Esileht Ajaviite- ja muud jutud EE arve nii suur?? :O

Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )

Teema: EE arve nii suur?? :O

Postitas:
Kägu

Tere!

Tavaliselt elektriarved jäävad meil 25-30¤ piiresse, kuid selle kuu elektriarve tuli 125¤
Ma ei saa aru, mille eest?
Näidud teatatud õigeaegselt, elektritarbimine tavapärane(elektrikütet, muid suuri elektritarbijaid pole jne.), telefonile EE ei vasta ka 5 minutit oodates.

Arve selgituseks on:
Elekter, koduklient (summal 30¤)
V MP jaotatud võrguüh, koduklient (summal 95¤]

Mis see tähendab?
Kurat, no mille eest selline arve?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RE: EE arve nii suur?? :O

kui ma kedagi või midagi siin eestis vihkan, siis see on raudselt eesti energia.
meil seisab maja tühjalt pool aastat,elektri lülitasime välja,aga arved muudkui tulevad ja mina muudkui maksan võrguteenuse eest midagi tarbimata.
kui vaadata ee kodulehelt,siis on võrguteenuse osakaal arve koostamisel suurem kui tarbitud elektri kogus.
ilmselt maksad sina ka võrguteenust.

Please wait...
Postitas:
Kägu

oled kindel, et näidud õigesti teatasid? äkki ajasid numbrid omavahel sassi?

Please wait...
Postitas:
Kägu

vist oli koduteemade all pikk teema eelmise kuu ee arvetest, seal oli palju neid, kes ei saanud aru, miks drastiliselt rohkem on eelmise kuu arve kui muidu tavaliselt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

elektri hind ongi vaid ca 30% kogu EE saadavast arvest. muu jama koosneb ampritasudest, taastuvenergiast, maksudest jne jne.

mind ajab ka tõsiselt tigedaks EE arve iga kuu.

teemaalgatajale soovitan siiski kontrollida näitude esitamise õigsust ja oodata EE liinil see 5min ära. või siis saada kiri nende klienditeenindusele.

edu!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ilmselt saan nüüd kõvasti peapesu aga ma ei oleks iial tulnud selle peale, et maksma peab millegi eest, mida ei tarbi. Nagu 9.34 \”kägu\” mainib, siis on ka minul täiesti tühjalt seisev väike maamaja, kus ma isegi ei käöi rohkem kui paar korda aastas möödaminnes; nö. lihtsalt seisab ja loomulikult ei ole seal mitte mingit elektritarbimist. Mul see maja nüüdseks 4a tühjana seisnud ja ma ei tulnud isegi selle peale , et EE mingeid näite teatada, sest tarbimine on 0 Ja mingit arvet pole nad mulle ka siiani kuhugi saatnud. Kui nüüd tõesti mingi võrgutasu eest peab maksma, siis ilmset saan kogu 4aasta summa korraga kaela? Äkki keegi teab täpsemalt midagi selle kõige kohta. Kas tõepoolest peab maksma asja eest, mida isegi ei kasuta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See oleks muidugi alles nali kui seal majas kunagi elektrit tahad kasutada ja ei olegi seda enam.
Eks need tasud sisaldavad ka ju liinihoolduseid jne. Millegi eest tuleb ju tormikahjusid parandada ja selle maksame me ise kinni.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Loogiline ju, et kojutoomise eest tuleb ka maksta. Ja see on sinu kui tarbija huvides, et arve peal on kõik üksipulgi kirjas, et mille eest kui palju raha võetakse.
Tahad sa siis hoopis sellist arvet, kus on kirjas ainult üks rida teksti: \”nõuame oma sissetuleva rahavoo jaoks 125¤\”?

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Loogiline ju, et kojutoomise eest tuleb ka maksta. Ja see on sinu kui tarbija huvides, et arve peal on kõik üksipulgi kirjas, et mille eest kui palju raha võetakse.
Tahad sa siis hoopis sellist arvet, kus on kirjas ainult üks rida teksti: \”nõuame oma sissetuleva rahavoo jaoks 125¤\”?[/tsitaat]

Elan Tallinna kesklinnas, korteris – kui see peaks midagi määrama.
Mul pole kojutoomise eest maksmisega probleemi, probleem on selles, et miks see arve nii üüratult suur on?
Kui tavaliselt arved koos kõigi tasudega jäävad alla 30¤ ja nüüd järsku 125¤, on see normaalne?
*tähendab, see ei saa olla normaalne!

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] Elan Tallinna kesklinnas, korteris – kui see peaks midagi määrama.
Mul pole kojutoomise eest maksmisega probleemi, probleem on selles, et miks see arve nii üüratult suur on?
Kui tavaliselt arved koos kõigi tasudega jäävad alla 30¤ ja nüüd järsku 125¤, on see normaalne?
[/tsitaat]

EE arvel on see millest arve koosneb kenasti kirjas. Arve kujunemise selgitus on EE kodulehel kenasti olemas. Kui sellest ei piisa, siis klienditelefon on 1545 ja e-post teenindus@energia.ee

Aga loomulikult on teabe otsimiseks parim koht Perekool.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

EE arvel on see millest arve koosneb kenasti kirjas. Arve kujunemise selgitus on EE kodulehel kenasti olemas. Kui sellest ei piisa, siis klienditelefon on 1545 ja e-post teenindus@energia.ee

Aga loomulikult on teabe otsimiseks parim koht Perekool.[/tsitaat]

Kui EE telefonile vastata ei suuda, siis millest me räägime? Helistan EE-le hiljem uuesti, aga olen telefonitoru otsas istunud juba 16 minutit oma tänasest päevast, ma arvan, et seda on piisavalt ja ilmselgelt sellise suurepärase klienditeeninduse eest on ka arvele mingi summa juurde keeratud.

Tulin siia pigem sel eesmärgil, et on kellelgi sama situatsioon olnud ja kogemused EE \”pisikeste\” arvetega elektri eest. Kuidas olukord lahenenud ja milles vead.

EE töötajatel soovitan telefonile vastata perekoolis istumise asemel.
(kindlasti siin mõni)

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] Elan Tallinna kesklinnas, korteris – kui see peaks midagi määrama.
[/tsitaat]

Aga loomulikult on teabe otsimiseks parim koht Perekool.

Please wait...
Postitas:
Repi

Kas näidud on arvel õigesti kirjas? Kontrolli see mõõtjalt ka üle ja siis räägime edasi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kontrolli näidud iseteenindusest üle, mul oli ka nendega suur jama see kuu. St EE poolt võetud näidud erinesid kardinaalselt sellest, mis mina arvesti pealt näen.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil ka elektriarve ulmeliselt suur. Kõige tobedam ongi maksta mingit võrguteenust. Ja S.Liive kinnitas telepurgis, et kodutarbijalt tulev tasu on imeväike kogu Eesti lõikes. No minul läheb ligi 200 euri, ei usu, et see pisku on. Kasumid on neil ju suured.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Kõige tobedam ongi maksta mingit võrguteenust. [/tsitaat]
Miks see tobe on?

Please wait...
Postitas:
Kägu

vaatasin oma arvet – sama suur kui jaanuaris (kilovatte ka samapalju). 4 tuba, mitu telekat ja kõik kodumasinad pluss eletripliit, arve 25.60 (veidi üle 200kW, kahetariifne pakett).
kuidas teil need arved küll nii suured on?

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Tere!

Tavaliselt elektriarved jäävad meil 25-30¤ piiresse, kuid selle kuu elektriarve tuli 125¤
Ma ei saa aru, mille eest?
Näidud teatatud õigeaegselt, elektritarbimine tavapärane(elektrikütet, muid suuri elektritarbijaid pole jne.), telefonile EE ei vasta ka 5 minutit oodates.

Arve selgituseks on:
Elekter, koduklient (summal 30¤)
V MP jaotatud võrguüh, koduklient (summal 95¤]

Mis see tähendab?
Kurat, no mille eest selline arve?[/tsitaat]

no siis on sul kõvasti elektrit kulunud kui elekter juba 30¤. Varem oli arvel elektriga koos ka kõik see võrguteenus, nüüd laiali löödud.
Saad ju vaadata arvelt kui palju KW läks jaanuaris ja kui palju veebruaris.

Please wait...
Postitas:
Kägu

EE-l oli endal mingi kala sees, mulle täpselt ei selgitatud(süsteemiviga).. uus arve tehti, mis vastas reaalsusele. Vabandust, kui elementaarset viisakust, oli vist liiast oodata. Eilse hommikukohvi rikkusid nad ära ja tundub, et nende arvates, olen ma veel ise süüdi ka, et protestin 😀

Viimasele, siis elektriarve kokku maksimum 30¤(sh võrgutasud jms). Tavaliselt jääb siiski 25¤ piiresse. Helisüsteem, akvaarium ja osad lambid võtavad ikka korralikult.

Minu poolt teema lukku, aitäh kaasamõtlejatele ja edu teistelegi sarnastes olukordades.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul oli veebruari eest elektriarve kaks korda suurem kui tavapäraselt – 40¤ asemel 80¤.
Kasutasime väga külmadel päevadel öösiti ka soojapuhureid vahel, kas need tõesti võivad niimoodi röövida?

Please wait...
Postitas:
evmv

[tsitaat]Mul oli veebruari eest elektriarve kaks korda suurem kui tavapäraselt – 40¤ asemel 80¤.
Kasutasime väga külmadel päevadel öösiti ka soojapuhureid vahel, kas need tõesti võivad niimoodi röövida? [/tsitaat]

No soojapuhurid on üldjuhul suht standartse võimsusega. 1 või 2kW. Kui selline tund aega töötab, siis kulub sul täpselt 1 või 2 kWh elektrienergiat. 1kWh hinda saad arvelt vaadata. Edasi mõtle järgi, mitu tundi need sul järel olid ja saad vastuse oma küsimusele.

Please wait...
Postitas:
nurmenelk

[tsitaat]EE-l oli endal mingi kala sees, mulle täpselt ei selgitatud(süsteemiviga).. uus arve tehti, mis vastas reaalsusele. Vabandust, kui elementaarset viisakust, oli vist liiast oodata. Eilse hommikukohvi rikkusid nad ära ja tundub, et nende arvates, olen ma veel ise süüdi ka, et protestin 😀

Viimasele, siis elektriarve kokku maksimum 30¤(sh võrgutasud jms). Tavaliselt jääb siiski 25¤ piiresse. Helisüsteem, akvaarium ja osad lambid võtavad ikka korralikult.

Minu poolt teema lukku, aitäh kaasamõtlejatele ja edu teistelegi sarnastes olukordades.[/tsitaat]
Hästi panevad (EE)!

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Miks see tobe on?[/tsitaat]

Sest tänavalt tuleb traat juba aastaid üks ja seesama, keegi ei käi seda poleerimas või vahatamas. Maksaksin ikka selle eest, mida reaalselt tarbin. Trollibussiga sõit on ikka ühesugune, keegi ei küsi võrguteenuse eest kallimat piltit.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[tsitaat]
Sest tänavalt tuleb traat juba aastaid üks ja seesama, keegi ei käi seda poleerimas või vahatamas. Maksaksin ikka selle eest, mida reaalselt tarbin. Trollibussiga sõit on ikka ühesugune, keegi ei küsi võrguteenuse eest kallimat piltit.[/tsitaat]

Aga kui trollipiletil hinnakujundus sarnaselt elektrihinnaga lahti kirjutada, siis maksaksid küll.
Vanasti oli elektri hind kõik kokku liidetuna, nüüd kirjutatakse see lahti. Lõpptulemus on ju tegelikult sama. EE-le maksad võrguteenust ka reaalselt tarbitud kWh alusel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas elktrihind on jälle tõusnud ja kui on, siis mis ajast. Minu kahetoalise korteri elektriarve tuli see kord vääga suur 95euri sentitega, arvest ei saa ma tuhkagi aru, sest ega lihtinimene vist ei peagi aru saama. Olgu veel öeldud, et tavaliselt üle 50euri ei ole EE-st arvet tulnud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma kohe huviga vaatasin oma arvetelt hindu ja detsember võrreldes veebruariga on siis hinnad sellised (esimene hind on dets.2011)

Elekter
Päevatariif – 0,0379 – 0,0388
Öötariif – 0,0220 – 0,0225

Võrguteenus
Päevatariif – 0,0578 – 0,0585
Öötariif – 0,0335 – 0,0345

Taastuvenergia tasu – 0,0061 – 0,0097
Elektriaktsiis – 0,00447 – 0,00447

Please wait...
Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud EE arve nii suur?? :O

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.