Esileht Väikelaps Ebameeldivad kogemused teie ja väikelaste suhtes

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )

Teema: Ebameeldivad kogemused teie ja väikelaste suhtes

Postitas:
Kägu

Ajendatuna ajaviidete teemas olevast teemaat, siis kas teil on ebameeldivaid kogemusi, kus teisse või teie väikelastesse halvustavalt suhtutakse?

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõtled, et avalikus kohas keegi võõras terb märkuse? Ei. Pigem on tädikesed tulnud ütlema, et ma nii kuri poleks, kui oma metslastega tõrelen????

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ükskord lennukis oli ebameeldiv kogemus, kui eespool istunud naine karjus lapse peale. Lendasin kahe lapsega, kes käitusid viisakalt, aga loomulikult ei olnud 100% vait, suhtlesid omavahel ja minuga. Väiksemal kukkusid paar korda mänguasjad tooli alla ja suurem poiss kükitas, et neid tuua. Selle peale läks üks reisijatest närvi ja käratas lapsele “poiss, sa segad mind! ”. Laps oli ehmunud näoga ja pisar silmis lennu lõpuni. Nüüd paar aastat hiljem ikka vaatab alati, kes tema ees istub ja uurib mulle kõrva sosistades, kas see onu/tädi on kuri.

+15
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei. Vastupidi, mu meelest on Eesti täitsa “välismaa”, pigem ei lähe nädalat nii mööda, et keegi võõras mu lastele või nende kohta midagi positiivset ei ütleks.

Minu lapsepõlves olid küll mõned mutid kurjad ja ei sallinud lapsi, sõltumata sellest, mida need tegid või ei teinud või kas neid kuulda oli või ei olnud.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul isiklikult just nagu väga pole midagi olnud. V.a ehk siin Perekoolis, kus ma kord mingis teemas täiesti muuhulgas ja kõrvalise asjana mainisin, et mul väikelaste emana on mugav kullerteenust kasutada vmt. Igatahes täiesti asi, kus mu lapsed sisuliselt kohe üldse asjasse ei puutunud ega nende omadused, käitumine vmt absoluutselt jutuks ei tulnud, samuti ei nõudnud ma endale laste tõttu mingeid eeliseid või õigusi. Ning siis kargas välja keegi tüüp, kellele mu postitus ei meeldinud, ning nimetas mu lapsi “kasvatamatuteks väntsakateks”. Lihtsalt, asja ees, teist taga.

 

Aga üldisemalt … Ühes Pirita ja Viimsi kandi FB-grupis võttis keegi kord üles teema, et küll on Stroomi rannas lastele toredad atraktsioonid, miks Pirital ei võiks ka olla. Ja siis sellele vastu teatas keegi umbes, et tänan, ei, niigi olevat kõik kohad laste kära, kiljumist ja jooksmist täis, tahaks kuskil neist lastest rahu saada ja sõitkugi titemammad parem Stroomi randa ja käratsegu oma lastega seal. Ning sellele postitusele oli veel hulk meeldimisi pandud teiste grupiliikmete poolt. Vat see on küll meelde jäänud, et kuidas saab lapsi nii vihata — ma saan hästi aru, et nihelev ja häälitsev laps on teatris või kontserdil häiriv, aga et suvel rannas ka enam ei tohiks nagu lapsed käia?! No sorri, see enesekesksus ületas omakorda minu mõistmise piiri.

+23
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole vbl nii otseselt laste vastu suunatud, aga kevadel oli vaja toidupoodi minna ja ei tahtnud siis oma 1-2k beebit kaasa võtta (koroona pärast). Beebi jäi autos ilusti magama ja mees läks beebi ja vanema lapsega nii kauaks jalutama. Läks üle ülekäiguraja ja üks nais autojuht lasi täiega signaali, ilmselt tema meelest liikusid siis liiga aeglaselt. Ei tea mis sellise peas toimub.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu õel on ATH laps ja mul on õest nii kahju, sest püsimatu ja reegleid eitava lapse pärast on ta nii palju kommentaare saanud.  Isegi nt isa sünnipäeval kui laps oli umbes kahene ja ei kuulanud sõna ning üks sugulane kommenteeris, et lapsel on lastud liiga palju oma tahtmist saada.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

3x ptüi, aga õnneks kõige “ebameeldivam” oli siiani “vaid” see, kui ma lapsevankriga ülekäigu rajast üle minnes möödusin umb 0,5m kauguselt vananaiste paarist, kellest üks vaatas taevast või ei tea mida ja kui ma neist juba möödas olin, siis ta järsku ehmatas, sest tema märkas mind alles siis ja hakkas karjuma ja sõimama umbkeeles, et ma talle peaaegu otsa sõitsin. Nagu – ma olin tast juba ilma kokku puutumata möödunud, mis siis, et tema arvates liiga lähedalt, mu arvates normaalselt. Pole minu süü, et tema oma sõbrannat vahtis teed ületades ja siis ei pannud tähele ja ehmatas, kui “järsku” “keegi talle otsa tahtis sõita”, kui reaalsuses midagi ei olnud, teda ei puutunud. Ta keeras ümber ja hakkas veel ropult sõimama, et ma ta peaaegu alla ajasin. Ma arvan, et sellised inimesed ei ole peast korras, kes arvavad, et on ok end vulgaarselt väljendad magava lapsega vankrile järele karjudes asjade üle, mis oleks võinud juhtuda, aga ei juhtunud. Sest nad ise olid nii tähelepanematud ja hakkasid kohe mind süüdistsma mingi väljsmõeldud asja üle, mina nägin küll, kuhu mina kõnnin, nemad ei näinud ja ehmusid tagantjärele. Aga eks ma ignoreerisin ja kõndisin edasi.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu õel on ATH laps ja mul on õest nii kahju, sest püsimatu ja reegleid eitava lapse pärast on ta nii palju kommentaare saanud. Isegi nt isa sünnipäeval kui laps oli umbes kahene ja ei kuulanud sõna ning üks sugulane kommenteeris, et lapsel on lastud liiga palju oma tahtmist saada.

Selleks ei pea ATH lapsgi olema. Mu enda õde koguaeg kommenteerib, kuidas ma luban lastel jonnida – aga mida ta ei märka, et lapsed jah, jonnivad, aga tahtmist ikka ei saa. Sellepärast jonnivadki ???? Aga ju ta on ära unustanud oma laste jonni, kuna sellest vanusest väljas – jonn on asendunud ülbitsemisega. Aga ma ei teagi, mida ta ootab, et annan lastele järele või annan peksa?????

Ja siis üks sugulane koguaeg kommenteeris mu laste kehva toitumist, et kuidas peab eeskujuks olema jne (meil tglt väga tervislik toitdulaud koguaeg, aga lastele ei sobi). Nüüd on endal 3. laps, 4aastane ja hommikuti sööb Põnni beebide purgiputru, et ta “midagi ometi sööks” ???? Viimased 1,5 aastat pole ühtki kommentaari mu laste söömise teemal olnud

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Praegu on lapsed teismelised, aga tõesti ei mäleta, et keegi  oleks mu laste kohta halvasti öelnud. Kui noorem laps 2-aastaselt  hakkas poes jubedalt jonnima ja pikali viskus, siis just tulid inimesed last lohutama, müüjad pakkusid toote näidiseid ja flaiereid, et lapse tähelepanu saada.Aga eks oma ka jälgsin, et lapsed ei segaks teisi (lennukis, kontserdil jne). Kui lendasin 5-kuuse beebiga ja tõusin  lennukist väljumiseks laps süles vahekäiku püsti, siis prouad imestasid, et nii väike beebi on lennukis ja nad ei saanud üldse arugi sellest (ilmselt olid hajunud nutvate lastega).

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üks kõige ebameeldivam oli bussis, kui ütlesin lapsele, et vajutame nuppu, kui maha tahame minna, laps sai valesti aru ja vajutas üks peatus liiga vara. Siis üks meespensionär hakkas võtma, et mis sa mängid nuppudega, kui maha minna ei taha, lastakse kõike teha jne. Teine vanem mees hakkas siis last kaitsma, et mis sa kohe õiendad, laps kogemata tegi ja mina ütlesin ka, et see oli tegelikult minu süü, laps sai minu jutust valesti aru. Laps oli üsna ehmatanud (pole harjunud võõraste vanainimeste ninnakargamisega) ja mul endal oli paha tunne, sest mina ise ütlesin lapsele liiga vara, võõras liin ja isegi ei tulnud meelde, et meie peatusest enne veel üks peatus on. Mulle jäi pikalt meelde, lapsele vast mitte õnneks.

Aga üldiselt saame laste käitumise järel kiita, alles hiljuti lennukis öeldi, et nii taskaalukad, viisakad ja vaikselt oskavad olla.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Laps oli 3a ja tulime lasteaiast. Pikast päevast väsinud ja jorises ning mingi 40+ naine käratas mulle üle bussi, et pangu ma oma titel suu kinni, et ta tahab rahu ja vaikust saada.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mingi 40+ naine

Lugu sobib teemasse, aga see vanuse mainimine pidi vist näitama, et ütleja üks vanamutt oli? 🙂
Vana ise oled ka?

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mingi 40+ naine

Lugu sobib teemasse, aga see vanuse mainimine pidi vist näitama, et ütleja üks vanamutt oli? ????

Vana ise oled ka?

Ma ei ole küll see kommenteerija, lisaks veel 23 ja puha lastetu, aga 40+ inimesel võiks küll olla mingigi aimdus aju arengust ja kasvõi visuaalsel vaatlusel põhinevad teadmised väikelastest. Kui neid ei ole, siis piisaks elementaarse viisakuse tundmisest. Väga häbiväärne juhtum. Kahju nendest lapsevanematest, kes igasuguste ignorantsete fruktidega kokku puutuvad. Loodetavasti ei saa lapsed traumeeritud.

+8
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mingi 40+ naine Lugu sobib teemasse, aga see vanuse mainimine pidi vist näitama, et ütleja üks vanamutt oli? ???? Vana ise oled ka?

Või justnimelt taheti mõista anda, et ütleja oli küllalt noor, et mäletada väikelapse käitumist, mitte kibestunud vanamoor veel (neidki jääb õnneks järjest vähemaks).

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mingi 40+ naine Lugu sobib teemasse, aga see vanuse mainimine pidi vist näitama, et ütleja üks vanamutt oli? ???? Vana ise oled ka?

Või justnimelt taheti mõista anda, et ütleja oli küllalt noor, et mäletada väikelapse käitumist, mitte kibestunud vanamoor veel (neidki jääb õnneks järjest vähemaks).

Sellist asja ütleb vaid selline “noor” kellel endal lapsi/õe-venna lapsi ei ole(või siis neid hoidnud kasvõi korra.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei. Vastupidi, mu meelest on Eesti täitsa “välismaa”, pigem ei lähe nädalat nii mööda, et keegi võõras mu lastele või nende kohta midagi positiivset ei ütleks.

Minu lapsepõlves olid küll mõned mutid kurjad ja ei sallinud lapsi, sõltumata sellest, mida need tegid või ei teinud või kas neid kuulda oli või ei olnud.

Sama siin. Ei ole keegi laste kohta halvasti öelnud – nii et ei saa vist kurta? Ükskord, kui mu vanem laps oli vanaemaga (ta oli võis olla 3-4a siis), hakkas üks venekeelne naine last kiitma ja andis tüki rabarberikooki ka.

Üks tobedavõitu juhtum siiski on. Nimelt, lükkasin beebivankrit ja hakkasin ühest kõnniteel vastu tulnud vanemast mehest (kes käis keset kõnniteed) mööda keerama paremalt. Ruumi oli piisavalt, nii et mööduda oli võimalik inimest riivamata mõlemalt poolt. Mingit probleemi ma ei näinud. Mees aga heitis vihase pilgu ja küsis pilkava tooniga: “Mis, sealt Inglismaalt olete või?”. Esimesel hetkel ei saanud midagi aru, siis taipasin, et etteheide tehti, kuna vanamehe arvates ma oleks pidanud liikuma vankriga paremas kõnniteeteeservas ehk mööduma temast vasakult. Oleks minu poole pöördutud sõbralikumalt, siis ehk oleks isegi arutlenud. Aga selline sapine ja üleolev hääletoon – võeh! Ma ei öelnud ühtegi sõna, lihtsalt panin kiirema käigu sisse ja eemaldusin.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mees aga heitis vihase pilgu ja küsis pilkava tooniga: “Mis, sealt Inglismaalt olete või?”.

Oleks võinud naeratades küsida “Sorry, what?”

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mees aga heitis vihase pilgu ja küsis pilkava tooniga: “Mis, sealt Inglismaalt olete või?”.

Oleks võinud naeratades küsida “Sorry, what?”

Või siis sõbralikult küsida vastu, aga kas teie olete paraadil, et keset teed käite 🙂

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oh oleks minu laste titeajal kulleri teenus olnud.

Minu ebameeldivaim kogemus on see, et kui ma läksin titedega õue jalutama, siis vanemad prouad tahtsid mu kaksikute kärusse vaadata ja vestelda. Aga mina tahtsin omaette vaikuses olla.

Aga nüüd kus oma lapsed on piisavalt suured, siis tõesti lastekisa kohati hakkab häirima. Aga ma ikka üritan teadvustada, et lastega ongi vahest raske.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mingi 40+ naine Lugu sobib teemasse, aga see vanuse mainimine pidi vist näitama, et ütleja üks vanamutt oli? ???? Vana ise oled ka?

Või justnimelt taheti mõista anda, et ütleja oli küllalt noor, et mäletada väikelapse käitumist, mitte kibestunud vanamoor veel (neidki jääb õnneks järjest vähemaks).

Siin on teema, et lastesse suhtutakse halvasti – aga teie ise? Et 40+ on juba  kibestunud vanamoor jne.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu õel on ATH laps ja mul on õest nii kahju, sest püsimatu ja reegleid eitava lapse pärast on ta nii palju kommentaare saanud. Isegi nt isa sünnipäeval kui laps oli umbes kahene ja ei kuulanud sõna ning üks sugulane kommenteeris, et lapsel on lastud liiga palju oma tahtmist saada.

Kasvatan kaht Ath+autisti ja ma kardan lastega kodust väljas käia. See on kohutav, kuidas suhtutakse ning milliseid kommentaare mina ja mu lapsed igapäevaselt saame. Ainsad kohad, kuhu tahan minna, on laste rehabilitatsioonikeskused ja nende kool, kuna seal õpivadki ainult erivajadustega lapsed. Sealsed töötajad ja lapsevanemad mõistavad. Enda suguvõsa endiselt arvab, et kasvatuse viga ja vaieldakse omavahel, kas on lihtsalt vabakasvatus või pole lapsega tegeletud.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On küll ette tulnud, ebaviisakad on olnud peamiselt lapsesaamise east väljas olevad vanemad naised. Mõni kipub last ninnunännutama ja mõni on vastupidi üleolev ja teeb kohatuid kommentaare valjuhäälselt. Samuti ei mõista ma seda lasteaias kõigi rühma laste sünnipäevadele kutsumist, kui kutsuja vanemad minuga isegi tere ei suvatse vahetada või teretab ema ja isa mühkab midagi ütlemata mööda.

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Samuti ei mõista ma seda lasteaias kõigi rühma laste sünnipäevadele kutsumist, kui kutsuja vanemad minuga isegi tere ei suvatse vahetada või teretab ema ja isa mühkab midagi ütlemata mööda.

Aga lapse sünnipäev on ju lapse/laste jaoks, mitte nende vanemate sõpruse järgi.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Samuti ei mõista ma seda lasteaias kõigi rühma laste sünnipäevadele kutsumist, kui kutsuja vanemad minuga isegi tere ei suvatse vahetada või teretab ema ja isa mühkab midagi ütlemata mööda.

Aga lapse sünnipäev on ju lapse/laste jaoks, mitte nende vanemate sõpruse järgi.

Ma ju räägin, et kutsunud on lapsed, kes ei ütle lapsele rühmas teregi. Rääkimata mingist suhtlemisest või koos mängimisest, ammugi sõprusest. Samamoodi ei tereta mind nende vanemad.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See teema on küll ainult ühtpidi. Ma nägin täna kurja ema hoopis. Oli oma kärulapsega poes. Üks klient liigutas selles poes tooli kolinaga, nii et laps ärkas. See ema sai pahaseks ja käratas tooli liigutajale et said päeva kirja,jah.

 

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ju räägin, et kutsunud on lapsed, kes ei ütle lapsele rühmas teregi.

Ei sa enne seda ei rääkinud, vaid ütlesid et vanemad ei ütle sulle tere.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kipub nii olema, et kes väga mingit teemat kommenteerib, puutub sellega kunagi isiklikult väga lähedalt kokku.

Kui ise olin väike, ei saanud paljusid asju süüa. Tädi ja tema laps (kes oli mängukaaslane) kogu aeg kommenteerisid, et kuidas ma midagi ei söö (kõik hakkas maole) ja tegid kohatuid iroonilisi kommentaare veel mu teismeeas.

Kui sain täiskasvanuna esimese lapse, siis mu eluaegne toidutalumatus lõppes üllatavalt. Aga samal ajal sai ka see nõbu lapse ja tema lapsel on sada häda, nimekiri toiduainetest, mida ta kannatab on imelühike. Kui ampsu midagi valesti sööb, on tagajärjed koheselt. Sellest lapsest nii kahju. Nüüd on kuulda ainult muret, et saaks see laps ometi midagi süüa.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma toon vastupidise näite- töötan restoranis, kus enamus kliente on lastega pered. Ja siis arvatakse, et kui su laps mööda restorani saali jookseb ja kilkab ja võõraste inimeste laudades käib saia võtmas, siis see on okei. Vanemad näevad seda ja heldinult naeravad?! Meil on ka kliente ilma lasteta ja nende jaoks on see ebameeldiv kogemus. Lapsi ei keelata üldse, justnimelt lubatakse karjuda ja röökida nii, kuidas laps soovib. Ja siis mina käin päris tihti vanematelt palumas, et kutsuksid lapsi korrale- ei lubaks neil röökida täiest kõrist üle restorani saali või loopida mänguasju meie mängutoas. Ja selle peale mulle nähvatakse, et jube lastesõbralik koht küll???! 😀 Ma päris tihti küsin siis vastu, et teil enda kodus ka elamine segi pekstud, sest lastele meeldib jah? Siis vaadatakse, et ma olen maailma ebaviisakam inimene, aga tõesti. Käitumisreegleid peaks ikka hakkama lastele õpetama varakult, et neist ka tulevikus intelligentsed käitumisnormidele kohased inimesed kasvaksid. Kahjuks on aga näha, et väga suurel osal on nendega väga halvasti. Kahjuks.

P.S. ma olen väga lapsesõbralik inimene ja ma kiidan alati lapsi, kui nad on viisakad ja lohutan kui nad on kurvad. Aga kui mingi 6aastane täie mõistuse juures laps lihtsalt suvaliselt röögib avalikus kohas ja vanemad arvavad, et see on okei, siis vabandust. Matsid kasvatavadki matse.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See teema on küll ainult ühtpidi. Ma nägin täna kurja ema hoopis. Oli oma kärulapsega poes. Üks klient liigutas selles poes tooli kolinaga, nii et laps ärkas. See ema sai pahaseks ja käratas tooli liigutajale et said päeva kirja,jah.

See ei olnud sellest emast muidugi ilus, aga ma mäletan küll seda stressi, kui laps ei maganud ja tema magama saamine oli iga kord paras kunsttükk. Mäletan, et olime äial ja ämmal külas, ma kiigutasin last üle poole tunni turvahälliga magama (läksin selleks seltskonnast eemale) ja siis tuli ämm, köhis lapsele kõrva ja ütles, et no mis te teete siis siin. Laps muidugi ärkas jälle üles ja kogu õhtu oli tema virila oleku tõttu rikutud. Nüüd ajab naerma, aga selles olukorras oleks küll midagi krõbedat ämmale öelnud.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )


Esileht Väikelaps Ebameeldivad kogemused teie ja väikelaste suhtes