Esileht Koolilaps Eelkool

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: Eelkool

Postitas:

Soovitage palun eelkoole Tallinnas. Kellel laps millises käib ja kuidas meeldib.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas mitte juba enamikes pole kohad täis.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.08 11:10; 16.08 23:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millal peaks hakkama eelkooli registreerimisega tegelema? Millised on head eelkoolid Tallinnas? Meil veel aega on, aga viimasel aastal lasteaias võiks laps eelkoolis käia.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.08 19:19; 15.08 22:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arvamus on see, et eelkool pole vajalik. Kui aga ikka on tõsine soov laps eelkooli panna valige see kool kuhu laps pärast läheb.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.08 22:53; 16.08 23:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil kogemus kesklinnaga (TIK, Reaal, VHK ja Südalinna), kõik on väga erinevad (igal omad plussid/miinused) aga igati ok olnud. Palju head olen kuulnud ka Kullost, seal võimalik 2 aastat käia (ehk siis üks grupp ka väiksematele).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil kogemus kesklinnaga (TIK, Reaal, VHK ja Südalinna), kõik on väga erinevad (igal omad plussid/miinused) aga igati ok olnud. Palju head olen kuulnud ka Kullost, seal võimalik 2 aastat käia (ehk siis üks grupp ka väiksematele).

Kullo teine aasta ei ole esimese aasta jätk vaid hakkavad lastele tähti ja numbreid õpetama. Oma lapsed panin sinna eelkooli, käisin septembri algul esimeses õppetunnis nn infotunnis ära, kokkuvõttev osa tehti Ellerheina klassis ja öeldi otse õppeprogramm ära, et lugema nad ei hakka seda tehku igaüks ise, aga muidu paistis tore olevat, käivad looduses. Meie sinna ei jäänud. Nõmme Noortemajas on tore eelkool, õpetajateks olid Rahumäe Põhikooli algklasside õpetajad.
Kogemus ka Reaali eelkooliga, hinnalt üsna kallis võrreldes teistega, kõik tore, tähtede kirjutamine kõigil, aga lugemine vastavalt lapse tasemele 3 erinevat astet silbid, trükitähtedega pisike tekst ja kirjatähtedega jutuke. Õpetaja oli meil väga tore, gruppe on palju. Katsetele mingitki tähelepanu ei pööratud ja varasemate aastate ülesandeid ei lahendatud ja seda öeldi kohe ka sügisel. Lõppes märtsis ja päris lõpus mingeid nutikamaid ülesandeid vist tehti, aga oluliselt mitte.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kogemus VHK-ga. Katseteks ette ei valmista (õpivad samuti tähti ja arvutamist). Aga laps sai hästi suure ja positiivse emotsiooni kooli alguseks. Ootas alati kooli. Pigem selline sotsialiseerumise koht. Meie oleme rahul. Lasteaias ei käinud.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.08 10:11; 17.08 10:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kolme koolilapse emana pean ka eelkooli täiesti ebavajalikuks. Eelkooli viiakse lapsed lasteaiast tavaliselt mänguajal. Just viimane on lapse arenguks ülivajalik.

+1
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.08 11:35; 14.08 13:31; 17.08 12:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kord nädalas peale lõunat eelkooli viimine küll last kahjustada ei tohiks. Küll aga annab lapsele väheke aimu, mis see kool endast kujutab ja siis on kergem kooliellu sulanduda. Arvan ma.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kord nädalas peale lõunat eelkooli viimine küll last kahjustada ei tohiks. Küll aga annab lapsele väheke aimu, mis see kool endast kujutab ja siis on kergem kooliellu sulanduda. Arvan ma.

1. klassi jooksul on täiesti piisavalt aega kooliellu sulanduda, see on lausa õppekavasse sisse kirjutatud. Alustataksegi koolimajaga tutvumisega, reeglite harjutamisega jne.

+4
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.08 11:35; 14.08 13:31; 17.08 12:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina soovitan panna last sinna eelkooli, kuhuvitatud laps peaks päris kooli minema. Kui koolil pole eelkooli, paneksin kuhugi mujale. Soovitada ei oska, laps ei käinud eelkoolis, käis lasteaias ja 2× nädalas muusikakooli ettevalmistusklassis. Kui laps ei käi lasteaias või vajab lisaõpet või lasteaias ei õpetata piisavalt, siis paneksin.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas tõesti õpetatakse eelkoolis tähti? See on naljakas arvestades, et seal käivad 6-aastased lapsed. Mu laps sai tähed selgeks 3-aastaselt ja nüüd on 4, lugeda veel ei oska, aga mingeid silpe ai oi ei juba natuke proovime kokku lugeda. Ma lootsin, et eelkool annab lugemise soravusele juurde ja võib-olla mingeid üldisi teadmisi, mida lasteaias ei õpetata. Milline on selline hea eelkool, kus midagi ka õpetatakse, mitte lihtsalt ei mängita kooli?

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.08 19:19; 15.08 22:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas tõesti õpetatakse eelkoolis tähti? See on naljakas arvestades, et seal käivad 6-aastased lapsed. Mu laps sai tähed selgeks 3-aastaselt ja nüüd on 4, lugeda veel ei oska, aga mingeid silpe ai oi ei juba natuke proovime kokku lugeda. Ma lootsin, et eelkool annab lugemise soravusele juurde ja võib-olla mingeid üldisi teadmisi, mida lasteaias ei õpetata. Milline on selline hea eelkool, kus midagi ka õpetatakse, mitte lihtsalt ei mängita kooli?

See on eelkool, mitte kool. Lugemise soravust saab arendada vaid lugedes.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.08 22:53; 16.08 23:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma eelistaksin ka, kui lapsed harjutaksid eelkoolis kohe ilmekalt lugemist ja teeksid nuputamisülesandeid. aga eelkoolis on palju eri tasemega lapsi ja pole võimalik õpetada näiteks lugemist lastele, kes tähti ei oska.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.08 11:10; 16.08 23:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas tõesti õpetatakse eelkoolis tähti? See on naljakas arvestades, et seal käivad 6-aastased lapsed. Mu laps sai tähed selgeks 3-aastaselt ja nüüd on 4, lugeda veel ei oska, aga mingeid silpe ai oi ei juba natuke proovime kokku lugeda. Ma lootsin, et eelkool annab lugemise soravusele juurde ja võib-olla mingeid üldisi teadmisi, mida lasteaias ei õpetata. Milline on selline hea eelkool, kus midagi ka õpetatakse, mitte lihtsalt ei mängita kooli?

Mõnel hakkavad alles lapsed 3 aastaselt rääkima ja sa räägid et sinu omal tähed selged ulme……………..

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõnel hakkavad alles lapsed 3 aastaselt rääkima ja sa räägid et sinu omal tähed selged ulme……………..

Minu noor sugulane tundis kaheselt kõiki tähti, lugema hakkas umbes neljaselt lihtsamaid sõnu, enne seda oli ta jõudnud juba enamus tähti ära unustada. Millal soravalt lugema hakkas ei mäleta. Nüüdseks juba ammu täiskasvanu, haridustee piirdus gümnaasiumi lõpetamisega, tööelus vahelduvad tehases sisuliselt liinitöölisena töötamise perioodid aeg-ajalt töötu olemisega.
Minu lapsena andekas laps hakkas lugema alles viieselt, eekoolis oli teistest peaaegu üle, sai vaevata sisse ühte parimasse kooli, nüüd sama kooli gümnaasiumis, kas elus paremini edasi jõuab kui noor sugulane pole veel kindel.
Seega varane lugema hakkamine, hea eelkool või heasse kooli pääsemine ei ole võti helgesse tulevikku. Pean eelkooli vajalikuks pigem halvasti kohanevale lapsele, püsimatule lapsele vms, mis annaks lapsele mingi ettekujutuse eesootavast või pehmendaks üleminekut lasteaiast kooli.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõnel hakkavad alles lapsed 3 aastaselt rääkima ja sa räägid et sinu omal tähed selged ulme……………..

Pole see mingi ulme. Täht on väikelapsele põhimõtteliselt sama asi, mis pilt. Kui laps saab aru, et pildi peal on pall või koear, siis saab ta samamoodi aru, et seal on A või M. See, et laps oskab tähti nimetada, ei tähenda veel, et ta lugeda oskaks. Minu lapsel oli enamus tähti selged 2-aastaselt, aga lugemiseni jõudis 5,5-aastaselt. Ja tähti ma talle spetsiaalselt ei õpetanud, olid kodus lihtsalt need täheklotsid ja loomulikult ma ütlen lapsele, mis täht on kui laps seda küsib. Ulmet pole siin kuskil.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ka koolis võetakse uuesti tähed läbi ja kõik lapsed, kes kooli lähevad ei oska lugeda ja muideks ei peagi oskama. See on mingi rumal Eesti soovitus/nõue. Samal ajal põhjanaabrid seda vajalikuks ei pea ja juba esimese/teise õppeaasta lõpuks on nad samal tasemel.
Eelkooli mõte ongi ettevalmistus kooliks, mitte treenimine katseteks vms. Ehk siis eelkool on eelkõige vajalik lastele, kes lasteaias pole tähti omandanud või kes vajaks väikest kindlustunnet kooli minekuks (et kool pole mingi jube asutus, et teaks kuidas käituda jms).
Jah lapsed on erinevad, minu 1 laps oskas ka 2-3 aastaselt tähti. Lugema õppis ikka viieselt. Teine laps on viiene ja ei tunne veel kõiki tähti. Samas nendega, mida tunneb õppis lugema juba neljaselt (isa, ema, asi jms).

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.08 10:11; 17.08 10:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma eelistaksin ka, kui lapsed harjutaksid eelkoolis kohe ilmekalt lugemist ja teeksid nuputamisülesandeid. aga eelkoolis on palju eri tasemega lapsi ja pole võimalik õpetada näiteks lugemist lastele, kes tähti ei oska.

Miks ometi seda eelkoolis tegema peaks?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.08 11:35; 14.08 13:31; 17.08 12:10;
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Koolilaps Eelkool

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.