Esileht Ilu ja tervis Ebamugav teema seoses prillidega

Näitan 11 postitust - vahemik 31 kuni 41 (kokku 41 )

Teema: Ebamugav teema seoses prillidega

Postitas:
Kägu

Ma ei nõustu. Minu arust on soliidne ka ennast kehtestades viisakaks jääda – kedagi milleski katkestades on hea toon vabandada.

Katkestades? Sain millestki valesti aru. Kas siin polnud selline olukord, et keegi küsib teemaalgatajalt prille proovida ja too peab selle vastama? Kus see katkestamine mängu tuleb?

Ütleme, et olete näiteks poe järjekorras ja keegi trügib vahele – on valida, kas püüda tähelepanu – “vabandust, ma olen järjekorras” (eeldades, et inimene tõesti ei märganud) või (rangel hääletoonil) öelda, et “ma olen järjekorras”. Või keegi hakkab su käruga minema – on valida, kas “Vabandust see on minu käru (teie oma on seal)” või “See on minu käru”.

Pole üldse relevantne ju! Veelkord – siin on jutt küsimisele vastamisest. Küsimisele vastamisel ei pea alustama vabandusega.
Kui teemaks on ise pöördumine kellegi poole, nagu sinu näidetes, siis looomulikult on vabandus omal kohal.

Antud juhul, palvele vastamisel vabandusega alustamine on allaheitlik väljendus.

0
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

“Vabandust, aga mulle tõesti ei meeldi kui mu prille proovitakse”

Jah, pole tegelikult sinu asi vabandada, aga ei ole vaja hakata karpi peitma, ega ajama juttu, et võõrad prillid rikuavad silmanägemist, ega hakata rääkima miskit juukseharjadest või hambaharjadest. Kes solvub solvub igal juhul, pigem on see, et inimesed ei tule selle peale, et see “isiklik” on.

Aga miks üldse see “Vabandust”? Sama lause kõlbab ju sõna-sõnalt, ilma vabanduseta ja ülejäänud keerutamiseta, mida kirjeldasid.

See “vabandust” ei ole ju otseses mõttes vabandamine, see on pigem sarkasm. Huumor noh. Sedalaadi vabandamist kasutataksegi juhul, kui tegelikult peaks vabandama hoopis teine pool, aga ei taipa seda teha. See on nagu lapsele ette öeldud “aitääääh!” et laps õpiks tänama. Siis mõnele täiskasvanule tuleb seda ka ette öelda, et nüüd vabanda ja pane mu prillid lauale tagasi.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina kannan küllaltki tugevaid miinusklaase u 40 aastat juba ja kahjuks ka korduvalt kokku puutunud nende prilliproovijatega. Kuna mul on alati olnud kallid ja efektsed raamid, siis soovijaid kahjuks jagub. Kunagi nooremana lōin ühele tobule instiktiivselt kōvasti vastu nägu, kui mul prille eest krabas, et anna ma proovin. No tegelikult kusagil 80-tel mul varastati prillid eest, krabati ära ja jooksti minema. Tegemist oli Soomest toodud raamidega, mis maksid väga- väga palju. Ju see jäi kehamälusse. U. 2 aastat tagasi alustasin uuel töökohal, siis ka kolleeg, suht lihtne Vōru mammi, hakkas krabama mu prille, pidin ka äärepealt lööma. No mul ei ole ju mammide plussprillid, mul on mitmevaatelised tugevad miinused, mis naksavad u 600€. Olen ka üritanud selgitada, et mu prillid on nagu rätsepatöö, need ei sobi kellelegi teisele ja et see on sama, kui küsida aluspükse proovida.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Katkestades? Sain millestki valesti aru. Kas siin polnud selline olukord, et keegi küsib teemaalgatajalt prille proovida ja too peab selle vastama? Kus see katkestamine mängu tuleb?

Mina pidasin silma olukorda, kus inimesed ise käe sirutavad ja prillid karbist, laualt, isegi silmade eest võtta soovivad, ise, tõsi, sinna juurde justkui luba küsides (aga vastust ootamata tegutsedes). Minu peas joonistus olukord sellisena.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina pidasin silma olukorda, kus inimesed ise käe sirutavad ja prillid karbist, laualt, isegi silmade eest võtta soovivad, ise, tõsi, sinna juurde justkui luba küsides (aga vastust ootamata tegutsedes). Minu peas joonistus olukord sellisena.

Mul käis ka mõte nii.

Vabandust on selles osas parem, et mis veel alternatiivid on . “Oota, mulle ei meeldi kui…” Ära tee! Mulle ei meeldi kui…” Eiii, mulle ei meeldi kui…” . Kui küsitakse mitte ei rabata siis saab jah öelda näiteks,” Tead, tegelikult mulle ei meeldi kui …”

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks peab nii pikalt ja pidulikult sõnu otsima. Kas lihtsalt “Ei” ei ole arusaadav. See, kes ära ütleb, ei pea ennast süüdi tundma ega vabandama. Piinlik peaks olema sellel, kes teise isikliku asja vastu kohatut proovimishimu tunneb. Kes siis õigustavad, kuidas tahaks ikka proovida, kas raamid sobivad – prillipoode on kõik kaubanduskeskused täis, seal saab lõpmatuseni proovida, kuidas erinevad raamid sobivad. Olukorda, kus keegi ilma küsimata prillid lihtsalt eest rebib, ei kujuta ma isegi ette, küllap mul ei ole lihtsalt selliseid tuttavaid/töökaaslasi.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olukorda, kus keegi ilma küsimata prillid lihtsalt eest rebib, ei kujuta ma isegi ette, küllap mul ei ole lihtsalt selliseid tuttavaid/töökaaslasi.

Keskealised ilmselt tõesti nii ei tee, aga noori kujutan küll sellises olukorras ette.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul on miinusprillid, üks silm 5 ja teine natuke üle 6 ja prille olen lapsest saadik kandnud, tõsi küll, lapsena “unustasin” neid enamasti koju, et ei peaks nendega kooli minema. Aga sellist “Anna, las ma proovin” kiiksu olen samuti täheldanud alates keskkoolist. Tol ajal tundsin siirast hämmingut ja ulatasin küsijale ise prillid, aga sellele järgnev ohkimine, et issand, kui viletsad silmad sul ikka on, näed ka üldse midagi või, jms muutus väga kiiresti vastumeelseks ja selleks ajaks, kui täiskasvanuks sain, ma oma prille küsimise peale enam peast ära ei tõmmanud. Tegemist ei ole mänguasja või mingi aksessuaariga, vaid igapäevaseĺt vajaliku abivahendiga ja ma ei taha, et nendega mängitakse. Enamasti piisab sellest, kui ütlen lihtsalt, et mulle ei meeldi, kui teised neid proovivad, aga ühe kolleegiga läksin kunagi päriselt tülli. Tuli mu kõrvale, ütles, et anna oma prille korraks. Küsisin, et mille jaoks, ütles, et niisama nalja pärast, tahaks näha, kui hull mu nägemine on siis, ütlesin, et kujuta niisama ette ja tegin tööd edasi. Mingil muul päeval tegin väikese pausi, panin prillid korraks lauaservale, hõõrusin silmi ja järsku seisab seesama kolleeg mu laua juures, prillid ees ja hõiskab, et vau, mitte midagi ei näe nendega, tegi endast mingi selfie, silmad kõõrdis ja siis andis mu prillid tagasi, üks klaas ära päkerdatud. Vihastasin ja ütlesin, et palun ära enam mitte iialgi küsimata minu asju võta, kehitas õlgu, et ta ju ükskord küsis ja ma ei andnud. Lõpuks sai ise vihaseks, et suur asi küll, mille pärast vinguda, ega ta ära ei lõhkunud. See klaaside katsumine on teine põhjus, miks mulle ei meeldi see nalja pärast proovimine, kes ise prille ei kanna, millegipärast proovivad ja siis lükkavad prille ninal ülespoole, sõrm mööda klaasi. Ebameeldiv on tõesti see küsimine, olen mõelnud, et kui sellised inimesed näevad karguga kedagi tänaval või ratastooliga, kas siis lähevad ka nalja pärast küsima, et anna, ma proovin.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

No nii saamatu nagu TA, annab tõesti ikka olla.

Mina näiteks olen ka väga saamatu. Mul on pidevalt selliseid olukordi, kus ma juurdlen, kuidas oleks viisakas ennast kehtestada nii, et keegi ei solvuks. Üldjuhul on need olukorrad tööl.

Näiteks, juba pikemat aega häirib mind tohutult minu kõrvalistuva kolleegi muusika kuulamine. Meil on  intensiivset mõtlemistvajav töö (arvutiga), kus peab tõsiselt süvenema ja igat kirjapandut asja kontrollima ning siis veel kontrollima. Ja siis veel… Iga kõrvaline heli jmt katkestab mõttelõnga ja vähendab töö kvaliteeti. Aga mu kolleeg kuulab muusikat. Küll kõrvaklappidega, aga muusika on maksimumini põhja keeratud ja see metalne heli peksab klappide vahelt välja. Ja no nii õudselt segab! Esiteks, klappide vahelt kostuv muusika kõlab metalse klopsimisena. Teiseks, see muusika, mida ta kuulab, on minu jaoks täiesti vastukarva.

Ja, no ma ei lihtsalt ei julge talle öelda, et kuule, aitab nüüd küll. Ma olen juba hullumas sellest kisast ja see häirib tõsiselt mu töö tegemist.

Mõnikord olen kolleegidele, enda arvates väga leebelt, öelnud, kui mind midagi häirib. Ja alati olen kogenud suurt solvumist. Ja mul on koguaeg kuklas tunne, et mind peetakse seetõttu kolleegiks, kellest oleks hea eemale hoida. Kusjuures, ma tegelikult olen väga leplik ja üldjuhul mind häirivad üldse väga vähesed asjad. Lihtsalt need väga üksikud asjad, mis häirivad, on piisav, et sattuda kurja kolleegi nimekirja.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kasuta ise ka kõrvaklappe.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kasuta ise ka kõrvaklappe.

Tahtsin sama soovitada, mõned noise cancelling klapid. Ise ei peagi miskit kuulama.

Kuigi jah – paljudel tekitavad kõrvaklapid peavalu.

0
0
Please wait...

Näitan 11 postitust - vahemik 31 kuni 41 (kokku 41 )

Esileht Ilu ja tervis Ebamugav teema seoses prillidega