Esileht Pereelu ja suhted Edukultus

Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )

Teema: Edukultus

Postitas:

Edukultus – kellele ja milleks?

0
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sul on vaja referaat teha?

+17
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koolikirjandi pealkiri?

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kultus kõlab halvustavalt, aga ma ei annaks hinnanguid enne, kui edu mõiste on defineeritud. Kui edu on raha ja võim, siis jätab külmaks. Kui edu on see, et iga päev on tehtud vähemalt üks heategu ja õpitud midagi uut, siis on normaalne ja järgimistvääriv.

+5
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui edu on raha ja võim, siis jätab külmaks.

Kusjuures enamikku ei jäta külmaks ja sellest see kultus tulebki. Pealegi raha eest saab teenuseid ja kaupu, turvatunnet ja elamusi, ravi haigustele ja sooja, nii et üleolevat suhtumist rahasse lubavad endale enamasti need, kel seda on kogu aeg jalaga segada olnud ja kes pole ise selle nimel erilist vaeva pidanud nägema. Teiseks on see muidugi hea mantra vaestele ütlemiseks, et nad piskuga rahulduks, raha pole elus kõige tähtsam, olge oma hurtsikutes õnnelikud, ka rikkad nutavad.

+17
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.09 20:18; 20.10 09:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Edukultus – kellele ja milleks?

Kes tahab, sellele on, kes ei taha, sellele ei ole.
Edukas saab metsas kõndimises olla võib ka mereääre kõndimise edukuse valida.
Edukulutust mujalt kui inimese enda meeles ei esine. Inimene on see, kes tõlgendab
teiste edu eduks ja teiste edu ebaõnneks. Ja vastupidi ka.
Kellele edu tähtis pole, see edu ka kusagil ei näe.
Minu meelest on edukas inimene, kes midagi teeb. Pole vahet, kas
peseb töötuna kodus nõusid või juhatab miljoni käibega ettevõtet. Ettevõtte juht võib nõudepesus olla käpard 🙂 Noo mis edust me siin räägime 🙂

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No kuidas, milleks? Ego tõstmiseks muidugi. See on 4. klassi kodukirjandi teema või millest nii lapsik küsimus?

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

edukultus on selline halvamaiguline sõna. aga edukus mitte. no ja kes ei sooviks olla edukas oma ettevõtmistes ja tegemistes. mis siis on vahe edukultusel ja edukusel.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle väga meeldis ühe ärimehe lause, kelle käest küsiti, mille järgi inimesed langetavad otsuseid. Jutt käis öko-elustiilist ja küsija nähtavasti lootis saada vastuseks eetika või moraal. Ärimehe lause võttis kokku reaalse elu:

Inimesed räägivad, et nad on kõrge moraaliga ja eetilised, aga kui midagi neil vaja on, siis nad lähtuvad odavamast hinnast ja matkivad seda, mida nende jaoks “normaalsed” inimesed teevad.

Üks keskkonnakaitsja omakorda ütles väga hästi sama asja kohta:

Eestlased hoiavad kõrges aus looduse puhtust ja sünergiat loodusega. Niikaua kui jutt käib naabri metsast, sest enda mets on rahamasin.

Ehk mida ma tahan öelda — kõik inimesed, kes väidavad, et neid edukultus ei kõneta, palun ärge valetage. Vaadake tänaval autosid, vaadake korterieid, vaadake brände, mida poes müüakse. Ja siis minge välismaale ja vaadake samu asju. Peab täiesti ignorantne olema, et mitte märgata, millised mammonakummardajad on eestlased.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

edukust mittetähtsaks saavad pidada ainult need, kes ise ei suuda edukad olla, siis on loobunud sellest, et näh polegi mulle vaja. tegelikult nutavad patja vms.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle väga meeldis ühe ärimehe lause, kelle käest küsiti, mille järgi inimesed langetavad otsuseid. Jutt käis öko-elustiilist ja küsija nähtavasti lootis saada vastuseks eetika või moraal. Ärimehe lause võttis kokku reaalse elu:

Inimesed räägivad, et nad on kõrge moraaliga ja eetilised, aga kui midagi neil vaja on, siis nad lähtuvad odavamast hinnast ja matkivad seda, mida nende jaoks “normaalsed” inimesed teevad.

Üks keskkonnakaitsja omakorda ütles väga hästi sama asja kohta:

Eestlased hoiavad kõrges aus looduse puhtust ja sünergiat loodusega. Niikaua kui jutt käib naabri metsast, sest enda mets on rahamasin.

Ehk mida ma tahan öelda — kõik inimesed, kes väidavad, et neid edukultus ei kõneta, palun ärge valetage. Vaadake tänaval autosid, vaadake korterieid, vaadake brände, mida poes müüakse. Ja siis minge välismaale ja vaadake samu asju. Peab täiesti ignorantne olema, et mitte märgata, millised mammonakummardajad on eestlased.

Millisele välismaale? Kagu-Aasiasse või Euroopa heaoluriikidesse? Kui viimasesse, siis seal sõidetakse keskmiselt ikka palju kallimate autodega ja kalleid brändipoode on märksa rohkem.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.10 06:07; 22.10 21:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Edukultusega seostub mul üks psühholoog, kes rääkis meile, kuidas kõik on võimalik. Kuidas “see kleit on liiga kallis” on luuserite mõtlemine – alati võib võtta teise töökoha ja rohkem raha teenida. Või et kui antakse valida, kas tahaksid sõita pigem sinna või tänna, siis õige edukas inimene ütleb “mõlemasse!”.
See psühholoog jäättis mulle kustumatu mulje ilmselt seetõttu, et ta rääkis umbes samas stiilis kolm-neli tundi… pedagoogidele. Ehk siis neile inimestele, kes peavad seda rohkem jändama käitusmisprobleemidega lastega, mida rohkem vanemaid valib lastega tegelemise asemel kleidi heaks töötamise.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Edukultusega seostub mul üks psühholoog, kes rääkis meile, kuidas kõik on võimalik. Kuidas “see kleit on liiga kallis” on luuserite mõtlemine – alati võib võtta teise töökoha ja rohkem raha teenida. Või et kui antakse valida, kas tahaksid sõita pigem sinna või tänna, siis õige edukas inimene ütleb “mõlemasse!”.

Ja sureb ülekoormuse tõttu infarkti, aga vähemalt saab teda ilusa kleidiga matta. Mõned inimesed on ikka lollakad, mis teha.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.09 20:18; 20.10 09:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

edukust mittetähtsaks saavad pidada ainult need, kes ise ei suuda edukad olla, siis on loobunud sellest, et näh polegi mulle vaja. tegelikult nutavad patja vms.

See ongi edukultus. Sa pead olema edukas, ei tohi olla rahulolev reatöötaja, vaid tegema karjääri. Pead tahtma edukas olla, sest muidu oled “edukate” arvates suutmatu, mõttetu, edukatele kade inimene.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kõik peab ju naabrist parem olema. ja kui pole, oled luuser.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

edukust mittetähtsaks saavad pidada ainult need, kes ise ei suuda edukad olla, siis on loobunud sellest, et näh polegi mulle vaja. tegelikult nutavad patja vms.

Mina ütlen ausalt, et edukus on mulle mitteoluline. Raha meeldib mulle küll – seetõttu, et selle eest saab osta igasugu asju, mis teevad elu mugavaks.

Niisiis olengi teinud kompromissi – olen nn. karjääri teinud just niipalju, et ei peaks päris vaene olema ning väga ebamugavat elu elama, aga kalli hinnaga kleidid jätavad mind küll külmaks. Ma hindan oma vaba aega rohkem ega hakka võtma suuremat töökoormust selleks, et saaks mingit arutult kallist kleiti osta.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.10 13:40; 23.10 09:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Edukuse vastandsõna on edutu. Edasi mõtle ise.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.10 14:37; 22.10 14:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Edukultusega seostub mul üks psühholoog, kes rääkis meile, kuidas kõik on võimalik. Kuidas “see kleit on liiga kallis” on luuserite mõtlemine – alati võib võtta teise töökoha ja rohkem raha teenida. Või et kui antakse valida, kas tahaksid sõita pigem sinna või tänna, siis õige edukas inimene ütleb “mõlemasse!”.

Ja sureb ülekoormuse tõttu infarkti, aga vähemalt saab teda ilusa kleidiga matta. Mõned inimesed on ikka lollakad, mis teha.

Hoopis tihedamini surevad infarkti täiesti lihtsad inimesed, kes pidevalt stressavad, kuna pole nt piisavalt vahendeid, et ennast ja peret normaalselt elatada või need, kes stressavad tööl sita ülemuse tõttu, või siis keerulise haiguse tõttu, kuna pole olnud piisavalt võimalusi ja vahendeid, et haigusi ennetada või korralikult ravida jne. Eduinimestest, kellel on lihtsast inimesest oluliselt rohkem võimalusi ja vahendeid stressivaba elu elada, surevad infarkti vähesed.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.10 14:37; 22.10 14:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle väga meeldis ühe ärimehe lause, kelle käest küsiti, mille järgi inimesed langetavad otsuseid. Jutt käis öko-elustiilist ja küsija nähtavasti lootis saada vastuseks eetika või moraal. Ärimehe lause võttis kokku reaalse elu:

Inimesed räägivad, et nad on kõrge moraaliga ja eetilised, aga kui midagi neil vaja on, siis nad lähtuvad odavamast hinnast ja matkivad seda, mida nende jaoks “normaalsed” inimesed teevad.

Üks keskkonnakaitsja omakorda ütles väga hästi sama asja kohta:

Eestlased hoiavad kõrges aus looduse puhtust ja sünergiat loodusega. Niikaua kui jutt käib naabri metsast, sest enda mets on rahamasin.

Ehk mida ma tahan öelda — kõik inimesed, kes väidavad, et neid edukultus ei kõneta, palun ärge valetage. Vaadake tänaval autosid, vaadake korterieid, vaadake brände, mida poes müüakse. Ja siis minge välismaale ja vaadake samu asju. Peab täiesti ignorantne olema, et mitte märgata, millised mammonakummardajad on eestlased.

Millisele välismaale? Kagu-Aasiasse või Euroopa heaoluriikidesse? Kui viimasesse, siis seal sõidetakse keskmiselt ikka palju kallimate autodega ja kalleid brändipoode on märksa rohkem.

Prantsusmaa.
Inglismaa.
Rootsi.
Soome.
Austraalia.
Uus-Meremaa.
Kanada.

Isegi Merkel mainis, et Eestis on palju uhkeid autosid.

Kõnni ringi ükstapuha millise riigi pealinnas ja loe kokku keskklass + sõidukid. Väga vähe. Eestis iga 5-s auto kõrgema kesklassi oma.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ehk mida ma tahan öelda — kõik inimesed, kes väidavad, et neid edukultus ei kõneta, palun ärge valetage. Vaadake tänaval autosid, vaadake korterieid, vaadake brände, mida poes müüakse. Ja siis minge välismaale ja vaadake samu asju. Peab täiesti ignorantne olema, et mitte märgata, millised mammonakummardajad on eestlased.

Sama loll arvamus, nagu väide, et eestlased ei ole vaesed, sest vaadake kaubanduskeskuste parklaid.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle väga meeldis ühe ärimehe lause, kelle käest küsiti, mille järgi inimesed langetavad otsuseid. Jutt käis öko-elustiilist ja küsija nähtavasti lootis saada vastuseks eetika või moraal. Ärimehe lause võttis kokku reaalse elu:

Inimesed räägivad, et nad on kõrge moraaliga ja eetilised, aga kui midagi neil vaja on, siis nad lähtuvad odavamast hinnast ja matkivad seda, mida nende jaoks “normaalsed” inimesed teevad.

Üks keskkonnakaitsja omakorda ütles väga hästi sama asja kohta:

Eestlased hoiavad kõrges aus looduse puhtust ja sünergiat loodusega. Niikaua kui jutt käib naabri metsast, sest enda mets on rahamasin.

Ehk mida ma tahan öelda — kõik inimesed, kes väidavad, et neid edukultus ei kõneta, palun ärge valetage. Vaadake tänaval autosid, vaadake korterieid, vaadake brände, mida poes müüakse. Ja siis minge välismaale ja vaadake samu asju. Peab täiesti ignorantne olema, et mitte märgata, millised mammonakummardajad on eestlased.

Millisele välismaale? Kagu-Aasiasse või Euroopa heaoluriikidesse? Kui viimasesse, siis seal sõidetakse keskmiselt ikka palju kallimate autodega ja kalleid brändipoode on märksa rohkem.

Prantsusmaa.

Inglismaa.

Rootsi.

Soome.

Austraalia.

Uus-Meremaa.

Kanada.

Isegi Merkel mainis, et Eestis on palju uhkeid autosid.

Kõnni ringi ükstapuha millise riigi pealinnas ja loe kokku keskklass + sõidukid. Väga vähe. Eestis iga 5-s auto kõrgema kesklassi oma.

Päris kindlasti on nende riikide keskmine autopark parem Eesti omast. Eestlaste keskmine auto vanus on omajagu üle 10 aasta. See on täielik klišee, et meil on kallid autod. Meie tänavatel ei näegi sageli selliseid autosid, mis seal tavalised.
Merkel ja teised lääneriikide esindajad imestavad vaid seetõttu, et neil on eelarvamus, nagu sõidetaks siin hobuvankritega.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.10 06:07; 22.10 21:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Autoinfo on netis üleval, Eestis on ikka suht vanad autod võrreldes Põhja- ja Lääne-Euroopaga.
https://www.acea.be/statistics/tag/category/average-vehicle-age

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

EEstis on tõesti edukultus. Parem auto, parem maja.Isegi olen näinud kuidas nõudjateks on naised. Perekonniti käib üksteise ületrumpamine. Naised survestavad mehi kodus rohkem töötama, raha teenima, kasvõi varastama. Näen seda oma venna pealt ja seal suguvõsa pealt. Ja see on kõik suletud süsteem, sest naine ütleb, et näed vaata mida Riho või Andres(tuttavad) oma naiste(pere) heaks teevad, miks sa midagi ei tee?

Õnneks on see natuke muutumises. Tänu investeerimisbuumile-et inv -e on praegu pop. Et pole tähtis enam 100kilone uhke auto vaid näiteks korralik aktsiaportfell. Aga riik on veel noor ja need kasvuraskused peavad kõik üle elama

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päris kindlasti on nende riikide keskmine autopark parem Eesti omast. Eestlaste keskmine auto vanus on omajagu üle 10 aasta. See on täielik klišee, et meil on kallid autod. Meie tänavatel ei näegi sageli selliseid autosid, mis seal tavalised.
Merkel ja teised lääneriikide esindajad imestavad vaid seetõttu, et neil on eelarvamus, nagu sõidetaks siin hobuvankritega.

Lisaks veel, et neid uhkeid autosid näevad välismaalased sageli Vanalinnas ja seal ümbruses – muudes Tallinna linnaosades välismaalased sageli ei käi, väikelinnades ka mitte. Kui mulje kujuneb Vanalinna ja selle lähiümbruse põhjal, siis on see paratamatult kallutatud.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.10 13:40; 23.10 09:30;
To report this post you need to login first.
Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )


Esileht Pereelu ja suhted Edukultus

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.