Head Perekooli külastajad!

Perekool on Eesti esimene pereportaal. Ehkki viimastel aastatel on loodud uusi kaasaegseid suhtlus- ja infokanaleid, on Perekoolil jätkunud pikaajalisi ja aktiivseid külastajaid - oleme selle üle rõõmsad ja tänulikud.
1. juunil 2024. aastal lõpetab Perekooli foorum oma tegevuse. Hoolimata me püüdlustest hoida Perekooli heatahtliku ja toetava keskkonnana, võivad ka üksikud sobimatud postitused teha palju kurja, kahjustades asjaosaliste enesetunnet ja suhteid.
Jätkame Perekooli lehel igakuiselt uute artiklite ja taskuhäälingu osade avaldamist. Olete südamest oodatud ammutama kaasaegseid tõenduspõhiseid teadmisi naise ja lapse tervise, pere ja suhete teemadel.

Foorumihuvilistel on üks võimalus edaspidiseks suhtluseks näiteks äsja loodud Elufoorumis: elufoorum.com

Sisukate kohtumisteni Perekooli lehel.
Eesti Ämmaemandate Ühing

Esileht Koolilaps EBS

Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )

Teema: EBS

Postitas:
Kägu

Palun kirjutage oma pere kogemusest EBS Gümnaasiumiga. Kuidas on hariduse tase, õhkkond? Kas tasub valida G4 kooli asemel?

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lähed õppima?

+2
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Palun kirjutage oma pere kogemusest EBS Gümnaasiumiga. Kuidas on hariduse tase, õhkkond? Kas tasub valida G4 kooli asemel?

Kui sul on plaan minna edasi ülikooli, siis kindlasti proovi.
Teine variant on minna 32 Keskkooli näitlemist õppima, seda läheb bisnessis vaja 😉

0
-4
Please wait...
Postitas:
Kägu

Teine variant on minna 32 Keskkooli näitlemist õppima, seda läheb bisnessis vaja 😉

Jätad teemaalgatajale mainimata, et sinna 32. keskkooli oli möödunud aastal suurem tung kui G4 koolidesse. Sisse sai vaid väike käputäis. Eks näitlemist läheb vaja kõigil elualadel, samuti nagu ka majandusoskust.

+2
-8
Please wait...
Postitas:
Kägu

Jätad teemaalgatajale mainimata, et sinna 32. keskkooli oli möödunud aastal suurem tung kui G4 koolidesse. Sisse sai vaid väike käputäis. Eks näitlemist läheb vaja kõigil elualadel, samuti nagu ka majandusoskust.

Ei tea, aga ei usu, et 32. keskkooli suur tung on. Minu lapsed said sinna môlemad kutse ôppima minna, aga neil polnud  mingitki ettevalmistust ega ette näidata eelnevaid töid. Nad sinna muidugi ôppima ei läinud.

+7
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

“Tung” sinna kioli on tingitud sellest, et nad teevad oma katsed esimesena. Sinna minnakse katsetamist harjutama. Eelmisel aastal oli neil lõpuks lisavastuvõtt.

+9
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei usu, et 32. kooli suur tung on. Seal isegi augustis vabu kohti. 😃

+7
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ka EBS on praegu lisavastuvõtt käimas https://sisseastumine.ee/ebs – ühed katsed olid märtsis juba ära, kuid küllap siis polnud piisavalt huvilisi.

Kui G4 koolist kutse ja kesklinn sobiv asukoht, siis ei tasu küll alternatiive otsima hakata. Tundub, et EBS oli tugev eelistus nende noorte jaoks, kes G4 põhikoolis õppisid, kuid edasi gümnaasiumi ei pääsenud. Kuid kuna nüüd koolikohti palju rohkem, siis noortel ka rohkem valikuid ja eks seetõttu tasuline kool peab rohkem pingutama õpilaste leidmiseks.

Muidu suures pildis kooli tulemused head ja kui G4 kutset ei saa ja riigigümnaasiumitesse ka huvi minna ei ole, siis miks mitte, kui rahakott kannatab. Seal ka väiksemad klassid ja seega personaalsem õpe.

+4
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Katsetel käidud ja huvilisi oli seal piisavalt.

Lapsel kutsed nii kahest G4 koolist kui ka EBS-ist. Üks neist G4 koolist praegune kool, mille kohta siis nn siseinfo olemas. Kuna kaalub ka tõsiselt EBS-i, aga oma tuttavaid seal ei ole käinud, siis mõtlesingi siit uurida, kas kellelgi on hiljutisi kogemusi selle kooliga.

+4
-5
Please wait...
Postitas:
Kägu

Lapsel kutsed nii kahest G4 koolist kui ka EBS-ist. Üks neist G4 koolist praegune kool, mille kohta siis nn siseinfo olemas. Kuna kaalub ka tõsiselt EBS-i, aga oma tuttavaid seal ei ole käinud, siis mõtlesingi siit uurida, kas kellelgi on hiljutisi kogemusi selle kooliga.

Huvitav, et miks nad siis lisavastuvõttu korraldavad? Ise ka imestasin… Aga miks noor eelistab tasulist ja nõrgemate tulemustega kooli kahele G4 koolile kui see saladus pole?

+9
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Info ei vasta tõele. EBS pole veel vestlustega alustanud ja ei ole ka veel ühtegi koolikohta kellelegi pakutud.

+1
-4
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina olen EBSis käinud ja mulle väga meeldis see kool.

Maja on mõnusalt kompaktne, seal on nüüd tehtud ka mõned aastad tagasi uuendusremont, klassid ja õppekeskkond on uuendatud. Võrreldes suuremate riigigümnaasiumitega on hea rahulik õhkkond, mingeid karjuvaid puberteetikuid ei sõelu, on gümna osa ja tudengid. Õpitakse ikka kõiki samu asju, mis muudeski gümnaasiumides, tase on täiesti võrreldav G4 koolidega. Pigem on väga hea see, et tegemist on tasulise kooliga, sest seal on nii õpetajate kui õpilaste suhtumine õppetöösse kuidagi rohkem teineteist mõistev. Eks satub aeg-ajalt mõni selline, et vanemad maksavad, aga koolis käia ei viitsi, siis need kukuvad lihtsalt vaikselt välja, lihtsalt ei tulegi kooli. Aga kedagi kuidagi õppetööst läbi küll ei lohistata. Kui midagi ei oska, õpid. Minu jaoks osad asjad olid rasked, aga seal oli väga toetav suhtumine. Ei öeldud, et loll mine minema, vaid õpi veel ja proovi uuesti, ära anna alla. Minu jaoks kõige olulisem elutarkus, mille sealt kaasa sain, ongi see, et kui esimese korraga ei õnnestu, siis ei tasu kohe ahastama hakata ja alla anda. Sain sealt lisaks haridusele ka head eneseusku. Minu eelmises koolis oli rohkem sellist üleolevat elitarismi ja seda suhtumist, et pead olema kuidagi sündinud geenius ja kui ei ole, siis su saatus on toidupoe kassapidaja. EBS õpetas nägema võimalusi, hindama oma tugevusi ja nõrkusi, mõtlema strateegiliselt, hindama olukorda kainelt – see on suur väärtus. Aitab stressirohkete olukordadega toime tulla.

+7
-5
Please wait...
Postitas:
Kägu

Info ei vasta tõele. EBS pole veel vestlustega alustanud ja ei ole ka veel ühtegi koolikohta kellelegi pakutud.

Miks sa valetad? Isegi link on eelnevalt pandud siia ju.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina olen EBSis käinud ja mulle väga meeldis see kool.

Maja on mõnusalt kompaktne, seal on nüüd tehtud ka mõned aastad tagasi uuendusremont, klassid ja õppekeskkond on uuendatud. Võrreldes suuremate riigigümnaasiumitega on hea rahulik õhkkond, mingeid karjuvaid puberteetikuid ei sõelu, on gümna osa ja tudengid. Õpitakse ikka kõiki samu asju, mis muudeski gümnaasiumides, tase on täiesti võrreldav G4 koolidega. Pigem on väga hea see, et tegemist on tasulise kooliga, sest seal on nii õpetajate kui õpilaste suhtumine õppetöösse kuidagi rohkem teineteist mõistev. Eks satub aeg-ajalt mõni selline, et vanemad maksavad, aga koolis käia ei viitsi, siis need kukuvad lihtsalt vaikselt välja, lihtsalt ei tulegi kooli. Aga kedagi kuidagi õppetööst läbi küll ei lohistata. Kui midagi ei oska, õpid. Minu jaoks osad asjad olid rasked, aga seal oli väga toetav suhtumine. Ei öeldud, et loll mine minema, vaid õpi veel ja proovi uuesti, ära anna alla. Minu jaoks kõige olulisem elutarkus, mille sealt kaasa sain, ongi see, et kui esimese korraga ei õnnestu, siis ei tasu kohe ahastama hakata ja alla anda. Sain sealt lisaks haridusele ka head eneseusku. Minu eelmises koolis oli rohkem sellist üleolevat elitarismi ja seda suhtumist, et pead olema kuidagi sündinud geenius ja kui ei ole, siis su saatus on toidupoe kassapidaja. EBS õpetas nägema võimalusi, hindama oma tugevusi ja nõrkusi, mõtlema strateegiliselt, hindama olukorda kainelt – see on suur väärtus. Aitab stressirohkete olukordadega toime tulla.

Kehv reklaam. Alustuseks võiks endale selgeks teha riigigümnaasiumi mõiste.  Ja tase pole kindlasti võrreldav G4 koolidega. Neid, EBS’i õpilasi, keda ma tean, pole G4 koolidesse sisse saanud.

+9
-4
Please wait...
Postitas:
Kägu

Õppimise keskkonnana on EBS gümnaasium õpilasele palju stressivabam kui mõni suur G4 kool. Õpetajad on head, kool väiksem.

EBS Gümnaasium oli 2023 aasta koolide edetabelis 11. kohal. Tase on täiesti korralik.

+6
-6
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kes G4 ei saanud, lähevad EBS-i. Sellepärast on ju muidugi “stressivabam”.

+6
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Eesti keele riigieksami tulemus on neil stabiilselt madal 60 ja matemaatikas ka olnud küll üle riigi keskmise, aga mingi 70. Eelmine aasta ainsana erandlikult kõrge. Kes õppida tahab, siis ei soovita EBSi. Rohkem poosetamise pärast ju võib.

+4
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Eesti keele riigieksami tulemus on neil stabiilselt madal 60 ja matemaatikas ka olnud küll üle riigi keskmise, aga mingi 70. Eelmine aasta ainsana erandlikult kõrge. Kes õppida tahab, siis ei soovita EBSi. Rohkem poosetamise pärast ju võib.

Kui kool on pigem keskmine, miks seal käimist siis poosetamiseks peetakse!

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Sest see on tasuline kool, mille nimes on ikkagi business sees.

+7
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

Tundub küll, et mõnel on kompleks sellega, et kui on tasuline kool, siis on kindlasti halb ja veel eriti halb on siis, kui on business sisse kirjutatud.

Siinsetest vastustest jääb mulle mulje, et üleolevad poosetajad on pigem need G4 mammid, kes varjamatult end ja oma võsukesi mingitest “EBS lollidest” paremaks peavad. Endal on vaid mingid fantaasiad ja kooli siseõhustikust ei tea midagi. Kui ma ütlen, et seal on õpilase jaoks meeldiv ja toetav õpikeskkond, siis see ei loe midagi. Kui on stressivabam kui mujal, siis see näitabki, et ise oled mannetu ja loll!

Ma ütleks, et see vaid kinnitab minu arvamust, et G4 koolide tõusiklikkus on masendav.

+6
-6
Please wait...
Postitas:
Kägu

Tundub küll, et mõnel on kompleks sellega, et kui on tasuline kool, siis on kindlasti halb ja veel eriti halb on siis, kui on business sisse kirjutatud.

Siinsetest vastustest jääb mulle mulje, et üleolevad poosetajad on pigem need G4 mammid, kes varjamatult end ja oma võsukesi mingitest “EBS lollidest” paremaks peavad. Endal on vaid mingid fantaasiad ja kooli siseõhustikust ei tea midagi. Kui ma ütlen, et seal on õpilase jaoks meeldiv ja toetav õpikeskkond, siis see ei loe midagi. Kui on stressivabam kui mujal, siis see näitabki, et ise oled mannetu ja loll!

Ma ütleks, et see vaid kinnitab minu arvamust, et G4 koolide tõusiklikkus on masendav.

Ja sinu kirjutis kujundab minu arvamust EBS’i kohta. Ja mitte positiivses suunas. See, kuidas sa teistest kirjutad, ütleb nii mõndagi. Ja seda ka sinu poolt kaitstud kooli kohta.

+6
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

Nõustun! Ma ei nimeta EBSis õppiva lapse ema mammiks, või peaks, et näidata välja oma suhtumist ja kaitsta näiteks TIKis õppimist.

+5
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

See, kuidas sa teistest kirjutad, ütleb nii mõndagi.

Just sellele ma sinu puhul viitasingi, hea, et sulle arusaadavas keeles selle väljendamine sulle pärale jõudis!

+2
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

See, kuidas sa teistest kirjutad, ütleb nii mõndagi.

Just sellele ma sinu puhul viitasingi, hea, et sulle arusaadavas keeles selle väljendamine sulle pärale jõudis!

Palun täpset tsitaati MINU postitusest millele sa siin viitad.

See postitus, mida sa tsiteerid pile nimelt MINU tehtud. Mina pole ühtki halba sõna EBS’i kohta öelnud. Küll aga omistad sina siin teistele mingeid väiteid ning teed teisi koole ja nende lapsevanemaid maha. Ja see ütleb nii mõndagi sinu ja sinu kiidetud kooli kohta. Kui juba kooli nimes on “business”, siis võiks osata ka sellele koolile ilma teisi halvustamata reklaami teha.

+4
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Meie karamellikommide sausaini pallikesed on rohkem kui lihtsalt sausainid – need on õrn segu mahlakatest karamelli tilkadest ja küpsetatud sausaini taigna tükkidest, luues väljapaistva, uskumatult magusa maitse. Iga pallike vabastab teie suust intensiivse karamelli maitse plahvatuse, kuid nende tainas iseloomustab täiuslik tekstuur, millele on omased õrnad krõmpsuvad tundmused igal närimiskorral. https://kontena.lt/pagrindinis/43-sausainiai-rudu-du-kamuoliukai.html

0
-2
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Olen põhikoolis aineõpetaja. Meie koolist on EBS gümnaasiumisse läinud alati need kõige-kõige nõrgemad, kes kuhugi tasuta kooli sisse ei saanud…

+3
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen põhikoolis aineõpetaja. Meie koolist on EBS gümnaasiumisse läinud alati need kõige-kõige nõrgemad, kes kuhugi tasuta kooli sisse ei saanud…

Meil klassist on hilisemas elus õige mitu niisugust õpilast väga heale järjele tõusnud, kellele õpetajad kooliajal püüdsid sisendada, et nendest saab poetagune joodik või heal juhul sibi.

Nüüd on see poetagune joodik muusikaõppejõud ja sibist sai jurist, kes lõpetas Tartu Ülikooli. Ühest kolmelisest nõrgast on tänaseks saanud koolidirektor.

Nii et ei tasu noorte puhul mingeid ennatlikke järeldusi teha, kellest saab tulevikus “asja” ja kes lõpetab rentslis. Või et kes neist suudaks minna ülikooli ja selle lõpetada. Põhikooli ajal ja ka gümna ajal ei pruugi see pilt sugugi veel nii selge olla.

Samamoodi ei ole vaja alla tirida mingi täiesti normaalse kooli mainet, sest sealt on tulnud samuti palju selliseid lõpetajaid, kes ei ole tulevases elus kuidagi vähemväärtuslikud, sest ei käinud tasuta koolis. See, kas kool on tasuta või tasuline, ei ole mingi näitaja. Oluline on see, et noor saab oma elus võimaluse end tõestada, endas selgusele jõuda. Mõnel toimub see selguselejõudmine varem, teisel hiljem.

+3
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Nüüd on see poetagune joodik muusikaõppejõud ja sibist sai jurist, kes lõpetas Tartu Ülikooli. Ühest kolmelisest nõrgast on tänaseks saanud koolidirektor.

kui sa poleks sellest koolidirektorist kirjutanud, siis ma oleksin arvanud, et me käisime samas klassis… meil ka kolmelistest  on saanud praeguseks muusikaakadeemia õppejõud ja edukad juristid, viielised tüdrukud on üks end juba aastaid tagasi põhja joonud ja teine sekretär kolmandajärgulises firmas.

0
-1
Please wait...
Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )

Esileht Koolilaps EBS