Esileht Koolilaps eelkool – millist valida?

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: eelkool – millist valida?

Postitas:

Tere

Laps on hetkel viie aastane ja vaja hakata eelkooli peale mõtlema (kui juba hiljaks pole jäänud). Vaatasin natuke netis ringi ja leidsin sellise koha: http://www.loovus.ee/erakool/eelkool

Kas keegi siinsetest oskab kommenteerida, on see kool seda raha väärt (hind tundub päris krõbe)? Või oskab soovitada mõnda head eelkooli, mis asuks kesklinnast – ida tallinnani (kadriorg, pirita, lasnamäe)

Eesmärk on lapsele esimesse klassi minemine lihtsamaks teha. Ei torma eliitkoolidesse aga kuna näen et lasteaia õpe on lahja ja endal aega pole (ei oska või ei taha vahet polegi miks) siis pean leidma hea eelkooli kus laps saaks tugeva põhja alla.

Laps on praegu 5, koolini aega veel kaks õppeaastat. Tahaks need mõlemad aastad eelkooli abi kasutada.

Aitäh

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.06 11:34; 03.06 12:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

oled arengupsühholoogiat õppinud ja oskad oma lapse teadmisi ja oskusi hinnata? millest sa järeldad, et lasteaed on lahja? kas uurisid oma lapse arengu eakohasuse kohta arenguvestlusel?

lasteaialapsele pole eelkooli vaja. lasteaed tagab kooliks ettevalmistuse, sest tegemist on haridusasutusega.

mina oma vanemat last eelkooli ei pannud. läks otse lasteaiast kooli ja on siiani (4.kl) puhas viieline. teine laps käib lasteaias ja ma ei muretse veel kooli pärast, sest ta on alles 5-aastane.

eesti eelkoolid on enamasti \”d¸ast bisnes\”. vajalikud tegelikult ainult lastele, kes on olnud kodused.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.06 12:19; 03.06 12:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]oled arengupsühholoogiat õppinud ja oskad oma lapse teadmisi ja oskusi hinnata? millest sa järeldad, et lasteaed on lahja? kas uurisid oma lapse arengu eakohasuse kohta arenguvestlusel?

lasteaialapsele pole eelkooli vaja. lasteaed tagab kooliks ettevalmistuse, sest tegemist on haridusasutusega.

mina oma vanemat last eelkooli ei pannud. läks otse lasteaiast kooli ja on siiani (4.kl) puhas viieline. teine laps käib lasteaias ja ma ei muretse veel kooli pärast, sest ta on alles 5-aastane.

eesti eelkoolid on enamasti \”d¸ast bisnes\”. vajalikud tegelikult ainult lastele, kes on olnud kodused.

[/tsitaat]

Mida tugevam on põhi kooli minnes, seda lihtsam saab tal olema koolis, kus klassid on suured ja lapsi palju.
Arengupsühholoog ei ole. Oma last tunnen ja näen et ta edusammud lasteaias on kesised (võrreldes eakaaslastega aga ka sellega mida ma näen, milleks ta on võimeline kui tegeleda temaga üks ühele kodus). Eelkoolis on võimalik õppida asju mida lasteaias ei õpetatagi. Eelkooli struktuur on sarnasem kooliga. Eelkooli rühm on väiksem seega ka õpetaja võime lastele keskenduda oleks loogiliselt võttes suurem. Lapse kohta on kasvatajad öelnud, et ei keskendu, ei kuula, ei saa aru, ei allu, äkki peaks psühholoogi juurde minema (arst ei näe psühholoogilist probleemi) jne. On see kasvatajate saamatus, vigane kodune kasvatus, niru iseloom – olgu põhjus milline ta on, minu asi vanemana on leida võimalus siiski talle parimat õpet pakkuda. Ühe võimalusena näen selleks eelkooli. Parem tegeleda ennetusega kui pärast tagajärgedega.

Aga miks sinu meelest on eelkool midagi nii halba, et seda vältima peaks?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.06 11:34; 03.06 12:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

seda ei pea vältima. kuna töötan lapsevanematega, olen märganud, et tegelikult ei aduta päris täpselt, miks ja kas eelkool vajalik on. eelkoolid on reeglina ärilised ettevõtmised, mille eesmärgiks on teenida raha ja seetõttu ei ütle nad ka ise vanematele täit tõde. seepärast levitan seda teadmist meeleldi siinses foorumis, et vanemad, kelle lapsel tegelikult pole vajadust eelkooli järgi, ei hakkaks oma raha mõttetult raiskama.

kui lapsel on sellised mured, nagu sa ise kirjeldasid, võid tõepoolest konsulteerida psühholoogiga. vahest reageerivad lapsed niimoodi millelegi suhetes ümbritsevaga…sellisel juhul arst muidugi probleemi ei näe, sest mingit otsest diagnoosi lapsele panna ju pole.

jah aga võid tõepoolest siis proovida, äkki on eelkooli rühmas midagi testmoodi ja kui pole, siis psühholoogiga konsulteerida.

Õnne!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.06 12:19; 03.06 12:38;
To report this post you need to login first.

Mina panin oma lapse 4-aastaselt RAM-i põnnikooli ning järgmisel aastal väikekooli. Ja seda sugugi mitte selleks, et teda hiljem kuhugile eliitkooli ponnistada, vaid et ta saaks vähemalt ühel päeval väikeses grupis õppida ning harjutaks keskendumist ja püsivust. Minu lapsele sobis see õppevorm palju rohkem kui igagpäevane lasteaias käimine ja ta olekski meeleldi ainult koolis käinud. Märkamatult on ta omandanud nii lugemis- kui kirjutamisoskuse, ikka algtasemel veel, kuid koolini on aastake aega ka.
Loomulikult on eelkoolid kutsutud ellu ärilistel eesmärkidel, kuid samamoodi maksan ma nii trennide kui ka muude vaba aja tegevuste eest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsel olid enne kooli samasugused probleemid – lasteaia õpe ei jäänud külge. Oli püsimatu, ei keskendunud. Põhiline lasteaiaõpe oli töövihikute täitmine. Öeldi, et tule sina nüüd ja tee oma osa vihikus ära. Minu laps ei teinud, niheles, vahtis ringi, jooksis ära. Ei allunud. Ta oli muidu nutikas, polnud rumal. kasvataja ütles tihti, et oskab nii paljusid asju pareminigi kui teised, kes kogu aeg usinalt harjutusi teevad. Aga samas jäi ikkagi vajaka püsivusest. Sest lõpmatuseni ei saa laps hakkama mingite lennult külge hakanud teadmistega, on vaja püsivust ja harjutamist. Lasteaed aga seda ei harjutanud, laiutati käsi, öeldi, et näete, siin on tema tühjad töövihikud, ta ei tee kaasa. Ja kõik. Väga palju sõltub ikkagi lapsest. Kellele sobib lasteaia õpe ja kellele mitte. Panin lapse ka eelkooli, aga seal oli kõik suhteliselt samamoodi. Nihverdas tunnis ringi. Meil ei aidanud muu, kui hakkasin temaga ise tegelema õhtuti. Läbi häda ja pisarate. Ikka parajalt närvesööv oli see tegelus temaga. Aga ma sain aru, et mitte keegi teine ei pühendu niimoodi vaid minu lapsele, mitte keegi pole niimoodi huvitatud tema arengust kui mina, lapse oma ema. Võib-olla oleks abi kodusest eraõpetajast, kui tõesti ise tegeleda ei saa, ei taha, ei oska. Aga mina pingutasin siiski ise. Ja mis seal salata, ka esimesed kooliaastad pidin ikka koduseid õppimisi tagant tõukama, sundima, kõrval istuma, aitama, tegelema, piire seadma jne. Tulemus on aga see, et laps õpib korralikult, enamik aineid on viied, mõni neli. Iga aastaga on laps valmis ise rohkem vastutust võtma ja püsivus on paranenud. Ta teab, et ei saa läbi ilma õppimata, sest ma hoian asjadel pidevalt silma peal.
Minu arvamus on see, et võid proovida eelkooli, aga võimalikult väikestes gruppides antavat õpet ja isiklikumat lähenemist. Mitte mingil juhul ei soovita eliitkoolide juures tegutsevaid eelkoole – need on tõesti just business, suured grupid, kallis hind ja eelduseks, et sinna tulevad tublimast tublid lapsed, kes juba niigi oskavad ja kõike iseseisvalt teevad. Kuid ikkagi ei pruugi ka eelkoolist kasu olla. Siis jääbki võimalus ise õpetada või otsida hea eraõpetaja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil eelkooliga kokkupuude eelmisest aastast. Lasteaed soovitas lapse võimalusel eelkooli panna, ise olin samuti arvamusel, et eelkooli on vaja – eelkõige selleks, et laps saaks aimu, mis on kool ja mis seal toimuma hakkab. Enne eelkooli minekut laps lugeda ei osanud, tähti teadis. Lootsin, et sealt saab laps lugemisoskuse. Kui aga jaanuari alguseks selles osas tulemust polnud, hakkasin last ise õpetama, sest enamikes koolides ikkagi eeldatakse, et laps oskab kooli tulles lugeda. Sai lugemise 1 kuuga nii selgeks, et sai sisse meie poolt eelistatud kooli. Minu loo mõte = ära liigselt/ainult eelkoolile looda ja hoia lapse arengul ikka ise ka silma peal. Vajadusel aita ka ise.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Koolilaps eelkool – millist valida?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.