Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Ebaõnnestunud IVF-id ja hiljem ise rasestumine

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Ebaõnnestunud IVF-id ja hiljem ise rasestumine

Postitas:

Hei!

Sooviks lugeda nende naiste lugusid, kes on jäänud peale ebaõnnestunud IVF katseid ootamatult ise rasedaks. Kaua peale viimast katset aega läks, enne kui jäite?

Samuti võiks kirjutada need, kes jätsid ka IVF-i pooleli ja otsustasid uuesti rohtudega stimulatsiooni kasuks nö iserasestumise eesmärgiga. Kas õnnestus, kaua aega võttis?

Endal seljataga 3 IVF katset. 4- st siirdamisest viimane pesastus aga ei läinud ka see katse ootuspäraselt. Hetkel aga tunnen, et ei ole valmis niipea uueks katseks. Diagnoosiks ovulatsioonipuudusest tingitud naiseviljatus ja lisaks polütsüstilised munasarjad. 2016 aasta märts õnnestus ise rasestuda aga peetus 8+4 nädalal. Infoks veel nii palju, et LAP tehtud 2017 aasta november ja 2 – 3 tsüklit sai ka peale LAP oppi tablettidega stimuleeritud aga võibolla jäi tookord seda väheks. Olin kärsitud ja IVF-i osas olid lootused väga kõrged. Tsükkel on olnud 26 – 34 päeva enamasti ja ovulatsioonitestidega olen saanud enamasti ka positiivse testi. (Muidugi ei ole 100% kindel, kas ka päriselt lõpuni toimus). Paaril korral on arst UH-ga kindlaks teinud, et toimus.

Sooviks lihtsalt positiivsuse süsti. Aitäh juba ette ära, kes viitsivad oma loo kirja panna. Arvan, et teie lugudest oleks palju abi ka teistele!

Myy

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.11 09:49; 23.11 00:46; 24.11 17:17; 25.11 11:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Avastasin raamatu “Tahan last saada” müügil olevat, pole ise veel lugenud, aga tundub põnev – tõestisündinud lugu Eesti naisest! Tellisin just ära endale, kui läbi loen, võin anda tagasisidet, kas tasub osta. 🙂
https://www.raamatukodu.ee/tahan-last-saada

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli sel suvel ebaõnnestunud IVF. Punktsioon oli juuli keskel. Saadi vist 8 munarakku, millest viljastus vist 3 või 5, isegi ei mäleta nii täpselt. Aga siirdamiseks oli alles kaks ja külma midagi ei saanud panna. Kuna mõlema kvaliteet oli kehv, siis soovitas embrüoloog mõlemad ära kasutada. Lootused olid suured, mõtlesin isegi kaksikutele, aga juuli viimastel pöevadel algas siiski menstruatsioon ja arsti määratud veretestile ma ei läinudki, ei näinud sellel mõtet.

Enne seda olime proovinud ise ja ovulatsiooni stimuleerimisega, olin käinud igasugustel uuringutel, kus leiti kõik põhimõtteliselt korras olevat. Mind kimbutasid vaheveritsused, mis kuidagi lahendust ei leidnud – mõni ravim natukeseks aitas, aga siis olid need jälle tagasi. Ehk siis mul oli menstruatsioon üpriski regulaarne, aga 10-14 päeva oli tsükli keskel korralik määrimine. Keegi ei saanud aru, miks see nii on, soovitati ainult pille. Kui ma ütlesin, et ei, tahan nüüd last, siis hakkasimegi tegelema viljatusraviga, kuna kahe aasta jooksul ei olnud ma ise rasedaks jäänud. Tähendab, kunagi polnud jäänud, aga varem ju ei proovinud.

Kui juuli lõpus päevad hakkasid, siis tegin elus kannapöörde, läksin trenni ja lubasin, et enne selle teema peale ei mõtle kui uuesti novembris, mil IVFi arst mind tagasi kutsus, et jaanuaris saaks teha uue katse. Suur aga oli minu üllatus, kui ühel oktoobrikuu päeval enne migreeniravimi võtmist nii igaks juhuks testi tegin ja kaks triipu sain. Kuna ma ei saanud oma valu kuidagi leevendada, siis läksin tummalt voodisse tagasi, vähkresin terve päeva ja mõtlesin, et mis siis nüüd. Vahepeal jaksasin siiski apteegis käia ja osta teistsuguseid teste, et äkki oli praak. Teised testid olid ka positiivsed, mille peale käisin Synlabis veretestil. Seegi kinnitas, et olen rase. Aga suht kohe hakkasid mul jälle krambid ja verejooks, mis kestsid ühe pika hirmsa nädala – pidevalt käisin vetsus kontrollimas, et kas nüüd on suuremaks läinud. Aga ei läinud suuremaks, mingi hetk jäi üle.

Viimastel andmetel olen siiani rase, homme algab 11. nädal. Nüüdseks on südametöö nähtud, järgmiseks ootab ees I trimestri skriining. Uskumatu.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli sel suvel ebaõnnestunud IVF. Punktsioon oli juuli keskel. Saadi vist 8 munarakku, millest viljastus vist 3 või 5, isegi ei mäleta nii täpselt. Aga siirdamiseks oli alles kaks ja külma midagi ei saanud panna. Kuna mõlema kvaliteet oli kehv, siis soovitas embrüoloog mõlemad ära kasutada. Lootused olid suured, mõtlesin isegi kaksikutele, aga juuli viimastel pöevadel algas siiski menstruatsioon ja arsti määratud veretestile ma ei läinudki, ei näinud sellel mõtet.

Enne seda olime proovinud ise ja ovulatsiooni stimuleerimisega, olin käinud igasugustel uuringutel, kus leiti kõik põhimõtteliselt korras olevat. Mind kimbutasid vaheveritsused, mis kuidagi lahendust ei leidnud – mõni ravim natukeseks aitas, aga siis olid need jälle tagasi. Ehk siis mul oli menstruatsioon üpriski regulaarne, aga 10-14 päeva oli tsükli keskel korralik määrimine. Keegi ei saanud aru, miks see nii on, soovitati ainult pille. Kui ma ütlesin, et ei, tahan nüüd last, siis hakkasimegi tegelema viljatusraviga, kuna kahe aasta jooksul ei olnud ma ise rasedaks jäänud. Tähendab, kunagi polnud jäänud, aga varem ju ei proovinud.

Kui juuli lõpus päevad hakkasid, siis tegin elus kannapöörde, läksin trenni ja lubasin, et enne selle teema peale ei mõtle kui uuesti novembris, mil IVFi arst mind tagasi kutsus, et jaanuaris saaks teha uue katse. Suur aga oli minu üllatus, kui ühel oktoobrikuu päeval enne migreeniravimi võtmist nii igaks juhuks testi tegin ja kaks triipu sain. Kuna ma ei saanud oma valu kuidagi leevendada, siis läksin tummalt voodisse tagasi, vähkresin terve päeva ja mõtlesin, et mis siis nüüd. Vahepeal jaksasin siiski apteegis käia ja osta teistsuguseid teste, et äkki oli praak. Teised testid olid ka positiivsed, mille peale käisin Synlabis veretestil. Seegi kinnitas, et olen rase. Aga suht kohe hakkasid mul jälle krambid ja verejooks, mis kestsid ühe pika hirmsa nädala – pidevalt käisin vetsus kontrollimas, et kas nüüd on suuremaks läinud. Aga ei läinud suuremaks, mingi hetk jäi üle.

Viimastel andmetel olen siiani rase, homme algab 11. nädal. Nüüdseks on südametöö nähtud, järgmiseks ootab ees I trimestri skriining. Uskumatu.

Isegi vist mäletan, kui kirjutasid IVF gruppi, et jäid hoopis ise rasedaks. Olin sellel hetkel ka seal üsna aktiivne lugeja. Palju õnne, mul on hea meel Su üle!???? Aitäh, et oma lugu jagasid.

Myy

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.11 09:49; 23.11 00:46; 24.11 17:17; 25.11 11:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie tegime kaks IVF-i täisringi. Põhjused olid minu endometrioos ja mehel vähene sperma hulk. Esimene IVF jäi värske siirdamiseta hüperi ohu tõttu. Külmast saime ühe blasto, katse ebaõnnestus. Teine täisring algas värske siirdamisega, külma läks viis embrüot. Siirdamine ebaõnnestus, hakkasid päevad. Pidin järgmisel tsüklil kohe külmaringi tegema aga uued päevad ei tulnudki. Jäin ise kohe peale IVF-i rasedaks. Rasedus oli edukas, sel suvel sündis beebi. Triipe ootasime 2,5 aastat. Meil ilmselt aitas kaasa toitumise korrigeerimine ja muidu tervislikud eluviisid. Mees võttis kaalus veidi alla, mina hakkasin endometrioosi tõttu gluteenivabalt toituma.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie tegime kaks IVF-i täisringi. Põhjused olid minu endometrioos ja mehel vähene sperma hulk. Esimene IVF jäi värske siirdamiseta hüperi ohu tõttu. Külmast saime ühe blasto, katse ebaõnnestus. Teine täisring algas värske siirdamisega, külma läks viis embrüot. Siirdamine ebaõnnestus, hakkasid päevad. Pidin järgmisel tsüklil kohe külmaringi tegema aga uued päevad ei tulnudki. Jäin ise kohe peale IVF-i rasedaks. Rasedus oli edukas, sel suvel sündis beebi. Triipe ootasime 2,5 aastat. Meil ilmselt aitas kaasa toitumise korrigeerimine ja muidu tervislikud eluviisid. Mees võttis kaalus veidi alla, mina hakkasin endometrioosi tõttu gluteenivabalt toituma.

Nii hea on lugeda õnneliku lõpuga postitusi! See annab ka endale lootust ja motivatsiooni juurde asjaga edasi tegeleda. Aitäh!

Myy

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.11 09:49; 23.11 00:46; 24.11 17:17; 25.11 11:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina püüdsin triipe alates 2017 jaanuarist. Diagnoos seletamatu viljatus. Oktoober 2018 – märts 2019 olid stimuleeritud tsüklid, mis tulemust ei toonud. 2019 mais oli IVF katse – saadi 8 munarakku, millest viljastus 5, aga kuuendal päeval surid kõik ära (siirdamine plaaniti lükata järgmisse kuusse, sest proge oli kõrge ja mingi tsüstialge ka).
Digiloost leidsin mehe proovide tulemused, mis enne IVFi tehti, ureaplasma parvum oli positiivne. Uurisin oma arstilt, kas sellega peaks midagi tegema, ta ütles, et ei ole vaja. Vahetasime kliinikut, uues kohas ikkagi soovitati ravida. Tegime juulis 2019 10-päevase antibiootikumikuuri mõlemad läbi ja augustis olin iseseisvalt rase.
Täna 17+1.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina püüdsin triipe alates 2017 jaanuarist. Diagnoos seletamatu viljatus. Oktoober 2018 – märts 2019 olid stimuleeritud tsüklid, mis tulemust ei toonud. 2019 mais oli IVF katse – saadi 8 munarakku, millest viljastus 5, aga kuuendal päeval surid kõik ära (siirdamine plaaniti lükata järgmisse kuusse, sest proge oli kõrge ja mingi tsüstialge ka).
Digiloost leidsin mehe proovide tulemused, mis enne IVFi tehti, ureaplasma parvum oli positiivne. Uurisin oma arstilt, kas sellega peaks midagi tegema, ta ütles, et ei ole vaja. Vahetasime kliinikut, uues kohas ikkagi soovitati ravida. Tegime juulis 2019 10-päevase antibiootikumikuuri mõlemad läbi ja augustis olin iseseisvalt rase.
Täna 17+1.

+8
0
Please wait...

Aitäh Tuu-tiki!
Kuna minujaoks on täiesti must maa see ureaplasma parvum, siis kuidas selle olemasolu kindlaks tehakse, kas vereproovi või uriiniprooviga?
Kas teie mehel tehti analüüsid tookord riiklikus või erakliinikus kui avastasite, et see on positiivne?

Vaatasin et synlabis vist on võimalik see oma algatusel ka ära teha, aga millegipärast on kirjutatud lõppu (erinäidustustel), seega nad vist seda nii naljalt ei tee?

Myy

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.11 09:49; 23.11 00:46; 24.11 17:17; 25.11 11:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Myy – see selgub uriiniproovist ja meil tehti riiklikus. Enne IVFi pidi mees andma uriiniproovi ja sealt see selguski. Riikliku arst seda mulle ise ei maininudki, aga kuna olin Digiloost seda näinud, siis teadsin küsida. Siis läksime erakliinikusse üle ja seal siis määrati ravi.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli sel suvel ebaõnnestunud IVF. Punktsioon oli juuli keskel. Saadi vist 8 munarakku, millest viljastus vist 3 või 5, isegi ei mäleta nii täpselt. Aga siirdamiseks oli alles kaks ja külma midagi ei saanud panna. Kuna mõlema kvaliteet oli kehv, siis soovitas embrüoloog mõlemad ära kasutada. Lootused olid suured, mõtlesin isegi kaksikutele, aga juuli viimastel pöevadel algas siiski menstruatsioon ja arsti määratud veretestile ma ei läinudki, ei näinud sellel mõtet.

Enne seda olime proovinud ise ja ovulatsiooni stimuleerimisega, olin käinud igasugustel uuringutel, kus leiti kõik põhimõtteliselt korras olevat. Mind kimbutasid vaheveritsused, mis kuidagi lahendust ei leidnud – mõni ravim natukeseks aitas, aga siis olid need jälle tagasi. Ehk siis mul oli menstruatsioon üpriski regulaarne, aga 10-14 päeva oli tsükli keskel korralik määrimine. Keegi ei saanud aru, miks see nii on, soovitati ainult pille. Kui ma ütlesin, et ei, tahan nüüd last, siis hakkasimegi tegelema viljatusraviga, kuna kahe aasta jooksul ei olnud ma ise rasedaks jäänud. Tähendab, kunagi polnud jäänud, aga varem ju ei proovinud.

Kui juuli lõpus päevad hakkasid, siis tegin elus kannapöörde, läksin trenni ja lubasin, et enne selle teema peale ei mõtle kui uuesti novembris, mil IVFi arst mind tagasi kutsus, et jaanuaris saaks teha uue katse. Suur aga oli minu üllatus, kui ühel oktoobrikuu päeval enne migreeniravimi võtmist nii igaks juhuks testi tegin ja kaks triipu sain. Kuna ma ei saanud oma valu kuidagi leevendada, siis läksin tummalt voodisse tagasi, vähkresin terve päeva ja mõtlesin, et mis siis nüüd. Vahepeal jaksasin siiski apteegis käia ja osta teistsuguseid teste, et äkki oli praak. Teised testid olid ka positiivsed, mille peale käisin Synlabis veretestil. Seegi kinnitas, et olen rase. Aga suht kohe hakkasid mul jälle krambid ja verejooks, mis kestsid ühe pika hirmsa nädala – pidevalt käisin vetsus kontrollimas, et kas nüüd on suuremaks läinud. Aga ei läinud suuremaks, mingi hetk jäi üle.

Viimastel andmetel olen siiani rase, homme algab 11. nädal. Nüüdseks on südametöö nähtud, järgmiseks ootab ees I trimestri skriining. Uskumatu.

Isegi vist mäletan, kui kirjutasid IVF gruppi, et jäid hoopis ise rasedaks. Olin sellel hetkel ka seal üsna aktiivne lugeja. Palju õnne, mul on hea meel Su üle!???? Aitäh, et oma lugu jagasid.

Myy

Aitäh õnnesoovide eest! Mida aeg edasi, seda reaalsem see hakkab tunduma. Täitsa raseduse alguses olin üsna kindel, et see saab peagi lõpu, aga olin ikkagi elevil, et üldse rasedaks jäin. Nüüd on 1. trimestri skriining tehtud ja teatud terviseriskid on kõrged, aga lapse endaga peaks kõik ok olema (no need asjad, mida nii vara kontrollida saab üldse). Aga ma olen juba loomult vist selline ettevaatlikum, hea meelega oleks maailma eest saladuseks jätnud kuni laps käes. 😀

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimane kägu olin mina 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina jõudsin nov 2018 1 ivf täisringi teha, rakke saadi 15, viljastus 5, siirdati 1, ülejäänud edasi ei arenenud ja kùlma ei saanud midagi. Uus täisring pidi olema märts 2019, kuid veebr sain ise kaks triipu. Lapse soovist beebini, kes nohiseb hetkel kõrval kulus täpselt 4 aastat. Minul 1 munajuha suletud, mehel kehv sperma, enne ivf proovisime loomulikult ja ov stimuleerimist mõned kuud. Ju see laps tuleb kui ta tulema peab????

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli nii, et pärast kahte ICSI protseduuri ja siirdamist, millest ma ei rasestunud, ütles arst, et nüüd teeme vaheaja. Ei süsti, ei loe päevi, puhkate 3 kuud. Võtsime lihstalt ise Pregnacare Conception ja Wellmann Conception vitamiine ning jõime õhtuti klaasikese punast veini ja nii ta läks, kolme kuu pärast olid mul kaks triipu ning hetkel magab see 4-aastane meil õndsat und teises toas. Me ei olnud enam esimeses nooruses, nii et kõik on võimalik.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Ebaõnnestunud IVF-id ja hiljem ise rasestumine