Esileht Koolilaps Eelkool

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Eelkool

Postitas:

Tere, kelle lapsed käisid eelkoolis või käivad, kuidas te olete organiseerinud minemise ja tulemise. Ma viia saan oma lõuna ajast, kuid järgi minna pole võimalik, laps siis tuli ise koolist koju, ta on 7 ja lasteaiast tuleb ka 2x nädalas üksi koju. Nüüd keegi kaebas  et sel lapsel pole ema järgi ja tahtsin teha avalduse, et laps üksinda võib tulla, koduni on 500 m, meil on tavaline eesti alevik. Kuid õpetaja vanem naisterahvas arvas, et selline asi on küll ennekuulmatu kuid ütles, et siis suhtleb direktori ja õppenõukoguga kuid keegi neist ei olnud nõus, nende koolis on alati olnud nii, et tuleb ja viib ikka lapsevanem. Ma olen nüüd hämmingus, usun, et laps peaks just natuke iseseisev olema ja see on hea harjutus, kuidas lapsed siis kohe 1 klassis võivad hakata ise käima?

+4
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.01 10:51; 18.01 11:42; 19.01 16:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen nüüd hämmingus, usun, et laps peaks just natuke iseseisev olema ja see on hea harjutus, kuidas lapsed siis kohe 1 klassis võivad hakata ise käima?

Kui selle kooli eeskirjade järgi on nii, siis nii on, mis see teiste kogemus sulle annab?
Mõnes koolis ei tohi terve 1.klaas üksi koju minna. Ja Eestis on veel suht leebed need asjad.
Aga sa võid teha otse ametliku avalduse direktorile/õppenõukogule erandiks. Ehk siis ikka lubatakse üksi koju minna, ei taheta vast ka sellist küsimust suure kella külge panna.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.01 11:24; 20.01 13:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõtlesin, et äkki mingi seadus keelab nii väiksel lapsel üksi liikuda?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.01 10:51; 18.01 11:42; 19.01 16:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen nüüd hämmingus, usun, et laps peaks just natuke iseseisev olema ja see on hea harjutus, kuidas lapsed siis kohe 1 klassis võivad hakata ise käima?

Kui selle kooli eeskirjade järgi on nii, siis nii on, mis see teiste kogemus sulle annab?

Mõnes koolis ei tohi terve 1.klaas üksi koju minna. Ja Eestis on veel suht leebed need asjad.

Aga sa võid teha otse ametliku avalduse direktorile/õppenõukogule erandiks. Ehk siis ikka lubatakse üksi koju minna, ei taheta vast ka sellist küsimust suure kella külge panna.

Meie koolis ei tohtinud lapsed 1.klassis üksinda koolist lahkuda. Kooli läksid ise.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõtlesin, et äkki mingi seadus keelab nii väiksel lapsel üksi liikuda?

See on laste enda kaitseks nii tehtud. Jälle tuleb meenutada, et sina oled ehk normaalne lapsevanem, aga järgmine hetk tahetakse ka sama erisust 5-aastasele, 4-aastasele jne. Koolil/lasteaial väga raske hakata niimoodi ise otsustama, kellele võib ja kellele mitte. J akui miskit juhtub, siis lõpuks on ikka oht, et lastead süüdi, et üldse sellise võimaluse lõi ja ei hinnanud ise lapse küpsust jne.

tasub ka meelde tuletada, et eelkool ei ole kohustuslik. Kui ei ole võimalik korralduslikult eelkoolis käia, siis ei käi. Algtasemel lugema-arvutama õpetab vanem kodus ja lasteaed ka ju toetab.

Iseseisvalt üksi õues olemist saate harjutada nii, et ei sega õpetajaid asjasse. koolist kojutulemist jõuab ta ka esimeses klassis harjutada – või on seal sinu jaoks kuidagi parme just nooremana harjutada, et justnimelt eelkoolis harjutab?

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas tõesti lasteaiast lubatakse lapsel üksi lahkuda? Tundub uskumatu. Eelkoolis pidi meil ka lapsevanem järgi minema. Eelkooliealiste puhul tõenäoliselt see vastutuse küsimus- kes vastutab kui laps eelkoolist/lasteaiast koju ei jõua? Läheb uitama või juhtub midagi vms. Või siis väidab mõni teine ka õpetajale, et tohib iseseisvalt lahkuda kuigi ei tohi vms.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina soovitan kirjutada koolile ametliku kirja palvega lubada lapsel eelkoolist ise lahkuda. Või siis mõelda läbi, kas mõnel teisel eelkoolis käival lapsel on sinu lapsega sama tee ja leppida selle lapse vanemaga kokku, et ta ka sinu lapse ära võtaks. Omal ajal vedasime kolleegiga niimoodi kordamööda lapsi eelkooli.

Üksi lahkumise keelamine (kui vanem on nõusoleku andnud) on selles mõttes paradoksaalne, et minu üks laps läks kooli 6-aastaselt (sünnipäev on septembri lõpus) ja tema käimisi ei kontrollinud keegi (peale minu muidugi).

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli nii, et eelkool algas 16:00 ja leppisin tööandjaga kokku, et sain varem ära ja osadel päevadel läksin varem tööle. Toimumisajad olid juba registreerimisel avalikud, ma ei registreeriks last sellisesse eelkooli, kuhu teda viia-tuua pole võimalik.
Lasteaiaealised Eestis jah üldiselt üksi tänaval ei liigu (vähemalt mitte Tallinnas).

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina vahepeal maksin lapsehoidjale, et ta tooks lapse eelkoolist ära. Vahepeal jagasime mehe ja lapsehoidja vahel neid vedamisi jne. Kolmanda lapsega saime teiste vanematega kokkuleppele, et vedasime nelja last autodega korda-mööda.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ajad on tõesti muutunud. Veel mõni aasta tagasi lasin mina oma lapsel nii eelkooli minna kui sealt tulla.:))) Tõsi, see oli kevade poole, nii  viimased kolm-neli kuud. Just selleks, et iseseisvust harjutada. Tegu oli väikelinnaga. Suures linnas ja pikka vahemaad muidugi ei oleks lubanud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me elame alevikus ja teeületusi oleks vaid 1 edasi jalakäiate tee ja 300m ning ongi kodus. Kuid eks ma ka võtan lapsehoidja, kellegi teise käest ma küsima ega paluma nn teenet ei hakka.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.01 10:51; 18.01 11:42; 19.01 16:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me elame alevikus ja teeületusi oleks vaid 1 edasi jalakäiate tee ja 300m ning ongi kodus. Kuid eks ma ka võtan lapsehoidja, kellegi teise käest ma küsima ega paluma nn teenet ei hakka.

Koolile võid ju avalduse ikka teha, et ametlik vastus saada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.01 11:24; 20.01 13:51;
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Koolilaps Eelkool