Esileht Koolilaps Eelkool

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Teema: Eelkool

Postitas:
Kägu

Panin oma 6-aastase lapse eelkooli, kuna kõik ju panevad, temal terve rühm eelkoolis. Tagasiside on olnud pehmelt öeldes jahmatav -miks teie laps ei loe, sellise tasemega ei ole koolis küll midagi teha jms. Ei ole tegu eliitkooli eelkooliga, tavaline piirkonnakool. Töölehti kodus järgi tehes ma ütleks, et probleem on tööjuhise mittemõistmises, ülesanne ise ei ole raske. Ehk siis teen meelevaldselt järelduse, et pedagoog ei suvatse talle tööjuhist seletada, või siis ei jõua, mis on ka mõistetav. Ja ei, ma ei looda ainult eelkooli peale, iga hommik teeme 45 min erinevaid töölehti ja vihikuid, tõsi, ta ei loe veel, nime oskab kirjutada, lauseid-sõnu ammugi mitte. Konsulteerisin tasulise eripedagoogiga, rahustas maha, et areng täiesti eakohane, ütles et eesti haridussüsteem on ajast ja arust, eelkool nõuab, lasteaia tase on liiga algeline. Kõik taandub sellele, palju ise kodus lapsega tegeled. Selline tähelepanek siis eelkoolist. Kuidas teistes eelkoolides tase, ei pea eliitkoole silmas?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Laps käis kunagi RAM eelkoolis. Oli väga tore ja keegi ette ei heitnud, et luges halvasti. Lugemine läks järsku paremaks alles esimese klassi poole peal. Nüüd laps 9 klass ja siiani kôik aastad kiituskirjaga lôpetanud.
Ära muretse,  see lugemine võib tulla nii äkki. Me käisime palju jalutamas. Luges tänava silte, bussipeatuste nimesid, reklaame jne. Proovin nii seda lugemist natuke huvitavamaks teha.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tagasiside kohta ei oska midagi arvata – mis mõte sel eelkoolil siis üldse on, kui sinna võivad minna ainult lapsed, kes aasta enne kooli kooliküpsed on?

Ma nüüd üldistan liigselt, aga sellepärast minu koolilaps eelkoolis ei käinudki ja lasteaialast ei plaani ka panna. Milleks on vaja aasta varem seda n-ö kõige igavamat poolt koolist harjutama hakata? Küll jõuab vihikute taga kössitada. Õppida on äge, seda saab mängudega palju efektiivsemalt.

Lugemise osas vt lugemisvalmidus – pole vaja kohe hakata lugema, sest kui valmidust arendada (eelmise vastaja siltidelugemine on üks hea näide metoodikast), tuleb see pärast väga kiiresti.

+1
0
Please wait...

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Esileht Koolilaps Eelkool