Näitan 7 postitust - vahemik 61 kuni 67 (kokku 67 )

Teema: Eelarve

Postitas:
Kägu

Asi pole peitmises, vaid ära panemises. Kui see on mul samas pangas silma all, siis on selline tunne, et see on olemas.

Ah? Sul on kontoseis pidevalt lahti ja silma all? Või mismoodi see taha sind häirib kui see oleks kogu aeg samas kohas?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ah? Sul on kontoseis pidevalt lahti ja silma all? Või mismoodi see taha sind häirib kui see oleks kogu aeg samas kohas?

Ma panen ka igakuiselt 500 oma reisifondi, mis on teisel real. Aastas koguneb 6000 ja selline tunne, et see leitud raha. Kõrvalepanekul selle puudumist ei märka. Kui oleks samal kontol, ju ma jälle oleks saanud paari kingi või kuuendik käekotti selle eest osta. Maksan reisi eest 3000, tundub suva raha.

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Otseselt eelarvet ei pea ja tšekke üksipulgi lahti ei võta, aga soovin igakuist ülevaadet omada:

Sissetulekud.

Kulud.

Säästukonto balanss kuu viimasel päeval.

Investeerimiskonto balanss kuu viimasel päeval.

Kui sularaha välja võtan, siis on see minu tabelis kulu, kuigi reaalselt võivad need kupüürid mitu kuud rahakotis oma aega oodata. Sularaha kasutan üliharva. Deebetkaardiga üldjuhul oste ei tee. Krediitkaart pakub nii soodustusi kui ka punkte. Sularaha niisama kontol ei hoia, paigutan selle pigem kõrge intressimäära ja kohese kättesaadavusega säästukontole.

Kõige suurem aur läheb Sissetulekute kategooria peale – kui see number aja jooksul ei kasva, siis ma teen midagi valesti.

Sa vist ei tea, mis on kõrge intressimäär, kui sinu jaoks mingi säästukonto intress on kõrge:)

+1
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Lisaks sellele, nagu ma juba mainisin, eelistan sularaha hoida kõrge intressimääraga kontol.

Näha on jah, et välismaal elad, sest Eestis saab sularaha hoida taskus, rahakotis, ümbrikus, sukasääres, madratsi all, maa sisse maetuna, ja nii edasi, aga mitte kontol.

Väga vaimukas, aga jutt käis siiski 0% deebetkontol vaba raha hoidmisest vs näiteks 5% spets säästukontost.

Kehvad intressid siis seal sinu riigis, mis muud.

+1
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul pole õrna aimugi, millest te räägite. Investeeringud ja pikaajalised säästud on hoopis muu teema, loomulikult teenib seal palju kõrgema %. Minu postitus rääkis sellest, kus on mõistlik hoida kohese kättesaadavusega raha, kas ma paigutan selle:

– 0% tavakontole (nagu mõned käod siin teevad)
– Kodupanga säästukontole, pakutakse 1.5%
– Või kodupangast väljas olevale 5% säästukontole

Loomulikult valin selle viimase variandi. Kui raha 30 päevaks või aasta(te)ks “lukku panna”, siis pakutakse tõesti veidi suuremat %. Aga jutt käis kohesest kättesaadavusest. Jään ootama perekooli finantsgurude imelisi soovitusi.

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kehvad intressid siis seal sinu riigis, mis muud.

Millised intressid siis sinu riigis on?

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina panen oma sissetulekud ja kulutused päevade ja kuude kaupa tabelisse, nt 28.10. toit 25.15, minu juuksur 30, lapse juuksur 17, kassitoit 11 jne. Arvestust pean eraldi enda, laste, koduloomade, toidu, meelelahutuse jms kohta. Kuu lõpus vaatan, palju millelegi kulunud on.

Minu jaoks on selline tabeli pidamine hädavajalik, kuna olen laristaja, kes ei oska raha hoida. Kui numbrid pidevalt silme ees, siis paneb mõtlema küll, kas mulle ikka on jälle uut kleiti või kotti või tütrele järjekordseid tosse vaja:)

0
0
Please wait...
Näitan 7 postitust - vahemik 61 kuni 67 (kokku 67 )