Esileht Ilu ja tervis Ebamugav teema seoses prillidega

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 41 )

Teema: Ebamugav teema seoses prillidega

Postitas:
Kägu

Mul on üks silm hästi tugeva plussiga, teine nõrga plussiga. Olen alles hiljuti hakanud tööl prille kandma. Ja iga teine inimene kommenteerib seda, hästi, sellega saan hakkama, aga kahe nädala jooksul on juba 3 inimest haaranud mu prillide järele, et anna ma proovin.

Esimese kahe puhul ma ei jõudnud kuidagi reageerida ja kui nad need ette panid, siis mõlema kommentaarid olid taolised “issand, kuidas sa SELLISTEGA saad liikuda üldse”. Kolmandal korral olin juba valmis ja ütlesin, et palun ära pdoovi mu prille, mille peale inimene ehmatas ja solvus.

Ma ei mõista – minu jaoks on prillid väga isiklik asi ja mul on oma eripära, mida pealtnäha pole näha, aga loomulikult tunduvad tavasilmadega inimestele selline pluss ehmatav ette pannes. Miks ometi on vaja proovida teise inimese prille?

+28
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen TA. Äkki oskate soovitada mõnd paremat kommentaari inimesele, kes prille proovima haarab?

+7
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen TA. Äkki oskate soovitada mõnd paremat kommentaari inimesele, kes prille proovima haarab?

A kuidas sa muidu oma eluga hakkama saad, kui isegi nii lihtsat situatsiooni ei suuda ise lahendada? Viimasel ajal on Perekoolis ebatavaliselt suur hulk abituid inimesi!

+7
-29
Please wait...

Postitas:
Kägu

A kuidas sa muidu oma eluga hakkama saad, kui isegi nii lihtsat situatsiooni ei suuda ise lahendada? Viimasel ajal on Perekoolis ebatavaliselt suur hulk abituid inimesi!

Muidu saan oma eluga väga hästi hakkama, ma usun, et paljudel inimestel on mingi teema, mis on tema jaoks väga ebamugav ja millega ei tule perfektselt toime. Mind narriti lapsena prillide pärast, paar korda tallusid poisid need näiteks tükkideks ja lükkasid mu pikali jne. Aga muidu oli mul tore lapsepõlv ja palju sõpru. Lihtsalt see prillide teema on jätnud jälje, olen ka teemaga tegelenud, aga ei olnud  valmis täiskasvanueas selliseks füüsiliseks rabamiseks.

+20
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Töötad hullumajas?

+8
-12
Please wait...

Postitas:
Kägu

Issand, kas tõesti täiskasvanud inimesed teevad sellist asja? Teise prillide proovimine on mingi laste teema minu meelest. Ja sellised täiesti infantiilsed kommentaarid… Kas su töökoht on mingi startup, kus töötavad pubekad?

Mina olen eluaegne prillikandja, küll miinus-prillid. Oskan soovitada selliseid asju:

Kui prille parajasti ei kanna, pane ära karpi, et imelikele silma ei jääks.

Kui keegi tuleb krabama, ütle, et võõraid prille ei proovita, see rikub su silmad ära.

Veel võid öelda, et prillid on nagu kamm või hambahari, neid ei laenata teistele, see on ebahügieeniline.

Selle viimase peale nad solvuvad kindlasti, aga ausalt, kui keegi tuleb mu isiklikke asju näppima, siis on mul jumala savi, kas solvuvad või ei.

Kas teil seal töö juures muidu üksteise mütse, kingi, riideid ja kosmeetikat ka proovitakse või? On aga veidraid inimesi olemas!

+28
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu soovitus oleks ka, et ära jäta oma prille kuhugi ripakile ja saadavale. Pane prillitoosi või sahtlisse kui eest ära võtad.

Aga seda ma usun küll, et kui inimene ise prille ei kanna, siis ta ei saagi aru kui isiklik asi se on. Siis tahaks just eriti proovida, et mis tunne on prillidega olla ja kuidas mulle sobiksid prillid. Ehk loevad ka seda teemat siin ja hakkavad paremini mõistma.

+8
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

“Vabandust, aga mulle tõesti ei meeldi kui mu prille proovitakse”

Jah, pole tegelikult sinu asi vabandada, aga ei ole vaja hakata karpi peitma, ega ajama juttu, et võõrad prillid rikuavad silmanägemist, ega hakata rääkima miskit juukseharjadest või hambaharjadest. Kes solvub solvub igal juhul, pigem on see, et inimesed ei tule selle peale, et see “isiklik” on.

+10
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga sa ütle, et muide, mul on hambaproteesid ka, neid ei taha proovida? 😀

+31
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

aga kahe nädala jooksul on juba 3 inimest haaranud mu prillide järele, et anna ma proovin.

Palju sul neid ohhohho tuttavaid veel on? Minu jaoks on täiesti ettekujutamatu, et nii teeksid norm. täiskasvanud.

+8
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kõige parem on alati öelda neutraalselt ja kindlas kõneviisis lihtsalt tõtt. Pole mõtet mingeid imepõhjuseid ja legende leiutada või midagi nähvata, lihtsalt ütled rahulikult ja selgelt, et sa ei soovi, et su prille proovitaks.

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen 40 a prille kandnud – keegi pole neid soovinud proovida … Ehk on sul efektsed, ilusad raamid ja sellepärast tahetakse näppida… Ja kuidas nad haaravad? Sul on need ees ja siis äkitse tuleb neil idee ja küsivad? Mina isiklikult ei tahaks teise inimese prille proovida. Raamide külge jääb meik, higi jm mustus.

+10
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lihtsast ja lakoonilisest “Ära näpi!” peaks piisama.  Vajadusel lisa, et peab kinni maksma kui katki lähevad.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nii, ja kust nad teavad, et sul nii “erilised” prillid on?

Ei ole vaja too juures oma asjadest liiga palju raakida, siis ei ole ka probleemi. Igayhe prille ikka ei proovita. Ise uhkustasid, kui agedad prillid sul on, ja nyyd on tagajarjed kaes. Pane nad lihtsalt iga kord toosi, ja ara enam sellest juttu tee.

+1
-16
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks see neile sedavõrd huvi pakub? Mul on tööl prillid. Need on tihti kuskile mul unustatud, vedelevaf. Keegi ei tunne huvi. Mõni on palunud laenata vaid vahel, kui on omad maha unustanud. No et äkki sobib.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks see neile sedavõrd huvi pakub? Mul on tööl prillid. Need on tihti kuskile mul unustatud, vedelevaf. Keegi ei tunne huvi. Mõni on palunud laenata vaid vahel, kui on omad maha unustanud. No et äkki sobib.

Vaevalt nüüd küll, et järjest muudkui teemaalgataja prille proovitakse. Inimene tahab ennast tähtsaks teha lihtsalt, siis mõtleb mingi lambiprobleemi välja.

+3
-7
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Kui hakkasin endale esimesi prille tellima, siis palusin ka kolleegilt luba korraks tema omasid proovida, mulle väga meeldisid need raamid ja tahtsin näha, kas mulle sobiksid. Samuti ei oleks mul mingit probleemi, kui keegi tahaks minu prille proovida. Tegelikult minu nõuanne oleks – kannata ära. No tõesti, palju neid minusuguseid siis on, kes neid endale ette tahavad toppida, mitu korda ju ei küsita. Pese või üle need prillid pärast…

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mind ajab ikka jube närvi kui mu prille näpitakse. Olengi tavaliselt öelnud, et paluks mitte puutuda või ma ei soovi, et mu prille venitatakse. Kes solvub, see solvub, mis teha, vähemalt jääb meelde, et nii ei tehta.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Võõraste prillidega näebki ju alati väga valesti. Sellepärast ei pea arvama, et sul on mingi eriti häbenemisväärne eripära.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

“Ära parem proovi, need on väga tugevad”

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

No nii saamatu nagu TA, annab tõesti ikka olla.

+2
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei ole teemaalgataja saamatu, vaid ta tunneb end ise oma nägemise pärast halvasti, kuna seda on lapsena ‘tähele pandud’ ja ka nüüd jätkub. Teised muidugi ei tee seda pahatahtlikult. Ilmselt huvist et kuidas on prillidega vaadata, äkki näeks ka nemad prillidega paremini või kas need raamid neile sobiks. Võib ehk võrrelda kui keegi saab kargud luumurruga, siis tuttavad ka proovivad. Huvist. Luumurru puhul vast see proovimine ei häirigi, sest see on ajutine. Aga pidevat karkudega liikujat võib küll selline huvi solvata. Sest see pole mingi põnevus talle.

+8
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen 20 aastat prille kandnud ja kunagi ei ole keegi neid proovida tahtnud. Küll aga on orki astutud päikeseprillidega (mis on samuti miinusklaasidega), et ole hea anna, minule paistab päike silma ja siis on olnud paras ehmatus, et ei näegi nendega. Tegelikult ei anna ma ka päikeseprille – et ära võtmine ja tagasi panemine on tüütu – kohe ütlen, et see ei sobi sinule, need on ka miinusklaasidega.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jah, pole tegelikult sinu asi vabandada, aga ei ole vaja hakata karpi peitma, ega ajama juttu, et võõrad prillid rikuavad silmanägemist, ega hakata rääkima miskit juukseharjadest või hambaharjadest. Kes solvub solvub igal juhul, pigem on see, et inimesed ei tule selle peale, et see “isiklik” on.

Aga miks üldse see “Vabandust”? Sama lause kõlbab ju sõna-sõnalt, ilma vabanduseta ja ülejäänud keerutamiseta, mida kirjeldasid.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga miks üldse see “Vabandust”? Sama lause kõlbab ju sõna-sõnalt, ilma vabanduseta ja ülejäänud keerutamiseta, mida kirjeldasid.

Muidugi kõlbab. Vabandust seal alguses töötab lihtsalt tähelepanu püüdjana ja pehmendajana.

Aga siit ühele eelmisele, jah proovida on okei kui seda küsitakse ja lubatakse.

Kuid ka siis oleks matslik hakata kellegi prilliklaasi tugevust ja nägemist kommenteerima.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Muidugi kõlbab. Vabandust seal alguses töötab lihtsalt tähelepanu püüdjana ja pehmendajana.

Pole vaja ju pehmendada.
Ensekehtestamise 101

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pole vaja ju pehmendada.

Ensekehtestamise 101

Mismoodi pehmendamine enesekehtestamist takistab? On absoluutselt ebaoluline, mis sõnadest see lause koosneb, ainus oluline on hääletoon. Kui see on konkreetne ning kehakeel sellele vastav, siis ütle kasvõi “mu prillid on väga nunnud” ja kõik saavad aru, et neid ei näpita.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mismoodi pehmendamine enesekehtestamist takistab? On absoluutselt ebaoluline, mis sõnadest see lause koosneb, ainus oluline on hääletoon.

Ei ole nii. Vabanduse lisamine vähendab tunduvalt EI mõju, see on enesekehtestamise teooria üks olulisi osasid.
Aga seda küll, see on teooria.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mismoodi pehmendamine enesekehtestamist takistab? On absoluutselt ebaoluline, mis sõnadest see lause koosneb, ainus oluline on hääletoon.

Ei ole nii. Vabanduse lisamine vähendab tunduvalt EI mõju, see on enesekehtestamise teooria üks olulisi osasid.

Aga seda küll, see on teooria.

Pigem on see vabandust juures ka selle pärast, et ilmselt see pole kellelgi (paha)tahtlik tegu kui asi toimub esimest korda.

Ütleme, et olete näiteks poe järjekorras ja keegi trügib vahele – on valida, kas püüda tähelepanu – “vabandust, ma olen järjekorras” (eeldades, et inimene tõesti ei märganud) või (rangel hääletoonil) öelda, et “ma olen järjekorras”. Või keegi hakkab su käruga minema – on valida, kas “Vabandust see on minu käru (teie oma on seal)” või “See on minu käru”. Muidugi ülejäänud osa inimesi ei ütle miskit, lasebki sündida ja pärast kurdab 🙂

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vabanduse lisamine vähendab tunduvalt EI mõju, see on enesekehtestamise teooria üks olulisi osasid.

Ma ei nõustu. Minu arust on soliidne ka ennast kehtestades viisakaks jääda – kedagi milleski katkestades on hea toon vabandada.

+5
-1
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 41 )

Esileht Ilu ja tervis Ebamugav teema seoses prillidega