Esileht Koolilaps Edukus gümnaasiumis

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Edukus gümnaasiumis

Postitas:

Noor astus eelmisel aastal ühte üsna edukasse riigigümnaasiumi. Põhikoolis olid ta hinded neljad-viied, nüüd 10. klassi lõpus on paljud ained kolmed. Sellised tublid tugevad kolmed, punkt või paar neljast puudu, aga siiski tagasilangus on märgatav. Ta on ise õnnetu ja mina mõtlen, kas oleks pidanud kergema kooli valima või kutsekooli minema. Tundus, et tal on eeldusi gümnaasiumiks, sest põhikooli eksamid olid kõik viied. Kuidas teie noortel esimene gümnaasiumi aasta on läinud?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hindamine oleneb väga palju koolist ja õpetajatest. Ühe kooli või isegi ühe õpetaja 5 võibki vahepeal vabalt olla teise 3. Samas viitelt kolmedele kõigis ainetes langus on veider. Ma olin ise suht kaak nii põhikoolis kui gümnaasiumis, kohal ei viitsinud käia, koduseid töid ei teinud pea kunagi õigeks ajaks, tööde ajal puudusin vastasin järgi ja lõpetasin keskmise 4.3ga. Seega gümnaasiumi raskusaste on natuke ülehinnatud, eriti esimene pool gümnaasiumi oli põhikooli kordamine suures osas. Mu kooli lõpp ei jäänud väga kaugesse aega ka.

On muidugi võimalik, et uus kool on väga palju nõudlikum, kuid ma otsiks põhjust pigem mujalt.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul laps ühe tugevaima kooli gümnaasiumis ja olulisemad ained ka kolmed. Väidab, et neilt lihtsalt nõutaksegi programmist tunduvalt rohkem ja riigieksamite ülesanded olevat ülilihtsam. Käinud samas koolis esimesest klassist alates ja kuni põhikooli lõpuni õppimata viisi (mõni neli ka sekka) saanud. Nüüd on neljad-viied pigem nendes ainetes, mis varem neljad olid ja need õppimata viis ained on vaevalt kolmed, harva kui mõni neli sekka satub, aeg-ajalt satub sekka ka mitterahuldavaid.
Ma ei usu, et kergema kooli või kutseka valimine oleks parem variant olnud, esiteks ei tea ta mida ta edasi õppida tahaks ja kergemas koolis jätkuks ilmselt see õppimata viied elu.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hea kooli kolmel on teinekord suurem väärtus kui halva kooli viiel. Kui need kolmed pole sellised järele veetud kolmed, vaid pigem nelja poole kalduvad, siis pole ju hullu. Tibusid loetakse sügisel ja usu, su lapse jaoks on riigieksamid palju lihtsamad kui tavakooli laste jaoks. Minu laps õpib ühes heas koolis, gümnaasium tal läbi veel pole, põhikool küll – ja põhikooli lõpueksamite hinded olid pea tervel klassil (ka kolmelistel) viied, üksikud neljad olid sees, laps ise hindas eksami väga lihtsaks – samas tavakoolides nägid lapsed nende eksamitega vaeva ja said muuhulgas kolmesid, ka viielised.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täiesti vabalt võib olla su laps aeglane kohaneja. Ta pole veel uues koolis täielikult sisse elanud, pole harjunud sellega, kuidas uued õpetajad ülesandeid formuleerivad, paras aur kulub ka uute sotsiaalsete suhete üles ehitamisele. Anna lapsele aega, katsu teda toetada ja analüüsida, mille taha parema tulemuse saavutamine jäi. Paha ei tee ka koolipsühholoogi külastamine, tema võib osata aidata lapsel pingeid maha saada.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas põhikooli head hinded tulid kergelt või pingutas nende nimel? On lahtise peaga või peab palju lugema ja tuupima, et aru saada asjadest?
Kui on hea peaga laps ja põhikooli hinded tulid kergelt, võib olla, et lapsel pole õpiharjumust. Nüüd siis, kus nõudmised kõrgemad ja teadmised juba niisama külge ei jää, ei saa nii kergesti hakkama. Peab rohkem pingutama paremate hinnete nimel.
Mis laps ise ütleb, mis on kehvemate hinnete põhjuseks? – Tõesti ei saa aru, ei jõua valmis õigeks ajaks, hindamine rangem vm Kuidas klassis teistel tase/hinded?
Sellest võiks ehk alustada, mis ta ise ütleb – kehvadel hinnetel on põhjus.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Koolilaps Edukus gümnaasiumis

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.