Esileht Ajaviite- ja muud jutud Ebay reeglid

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Ebay reeglid

Postitas:
Kägu

Kas keegi teab, kust ma saaksin Ebay (UK oma eelkõige) kasutustingimused/reeglid? Üritasin otsida, aga sattusin ainult reviewde, foorumi ja küsimuste-vastuste peale. Kuna nad seal pidevalt muudavad tingimusi, siis tahaks uuematega kursis olla 🙂 Näiteks varem oli maksmise aeg 7 päeva, nüüd tundub see olevat 4 päeva peale lühendatud. Või kui müüjal on shipping cost lahtris üks summa kirjas (antud juhul Free shipping) ja tekstiosas teine (antud juhul, et küsi saatekulu müüjalt üle), siis mis on ostja õigus ja müüja kohustus?

Ja teine asi – tegin eile õhtul ühe pakkumise ja täna hommikul oli postkastis kiri, et mu pakkumine on tagasi võetud. Mul pole sellist asja varem juhtunud ja ma ei saagi aru, kuidas see üldse toimuda saab. Antud pakkumist ei ole minu Ebay all mitte kuskil, ei pakkumistes, võidetud ega kaotatud asjade hulgas. Kui ma selle oksjoni lingile lähen, siis on ainult kirjas, et oksjon on tühistatud, kuna kaupa enam polevat. Kas seal käibki nii, et kui müüja vaatab, et hind enne lõppu liiga madal, siis lihtsalt tühistab ära? Ma olen seal juba aastaid ostnud, aga sellise asja peale pole varem sattunud… Kust ma põhjuse teada saaksin? 🙂

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RE: Ebay reeglid

näiteks:
http://pages.ebay.co.uk/help/policies/user-agreement.html

http://pages.ebay.co.uk/help/buy/know-buyer-policies.html

http://pages.ebay.co.uk/help/sell/policies.html

aga alustada võid ka siit
http://pages.ebay.co.uk/help/policies/overview.html

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen ebays juba aastaid müünud-ostnud.
Oksjoni tühistmine on küll täiesti normaalne. Tavaliselt põhjuseks see, et keegi tegi müüjale oksjonivälise pakkumise. Või mis iganes-müüja avastab viimasel hetkel, et asi kadunud vms. Ei usu, et oksjon tühitati madala hinna tõttu, tavaliselt tõuseb hind alles oksjoni viimastel sekunditel.
Mis puutub maksmisesse, siis see aeg on küll ainult soovituslik. Ma olen mõne ostja järel oodanud ikka tunduvalt kauem kui nädala.
Võib olla kehtib see Free Shipping konkreetse asja puhul ainult UK ostjatele. Kui tekstis on kirjas, et välismaised ostjad peavad hinna teadasaamiseks müüjalt seda küsima, siis nii ongi ju. Saadad kirja ja saad hinna teada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja nii lihtsalt seal käibki, et müüja müüs juba mujale ja tühistab oksjoni ja korras? :O Selles osas nad võiksid siis osta.ee-st eeskuju võtta 🙂

Maksmise tähtaja osas, mul siin alles hiljuti üks müüja ütles, et tal oli oksjonil kirjas kaks päeva ja ebay võimaldab neli päeva maksta, et olgu nüüd sama päeva õhtuks makstud. Tookord oli asi selles, et oksjon lõppes 23.02 (neljapäeval), meil oli reede vaba ja müüja juba pühapäeval kirjutas mulle… Tavaliselt ma ikka maksan kiiremini ära muidu 🙂 See neli päeva tuli mulle üllatusena.

Ei olnud Free Shipping UK ostjatele. Kontrollisin ekstra järele, Estonia – Free Shipping. Tihtipeale on see lause, et international bidders küsigu saatekas üle, aga seda ma olen siiski küsinud ainult juhtudel, kui saatekat kirjas pole. Kui on mingi summa kirjas (Eesti kohta) või nagu antud juhul selgelt Free Shipping, siis ei ole pidanud vajalikuks küsida. Teinekord nad kopivad seda lauset ka automaatselt eelmistest oksjonitest ju. Aga eks siis kandku mulle raha tagasi kui soovib 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina tegin tellimuse, paypali kaudu tasusin kauba hinna ja nüüd on pangas krediitkaardi kontolt broneeritud veel 0,79 ¤ tekstiga
5570145035251869-PAYPAL >35314369001 LU

Mis see on, mingi konto avamise tasu või teenustasu või mis??

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas see on sinu esimene makse PayPaliga? Siis on see nö autoriseerimistasu (et pangakonto on ikka päriselt olemas), pärast saad tagasi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kas see on sinu esimene makse PayPaliga? Siis on see nö autoriseerimistasu (et pangakonto on ikka päriselt olemas), pärast saad tagasi.[/tsitaat]

see minu esimene jah! Tänud!

Please wait...
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Ebay reeglid

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.