Esileht Koolilaps Ebakindel käitumine

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Ebakindel käitumine

Postitas:

Andke nõu, kuidas õpetada 7a poissi julgemalt käituma. Poiss tahab hirmsasti teistega õue mãngida ja mängib ka, aga algus on hirmus raske. Mulle tundub, et ta jätab endast oma arguse tõttu ülbe mulje.
Nt. Poiss läheb õue ja pinkidel on ta head sõbrad ja mõned võõramad lapsed ka veel ja ta ei lähe nende juurde. Läheb, nina maas, kauge kaarega mööda ja lõpuks tuleb kurvalt tuppa, et õues polnud teha midagi. Miks ta ei lähe nende juurde? Mida ta kardab? Ta ise väidab, et ah ei tahtnud…. aga ma ju näen, et see pole nii.
Iga kord kui mõni tuttav laps vasty tuleb, siis minu laps ütleb vaevu tsau ja lööb silmad maha.

Kuidas teda aitada?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.06 07:34; 02.07 09:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oh, meil on sarnane probleem. On sul anonüümne meiliaadress, saaksime suhelda pikemalt? Mõttevahetust jätkub ilmselt pikemaks perioodiks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Las ta olla natuke kauem õues. Lastelgi läheb aega omavahel suhtlemiseks. Las teeb teiste kõrval omi asju. Nii võib mitu päeva minna, aga lõpuks tavaliselt keegi teeb ikka alguse ja sealt edasi on lihtsam, kui barjäärist üle saab.
Vahel võib päris pikalt minna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tal on telefon või muu vahend, mille abil saaks ühe hea sõbraga kokku leppida, et saame õues kokku oleks ju lihtsam. Algul saavad kokku, siis kui tulevad teised on lihtsam seltskonnas olla kui seltskonda minna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga oled sa kindel, et need on tema sõbrad? st kõik lasteaia/klassikaaslased ei ole ju automaatselt sõbrad. See, et elatakse ühes täanavs, ei tee sõbraks. Tuleb esamlt eristada tuttavad ja sõbrad. Võibolla sin ongi iva – sina tead, et ta tunneb neid ja pead sõpradeks, aga tegelikul tilsmelt ikka ei ole sõbrad, muidu ju ei häbeneks?

Selles mõttes, et kui sa oled olukordi eemald näinud, kuidas käituvd teise dlasped? kui nad sinu poega näevad, kas lähevad is ejuurde või ka ei tee välja? mõtle sellele natuke! Kui nad oleksid sõbrad, siis äkki need teised läheneksid ise talle? Aga kui ikka ei olda sõbrad, siis muidugi ei lähene ka teised lapsed.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga sa seda pole proovinud, et lähed lapsega koos õue teiste laste juurde ja küsid: Näe, Mart tahaks teiega koos jalgrattaga sõita/palli mängida/ mänguplatsile minna – kas võtate ta mängu?

7- aastane on ikka liiga väike, et täiesti iseseisvalt suhteid luua.

Teine variant on teise lapse emaga kokku leppida, et täna lapsed koos mängivad õues ja siis kokkulepitud kellaajal saadad lapse ja siis teine juba ootab teda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu mure ongi pigem see, et üks õues olnud poisist ongi ta parim sõber, kellega juba 3a kogu aeg koos olnud. Ta kogu aeg räägib, et tahab S mängida ja mängib ka.
Tahaks väga külla minna sõpradele, aga teda ei kutsuta. Oleme endale külla kutsunud, siis tullakse küll.

Ah, ma ei tea… ta on nagu nähtamatu teiste jaoks…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.06 07:34; 02.07 09:08;
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Koolilaps Ebakindel käitumine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.