nende vanaduspäevil peaks kogu laste ja lastelaste elu ümber teie keerlema? Jah, loomulikult ei jäeta tänapäeva ühiskonnas vanainimest huntidele söödaks, aga mina isiklikult küll ei tahaks, et minu laste põhitegevus oleks aastaid minu roojaste mähkmete vahetamine ja voodis keeramine. Parim kingitus oma lastele on endaga ise hakkama saada, sh omada materiaalseid vahendeid viisaka hooldekodu või koduabilise jaoks.

+18
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Voodihaige hooldamine kodustes tingimustes on ääretult raske, kogetud.

Loll jutt. Laenutad funktsionaalse voodi koos tsirkulatsioonimadratsiga, õpid selgeks ergonoomika ja ongi kõik. saad olla terve perega tema päralt. Sinu jaoks on kusagil hooldekodus parem, kus 10-30 lamajat on ühe hooldaja kohta? Kuskil madala voodi või diivani peal on tõesti raske, aga kui luua tingimused, siis hooldamine pole raskem, pigem kergem kui hooldajal hooldekodus. Lihtsalt pead endale selgeks tegema, et lamajat ei tassi vetsu ega potitoolile ega vanni. Kui inimene rebib mähkmeid puruks ja ära, siis on selle jaoks tunked, mis selga pannakse. Voodipesu vahetus kus haige on samal ajal voodis, on õpitav. Liikuv dementne on kordades töömahukam ja sa passidki teda põhimõtteliselt 24/7, lamaja kõrvalt saab poes ja isegi tööl või koolis käia.

Kas siinkirjutajad ise ja nii mõtlevad, et nende vanaduspäevil peaks kogu laste ja lastelaste elu ümber teie keerlema? Jah, loomulikult ei jäeta tänapäeva ühiskonnas vanainimest huntidele söödaks, aga mina isiklikult küll ei tahaks, et minu laste põhitegevus oleks aastaid minu roojaste mähkmete vahetamine ja voodis keeramine. Parim kingitus oma lastele on endaga ise hakkama saada, sh omada materiaalseid vahendeid viisaka hooldekodu või koduabilise jaoks.

Lugenud seda teemat, on ime, kui vanemad saavad mitmeid lapsi ülikooliõpingute ajal toetada ja ellu saata, rääkimata koduabilise palkamisest, kes tänaste hindade juures ei tule enam 10 eur tunnis, mis siis veel tulevikust rääkida.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu pereliige oli selline nagu kirjeldad – ehk voodihaige, keda peaks sinu jutu järgi olema ülilihtne hooldada. Iga 3-4 tunni takka töölt koju joosta asendit vahetama tulla on tööpäevadel keeruline, kui just ei ela oma töökoha kõrval. Lisaks ei arvesta sa üldse selle seigaga, et aastaid voodis lamaval vanainimesel võib hakata lihtsalt igav. Seega polnud mingist 3-4 tunni vahega küljekeeramisest juttugi, vaid reaalsuses hüüdis ta oma toast kogu aeg. Ikka et, too juua, tekk libises maha, mis kolksatus sealt köögist nüüd kostis, kas keegi tegi akna lahti, mis kell Tarmo koju tuleb, mis kell Liina koju tuleb. Jne. Lakkamatu hõikumine kestis ööpäev läbi, eriti just öisel ajal hakkas vanuril igav ja nii ta muudkui hõikus, et vaja patja kohendada ja vaja külge keerata. Põhihoolitsejast tütar pidi loobuma eneseteostust võimaldavast karjäärist ja minema koristajaks, lisaks sai ta sellest elu lõpuni kestvad une- ja vaimse tervise häired.

Ma tean väga hästi millest sa räägid. Ma pole kordagi öelnud, et peab tingimata kodus hoidma, vastupidi, ma imestan, et ALLES SIIS pannakse hooldekodusse kui lamajaks jääb. Ja jutt oli dementsest, hulgidiagnoosiga vanurist. Imestan, et kellegi meelest on konkreetne inimene liikuvana vähem tülikas kodus pidada kui lamajana. Sellest räägin mina, mitte suvakast voodihaigest. Ehk siis ringi tatsav dementne on palju hullem variant kui lamav dementne.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah… see ongi põhiline probleem ilmselt, et kogu pere peab tema päralt olema.

Ei pea lamajaga rohkem kui liikuva dementsega.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah… see ongi põhiline probleem ilmselt, et kogu pere peab tema päralt olema.

Ei pea lamajaga rohkem kui liikuva dementsega.

Liikuval on ehk vähem igav…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah… see ongi põhiline probleem ilmselt, et kogu pere peab tema päralt olema.

Ei pea lamajaga rohkem kui liikuva dementsega.

Liikuval on ehk vähem igav…

Looda sa. Lamajale telekas seinale ja kohe ongi vähem igav, dementsetele meeldivad lõbusad saated, normaalsele sobib kõik mis aitab aega veeta.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No mul oli ka 70-ste vanematega ju kõik okei, ei mingit terrorit. Mis sa nii noortest vanematest siin heietad. Terroriks läks asi 90. eluaastate tuuri.

Enamus inimesi ei elagi 90-ndate tuuri.

Jah, ma usun, rääkisin lihtsalt, kuidas mul oli.

Minu omad olid 70. eluaastates ikka täiesti noored inimesed, rääkimata mingist abivajadusest.

Esimest korda tajusin, et on ikka vanemaks jäänud, nii nende 88. eluaasta paiku. Isa kuidagi ütles, et ta enam ei taha autoga sõita ja mälu jäi kehvemaks. Ema oli ülitragi kuni 90. Eks koroonaaeg mängis kaasa, kuskil enam ei käinud, siis lõppedki otsa, ainult oma neli seina.

Eks see ongi individuaalne.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma pole kordagi öelnud, et peab tingimata kodus hoidma, vastupidi, ma imestan, et ALLES SIIS pannakse hooldekodusse kui lamajaks jääb

Kas siis sina polnud see, kes rääkis, kui lihtne ja õpitav kogu see kodus hooldamine on? Et vaid õigel kõrgusel voodi, õige madrats ja õiged võtted, pole hullu midagi? Linu vahetada lihtne ja mähkmeid vahetada samuti, igaüks saab hakkama? Igatahes keegi seda siin kirjutas, et kodus hooldamine on kõigile jõukohane, ei midagi keerulist, ainult õigeid abivahendeid vaja. Kõigi inimeste psüühikaga üldse arveatamata. Ka hooldatava omaga mitte.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma pole kordagi öelnud, et peab tingimata kodus hoidma, vastupidi, ma imestan, et ALLES SIIS pannakse hooldekodusse kui lamajaks jääb

Kas siis sina polnud see, kes rääkis, kui lihtne ja õpitav kogu see kodus hooldamine on? Et vaid õigel kõrgusel voodi, õige madrats ja õiged võtted, pole hullu midagi? Linu vahetada lihtne ja mähkmeid vahetada samuti, igaüks saab hakkama? Igatahes keegi seda siin kirjutas, et kodus hooldamine on kõigile jõukohane, ei midagi keerulist, ainult õigeid abivahendeid vaja. Kõigi inimeste psüühikaga üldse arveatamata. Ka hooldatava omaga mitte.

Mina jah kirjutasin ja selles kontekstis, et kui haiget inimest on suudetud liikuvana kodus pidada, siis voodihaigena on kordades lihtsam kodus teda hooldada. Igasugused kukkumised ja muud võimalikud ohud on hoobilt päevakorrast maas ja ei pea tal järgi käima ja laga koristama ega veenma pidevalt. Mis ei tähenda, et kindlasti peab kodus hooldama vaid juba liikuv dementne tuleks pere vaimse tervise huvides hooldekodusse paigutada. Kui rahakott ei võimalda, siis lamama jäädes pole ka enam mõtet sinna viia.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma pole kordagi öelnud, et peab tingimata kodus hoidma, vastupidi, ma imestan, et ALLES SIIS pannakse hooldekodusse kui lamajaks jääb

Kas siis sina polnud see, kes rääkis, kui lihtne ja õpitav kogu see kodus hooldamine on? Et vaid õigel kõrgusel voodi, õige madrats ja õiged võtted, pole hullu midagi? Linu vahetada lihtne ja mähkmeid vahetada samuti, igaüks saab hakkama? Igatahes keegi seda siin kirjutas, et kodus hooldamine on kõigile jõukohane, ei midagi keerulist, ainult õigeid abivahendeid vaja. Kõigi inimeste psüühikaga üldse arveatamata. Ka hooldatava omaga mitte.

Mina jah kirjutasin ja selles kontekstis, et kui haiget inimest on suudetud liikuvana kodus pidada, siis voodihaigena on kordades lihtsam kodus teda hooldada. Igasugused kukkumised ja muud võimalikud ohud on hoobilt päevakorrast maas ja ei pea tal järgi käima ja laga koristama ega veenma pidevalt. Mis ei tähenda, et kindlasti peab kodus hooldama vaid juba liikuv dementne tuleks pere vaimse tervise huvides hooldekodusse paigutada. Kui rahakott ei võimalda, siis lamama jäädes pole ka enam mõtet sinna viia.

Voodist võib ka välja kukkuda ja voodis võib laga korraldada.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Voodist võib ka välja kukkuda ja voodis võib laga korraldada.

Selleks ongi vaja spetsvoodit, spetsriietust, võtta ära käeulatusest laga tekitavad asjad. Jah, inimestel on komme sättida lamajale igasugust söögikraami käeulatusse, aga kui moosipurk on paar korda kaela tõmmatud, siis ehk enam ei panda nii, et voodihaige kätte saab.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täiesti mõttetu on lapsi saada. Algul on nendega palju vaeva. Aga ikka mõtled et need on su kallid lapsed. Mis neist muredest. Ikka rõõmu on. Saad vanaks, vajad abi. Aga lapsed mõtlevad et neil on oma elu ja ja omad lapsed. Oled tüliks, lähed hooldekodusse. Aga ikka rahaliselt koormaks isegi kui oled hooldekodus.

+4
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täiesti mõttetu on lapsi saada. Algul on nendega palju vaeva. Aga ikka mõtled et need on su kallid lapsed. Mis neist muredest. Ikka rõõmu on. Saad vanaks, vajad abi. Aga lapsed mõtlevad et neil on oma elu ja ja omad lapsed. Oled tüliks, lähed hooldekodusse. Aga ikka rahaliselt koormaks isegi kui oled hooldekodus.

Sa oled isegi paremas seisus kui teised loomad. Oled näinud mõnda looma, kes oma vanemate eest hoolitseb? Sa ei saa lapsi selleks, et nad su eest hoolitseks vaid liigi säilimiseks.

+8
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täiesti mõttetu on lapsi saada. Algul on nendega palju vaeva. Aga ikka mõtled et need on su kallid lapsed. Mis neist muredest. Ikka rõõmu on. Saad vanaks, vajad abi. Aga lapsed mõtlevad et neil on oma elu ja ja omad lapsed. Oled tüliks, lähed hooldekodusse. Aga ikka rahaliselt koormaks isegi kui oled hooldekodus.

Sa oled isegi paremas seisus kui teised loomad. Oled näinud mõnda looma, kes oma vanemate eest hoolitseb? Sa ei saa lapsi selleks, et nad su eest hoolitseks vaid liigi säilimiseks.

Jah. Ja rahvuse säilitamiseks ja riigile on vaja maksumaksjaid.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa oled isegi paremas seisus kui teised loomad. Oled näinud mõnda looma, kes oma vanemate eest hoolitseb? Sa ei saa lapsi selleks, et nad su eest hoolitseks vaid liigi säilimiseks.

Loomariigis puudub kultuur ja usk. Inimeste käitumine erineb piirkonniti üle maailma, seetõttu ei saa võrrelda ja suruda inimesi ühte raamistikku. Loomariigis pole perekonnad ema-isa-lapsed levinud, ometi suudavad inimesed perekonna moodustada ja hoida.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa oled isegi paremas seisus kui teised loomad. Oled näinud mõnda looma, kes oma vanemate eest hoolitseb? Sa ei saa lapsi selleks, et nad su eest hoolitseks vaid liigi säilimiseks.

Loomariigis puudub kultuur ja usk. Inimeste käitumine erineb piirkonniti üle maailma, seetõttu ei saa võrrelda ja suruda inimesi ühte raamistikku. Loomariigis pole perekonnad ema-isa-lapsed levinud, ometi suudavad inimesed perekonna moodustada ja hoida.

Miks sa seda räägid? Sellest tulenevalt me olemegi paremas seisus kui loomad, aga ikka tundub, et mõne jaoks on laste saamine mõttetu kuna nad ei ohverda vanema hoolitsemiseks omi lapsi.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks sa seda räägid? Sellest tulenevalt me olemegi paremas seisus kui loomad, aga ikka tundub, et mõne jaoks on laste saamine mõttetu kuna nad ei ohverda vanema hoolitsemiseks omi lapsi.

Need, kes teevad lapsi hoolitsemiseks, nende lapsed ei hakka iial nende eest hoolitsema. Mõnel on vanematega rohkem vedanud kui teisel. Hoolitsemine on vabatahtlik.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täiesti mõttetu on lapsi saada. Algul on nendega palju vaeva. Aga ikka mõtled et need on su kallid lapsed. Mis neist muredest. Ikka rõõmu on. Saad vanaks, vajad abi. Aga lapsed mõtlevad et neil on oma elu ja ja omad lapsed. Oled tüliks, lähed hooldekodusse. Aga ikka rahaliselt koormaks isegi kui oled hooldekodus.

Päris egoistlik suhtumine. Ega need lapsed ei olegi palunud, et sa neid sünnitaksid. Aga kui sa nad sünnitasid, siis peadki nende eest hoolitsema. Enda vanadusepõlve peaks võimalikult hästi ise ära kindlustama, selleks on üldiselt aega küll, kui lapsed juba suured. Lapsed peavad omakorda hoolitsema oma laste eest, nii see eluring seatud on.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Voodist võib ka välja kukkuda ja voodis võib laga korraldada.

Selleks ongi vaja spetsvoodit, spetsriietust, võtta ära käeulatusest laga tekitavad asjad. Jah, inimestel on komme sättida lamajale igasugust söögikraami käeulatusse, aga kui moosipurk on paar korda kaela tõmmatud, siis ehk enam ei panda nii, et voodihaige kätte saab.

Oh aeg, no moosipurk on ikka väga väike mure – pigem loopigu seda laiali kui omaenese essu!

siis lamama jäädes pole ka enam mõtet sinna viia.

Siis on just mõte. Sest lamavat inimest on palju-palju raskem hooldada. Eriti siis, kui enne saadi ikka kuidagi liikuva dementsega hakkama. Kui ta siis lamama jääb, osa jama küll kaob, aga läheb palju keerulisemaks ja aeganõudvamaks ja psüühiliselt kurnavamaks. Just siis ongi hea mõte ta hooldekodusse paigutada, mitte ise seda kadalippu läbi teha. Kui on vähegi rahaliselt võimalik. See on kogu hooldava pere vaimse tervise jaoks hea.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ikka ja jälle imestan selle üle, et kui inimene jääb voodihaigeks, siis enam ei suudeta teda kodus hooldada, vaatamata sellele, et eelnevalt liikuv dementne on tunduvalt riskantsem ja raskem kodus hooldada. Voodihaige ei tee tuld alla ega lähe õue hulkuma. Mähkmevahetus on tunduvalt lihtsam kui ette kujutatakse, asendivahetused lamatiste profülaktikaks on murekoht siis kui pikalt kedagi teist kodus pole, aga hea voodi ja spetsiaalse madratsiga võib 3 kuni 4 tundi ühes asendis olla. Kuna süüa peab nagunii andma, siis söögiaegadel saab ka asendit muuta. See kõik on lihtsasti õpitav.

Mu pereliige oli selline nagu kirjeldad – ehk voodihaige, keda peaks sinu jutu järgi olema ülilihtne hooldada. Iga 3-4 tunni takka töölt koju joosta asendit vahetama tulla on tööpäevadel keeruline, kui just ei ela oma töökoha kõrval.

Lisaks ei arvesta sa üldse selle seigaga, et aastaid voodis lamaval vanainimesel võib hakata lihtsalt igav. Seega polnud mingist 3-4 tunni vahega küljekeeramisest juttugi, vaid reaalsuses hüüdis ta oma toast kogu aeg. Ikka et, too juua, tekk libises maha, mis kolksatus sealt köögist nüüd kostis, kas keegi tegi akna lahti, mis kell Tarmo koju tuleb, mis kell Liina koju tuleb. Jne. Lakkamatu hõikumine kestis ööpäev läbi, eriti just öisel ajal hakkas vanuril igav ja nii ta muudkui hõikus, et vaja patja kohendada ja vaja külge keerata. Põhihoolitsejast tütar pidi loobuma eneseteostust võimaldavast karjäärist ja minema koristajaks, lisaks sai ta sellest elu lõpuni kestvad une- ja vaimse tervise häired.

Just!

Minu isa lausa huilgas kileda häälega ööpäeva ringi, ei saanud keegi magada, kaasa arvatud kolm last, kes pidid hommikul koolitundidesse minema.

Läks hooldekodusse, sest ühistu sekkus, et naabrid enam ei talu seda huilgamist. Nii et ka naabrid olid põhimõtteliselt magamata ja pidid oma elu ja tööga selle terrori all toime tulema.

Ja siis siin keegi hurjutab, et pole midagi lihtsamalt, kui hooldada vanurit kodus, oleme halvad lapsed. Mingu ta õige sinnasamusesse!

+9
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie pere hooldas oma voodihaiget vanaema, kui ei olnud mähkmeid ega spetsvoodit. Ema läks kella 10 tööle, andis vanaemale süüa, pissitas. siis tulin mina koolist, pissitasin vanaema ära, panin voodisse istuma, söötsin jne. Õhtul jälle ema. Nii elasime pea 2 aastat, keegi ei tulnud sel ajal selle peale, et memm kodust ära saata. Isa tegi vanast toolist ise potitooli ja aitas ämma vanni tassida. Vanaema kasvatas üles kaks last ja kantseldas 4 lapselast, seega oli nüüd meie kord.

Kahe lapse üleskasvatamine on mingi elu saavutus?

Tore, kui teie ei pidanud kell 7 tööle minema ja tore, kui tahtsite selles orjuses elada.

Sul siis lapsena polnud võimalik peale kooli huviringides osaleda, sõbra juurde minna, linna lõõgastuma?

Ema peale tööd juuksurisse ei soovinud, isa sõpradega kaarte mängima? Teatrisse kõik koos peale tööpäeva?

Ainult üks pissiorjus kodus.

Kurb.

+4
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa oled isegi paremas seisus kui teised loomad. Oled näinud mõnda looma, kes oma vanemate eest hoolitseb? Sa ei saa lapsi selleks, et nad su eest hoolitseks vaid liigi säilimiseks.

Loomariigis puudub kultuur ja usk. Inimeste käitumine erineb piirkonniti üle maailma, seetõttu ei saa võrrelda ja suruda inimesi ühte raamistikku. Loomariigis pole perekonnad ema-isa-lapsed levinud, ometi suudavad inimesed perekonna moodustada ja hoida.

Unusta ära oma kultuur ja usk.

Oled tutvunud süvitsi, kuidas elavad lõvid, hundid, elevandid? Nende kombestik, kui arenenud see tegelikult on?

Mina ütleks, et baaselulistes küsimustes elavad loomad palju targemalt, kui meie, inimesed. Ära halvusta loomi, palun.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 151 kuni 180 (kokku 195 )


Esileht Pereelu ja suhted eakas, hoolt vajav vanem