Esileht Ajaviite- ja muud jutud Ebay müüja soovib, et lisaks maksaksin – mida teeksite?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )

Teema: Ebay müüja soovib, et lisaks maksaksin – mida teeksite?

Postitas:
Kägu

Tegin ostu ära, maksin paypaliga, siis müüja kirjutas, et tegelikult on saatmine kallim ja mul tuleks 27$ lisaks maksta. On teil ka sellist juhust olnud? Vägisi jääb mulje nagu müüja tahaks lihtsalt raha juurde saada, sest ega ostja ei saa ju kontrollida kui palju saatmine tegelikult maksab.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Tegin ostu ära, maksin paypaliga, siis müüja kirjutas, et tegelikult on saatmine kallim ja mul tuleks 29$ lisaks maksta. On teil ka sellist juhust olnud? Mulle jääb vägisi mulje nagu müüja tahaks lihtsalt raha juurde saada, sest ega ostja ei saa ju kontrollida kui palju saatmine tegelikult maksab.

Minul on vahel nii olnud ja siis on müüja pakkunud, et kas tühistab tellimuse ja maksab summa minu kontole tagasi. Mina olengi alati selle viimase valinud.

+9
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui kaugelt pakk tuleks ja kui palju sa hetkel saatmiseks maksid?

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Müüja peab siis järgmine kord targem olema lihtsalt – ilmselt ei osanud arvestada, et kuskile Eesti tellitakse.

Pigem ei maksaks lisa – kuidas samas ilmselt mingil tingimusel kui väga väga tahan seda asja (ehk oleneb tootest ja hinnast), et oleks seda lisa väärt ja müüja pigem siis oleks nõus negatiivse tagasisidega kui peale maksma. Kuna võib juhtuda, et selle summa juurde maksmisega on juba sama hind kui kohapealt osta.

Kuid ma ei tea, kas või mis tingimustel on müüjal õigus ise ost tühistada. Mulle on kunagi müüja kirjutanud, et oli viimane toode laos ja vigane, et kas ma olen nõus tellimuse tühistamisega – olin (kas ka tegelikult vigane oli või ei, ma ei tea).

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui kaugelt pakk tuleks ja kui palju sa hetkel saatmiseks maksid?

Pakk tuleks USA-st ja saatekulu oli 30$.

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks ostja ei saa kontrollida? Googelda riigi nime ja ”mail” ning leiad kodulehelt saatmishinnad kaalu alusel. Tundub, et tegu on USAga,  29 dollarit lisaks on ikka väga palju, sest näiteks paari jalatseid sisaldava paki saatmise hind Eestisse ca 20 dollari piirimaile jääks, kui mitte arvestada kõikvõimalikke tasusid, mida armastatakse juurde keevitada.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas sel läheb tollimaks või käibemaks ka veel juurde Usast tellides? Sest summa on ju ilmselgelt suurem kui maksuvaba 21.-, muidu poleks mõtet seda 30+29.- postikulu eest tellida.

Minu meelest ka annab sait sihtkoha järgi ja kaalu järgi ise hinnad, mis imeasja ta tahab saatmiseks kasutada, dhl vms?

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Müüja peab siis järgmine kord targem olema lihtsalt – ilmselt ei osanud arvestada, et kuskile Eesti tellitakse.

Pigem ei maksaks lisa – kuidas samas ilmselt mingil tingimusel kui väga väga tahan seda asja (ehk oleneb tootest ja hinnast), et oleks seda lisa väärt ja müüja pigem siis oleks nõus negatiivse tagasisidega kui peale maksma. Kuna võib juhtuda, et selle summa juurde maksmisega on juba sama hind kui kohapealt osta.

Kuid ma ei tea, kas või mis tingimustel on müüjal õigus ise ost tühistada. Mulle on kunagi müüja kirjutanud, et oli viimane toode laos ja vigane, et kas ma olen nõus tellimuse tühistamisega – olin (kas ka tegelikult vigane oli või ei, ma ei tea).

Shippingu summa peaks automaatselt tulema ju ja on igale ostjale erinev, olenevalt tema asukohast. Seega kuidas saab müüja nüüd järsku juurde küsida?

+9
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas sel läheb tollimaks või käibemaks ka veel juurde UKst tellides? Sest summa on ju ilmselgelt suurem kui maksuvaba 21.-, muidu poleks mõtet seda 29.- postikulu eest tellida.

Pakk tuleb USA-st, toode ise maksis 35,99$, seega peaks pisut käibemaksu tõesti juurde maksma saabumisel, kuid see ei puutu siin asjasse.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Niiet sa maksad postikulu kolmandiku suurema kui asi ise väärt on? Oled sa kindel, et euroopa lehtedelt poleks seda saanud…?

USPS on tavaline postal service, mitte kullerteenus, mismoodi saab neli kruusi maksta 59.-…

ja kusjuures ongi: https://pe.usps.com/text/dmm300/Notice123.htm#_c395

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks ostja ei saa kontrollida? Googelda riigi nime ja ”mail” ning leiad kodulehelt saatmishinnad kaalu alusel. Tundub, et tegu on USAga, 29 dollarit lisaks on ikka väga palju, sest näiteks paari jalatseid sisaldava paki saatmise hind Eestisse ca 20 dollari piirimaile jääks, kui mitte arvestada kõikvõimalikke tasusid, mida armastatakse juurde keevitada.

Hea mõte, saatmisviis on USPS First Class Mail, samas ma ei tea toote kaalu, tooteks on 4 kruusi.

0
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Niiet sa maksad postikulu kolmandiku suurema kui asi ise väärt on? Oled sa kindel, et euroopa lehtedelt poleks seda saanud…

japp.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Et siis selline sõnum oli müüja poolt:

The actual cost to ship your item is $57.00 US via eBay international shipping, which is the lowest of all shipping services provided.
I will need an additional amount of $27.00 to complete this transaction pay through pay pal (andis oma e-maili). Should you elect not to pay the difference please let me know and I will cancel your order and your monies will be refunded.

Kas tõesti 57$ oleks odavaim viis? Hinnakiri on siin:

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

The actual cost to ship your item is $57.00 US via eBay international shipping, which is the lowest of all shipping services provided.

Mina soovitaks ta pekki saata. Küsi raha tagasi ja tühista tehing.

Ma olen ebays ise MÜÜJA ja see on kahjuks selline keskkond, kus OSTJAL ON KÕIK ÕIGUSED ja müüja on mitte keegi.

Ehk siis, kui on mingi vaidlusküsimus, lahendatakse see alati ostja kasuks; täpselt samuti käitub Paypal.
Ostja näiteks teatab külma kõhuga, et ta polegi pakki saanud ja Paypal kannab müüja arvelt naksti ostjale kõik raha tagasi.
Müüja peab tõestama, et ta on kaamel. Või siis, et ta ei ole kaamel.

Ja tegelt isegi Usa tavaline post (USPS) töötab nagu kellavärk ja on sama odav, kui Omniva.
Ärgu seletagu.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Viimasele,

ma saadaks ta tõesti pekki, kuid tahaks seda toodet väga saada. Äkki kui saata talle uspsi hinnakiri, siis loobub raha juurde nõudmast?

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

kuskile Eesti tellitakse.

Eestisse, mitte Eesti.

+9
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Äkki kui saata talle uspsi hinnakiri, siis loobub raha juurde nõudmast?

Seda võid muidugi proovida. Kui ta tahab müüa, siis ilmselt nõustub. (kuigi ähvardab mingi pika ajaga – no mida krdit, siit Usasse läheb selline pakk max. 10-14 päeva, eks siiapoole on sama.
Ja odavalt.

Aga üldiselt on see transaküsimus ebays pigem = ikka toote hinnaküsimus.
Selles mõttes, et asja hinda tuleb ALATI vaadata koos saatmisega.

On seal päris palju õngitsejaid müüjaid, kes 50€-st asja müüvadki (tähelepanu saamiseks) 20€-ga, AGA transa eest küsivad mitte 20€ vaid 70€.

Ebayl on sellest poogen, nemad võtavad oma prossa nagunii alati kogusummalt, on sul siis asi odav ja transa kallis või vastupidi. Noh, EU-st välja vastavad maksud jne, ok.

Ise olen küll alati püüdnud küsida transarahaks reaalse kõige odavama summa (mis on Omniva) ja juurde kirjutanud, et kui keegi tahab kommertstransporti (Fedex, DHL, DPD jne, neid firmasid on ju miljon), siis andku teada ja ostku/telligu ise.
Kui praegu jooksis oksjoni lõpphinda sinu jaoks see odavam summa, siis nii on; tema probleem.
Sa ei pea juurde maksma.

(vähemalt MUL on see alati minu probleem ja siis saan ainult postkontoris Omniva tüdrukutega vaielda)

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Üks asi veel: minu arust enamuse riikide riiklik postiteenud toimib üle maakera endiselt väga hästi.

Seesama USPS, Itaalia, Rootsi, Kanada, isegi Taiwan ja Austraalia.
Kuweit hoiab oma pakke postkontoris mingi teatud aja kinni (vist oli 7 päeva; koroona muidugi põhjuseks), aga needki töötavad.
Tšiili.
Saksast ja UK-st rääkimata.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Võib-olla tal pole neid kruuse ja tahab, et sa loobuks. Ma ise muidugi loobukski. Ei ole selliseid kruuse olemas, millega viitsiks sellist janti korraldada ja nii palju nende eest maksta.

+7
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tänan asjalike nõuannete eest. Ma pisut veel jätkan temaga negotiationit, kuna väga tahan seda kaupa saada. Võibolla ta tõesti lootis, et ostja mingi sinisilm, saab ehk veel raha juurde pumbata.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei ole selliseid kruuse olemas, millega viitsiks sellist janti korraldada ja nii palju nende eest maksta.

Eks nad sellised collector’s items ole ja sellise hinna eest on nad odavad.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Võibolla ta tõesti lootis, et ostja mingi sinisilm, saab ehk veel raha juurde pumbata.

Noo natuke kisub sinnasuunas küll.

Aga samas, kui ikka väga need asjad meeldivad – maksa ära.
Mis on mitmekümne aasta lõikes üks 27 dollarit? – mitte midagi. Võid eluks ajaks kahetsema jääda.
Ma ju ei tea, millega täpselt tegu on.

Vahest ju ostadki asju, sest ON VAJA OSTA.

Ja tahad osta. See on väga inimlik, me kõik teeme seda. Ma ostsisn hiljuti ühe samasuguse asja nagu need kruusid, ega mul seda ju väga vaja ei läinud.
Aga panin selle kappi ka nüüd ma tean, et mul on see olemas.
Nii on.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Et siis selline sõnum oli müüja poolt:

I will need an additional amount of $27.00 to complete this transaction pay through pay pal (andis oma e-maili). Should you elect not to pay the difference please let me know and I will cancel your order and your monies will be refunded.

Kas tõesti 57$ oleks odavaim viis? Hinnakiri on siin:

Oled sa ikka kindel, et see müüja ja kaup on üldse olemas ja asuvad USA-s?

Sõnal “money” eksisteerib tõepoolest harva kasutatav mitmus “monies”. Seda saab näha vahel äri- ja finantsala ametlikes dokumentides. Antud konteksis on selline mitmuse kasutus aga vale ja viitab hoopis müüja viletsale keeleoskusele. Püüab nagu lauseehituse ja sõnavara abil peent kantseliiti toota, aga välja tuleb väga võlts punnitus.

Mul paneks küll selline tekst ohutuled põlema ja nõuaksin, et kandku mu “monies” jalamaid mu kontole tagasi. Veab, kui tagasi saad.

+10
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tüüp on ilmselgelt välismaalane, kuid tal on vaid kiitvad hinnangud ja kõrge reiting, mida alati vaatan enne ostmist.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tühistasin tellimuse, ei hakanud jamama.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tegelikult ongi USAst saatmine kallis. Kruusid tuleb ikka suuremasse kasti pakkida, et nad turvaliselt pakitud oleks. 30 EUR eest ei tule küll ükski selline pakk sealt siia.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Oled sa ikka kindel, et see müüja ja kaup on üldse olemas ja asuvad USA-s? Sõnal “money” eksisteerib tõepoolest harva kasutatav mitmus “monies”. Seda saab näha vahel äri- ja finantsala ametlikes dokumentides.

USA on juba 300 aastat väga liberaalne maa. Sinu teooria ei kehti juba samuti umbes 300 aastat.
Puhka jalga.

+2
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Oled sa ikka kindel, et see müüja ja kaup on üldse olemas ja asuvad USA-s? Sõnal “money” eksisteerib tõepoolest harva kasutatav mitmus “monies”. Seda saab näha vahel äri- ja finantsala ametlikes dokumentides.

USA on juba 300 aastat väga liberaalne maa. Sinu teooria ei kehti juba samuti umbes 300 aastat.

Puhka jalga.

Mis teooria? Grammatikas on reeglid, mitte teooriad. Money on loendamatu nimisõna, millel ei ole mitmust, välja arvatud see erand, mida mainisin.

Mis see USA liberaalsus üldse siia puutub? See ei vasta ka muideks tõele, USA on väga konservatiivne riik.

Tänan pakkumast, mul ei ole jalad väsinud.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ostja näiteks teatab külma kõhuga, et ta polegi pakki saanud ja Paypal kannab müüja arvelt naksti ostjale kõik raha tagasi. Müüja peab tõestama, et ta on kaamel. Või siis, et ta ei ole kaamel.

Sellistest väidetest saavad ilmselt mõned inspiratsiooni, aga paypali kaudu müüja olles võin kinnitada, et nii lihtne see küll pole. Minu e-poest soovis ka ostja full refundi väitega, et kaupa pole üldse saadetud. Tegelikult oli kätte saanud järgmisel päeval ja minu kui müüja poole ei pöördunud ta kordagi. Lihtsalt nädal hiljem tuli nõue paypali kaudu. Saatsin siis Omniva paki liikumise väljavõttest pildi paypali ja sellest piisas, nii et pettur ei saanud oma küsitud raha.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis see USA liberaalsus üldse siia puutub? See ei vasta ka muideks tõele, USA on väga konservatiivne riik.

Võib-olla oli vihje sellele, et USA-s elab palju sellist rahvast, kes ei valdagi heal tasemel inglise keelt.

+3
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Ebay müüja soovib, et lisaks maksaksin – mida teeksite?