Esileht Koolilaps Ebameediv kõnelus

Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Teema: Ebameediv kõnelus

Postitas:
Kägu

Pean tegema ebameeldiva kõneluse ühe lapsevanemaga tema lapse käitumise teemal ja põen hirmsasti nagu oleks minu laps midagi valesti teinud, selline kaebaja tunne on. Aga samas ei saa sellist käitumist maha vaikida, sellel võivad olla veelgi hullemad tagajärjed – vanemad saaksid nüüd midagi ettevõtta, et sellised asjad ei korduks. Aga ometi on vastik tunne sees, edasi ei saa ka lükata – homme peaks selle telefonikõne ära tegema.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mina võtsin sellest aastast endale motoks:”Ära puudu s…a, läheb haisema!”
Mul on täiesti ükskõik, missuguseks mõni laps kasvab. Laps on tema vanemate töö.
Kui õpetaja sekkub, siis jääb ta 99% tõenäosusega ise lõpuks süüdi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kannatanu on minu laps ja kui ma nüüd suud lahti ei tee võib asi korduda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui kõik kogu aeg vaikivad, siis tekivadki sellised “kukununnukesed”, kes oma vanemate arvates on musterlapsed ja need “musterlapsed” tegutsevad aga karistamatult edasi.
Kui asi on jama, siis tuleb ikka teavitada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olenevalt asjaoludest pigem treeniks oma last olukorraga toime tulema. Muidu tuleb järgmine ja siis pead järgmiste vanematega rääkima. Ja siis järgmiste ja siis järgmiste.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma arvan, et vanem peab teadma, et ta lapsel on sellised käitumisprobleemid, mind ei tee murelikuks vaid minu laps , vaid see et see laps jääb õigel ajal ilma abita.

Please wait...
Postitas:
Amatöör

olen ka pidanud sellise kõneluse tegema – võõras laps varastas. Õnneks olid vettpidavad tõendid, sest alguses vaieldi kõvasti vastu. Ema ja isa olid väga šokeeritud lapse käitumisest, aitasid ise ka kaasa sellele, et lõpuks laps varguse ülestunnistas. Tegu oli teismelisega ja varastati raha. Igatahes – tuleb see raske hetk üles elada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga ole ka valmis, et mündil on 2 külge.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma arvan, et vanem peab teadma, et ta lapsel on sellised käitumisprobleemid, mind ei tee murelikuks vaid minu laps , vaid see et see laps jääb õigel ajal ilma abita.

kui nii suure probleemiga on tegemist, et juba lapse abita jäämises on küsimus, siis ei ole usutav, et vanem ei tea lapse käitumisprobleemist. peaaegu sada protsenti kindlalt teab ja juba tegeleb. ja üsna tõenäoline, et see, kuidas laps käitub, on see lagi st parim tulemus, mida on võimalik selle lapsega saavutada. päris sageli tõesti võõrad inimesed arvavad, et kui nad puutuvad kokku näiteks lapsega, kes emotsioonidega mittetoimetuleku korral peksab rusikatega seina, et see siis ongi selle võõra inimese “avastus” abivajavast lapsest. ei ole, see on lapse aastatepikkune käitumine, mille keskel selle lapse vanemad elavad.
mis aga kindlasti, mitte mingil juhul, ei tähenda, et käitumisprobleemist ei või vanemale rääkida. minu laps oli algklassides väga probleemse käitumisega, nüüd ravimitega on käitumine normi piires. ma oleks kindlasti teada tahtnud, kui ta näiteks klassivenna kodus mingi probleemi põhjustas, et oma lapsega olukorda arutada ja mõelda, mida järgmisel korral paremini teha, et teist last mitte kahjustada.
normaalne vanem tänab tagasiside saamise eest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jää neutraalseks. Kirjelda juhtunut, kuid ära süüdista, ära õpeta, ära tänita. Mina lapsevanemana tahaks teada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mõni lapsevanem teab ja tegeleb, mõni teab aga ei huvita.

Samas on ka väga osavaid lapsi, kes kodus kukununnud ja mujal hoopis midagi muud.

Oma lapse klassis üks selline. Oleme viibinud palju ühes seltskonnas ning käitub nagu väike härrasmees. Oskab täiskasvanutega suhelda ja tundub väga hea kasvatusega olevat. Samas kui on sõpradega õues, siis pidevalt karjub kõigi peale, kes temaga nõus ei ole, ropendab, lõhub asju jne. Vanemad olid ka väga üllatunud, kui teada said.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina lapsevanemana olen sellistel ebameeldivatel teemadel vestelnud. Arvan ka, et parem on ikkagi teada. Kodus võib tõesti musternäidis olla, aga lasteaias/koolis mitte. Vanemana tahan teada, mis tegelikult toimub. Sest kui ma ei tea, ei saa ka midagi ette võtta. Ja väikesed probleemid kasvavad suuremaks – kui nendega juba eos tegeleta.
Edu sulle, teemaalgataja!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga ütle sellele lapsevanemale täpselt sedasama, mida sa siin kirjutasid, et kui halb sul on sellest rääkida, aga rääkimata ei saa ka jätta. Kindlasti ära ründa ega süüdista ega võta juba ette kaitsepositsiooni, sest teine vanem võib rünnata.

Oma lapse heaolu nimel tuleb paljutki teha, mis ei meeldi. Olen ise selle üle elanud, kui võitlesin selle eest, et oma lapse raviarsti vahetada. Oli vastik, sain sõimata, aga laps sai edaspidi paremat ravi ja täiesti terveks. Praegu veel, kui juhtun haiglast mööduma, tuleb see iga kord meelde, 13 aastat hiljem.
Ole tugev ja tee ära!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Peab ikka rääkima. Kes siis veel lapse eest seisab, kui mitte ema/isa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Muidugi räägi, vbl selle lapse vanemal pole aimugi millega ta võsuke hakkama sai ning on hoopis tänulik sulle, et õigel ajal tähelepanu juhtisid

Please wait...
Postitas:
Kägu

Räägi ikka. Telefonitsi mina vist asja ei arutaks, pigem paluksin võimalust silmast-silma kokku saada.
Vanemana tahaksin sellise kaaluga probleemist kindlasti teada, aga tõesti võiks ka see teavitav osapool olla probleemse lapse vanema suhtes pigem kaastundlik ja rahulik, mitte süüdistav, ründav, patroneeriv vms.

Kohutavalt ebamugav on selline asi kindlasti, mina õpetajana pean samuti vahel andma tagasisidet, mida vanemal võib olla ebameeldiv vastu võtta, paraku loeb osa inimesi ka täiesti neutraalsest olukorrakirjeldusest ikkagi rünnaku välja ja läheb kaitsesse.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuidas siis läks, teemaalgataja?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Saime kokku ja vanemad tõmbusid väga tõsiseks selle peale, kinnitasid, et selline asi on lubamatu ning tegelevad sellega. Süda kohe kergem.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen ka kunagi sellise ebameeldiva kõneluse maha pidanud. Millalgi algklassides hoidis üks klassivend mu tütart kinni ja käskis teisel klassivennal lüüa, mingit hullu peksmist polnud, aga haiget laps ilmselt ikka sai kui tuli kodus sellest rääkima, sarnaseid aga veidi leebemaid episoode oli varemgi. Meeldis ta vist neile mõlemale poisile ja põhjuseks võis olla vastamata tähelepanu. Kui väiksemate probleemide korral sai asju läbi klassijuhataja klaaritud, siis tol korral helistasin ise kinni hoidnud ja lüüa käskinud poisi emale, kuulas jutu ära, vastas lühidalt, et räägin temaga. Kiusamine igatahes lõppes ja edaspidi said nad üsna hästi läbi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

t

Please wait...
Postitas:
Kägu

Saime kokku ja vanemad tõmbusid väga tõsiseks selle peale, kinnitasid, et selline asi on lubamatu ning tegelevad sellega. Süda kohe kergem.

Kas ühiselt lastega koos ka arutasite?

Lihtsalt minul endal on olnud selline kogemus – mullegi helistas kunagi üks ema ja rääkis minu lapse kohta loo, mis mind tõsiseks võttis, kinnitasin, et selline käitumine minu lapse poolt on lubamatu ja andsin lubaduse, et tegelen lapsega.
Õnneks sama ema soovis ka laste ja lastevanemate kohtumist, et ühiselt arutada.
Ja sel kohtumisel koorus välja hoopis teistpidi lugu ja antud ema vabandas tõsiselt minu ja mu lapse ees ning lubas hoopis enda lapsega tegeleda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ühist arutamist antud juhul ei ole vaja (olin valmis selleks), tegu on väga selge looga ja laps on ka ülestunnistanud oma teo. Ühine arutelu oleks võibolla aidanud lapsel mõista, et selliseid asju ei tohi teha, aga vanemad ei soovinud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Oma vanemate poolt lapse ähvardamine politseiga on kõige rumalam asi üldse

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pean tegema ebameeldiva kõneluse ühe lapsevanemaga tema lapse käitumise teemal ja põen hirmsasti nagu oleks minu laps midagi valesti teinud, selline kaebaja tunne on. Aga samas ei saa sellist käitumist maha vaikida, sellel võivad olla veelgi hullemad tagajärjed – vanemad saaksid nüüd midagi ette võtta, et sellised asjad ei korduks. Aga ometi on vastik tunne sees, edasi ei saa ka lükata – homme peaks selle telefonikõne ära tegema.

Helista ja ütle, et sul on vaja nende last puudutavas küsimuses rääkida. Leppige kokku avalik kohtumispaik ja võta kaasa inimene, kes saab erapooletult hiljem tunnistada, millest käis jutt.
See pole tõesti meeldiv, aga tasub siiski ära teha.
Ka mina olen ise pidanud olema selles rollis, kus nüüd see teine lapsevanem ning olen väga tänulik lapsevanemale, kes mulle rääkis, et minu laps on tema lapse suhtes olnud kiuslik. Sain varakult asjale jälile, lahendasime teise lapsevanemaga probleemi ning lapsed leppisid ära.
Ma muidugi ei tea sinu siutatsiooni, kaldun aravama, et see on midagi varavastast.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Helista ja ütle, et sul on vaja nende last puudutavas küsimuses rääkida. Leppige kokku avalik kohtumispaik ja võta kaasa inimene, kes saab erapooletult hiljem tunnistada, millest käis jutt.
See pole tõesti meeldiv, aga tasub siiski ära teha.

Võiksid teema ikka läbi lugeda enne. Teemaalgatajal kõik jutud juba räägitud.

Please wait...
Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Esileht Koolilaps Ebameediv kõnelus