Esileht Pereelu ja suhted Eesti hooldekodud

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 46 )

Teema: Eesti hooldekodud

Postitas:

Hetkel on tekkinud olukord, kus ema enam ise hakkama ei saa ning oleme leidnud kompromissi hooldekodus elama hakkamise näol. Minu hooleks jäi siis hooldekodu leida ning emal oleme seni abis. Valik on lai, sest kindlat asukohta me ei vali. Aga minu ehmatuseks leidsin googeldades palju õudsaid lugusid Eesti erinevatest hooldekodudest, kuid ei midagi konkreetset. Kas uskuda ja muretseda või usaldada sisetunnet ning üldmuljet? On kellelgi lugusid/kogemusi?
PS: hetkel pakub enim huvi Viljandimaa Hooldekodu Viiratsis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 21.11 16:03; 21.11 17:58; 21.11 19:34; 21.11 21:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanadekodusid on Eestis nii seinast-seina. Võid sattuda täiesti korraliku ja INIMVÄÄRSE asutuse peale, kuid võib ka vastupidise koha otsa sattuda. Siin peakski just kuulma inimeste kogemusi ja soovitusi. Nt. Tapal asuvasse hooldekodusse kindlasti ei soovita saata kedagi. Äärmiselt õõvastav on seal. Sanitaride tegevusest (tegevusetusest õigemini) rääkimatagi. Saan aru, et amet on alamakstud. Kuid siiski väärikust võiks ka surmatunnini vanainimesele alles jätta!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.11 16:45; 22.11 14:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vali ikka ka asukoha järgi. Sulle lähemal on sul parem teda külastada, usu. Viiratsi kohta pole midagi halba kuulnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.11 17:52; 21.11 22:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaalusime Kesk-Eestit või siis Tallinna kanti. Me elame ise kolmes eri kohas ning liigume pidevalt. 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 21.11 16:03; 21.11 17:58; 21.11 19:34; 21.11 21:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

üldiselt tasub panna sinna, kus ei ole vabu kohti.
ehk siis heades kohtades on järjekorrad ja need ei liigu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas keegi võiks selgitada, miks see vanakooli vanuri hooldamine enam ei toimi?
S.T. seda, et ta elab noorte juures kuskil tagatoas; vajadusel käib tal seltsiks/abiks naabri Elfiira (kes saab tänapäeva mõistes mingi 300€ tasu), sest noortel oma asjadega palju tegemist.
Oma telekas, süüa saab Elfiira abil külmikust ja rohkem tal polegi ju midagi vaja.

Kas oma lastelaste kisa saatel või võõra oigamist kuulates kuskil võõras kohas surra, kumb inimesele parem on?
Või kas nende elfiirade tasu on muutunud suuremaks, kui hooldekodus küsitav 700-1000?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas keegi võiks selgitada, miks see vanakooli vanuri hooldamine enam ei toimi?
S.T. seda, et ta elab noorte juures kuskil tagatoas; vajadusel käib tal seltsiks/abiks naabri Elfiira (kes saab tänapäeva mõistes mingi 300€ tasu), sest noortel oma asjadega palju tegemist.
Oma telekas, süüa saab Elfiira abil külmikust ja rohkem tal polegi ju midagi vaja.

Kas oma lastelaste kisa saatel või võõra oigamist kuulates kuskil võõras kohas surra, kumb inimesele parem on?
Või kas nende elfiirade tasu on muutunud suuremaks, kui hooldekodus küsitav 700-1000?

mul on näiteks 5 inimest 60m2 kolmetoalises korteris. pole tagatuba.õnneks ei pea veel selle teemaga tegelema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas keegi võiks selgitada, miks see vanakooli vanuri hooldamine enam ei toimi?
S.T. seda, et ta elab noorte juures kuskil tagatoas; vajadusel käib tal seltsiks/abiks naabri Elfiira (kes saab tänapäeva mõistes mingi 300€ tasu), sest noortel oma asjadega palju tegemist.
Oma telekas, süüa saab Elfiira abil külmikust ja rohkem tal polegi ju midagi vaja.

Kas oma lastelaste kisa saatel või võõra oigamist kuulates kuskil võõras kohas surra, kumb inimesele parem on?
Või kas nende elfiirade tasu on muutunud suuremaks, kui hooldekodus küsitav 700-1000?

Minu ämm keeldus meie juurde kolimast põhjendusega, et ei taha, et lapselapsed TEMA oigamist peaksid kuulama.

Kompromissiks saime, et elas meie lähedal eraldi korteris (kus me käisime talle süüa viimas ja seltsiks), kuni endal ise veel mähkmeid vahetada suutis. Kui enam ei suutnud, viisime ta tema valitud hooldekodusse, kus ta elas kolm nädalat. Tõenäoliselt mitte sedapidi, et hooldekodu oleks talle viimase hoobi andnud, vaid sedapidi, et ta suutis siiski “omas kodus” päris pikalt vastu pidada. Aga tal oli ka vähk, mitte polnud ta näiteks endale ja teistele ohtlik dementne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.11 18:40; 22.11 10:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ema ise ei taha teiste kaelapeale ja on juba ammusest ajast kinnitanud, et teda mõte hooldekodust ei sega ning oma omaste kukil elama ta ei kavatse hakata. Südametunnistus ei lubavat. Kahju ja valus on muidugi, kuid kuna meie eluviis niivõrd liikuv on, siis poleks selline kooselu nagunii mõeldav.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 21.11 16:03; 21.11 17:58; 21.11 19:34; 21.11 21:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma tegin umbes kuu aega tagasi teema, millised on head hooldekodud Eestis. Oli vist siin samas Ajaviites, aga võib-olla oli ka Pereelu rubriigis. Mäletamist mööda soovitati Jõgeval üht hooldekodu (Elukaar?) ja Tartus üht hooldekodu. Hageri hooldekodu soovitati ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

S.T. seda, et ta elab noorte juures kuskil tagatoas; vajadusel käib tal seltsiks/abiks naabri Elfiira (kes saab tänapäeva mõistes mingi 300€ tasu), sest noortel oma asjadega palju tegemist.
Oma telekas, süüa saab Elfiira abil külmikust ja rohkem tal polegi ju midagi vaja.

Oh, ei ole alati seda Elfiirat 300 eurtsi eest võtta, eriti kui näiteks vanake enam naabri-Elfiiart ära ei tunne ja ei taha, et mingi võõras tädi tal külas käib. Ja kas Elfiira tahab lõputult ilmast vestelda inimesega, kelle teemadering on väga ahtaks jäänud, kes hirmsasti tahaks suhelda, kuid omalt poolt vestlusse midagi ei suuda panustada ja hästi ei kuule ka. Aga pahandab, kui “karjutakse”. Kelle tujud muutuvad kui aprillikuu ilm, kes tahab ühel päeval üht ja teisel teist. Ja kes ei suuda rahulikult paigal püsida, vaid peab kogu aeg sehmerdama ja sahmerdama…
Jah, ta saab endaga selles mõttes hakkama, et paneb end ise riidesse ja saab ise söödud ja isegi vaatab 10 minutit telekat, aga on vaja jälgida, et ta paneks end ilmale vastavalt riidesse, kui tahab välja minna – ja samas peab seda tegema piisavalt taktitundeliselt, sest vanake teatab: MINA TEEN NII! MA TAHAN!
Jne, jne.
Elfiira, kel on piisavalt omal probleeme, ei viitsi mingi 300 eurtsi pärast enda närve rikkuda.
Ega omaste läbipõlemine tule lambist, ikka sellest, et kogu aeg on pidev mure. Hooldekodu puhul eeldad, et seda muret pole, ikkagi kvalifitseeritud tööjõud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.11 19:45; 22.11 22:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Benita Kodu on ka Keila lähedal. Aga see on vist kallim kui teised.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Asukoht pole oluline? Teisisõnu lükkate hooldekottu ja vaadaku ise mis temast edasi saab küll on ikka kahju inimesest. Eluaeg lapsi kasvatanud ja need ka mölakad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Asukoht pole oluline? Teisisõnu lükkate hooldekottu ja vaadaku ise mis temast edasi saab küll on ikka kahju inimesest. Eluaeg lapsi kasvatanud ja need ka mölakad.

Jummel, no kus nüüd lajatas.
Mul on 3 last, aga ma küll ei kavatse neid eluaeg kasvatada. Sa enda omi kavatsed?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

olen hooldanud nii ema, kui vanaema – vanaema veel ajal, kui ei olnud mähkmeidki, rääkimata muust inva-tavaarist. Hakkama saime, kuna toona hooldekodusid ei olnud ja paljas mõte saata vanaema võõraste juurde surema – oli õõvastav. Mina tulin koolist, tõstsin vanaema toolile, kuhu isa oli augu sisseteinud ja ära polsterdanud ja vanaema tegi pissi ära, siis tõstsin voodisse, kallasin pissi ära ja pesin poti puhtaks. Siis andsin süüa (juua oli koguaeg olemas). Rääkisin koolist, lugesin ette. Vanaema oli dementne, kuid oli ka selguse hooge.
Ema suri vähki, siis palkasime hooldaja appi ja käisime õega vaheldumisi ema vaatamas, isa oli koguaeg kodus.
Seega tean, mida tähendab omastehooldus, olin siis 16, kui vanaema jäi haigeks ja hooldasime teda kodus surmani ehk pea 3 aastat. Samas oli vanaema minu ja õega kodus kuni koolini, pesi, söötis, kammis ja õpetas meid. Mina loovutasin oma toa vanaemale ja magasin suures toas. Kurb, et nüüd enam oma vanemate jaoks lastel ruumi ei ole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.11 20:49; 21.11 21:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

olen
Seega tean, mida tähendab omastehooldus, olin siis 16, kui vanaema jäi haigeks ja hooldasime teda kodus surmani ehk pea 3 aastat. Samas oli vanaema minu ja õega kodus kuni koolini, pesi, söötis, kammis ja õpetas meid. Mina loovutasin oma toa vanaemale ja magasin suures toas. Kurb, et nüüd enam oma vanemate jaoks lastel ruumi ei ole.

Isegi kui on ruumi, siis inimesed käivad tänapäeval kõik tööl, lapsed trennides jne. ning koju tullakse võibolla alles õhtuks. Hooldust vajav vanainimene ei pruugi terve päev üksinda kodus hakkama saada. Hea on, kui on rahulik vanainimene, aga on ka sellistest kuuldud, kes määrivad oma väljaheiteid seintele, kes laamendavad või lähevad välja korraldavad jamasid. Dementne inimene võib minna õue ja auto alla astuda või siis maja kogemata maha põletada. Kui inimene on mõistuse juures ja vähese abiga saab hakkama, siis on laste juures tagatoas elamine võimalik. Mõnel juhul ma arvan, on hooldekodu siiski väljapääsmatu. Minu meelest ei ole see patt, kui pereliige ei jää näiteks kümneks aastaks koduseks, tööelust kõrvale, eesmärgiga hooldada 24/7 kodus oma vanemaid. Samas vaevalt keegi inimene terve mõistuse juures olles tahaks sellist saatust oma lastele. Siinkohal ei saa kedagi hukka mõista, kui keegi on nõus koduseks hooldajaks hakkama ja kui kõik on rahul, miks mitte. Kui aga valitakse hooldekodu variant, siis see on ka OK.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tasuks lugemist praktiseerida ning siis saaksite te mõned “haukujad” ehk aru, et ema enda soov pole kaelapeale jääda. Jah, sina ehk elasid oma ema ja vanaemaga kaua-kaua koos, kuid kui neid mõlemaid enam pole, mis siis sinust saab? Tasuvat tööd,perekonda ega tulevikku ootamas pole. Ongi mähkmed ja mälestused. Pole kummalgi suurt rõõmu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 21.11 16:03; 21.11 17:58; 21.11 19:34; 21.11 21:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

vaadake parem ema elukoha lähedal olevaid kohti. siis on lootust, et ehk on seal tuttavaid ja on tuttavam ümbrus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tasuks lugemist praktiseerida ning siis saaksite te mõned “haukujad” ehk aru, et ema enda soov pole kaelapeale jääda. Jah, sina ehk elasid oma ema ja vanaemaga kaua-kaua koos, kuid kui neid mõlemaid enam pole, mis siis sinust saab? Tasuvat tööd,perekonda ega tulevikku ootamas pole. Ongi mähkmed ja mälestused. Pole kummalgi suurt rõõmu.

Ma ei haugugi, tõin näite oma elust, et aitasin emal vanaema hooldada ja hooldasin ka oma ema, kui ta jäi haigeks. Kogu pere hooldas – isa tassis oma ämma süles vannituppa, kui vanaema enam kõndida ei jõudnud. Samamoodi aitasid mees ja õemees, kui ema oli vaja tõsta.
Selle hoolimata on mul nii tasuv töö, perekond ja ka tulevik. Ja vajadusel saan ka mehe ema enda juurde võtta, kui peaks osutama vajalikuks. Minule jääb osade puhul silma, et ei ole tegu nii nõtrate ja peast segi vanematega, kes oleksid ohtlikud endale või teistele (sel juhul on vastavasse astusse paigutamine juba kohustuslik). Mähkmeid ei mäleta (vanaema puhul neid ei olnud) -mäletan viimast õhtut koos vanaemaga ja mäletan ka ema käepigistust – kui ta oli juba nii haige, et ei suutnud rääkida, istusin ta juures ja hoidsin ta kätt…. teadsin, et see on hüvastijätt. Ei kujutaks ette, et ema oleks surnud kuskil mujal, kui oma kodus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.11 20:49; 21.11 21:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elfiira, kel on piisavalt omal probleeme, ei viitsi mingi 300 eurtsi pärast enda närve rikkuda. Ega omaste läbipõlemine tule lambist, ikka sellest, et kogu aeg on pidev mure.

Kogu pere hooldas – isa tassis oma ämma süles vannituppa, kui vanaema enam kõndida ei jõudnud. Samamoodi aitasid mees ja õemees, kui ema oli vaja tõsta.

See ongi nii huvitav, et vanasti nagu sai, aga praegu on et “ei viitsi” või “ei saa”. Ma ei heida siin kellelegi midagi ette, filosofeerin niisama :). Mul on endal praegu väikesed lapsed ja sellest teenindamisest ja pidevast muretsemisest on vahel suur väsimus peal. Mõtlen, et kui see etapp lõpeb, et antaks mulle veel pikalt aega toibuda, enne kui uuesti kedagi teenindama pean hakkama (ja loodetavasti ei pea üldse).
Laste puhul on vähemalt see, et nad tõesti pakuvad ka nii palju rõõmu iga päev ja arenevad muudkui edasi, seevastu vana/haige inimese puhul läheb ju ainult hullemaks :(.

Aga siiski küsin endalt, et miks siis vanasti nende oma inimestega saadi hakkama, aga praegu on “nii raske”. Ka vanasti käidi tööl ja trennides ja lisaks elu oli palju, palju tüütum: pesu pesti käsitsi ja üldse tavaolme peale kulus tohutu aeg ja energia, nii et lõbustuseks oligi kord kuus kultuurimaja tantsuõhtu vms.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.11 22:00; 22.11 21:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga siiski küsin endalt, et miks siis vanasti nende oma inimestega saadi hakkama, aga praegu on “nii raske”.

Ka vanasti olid vanadekodud olemas. Mäletan, et lapsena käisime linnas ühest majast mööda, mille kohta räägiti, et seal on mädanevad elusad inimesed. Kohutav hais tuli lahtistest akendest.
Muidu vanasti mindi pensionile 55-selt. Saigi vanemaid hooldada, lapselapsi hoida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.11 17:52; 21.11 22:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga siiski küsin endalt, et miks siis vanasti nende oma inimestega saadi hakkama, aga praegu on “nii raske”.

Saigi vanemaid hooldada, lapselapsi hoida.

Täiesti teemaväline teemaarendus muidugi minu poolt, aga lapsi saadi 20aastaselt ja 30aastase sünnitaja peale vaadati viltu. Nii et vähemalt esimesed lapselapsed sündisid tavaliselt siis, kui värske vanaema oli 40ndates eluaastates. Täitsa tavaline oli, et selleks ajaks, kui vanaema pinsile jäi, olid vanimad lapselapsed keskkoolis juba.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vabandan et teemaalgatajat aidata ei oska, aga kui paljud teist iseenda vanaduspõlve nii ette kujutavad, et oma lapsed kasivad, söödavad ja vahetavad teil mähkmeid? Minu jaoks oleks see küll mõeldamatu.
Ikka kujutan ette, et kui juba kord oleksin sellises viletsas seisus, siis ehk saaksin kusagil hooldekodus professionaalide poolt kasitud ja lapsed-lapselapsed käivad mõnikord vaatamas ja oma elust rääkimas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas keegi võiks selgitada, miks see vanakooli vanuri hooldamine enam ei toimi?
S.T. seda, et ta elab noorte juures kuskil tagatoas; vajadusel käib tal seltsiks/abiks naabri Elfiira (kes saab tänapäeva mõistes mingi 300€ tasu), sest noortel oma asjadega palju tegemist.
Oma telekas, süüa saab Elfiira abil külmikust ja rohkem tal polegi ju midagi vaja.

Kas oma lastelaste kisa saatel või võõra oigamist kuulates kuskil võõras kohas surra, kumb inimesele parem on?
Või kas nende elfiirade tasu on muutunud suuremaks, kui hooldekodus küsitav 700-1000?

No minu lapsepõlves olid meil hooldada järjest kaks vanaema. Mõlemal hakkas tervis eriti suure kiirusega käest ära minema siis kui tõime nad linna oma korteri tahatuppa. Üks vanaema ei suutnud sageli õigel ajal potitoolile minna või ajas selle ümber. Kui sõbrannad külla kutsusin ja pärastlõunal meile jõudsin oli kogu korter vänget vanainimese kuse haisu täis, mida mina lapsena pidin koristama hakkama, sest vanemad olid veel tööl. Vanemate töö tähendas ka komandeeringuid ja sellega oli vanainimese hooldust väga keeruline ühildada. Mõlemad vanaemad olid sellised, kellel varem elu koosnes aias tegutsemisest. Telekat nad ei vaadanud, raamatut ei lugenud, vanas eas käsitööd enam teha ei suutnud, vanadest aegadest rääkida ei tahtnud. Ühtegi endaealist tuttavat meie linnas neil ei olnud. Samas oli neil kohutavalt igav, kui tulid õhtul töölt tahtis vanaema tundide viisi oma kõhupuhituse hädadest rääkida, mispeale minu isa hakkas töölt järjest hiljem ja hiljem koju saabuma. Mingit lastega nädalavahetusel kusagile sõitmisest juttu olla ei saanud, olime oma korteri küljes vangis.

Jah, vanasti saadi hakkama… aga mina ei soovita…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.11 07:52; 22.11 14:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu õe äial oli alzheimeri tõbi. Haige oli ta üle kümne aasta, alguses oli kodus, aga hiljem viidi mingiteks perioodideks haiglasse. Viimased aastad elas haigla kõrval asuvas hooldekodus, lühikesteks perioodideks toodi koju. Kodus ta ka suri. Tal oli naine, kes sai hooldamises pühikoormuse, teised pereliikmed aitasid samuti. See vana mees kippus põgenema, naine ei saanud tal isegi korraks majast välja minna, ilma et uks lukustamata tohtis jääda. Hiljem hakkas mees põgenema ka aknast, kas või läbi klaaside. Korra põgenes nii kaugele, et tuli kopter ja koertega otsida, haige ise peitis end otsijate eest hoolega ära.
Agressiivsus oli ka. Kõik ohtlikud asjad eemaldati või pandi luku taha.Uksest sisse sai minna ainult äärmiselt ettevaatlikult, sest kunagi ei võinud teada, millega haige üllatab. Korra üllatas oma naist ahjuroobiga, teisel korral laua alt ära kistud lauajalaga.Hea, et naist vigaseks ei löönud. Heast ja rahulikust mehest sai haiguse ägenedes tõeline luupainaja. Tema pesemine oli suur võitlus, võis isegi hammustada, löömisest rääkimata. Karjus ka hirmsa häälega. Mähkmeid vahetada ei lubanud, samas ise enam oma soolestiku tööd polnud võimeline kontrollima. On ime, et ta naine nii palju aastaid suutis vastu pidada. Rahustite peal pidaski, mees magas lukustatud toas, sest muidu võis une pealt kallale tulla. Lapsi ilmselgelt vanavanemate juurde lasta ei saanud, olukord oli liiga ohtlik. Haigus ei vähenda kavalust, pigem lööb see just välja. Seega on ka ravimite andmine keeruline, sest haige ei pruugi neid alla neelata, ja ei tee ka suud lahti, et seda kontrollida saaks. Pärast sülitab ravimid välja ja ongi jälle laamendav haige majas. Seal peres olid kõik peale laste pidevalt rakkes, aga hoolimata abist olid naise närvid niivõrd läbi, et mõtles lõpuks ainult enesetapule. Välja sai siis magada, kui mees haiglas oli, muidu mitte. Lapselapsed ei tea vanaisast midagi head ja vanaema nägid nad haruharva. Mis sestki kasu oli, inimesel olid närvid nii läbi, et ainult nuttis või istus tardunult toolil.
Kui see mees oleks selge mõistuse juures saanud valida, et kas niimoodi oma koduste eludes osaleda või hooldekodus olla, siis ta oleks kindlasti valinud viimase variandi. Keegi ei soovi ju oma kõige lähematele pea kümmet aastat põrgut.

Teemaalgatajale soovin, et leitaks hea hooldekodu ja ei unustataks ema vaatamas käia. Ei ole vaja süümepiinu tunda, et ema kodus surra ei saa või et pere tema eest lõpuni ei hoolitse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga siiski küsin endalt, et miks siis vanasti nende oma inimestega saadi hakkama, aga praegu on “nii raske”. Ka vanasti käidi tööl ja trennides ja lisaks elu oli palju, palju tüütum: pesu pesti käsitsi ja üldse tavaolme peale kulus tohutu aeg ja energia, nii et lõbustuseks oligi kord kuus kultuurimaja tantsuõhtu vms.

Vanasti ei olnud valikuid, nüüd õnneks on. See, kui nooremad põlvkonnad end ohverdavad, ei tee lõpuks mitte kellelegi head.
Meil käis vanaemal, kui ta enam õues liikuda ei saanud, abiks KOVi hooldaja – tõi puid, sööki, rääkis juttu. Ta muidugi sai toas muidu endaga ilusti hakkama.
Vanaisa oli lõpus meie lähedal hooldekodus, aga seda mitte väga kaua õnneks.
Vanaisa vanemad elasid elu lõpus vanaema-vanaisa juures, aga nad olid lõpuni hakkama saavad ning mõistuse juures.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vabandan et teemaalgatajat aidata ei oska, aga kui paljud teist iseenda vanaduspõlve nii ette kujutavad, et oma lapsed kasivad, söödavad ja vahetavad teil mähkmeid? Minu jaoks oleks see küll mõeldamatu.
Ikka kujutan ette, et kui juba kord oleksin sellises viletsas seisus, siis ehk saaksin kusagil hooldekodus professionaalide poolt kasitud ja lapsed-lapselapsed käivad mõnikord vaatamas ja oma elust rääkimas.

Minu ämmaga oligi nii, et ta ise tahtis, et poeg ja minia mähkmeid ei vahetaks, seepärast ka just siis hooldekodu, kui enam ise sellega hakkama ei saanud. Hooldekodu ei valinud ta muidu sugugi selle järgi, et meil oleks mugavam külas käia, vaid selle järgi, kus paremad arvustused olid. Ikkagi sõitsime üsna tihti sinna ja halvematel aegadel pidasime mehega kordamööda valvet. Aga jah, mu ämm oli peaaegu lõpuni siiski selge mõistusega, alles viimasel elunädalal olid valud juba liiga suured, et selgelt mõelda. Mees oli pea kogu selle viimase nädala temaga, surmahetkel samuti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.11 18:40; 22.11 10:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaalusime Kesk-Eestit või siis Tallinna kanti. Me elame ise kolmes eri kohas ning liigume pidevalt. ????

Viis kallima hinnaga hooldekodu (ühe kuu maksumus)

1. AS Villa Benita – alates 1050 eurot

2. AS Rannapere Sotsiaalkeskus – alates 700 eurot

3. AS Tartu Vaimse Tervise Hooldekeskus – alates 694 eurot

4. Kuusalu Eakate Kodu – alates 614 eurot

5. Kursana Eesti OÜ Merivälja pansion – alates 604 eurot

Viis soodsama hinnaga hooldekodu (ühe kuu maksumus)

1. Valjala Päevakeskus-Hooldekodu – alates 288 eurot

2. Tabivere Sotsiaalkeskus – alates 288 eurot

3. MTÜ Paju Pansionaadid – alates 300 eurot

4. Kärstna Hooldekodu – alates 352 eurot

5. Tammiku Kodu Hooldekodu – alates 352 eurot

Villa Beitas elas tuttav, oli ülimalt rahul.
Iru Hooldekodus oli sugulane, ei tundunud just parim aga selline keskpärane.

Usalda sisetunnet, vestle nii hooldustöötajatega ja võimalusel ka hooldatavatega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.11 11:32; 26.11 19:49;
To report this post you need to login first.

Teemaalgataja, kõigepealt alusta sellest, kus REAALSELT üldse kohti on. Enamasti on kõigis hooldekodudes järjekorrad ca pool aastat-…. sest järjekord liigub ainult siis, kui keegi jäädavalt lahkub. Väikestes maapiirkonna hooldekodudes on eelisjärjekorras ja soodushinnaga oma valla inimesed. Aasta tagasi olin sama probleemi ees, nt Pärnus Tammistes ei antud mingit lootust, samuti Tartus Liiva tn. Soovitaks alustada vanainimese hetke sissekirjutuse järgsest omavalitsusest, kui sealt mingit lootust ei anta, siis enda omast, vanurit saab üsna hõlpsasti enda juurde sisse kirjutada.
Kirjutad, et asukoht pole oluline- nojah, voodihaigel vanuril jah pole vahet, millises maakonnas tema voodi on, aga kas sa teda vaatamas ei kavatsegi käia? Või tundub ok sõita nt Tallinnast Võrumaale selleks, et memme juures pool tunnikest istuda? Sageli väsivad vanurid nii ruttu, et üle veerand-poole tunni ei jaksagi külalistest rõõmu tunda ning suhelda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kägu kl 11:32, kust sa need hinnad võtsid? muude kohtade kohta ei oska öelda, aga meriväljal ei ole sellist hinda enam aastaid. praegu on minu teada kõik üle 1000, ka jagatud toad (võibolla liikuval inimesel on odavam, aga samas, kui palju on liikuvaid inimesi, kes hooldekodu vajavad?).

hooldustasu oleneb inimese seisundist, st liikuval ja enesehügieeniga toime tuleval inimesel on kuutasu märksa odavam kui lamajal haigel.

edit: need paistavad väga vanad hinnad olevat. huvi pärast otsisin valjala kohta (olen saaremaaga seotud) ja uudised sellest, et valjala on eesti odavaim hooldekodu, pärinevad aastast 2013-2014, kuid juba siis oli hind 300€. nii et kes praegu hooldekodu otsivad, siis ei soovita selles tabelis olevate hindade üle veel rõõmustada, ajad on muutunud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.11 11:57; 22.11 16:02; 27.11 00:05;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 46 )


Esileht Pereelu ja suhted Eesti hooldekodud

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.