Esileht Tööelu, raha ja seadused. Ebakompetentne värbamine

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: Ebakompetentne värbamine

Postitas:

Oli halb kogemus värbamisel. Mulle tehti tööpakkumine kiirustades, juba samal päeval kui intervjuu toimus. Anti paar päeva mõtlemisaega. Mõtlesin ja nõustusin kuna palk ja muud tingimused olid head. Siis läks paar päeva mööda, kuigi lubati kohe leping sõlmida. Hakkas pihta venitamine ja lõpuks hakati veel ka tingimuste üle kauplema. Ma ei nõustunud tingimusi enam muutma, sest kokkulepe oli ju varem juba saavutatud ja selle alusel ma pakkumise võtsin vastu.
kui teatasin, et ma jään algse pakkumise juurde, siis öeldi nägemist ja nemad minuga lepingut sõlmida ei saa.
Väga halb tunne jäi sellest. Niiöelda mainekas firma ka veel. Samal ajal veel õngitsesid teisi kandidaate, kuigi minuga oli ju kokkulepe tehtud. Väga vastik kogemus. Mulle jäi tunne nagu mind on lollitatud, petetud. Ei tea, kas tänapäeval ongi nii normaalne käituda…

 

+44
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 21.05 20:06; 21.05 20:49; 21.05 20:58; 23.05 19:37; 23.05 19:44;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Äkki avaldad firma ka, teaks eemale hoida

+24
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äkki avaldad firma ka, teaks eemale hoida

Ei julge avaldada, sest tänapäeval saadetakse ju iga asja eest advokaat kaela.
Ma team, et minul kandidaadina oli nõrkusi, aga mainisin neid ausalt ja esialgset pakkumist tehes olid nad nendest teadlikud.

Eks loo moraal vist on see, et kõik pole kuld, mis hiilgab. Selle ilusa fassaadi taga võib nii mõnigi asi mäda olla. Algul lubavad maad ja ilmad kokku.

+21
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 21.05 20:06; 21.05 20:49; 21.05 20:58; 23.05 19:37; 23.05 19:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas tegemist on KOV asutusega?

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas tegemist on KOV asutusega?

Ei, üks start up. Need ju meelitavad kõrgete palkadega ja heade hüvedega. Vb nende maailmas värbamine nii käibki, mul pole kogemust.

+19
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 21.05 20:06; 21.05 20:49; 21.05 20:58; 23.05 19:37; 23.05 19:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on olnud sama lugu ühe riigiasutusega. Mina pigem süüdistan halba osakonnajuhatajat, kes seal enam kaua ei töötanud ka, sest tal oli palju apsakaid. Asutusest endast halvasti ei arva. Aga jäi samuti väga halb tunne. Rääkisime tingimused läbi ja siis ükspäev helistas mulle, et me tegelikult otsustasime ringi, ei täidagi seda ametikohta. Mina olin läbinud sada vooru, mitu kuud nendega aega raisanud ja siis tema ükspäev otsustab nii teha. Mis siis õigupoolest juhtus, kas ta leidis kellegi parema või tõesti otsustati ringi, ma ei tea.

+21
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Liba teema ja libakommentaar. Pange ettevõtte nimed või lakkuge panni! Mis kuradiadvokaat sulle saadetakse, kui tüng on ju tõestatud. Kohal käisid, konkurssist osa võtsid. Seda saab ju tõestada! Jobud!

+2
-44
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.05 21:29; 23.05 17:47; 23.05 19:49;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

nõustun viimase kommenteerijaga, kellelgi lihtsalt kodus igav ja vaja elu põnevamaks teha asju välja mõeldes.

Rääkige nimedega või ärge rääkige üldse.

+3
-24
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Kas tegemist on KOV asutusega?

Ei, üks start up. Need ju meelitavad kõrgete palkadega ja heade hüvedega. Vb nende maailmas värbamine nii käibki, mul pole kogemust.

Mul on samuti startup ettevõttega sarnane kogemus. Aga seal oli probleem otseselt ettevõtte juhis. Kui initsiaalid on T. K siis tasub eemale hoida. Jutt on alguses väga ilus aga muster on ikka üks. Kõigepealt lasi põhja MTÜ, siis OÜ. Tõsi, OÜ tegutseb jätkuvalt, ent selle ülesehitajaile ta lõpuks enam mitme kuu vältel palka ei maksnud, tegi suurelt tünga.  OÜ tiksub tänaseni varasema meeskonna ehitatud keskkonnal ning lepingutel mis stabiilselt (riigilt) raha sisse toovad ja kulusid sisuliselt juurde ei vaja.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei julge avaldada, sest tänapäeval saadetakse ju iga asja eest advokaat kaela.

Sa ei julge pigem sel põhjusel avaldada, et valetasid midagi.
Või jätsid rääkimata. (mis on teatud tingimustel samuti valetamine)

Ja kokkuvõtteks – jah, käod anonüümses foorumis umbluutavad tänanapäeval üsna tihti ja mitte vähe.

+2
-19
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Kas tegemist on KOV asutusega?

Ei, üks start up. Need ju meelitavad kõrgete palkadega ja heade hüvedega. Vb nende maailmas värbamine nii käibki, mul pole kogemust.

Mul on samuti startup ettevõttega sarnane kogemus. Aga seal oli probleem otseselt ettevõtte juhis. Kui initsiaalid on T. K siis tasub eemale hoida. Jutt on alguses väga ilus aga muster on ikka üks. Kõigepealt lasi põhja MTÜ, siis OÜ. Tõsi, OÜ tegutseb jätkuvalt, ent selle ülesehitajaile ta lõpuks enam mitme kuu vältel palka ei maksnud, tegi suurelt tünga. OÜ tiksub tänaseni varasema meeskonna ehitatud keskkonnal ning lepingutel mis stabiilselt (riigilt) raha sisse toovad ja kulusid sisuliselt juurde ei vaja.

Hmm, mul ka ühr T. K.-ga halb kogemus. Aga ma ei tea, et ta MTÜs oleks enne tegutsenud…

Kas tegu naisega?

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui nii suur paranoia on, siis ei ole mõistlik anonüümset foorumit üldse külastada, kus inimesed võivad täpselt nii palju õigust või valet kokku rääkida, kui ise tahavad. Mida peaks sellise teema juures üldse valetamine andma? Isegi nimeliselt ei toodud kedagi välja. Teemaalgataja vähemalt mõistab riske, mis kaasneda võivad, Käod karjuvad niisama, et räägi välja, sest nendega ei juhtuks ju midagi.

Mis riske ta siis kannab? Et avaldab arvamust mingi firma kohta? See ei ole muide keelatud demokraatlikes riikides. Valgevenes ja Venemaal tõesti ei maksas palju kobiseda. Võivad kasti lüüa.  Kui omalt poolt aus jutt nagu asi oli siis pole midagi karta. Mingi pasafirma ei kaeba sind kohtusse, esiteks on tal vaja madalat profiili hoida, teiseks selliseid ullikesi rohkem leida, keda lüpsta saab ja kolmandaks pole neil pahatihti nii palju varagi, et kohtusse minna.

0
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.05 21:29; 23.05 17:47; 23.05 19:49;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Kui nii suur paranoia on, siis ei ole mõistlik anonüümset foorumit üldse külastada, kus inimesed võivad täpselt nii palju õigust või valet kokku rääkida, kui ise tahavad. Mida peaks sellise teema juures üldse valetamine andma? Isegi nimeliselt ei toodud kedagi välja. Teemaalgataja vähemalt mõistab riske, mis kaasneda võivad, Käod karjuvad niisama, et räägi välja, sest nendega ei juhtuks ju midagi.

Mis riske ta siis kannab? Et avaldab arvamust mingi firma kohta? See ei ole muide keelatud demokraatlikes riikides. Valgevenes ja Venemaal tõesti ei maksas palju kobiseda. Võivad kasti lüüa. Kui omalt poolt aus jutt nagu asi oli siis pole midagi karta. Mingi pasafirma ei kaeba sind kohtusse, esiteks on tal vaja madalat profiili hoida, teiseks selliseid ullikesi rohkem leida, keda lüpsta saab ja kolmandaks pole neil pahatihti nii palju varagi, et kohtu minna.

TA võiks guugeldada, misasi on Glassdoor.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äkki avaldad firma ka, teaks eemale hoida

Ei julge avaldada, sest tänapäeval saadetakse ju iga asja eest advokaat kaela.

Ma team, et minul kandidaadina oli nõrkusi, aga mainisin neid ausalt ja esialgset pakkumist tehes olid nad nendest teadlikud.

Eks loo moraal vist on see, et kõik pole kuld, mis hiilgab. Selle ilusa fassaadi taga võib nii mõnigi asi mäda olla. Algul lubavad maad ja ilmad kokku.

Kui rikuti seadust, siis sina saadad firmale arve ja advokaadi. Kui sa ei julge oma õiguste eest seista, siis lugu on kas väljamõeldud või solvusid, kuna ei osutunud valituks. Mis suurt palga sa tahad, kui sa ei julge oma õiguste eest seista. Äkki oli see ka proov, kas ikka sobiv sellele kohale.

+1
-3
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Jälkur on täna eriti hoos. Ihkab võõra inimese verd ja pisaraid.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui nii suur paranoia on, siis ei ole mõistlik anonüümset foorumit üldse külastada, kus inimesed võivad täpselt nii palju õigust või valet kokku rääkida, kui ise tahavad. Mida peaks sellise teema juures üldse valetamine andma? Isegi nimeliselt ei toodud kedagi välja. Teemaalgataja vähemalt mõistab riske, mis kaasneda võivad, Käod karjuvad niisama, et räägi välja, sest nendega ei juhtuks ju midagi.

Mis riske ta siis kannab? Et avaldab arvamust mingi firma kohta? See ei ole muide keelatud demokraatlikes riikides. Valgevenes ja Venemaal tõesti ei maksas palju kobiseda. Võivad kasti lüüa. Kui omalt poolt aus jutt nagu asi oli siis pole midagi karta. Mingi pasafirma ei kaeba sind kohtusse, esiteks on tal vaja madalat profiili hoida, teiseks selliseid ullikesi rohkem leida, keda lüpsta saab ja kolmandaks pole neil pahatihti nii palju varagi, et kohtu minna.

Olen TA.

Proua targutaja ei oska eesti keeltki, miks muidu ta “kohtu minna” ütleb.
Ilmselt kōrgepalgalise spetsialisti tööle sa kuidagi ei kvalifitseeruks, sest leiad aega ja mōtet perekoolis räusata.

 

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 21.05 20:06; 21.05 20:49; 21.05 20:58; 23.05 19:37; 23.05 19:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äkki avaldad firma ka, teaks eemale hoida

Ei julge avaldada, sest tänapäeval saadetakse ju iga asja eest advokaat kaela.

Ma team, et minul kandidaadina oli nõrkusi, aga mainisin neid ausalt ja esialgset pakkumist tehes olid nad nendest teadlikud.

Eks loo moraal vist on see, et kõik pole kuld, mis hiilgab. Selle ilusa fassaadi taga võib nii mõnigi asi mäda olla. Algul lubavad maad ja ilmad kokku.

Kui rikuti seadust, siis sina saadad firmale arve ja advokaadi. Kui sa ei julge oma õiguste eest seista, siis lugu on kas väljamõeldud või solvusid, kuna ei osutunud valituks. Mis suurt palga sa tahad, kui sa ei julge oma õiguste eest seista. Äkki oli see ka proov, kas ikka sobiv sellele kohale.

Mis seaduse rikkumisest siin rääkida, kui minuga ei jōutud lepinguni?
Asi on heas tavas ja kokkulepetes, mis saavad aluseks lepingu sōlmimisel. Minuga lepiti tingimused kokku, tehti isegi kirjalik pakkumine, aga mōned päevad hiljem hakati edasi kauplema. Samal ajal veel jagasid juhtkonna prouad FB-s kuulutust edasi, et otsime ja kandideerige. Nii lihtsalt ei tehta.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 21.05 20:06; 21.05 20:49; 21.05 20:58; 23.05 19:37; 23.05 19:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui nii suur paranoia on, siis ei ole mõistlik anonüümset foorumit üldse külastada, kus inimesed võivad täpselt nii palju õigust või valet kokku rääkida, kui ise tahavad. Mida peaks sellise teema juures üldse valetamine andma? Isegi nimeliselt ei toodud kedagi välja. Teemaalgataja vähemalt mõistab riske, mis kaasneda võivad, Käod karjuvad niisama, et räägi välja, sest nendega ei juhtuks ju midagi.

Mis riske ta siis kannab? Et avaldab arvamust mingi firma kohta? See ei ole muide keelatud demokraatlikes riikides. Valgevenes ja Venemaal tõesti ei maksas palju kobiseda. Võivad kasti lüüa. Kui omalt poolt aus jutt nagu asi oli siis pole midagi karta. Mingi pasafirma ei kaeba sind kohtusse, esiteks on tal vaja madalat profiili hoida, teiseks selliseid ullikesi rohkem leida, keda lüpsta saab ja kolmandaks pole neil pahatihti nii palju varagi, et kohtusse minna.

Olen TA.

Proua targutaja ei oska eesti keeltki, miks muidu ta “kohtu minna” ütleb.

Ilmselt kōrgepalgalise spetsialisti tööle sa kuidagi ei kvalifitseeruks, sest leiad aega ja mōtet perekoolis räusata.

Vau! Kus leidsid palgi aga pindu enda silmas ei näe! Vaata peeglisse.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.05 21:29; 23.05 17:47; 23.05 19:49;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Vestlusel võib rääkida midaiganes, oluline on, mis on mustvalgelt kirjas töölepingus ja ametijuhendis. Ma loen need alati hoolega mitu korda läbi, küsin kommentaare ja vajadusel asun läbirääkima. Kõike seda teen loomulikult e-kirja teel, et jääks märk maha, milles kokku lepiti ja kuidas üht või teist asja lepingus tõlgendada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Ebakompetentne värbamine