Esileht Ajaviite- ja muud jutud EE: 11aastane poiss hoiab õpetajaid ja õpilasi hirmul.

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 102 )

Teema: EE: 11aastane poiss hoiab õpetajaid ja õpilasi hirmul.

Postitas:
Kägu

Õhtuleht vahendab lühidalt Eesti Ekspressi artiklit “11aastane poiss hoiab õpetajaid ja õpilasi hirmul. Ema arvates on tegemist koolipoolse norimisega”

28 päeva jooksul jõudis Albert lüüa klassivenda jämeda õunapuuoksaga pähe ja kaks korda selga ning ähvardada ka õpetajaid. Peksis kahte klassivenda töövihikuga. Loopis koolikaaslasi jäätükkidega. Lõi klassikaaslast vahetunnis. Algatas kakluse garderoobis. Ründas taas klassikaaslast. Ähvardas klassivenna elu ära rikkuda ja ta hävitada, kui see ei vali teda oma jalgpallimeeskonda. Korraldas pärast võimlemistundi intsidendi, mis päädis klassijuhataja meniski purunemisega.

Mis arvate kuidas lahendada probleemi?
Mida teeksite teie, kui teie laps klassikaaslasena langeb sellise lapse ohvriks?

Loe lühidalt siit.

Loe detailsemalt siit (tasuline).

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Huvitav, kas kool ei saaks riiki kohtusse kaevata sellisel juhul? Peab ju olema mingi võimalus tagada normaalsetele lastele hirmuvaba kool.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui antud poisi poolt kiusatav oleks minu laps ja poisi vanemad ei suuda selgeka teha, et teisi ei kiusata.
Ausalt , võtaks ise tol tüübil natist kinni ning teeks selgitustööd.
Nõnda, et saab ise ka aru, et kasulikum mu lapsest eemale hoida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See on kooli argiäev, kus te elanud olete, mitmeid aastaid juba räägitakse sellest, aga kurtidele kõrvadele.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kogetud vanema lapsega sarnast olukorda. Ja ongi nii, et kuniks lapsevanemad ei tunnista probleemi, siis on ohus õpetajad, kaaslased ja teised kooli töötajad. Õnneks see poiss lahkus teise kooli kolimise tõttu põhikooli minnes. Kui hetkel mõni aasta hiljem ta täismehe jõuga samu tegusid teeks, siis oleksin lapsel kooli vahetanud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ka minu poja klassis on selline kaak. Viibisin koosolekul, kus konkreetselt arutleti vägivalla üle, kutsutud olid lapsevanemad. Ja kui hakati rääkima, mida too naga oli korda saatnud, siis tema vanemad olid nagu eitus-faasis. “Meie poeg nii ei tee, hoopis tema on ohver, teda kiusatakse” jne.. “Kodus poeg nutab, meie usume oma poega”
Kui kõik räägivad vastupidist juttu ja lapsevanemad ütlevad, et probleemi pole, siis see on täiesti õudne olukord. Äärepealt oleks klassijuhataja ameti maha pannud, nii endast välja oli viidud vaene inimene. Tõsiselt kahju oli, õnneks veendi teda ikka jätkama

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ka minu poja klassis on selline kaak. Viibisin koosolekul, kus konkreetselt arutleti vägivalla üle, kutsutud olid lapsevanemad. Ja kui hakati rääkima, mida too naga oli korda saatnud, siis tema vanemad olid nagu eitus-faasis. “Meie poeg nii ei tee, hoopis tema on ohver, teda kiusatakse” jne.. “Kodus poeg nutab, meie usume oma poega”

Kui kõik räägivad vastupidist juttu ja lapsevanemad ütlevad, et probleemi pole, siis see on täiesti õudne olukord. Äärepealt oleks klassijuhataja ameti maha pannud, nii endast välja oli viidud vaene inimene. Tõsiselt kahju oli, õnneks veendi teda ikka jätkama

Aga kes siis veel last uskuma peaks, kui mitte tema enda vanemad?
Ma ei õigusta kellegi tegusid, kuid lapsevanem peab olema oma lapsele toeks ka halbadel aegadel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga mida lapsevanem saabki teha .Varem oleks isalt korraliku keretäie saanud ja asi korras .Nüüd ju riik ” kaitseb” selliseid ja väiksemagi sakutuse korral lastekaitsjad kallal.Ise me kasvatame selliseid

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Tavaliselt on nendes vägivallatsemistel kaks poolt vähemalt. Keegi, kes sütiku käivitab ja keegi kes selle märuli ellu viib. Muidugi on ka neid vaimupuudega lapsi kelllel pole diagnoosi pandud vōi on see puue nii kerges staadiumis, et vanemad ei oska selle mōju lapsele ōigesti hinnata. Kodus on kōik ok aga vōōrastega ja suures massis lööb lapsel juhtmed kokku.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga kes siis veel last uskuma peaks, kui mitte tema enda vanemad?
Ma ei õigusta kellegi tegusid, kuid lapsevanem peab olema oma lapsele toeks ka halbadel aegadel.

Toeks olemine ei tähenda pimesi uskumist. Muidugi kui vanemate eesmärgiks ongi kasvatada inimene, kes teisi jalge alla tallates endale hüvesid saavutab, siis on see muidugi hea meetod. Aga vastutustundliku ühiskonnaliikme kasvatamisel tuleb ikkagi ka enda lapse juttu vahel kahtluse alla seada ja talle selgeks teha, et oma vigu tuleb tunnistada. Sealjuures loomulikult lapsele kinnitades, et tema pahategudest ja eksimustest hoolimata jäävad vanemad tema vanemateks ja armastavad teda, ja teevad kõik endast oleneva, et ta õpiks oma halbadele impulssidele tulevikus mitte järele andma.
Mikspärast korralik keretäis isalt ei ole jätkusuutlik lahendus, on võimalik lugeda vastavast kirjandusest. Lühidalt kokkuvõttes: vägivald sünnitab ainult uut vägivalda, varem või hiljem.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Huvitav, kas kool ei saaks riiki kohtusse kaevata sellisel juhul? Peab ju olema mingi võimalus tagada normaalsetele lastele hirmuvaba kool.

Kui sa oleksid artiklit lugenud, siis sa
teaksid, et need normaalsed lapsed omakorda kiusasid seda last seni, kuni ta plahvatas.

Nii et küsimus – miks sinu normaalne laps sellisest fruktist lihtsalt eemale ei hoia? Miks on vaja torkida?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga mida lapsevanem saabki teha .Varem oleks isalt korraliku keretäie saanud ja asi korras .Nüüd ju riik ” kaitseb” selliseid ja väiksemagi sakutuse korral lastekaitsjad kallal.Ise me kasvatame selliseid

Ma imestangi, et need õpetajad pole seni kaotanud enesevalitsemist.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Seda artiklit lugedes tundus, et konfliktid, mis tekkisid ei olnud sugugi kõik selle noormehe algatatud. Tema reaktsioonid konfliktolukordades olid lihtsalt ebaharikud. Selline reageerimine äärmusliku endast väljaminemisega on omane autismispektrihäiretega lastele, kellel on tundlik närvisüsteem ja psüühilised eripärad. Sellel ei ole mingit pistmist kasvatamatusega. See laps ei terroriseeri kedagi tahtlikult. Ta lihtsalt ei suuda oma emotsioone teatud olukordades juhtida. Sageli teised märkavad seda, neile teeb see nalja ning nad tahtlikult kutsuvad sellise reaktsiooni esile. Selline laps vajab abi mitte hukkamõistu. Töötasin aastaid erivajadustega lastega, kes õppisid väikeklassides (3-4 last klassis) ja ka seal oli neid, kes tuli jätta täiesti individuaalõppele, kuna isegi 3 lapseline grupp oli liiga suur. Endast väljumisi tuli sedasorti lastel palju ette. Ka selliseid, kus teiste lastega pidime ruumist väljuma, kui üks märatses. Kuid kordagi ei tulnud pähe vanemaid hukka mõista kasvatamatuse pärast või last märatsemishoo pärast. See on psüühikaeripära, mida laps ei suuda kontrollida. Täiskasvanud on selleks, et last selles olukorras aidata. On igasugust koolivägivalda, mille suhtes mul on nulltolerants (pidev ja tahtlik päevast päeva kellegi konkreetse väljavalitud lapse terroriseerimine). Antud juhtumi puhul aga see polnud midagi sellist, vaid pigem olid need lapsele endale allumatud (mittetahtlikud) raevuhood, mis klassifitseeruvad psüühikahäireks mitte aga kasvatamatuseks või koolikiusamiseks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

teaksid, et need normaalsed lapsed omakorda kiusasid seda last seni, kuni ta plahvatas.

Nii et küsimus – miks sinu normaalne laps sellisest fruktist lihtsalt eemale ei hoia? Miks on vaja torkida?

ooo ja tuligi ära. Sama loogika kehtib eks ju ka juhul, kui naine “tänitab” mehe kallal, siis on ju ka mehel õigus naisele pauk kirja panna!

Minu poja klassi toodi ka see aasta väikeklassist üle 1 poiss, kes pidavat enamasti rääkimist alustama võmmuga õla pihta. Kaklused on juba igapäevased. Praegu on asi veel värske, ehk laabub. Aga kui ei laabu, siis on õnneks Tallinnas vähemalt suurem valik, kuhu laps mujale kooli panna.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ooo ja tuligi ära. Sama loogika kehtib eks ju ka juhul, kui naine “tänitab” mehe kallal, siis on ju ka mehel õigus naisele pauk kirja panna!

Minu poja klassi toodi ka see aasta väikeklassist üle 1 poiss, kes pidavat enamasti rääkimist alustama võmmuga õla pihta. Kaklused on juba igapäevased. Praegu on asi veel värske, ehk laabub. Aga kui ei laabu, siis on õnneks Tallinnas vähemalt suurem valik, kuhu laps mujale kooli panna.

On väga oluline vahet teha, kas tegemist on kiusamisjuhtumiga (TAHTLIK vägivallatsemine a’la saab nalja eesmärgil) või on tegemist lapse psüühika eripäraga.

1) Psüühilise erivajadusega laps vajab abi, ta ei vägivallatse ega kiusa tahtlikult, ta on ka ise oma reaktsioonide pärast hiljem õnnetu.

2) Koolikiusaja, kes lihtsalt kiusab, et saaks nalja ja oleks lõbus või kes sel moel oma võimu presenteerib, on see, kelle puhul saab rääkida kasvatamatusest ja valedest väärtushinnangutest, mis tulevad sageli kodust.

Need 2 on täiesti erinevat lähenemist vajavad lapsed.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kõige hullem on ,et to kanaemme on veendunud ,et ta pätist pojuke läheb ülikooli mitte vanglasse püsikliendiks!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Seda artiklit lugedes tundus, et konfliktid, mis tekkisid ei olnud sugugi kõik selle noormehe algatatud.

Ma tunnen seda poissi. Kas sa päriselt arvad, et ülejäänud kool ja klass peavad pidevalt pingsalt oma käitumist iga hetk kontrollima? Nad on lapsed ju ega oska profi moodi käituda. See poiss vihastab ka siis, kui ta ütleb: ma tapan su ära! ja teine laps sellele ei reageeri ja midagi vastu ei ütle. Minul on sellest poisist ka kahju, aga siiski oleks vaja midagi ette võtta, et keegi ei kannataks. Asi ainult süveneb ja lisandub manipuleerimisoskus.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

1) Psüühilise erivajadusega laps vajab abi, ta ei vägivallatse ega kiusa tahtlikult, ta on ka ise oma reaktsioonide pärast hiljem õnnetu.

Mul tegelikult on suguvõsas 1 asperger ning jah, ma tean, et kasvatamatusega otseselt tegu pole. Kuigi huvitav on see, et see sama laps käitub isaga koos olles palju vaguramalt kui emaga. Aga nähtud on korduvalt seda, et need “tahtmatud vägivallahood” toovad esile teiste silmis üsna süütud olukorrad – nt jõuab joostes teine laps esimesena kohale või ei saa ta ise hakkama asjaga, millega teine saab. Nii et selles olen üsna veendunud, et neid pole vaja ekstra kiusata ja seda enam ajab mind vihale, et miks minu laps peab selles terroris elama. Et 25 last peavad käima kikivarvul, et mitte välja vihastada 1!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Seda artiklit lugedes tundus, et konfliktid, mis tekkisid ei olnud sugugi kõik selle noormehe algatatud. Tema reaktsioonid konfliktolukordades olid lihtsalt ebaharikud. Selline reageerimine äärmusliku endast väljaminemisega on omane autismispektrihäiretega lastele, kellel on tundlik närvisüsteem ja psüühilised eripärad.

Korralik keretäis raviks praeguses vanuses selle “autismispektrihäire” väga kiirelt välja. Ma olin umbes sama vana, kui lõpuks üle viskas ja siis ühe sellise terveks ravisin ja õpetajad ei saa hakkama?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Korralik keretäis raviks praeguses vanuses selle “autismispektrihäire” väga kiirelt välja. Ma olin umbes sama vana, kui lõpuks üle viskas ja siis ühe sellise terveks ravisin ja õpetajad ei saa hakkama?

Kommentaar eemaldatud.
3.2. Vältida tuleb pahatahtliku ja halvustava arutelu algatamist ning jätkamist.

Perekooli Moderaator

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

tegelikult on valed need väited artiklis, et kool/KOV ei saa midagi teha.
saab küll.
kui laps vajab abi ja vanemad sellest aru ei saa on võimalus olemas: KOV peab koos lastekaitsega pöörduma kohtusse ja saab nõuda vanematelt vanemlike õiguste äravõtmist.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Seda artiklit lugedes tundus, et konfliktid, mis tekkisid ei olnud sugugi kõik selle noormehe algatatud. Tema reaktsioonid konfliktolukordades olid lihtsalt ebaharikud. Selline reageerimine äärmusliku endast väljaminemisega on omane autismispektrihäiretega lastele, kellel on tundlik närvisüsteem ja psüühilised eripärad. Sellel ei ole mingit pistmist kasvatamatusega. See laps ei terroriseeri kedagi tahtlikult. Ta lihtsalt ei suuda oma emotsioone teatud olukordades juhtida. Sageli teised märkavad seda, neile teeb see nalja ning nad tahtlikult kutsuvad sellise reaktsiooni esile. Selline laps vajab abi mitte hukkamõistu. Töötasin aastaid erivajadustega lastega, kes õppisid väikeklassides (3-4 last klassis) ja ka seal oli neid, kes tuli jätta täiesti individuaalõppele, kuna isegi 3 lapseline grupp oli liiga suur. Endast väljumisi tuli sedasorti lastel palju ette. Ka selliseid, kus teiste lastega pidime ruumist väljuma, kui üks märatses. Kuid kordagi ei tulnud pähe vanemaid hukka mõista kasvatamatuse pärast või last märatsemishoo pärast. See on psüühikaeripära, mida laps ei suuda kontrollida. Täiskasvanud on selleks, et last selles olukorras aidata. On igasugust koolivägivalda, mille suhtes mul on nulltolerants (pidev ja tahtlik päevast päeva kellegi konkreetse väljavalitud lapse terroriseerimine). Antud juhtumi puhul aga see polnud midagi sellist, vaid pigem olid need lapsele endale allumatud (mittetahtlikud) raevuhood, mis klassifitseeruvad psüühikahäireks mitte aga kasvatamatuseks või koolikiusamiseks.

kõik on õige, aga konkreetses juhtumis ju vanemad ei tunnista, et nende lapsel on probleem või et talle ei sobi tavaklassis õppimine. loomulikult on ka see laps kannataja (mitte et see vähendaks kuidagi teiste, nii kaasõpilaste kui õpetajate) kannatusi või vähendaks vajadust probleemiga professionaalselt tegeleda. kõik algabki sellest, kui vanemad ei tunnista probleemi – sel juhul ei saa keegi teine sea lahendada, kuigi soov ja võimalused oleksid olemas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

kõik on õige, aga konkreetses juhtumis ju vanemad ei tunnista, et nende lapsel on probleem või et talle ei sobi tavaklassis õppimine. loomulikult on ka see laps kannataja (mitte et see vähendaks kuidagi teiste, nii kaasõpilaste kui õpetajate) kannatusi või vähendaks vajadust probleemiga professionaalselt tegeleda. kõik algabki sellest, kui vanemad ei tunnista probleemi – sel juhul ei saa keegi teine sea lahendada, kuigi soov ja võimalused oleksid olemas.

Täpselt nii ongi. Artiklis ju kirjas, et laps pandi esimese klassis eraldi õppima, aga vanemad polnud sellega nõus – laps jääb nii õppides teistest maha ja ei saa äkki ülikooli. Koolil peaks tegelikult olema sellises olukorras õigus panna see laps koduõppele ja mitte lubama tavatundisesse. Mis saab siis, kui ta veel kasvab ja lähe mõistlikumaks? Tapabki kellegi maha koolis? Miks peavad teised selle vägivalla all kannatama? Ei ole ju normaalne see, et teistel lastel on välja töötaud, kuidas klassist ruttu minema saada, kui sel hoog peale tuleb. Minu meelest on absurd ka see, et koolil pole õigust sellise lapse puhul tutvuda terviseandmetega. Vanemate väitel tunnistasid Viljandi arstid ta klassiruumikõlbulikuks, aga kas see ka nii oli?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui ma oleks see õpetaja, kellel see tatikas põlve murdis, kaebaksin tema vanemad kohtusse. 11-aastast kaevata ei saa, aga tema vanemad on tema eest vastutavad ja kui nad sellega pole hakkama saanud, siis las maksavad kahjutasu või midagi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui ma oleks see õpetaja, kellel see tatikas põlve murdis, kaebaksin tema vanemad kohtusse. 11-aastast kaevata ei saa, aga tema vanemad on tema eest vastutavad ja kui nad sellega pole hakkama saanud, siis las maksavad kahjutasu või midagi.

Politseisse ta läks, aga nad keeldusid juhtumit alustamast poisi vanuse tõttu. Ei tea kas siis tsiviilkohtus võiduvõimalustki on?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tegelikult võiks ju kool lapse õppetööst kõrvaldada, või välja visata koolist, sest segab teiste laste õppimist ja on ohtlik kaasõpilastele ja õpetajatele.

Ei ole mõtet laskuda diskusiooni lapsevanemaga kes keeldub kaasa mõtlemast ning roosasid prille eest ära võtmast.

No aga see on minu arvamus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tegelikult võiks ju kool lapse õppetööst kõrvaldada, või välja visata koolist, sest segab teiste laste õppimist ja on ohtlik kaasõpilastele ja õpetajatele.

Ei ole mõtet laskuda diskusiooni lapsevanemaga kes keeldub kaasa mõtlemast ning roosasid prille eest ära võtmast.

Muidugi peaks, aga artiklis kirjas, et ilma lapsevanemate nõusolekuta ei tohi kool last spetsialistide juurde saata ja enne põhikooli lõpu või 17 aastaseks saamist ka välja visata. Nii et jääb ainult loota, et selle kuue aasta jooksul ei juhtu seal koolis midagi väga hullu kellegagi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See tegelt ei lahenda probleemi. Kuni 17-aastani kehtib siiski koolikohustus. Jah, see konkreetne kool/õpetaja/lapsed saavad probleemist lahti, kuid laps ise on ju ikka ilma abita. Tegelikult peaks tõesti selliste juhtumite korral sekkuma lastekaitse koos pädeva nõustajaga, kes suudaks vanematele selgeks teha, et nende laps vajab abi ja tema eripäradele vastavat õpikeskkonda.
Koduõpe saaks olla lahendus vaid ajutiselt, sest kui see laps ühiskonnast eraldada, siis see ka ei lahenda probleemi. Ainult pidev ja järjekindel käitumisteraapia aitaks. Aga selle jaoks ilmselt pole spetisalisti….

Please wait...
Postitas:
Kägu

Probleem on vanemates tõesti tegelikult, teil on õigus. Olen kohanud Aspergeriga (?) noormeest (töötasime koos) ja tänu teraapiatele kuhu ta ema teda saatnud oli ja tähelepanu käitumise korrigeerimiseks, oli noormees täiesti meeldiv, usaldusväärne ja igatpidi tore kolleeg.
Niiet kui vanemad ei suuda, ei taha probleemiga tegeleda siis on tegelikult ka väga raske teistel midagi muuta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas koolil pole siis õigust nõuda, et laps käiks koolis tugiisikuga?
Minu lapse lasteaiarühmas oli ka vägivaldne laps ja lõpuks teised vanemad nõudsid, et selle lapsega käiks kaasas tugiisik, kes temaga tegeleb ja ohjeldab ja laps käiski viimases rühmas koos tugiisikuga.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 102 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud EE: 11aastane poiss hoiab õpetajaid ja õpilasi hirmul.