Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Ebamugavad ja tihedad toonused

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Ebamugavad ja tihedad toonused

Postitas:

Viimasel ajal päris tihedaks need toonused läinud – nii kui istumast või pikutamast püsti tõusen, kui trepist üles lähen, kui kummardan… Ei ole need konkreetselt valusad, aga selline ebamugavustunne ja pinge tekib kõhtu Alati ei ole kõht ka kivikõva vaid pigem nagu poolkõva ja pinges. Laps on ka suhteliselt aktiivne, siblib põie peal ja trügib ribidesse nii et täitsa valus on kohe. Ja kui väga aktiivselt ja jõuliselt liigutab, siis ajab ise mul kõhu toonusesse. Mul hakkab juba vaikselt mure tekkima, et äkki peaks erakorralisse minema? Mida erakorralises täpselt vaadatakse/kontrollitakse?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Söö no-spad ja kanna bandaa¸i. Esimene rasedus olid toonused mu igapäevane elu osa.
Eks erakorralises võidakse teha juba KTG sest rasedus nii suur, üldiselt tehakse vist alates 34 nädalat. Aga saad sealt sama soovituse…no-spa. Ja tavaline läbivaatus. Minul tehti ka ultraheli alati kui toonused olid koos valuga (oli oht enneaegsele sünnitusele ja olin gyniprali ravil).
Minul ajas iga asi kõhu toonusesse: laps, täis põis, meelemuutus jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kaarmela kirjutas:[/small]
[tsitaat]Söö no-spad ja kanna bandaa¸i. Esimene rasedus olid toonused mu igapäevane elu osa.
Eks erakorralises võidakse teha juba KTG sest rasedus nii suur, üldiselt tehakse vist alates 34 nädalat. Aga saad sealt sama soovituse…no-spa. Ja tavaline läbivaatus. Minul tehti ka ultraheli alati kui toonused olid koos valuga (oli oht enneaegsele sünnitusele ja olin gyniprali ravil).
Minul ajas iga asi kõhu toonusesse: laps, täis põis, meelemuutus jne. [/tsitaat]

Olen ka hädas tihedate toonustega ning on samamoodi oht enneaegsele sünnitusele. See küsimus võib tunuda tobedana aga kas su laps on normaalselt arenenud, ei ole vaimse/füüsilisepuudega? Olen siit lugenud et toonused ei ole lapse head ning siis ei saa ta hapniku jne. Ning nüüd on hirm, et äkki…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.02 23:25; 23.02 11:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Olen ka hädas tihedate toonustega ning on samamoodi oht enneaegsele sünnitusele. See küsimus võib tunuda tobedana aga kas su laps on normaalselt arenenud, ei ole vaimse/füüsilisepuudega? Olen siit lugenud et toonused ei ole lapse head ning siis ei saa ta hapniku jne. Ning nüüd on hirm, et äkki…[/tsitaat]

Ma peaks ütlema, et tegemist väga arenenud poisiga. Terane laps. Ei ole hüperaktiivne, rahulik ja mõistlik. Tunneb vaikselt juba tähti ja numbreid, meeldivad tohutult raamatud ja räägib 4 sõnaliste lausetega. Ka füüsiliselt kõik ok. Keerama hakkas 3 kuuselt, käputas 7 kuuselt, kuid kõndima läks 1,3 aastaselt. Hetkel on 1,10 aastane ja ei jookse veel nii hästi. Aga pigem asi selles, et ta väga ettevaatlik ja muretsema ei pea. Käime võimlemas ja 2 kuu pärast jookseb nagu iga teine tema vanune. Võimleja öelnud ka, et tema hilise jooksmise on tinginud see, et ta kõneareng on palju ees ja asjad arenevad erinevalt. Seega ei ole ka see seotud kuidagi minu rasedusaegsete vaevustega.
Nabanöör oli tal sündides küll ümber õla, kaela ja jala, mistõttu ei saanud teda ise sünnitada. Aga oli kõhus väga aktiivne laps, ju siis rabeles ise ennast nö lõksu.
Eks kindlasti laps võib toonuste ajal rahutum olla, st rahulik ta mul kõhus ei olnud üldse. Ainult möllas ja vbl võis see tingitud olla toonustest. Aga sünnist saati väga hea laps olnud. Pole väga palju nutnud, gaasivalusid pole olnud jne. Ühesõnaga esimese lapse kohta on ta ideaalne. Nüüd ootan teist last ja mõtlen, et võiks tulla sama rahulik ja hea kui esimenegi 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Magneesium aitab ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kaarmela kirjutas:[/small]
[tsitaat]

Ma peaks ütlema, et tegemist väga arenenud poisiga. Terane laps. Ei ole hüperaktiivne, rahulik ja mõistlik. Tunneb vaikselt juba tähti ja numbreid, meeldivad tohutult raamatud ja räägib 4 sõnaliste lausetega. Ka füüsiliselt kõik ok. Keerama hakkas 3 kuuselt, käputas 7 kuuselt, kuid kõndima läks 1,3 aastaselt. Hetkel on 1,10 aastane ja ei jookse veel nii hästi. Aga pigem asi selles, et ta väga ettevaatlik ja muretsema ei pea. Käime võimlemas ja 2 kuu pärast jookseb nagu iga teine tema vanune. Võimleja öelnud ka, et tema hilise jooksmise on tinginud see, et ta kõneareng on palju ees ja asjad arenevad erinevalt. Seega ei ole ka see seotud kuidagi minu rasedusaegsete vaevustega.
Nabanöör oli tal sündides küll ümber õla, kaela ja jala, mistõttu ei saanud teda ise sünnitada. Aga oli kõhus väga aktiivne laps, ju siis rabeles ise ennast nö lõksu.
Eks kindlasti laps võib toonuste ajal rahutum olla, st rahulik ta mul kõhus ei olnud üldse. Ainult möllas ja vbl võis see tingitud olla toonustest. Aga sünnist saati väga hea laps olnud. Pole väga palju nutnud, gaasivalusid pole olnud jne. Ühesõnaga esimese lapse kohta on ta ideaalne. Nüüd ootan teist last ja mõtlen, et võiks tulla sama rahulik ja hea kui esimenegi :)[/tsitaat]

Seda oli praegu väga hea lugeda ning rahustas natuke maha 🙂 Minulgi olnud kõhutita üpris aktiivne, eriti nüüd viimsael ajal. 2viimast nädalat siis vahelduva edu, mõni päev vaiksem ja siis korraldab sellist mürglit, et endal juba valus. Peale kopseettevalmistavat süsti ja tilga saamist oleks ta nagu veel aktiivsemaks muutund. Ootan nüüd kannatamatult märtsi algust et saada arstile ja teada kuidas tita end kõhus tunneb. Väike hirm juba sees, et äkki ei tunne ennast hästi ja sellest siis selline mürgel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.02 23:25; 23.02 11:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ka mul on toonused – kui voodis külge keeran, tõmbab kõht \”kõvaks\”, kui põis natukenegi täitub, istudes jne :p Õnneks ei ole need valusad toonused, kuid ebamugav on küll.
Arst ütles, et see tuleneb sellest, et emakal on suur koormus ja see on normaalne. Ning siin riigis, kus mina elan, ei tea No-Spast artid essugi 🙁
Olen lasknud Eestist endale No-Spad saata ja võtan seda ning ka magneesiumi. See natukenegi lõõgastab, aga päris ära ei hoia neid toonuseid.
Ma ise olen ka mures, aga artsid võtavad seda siin nii loomulikuna – kannata aga edasi ;(
Nii, et usun, et ka teemaalgatajal ei ole muretsemiseks põhjust, kui just toonused valusaks ei muutu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Ebamugavad ja tihedad toonused

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.