Esileht Pereelu ja suhted Eesti hooldekodud

Näitan 16 postitust - vahemik 31 kuni 46 (kokku 46 )

Teema: Eesti hooldekodud

Postitas:

kägu kl 11:32, kust sa need hinnad võtsid? muude kohtade kohta ei oska öelda, aga meriväljal ei ole sellist hinda enam aastaid. praegu on minu teada kõik üle 1000, ka jagatud toad (võibolla liikuval inimesel on odavam, aga samas, kui palju on liikuvaid inimesi, kes hooldekodu vajavad?).

Maksin Meriväljal juba 2007-2010.a. 850-1000 eur/kuus lähedase eest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.11 13:03; 22.11 15:04; 22.11 20:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Maksin Meriväljal juba 2007-2010.a. 850-1000 eur/kuus lähedase eest.

Kas su enda palk on niivõrd hea või kuidas sa võimaldasid pere kõrvalt sellist summat välja käia iga kuiselt? Vanuri pension arvestatakse ka sisse, kuid seegi on äkki ca 400 kanti? Pluss rohud jms peab veel lisaks ostma..

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.11 16:45; 22.11 14:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Maksin Meriväljal juba 2007-2010.a. 850-1000 eur/kuus lähedase eest.

Kas su enda palk on niivõrd hea või kuidas sa võimaldasid pere kõrvalt sellist summat välja käia iga kuiselt? Vanuri pension arvestatakse ka sisse, kuid seegi on äkki ca 400 kanti? Pluss rohud jms peab veel lisaks ostma..

No meil oli ema sissetulek 400 eur, ülejäänud 600 eur läks minu, õe ja venna vahel jagamisele, ehk siis igaüks pidi maksma 200 eur kuus. Ema korteri müügist tekkis ka raha, mida ravimite ja muu meelehea peale sai kulutada. Tean, et see jutt, et tehke rohkem lapsi, et ainus laps kogu koormat ei peaks kandma, on ebapopulaarne. Aga mina tänasin jumalat, et emal jagus mõistust ja tahtmist rohkem lapsi saada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.11 07:52; 22.11 14:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas su enda palk on niivõrd hea või kuidas sa võimaldasid pere kõrvalt sellist summat välja käia iga kuiselt? Vanuri pension arvestatakse ka sisse, kuid seegi on äkki ca 400 kanti? Pluss rohud jms peab veel lisaks ostma..

Hooldustvajava isiku igakuistest ettevõtlustuludest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.11 13:03; 22.11 15:04; 22.11 20:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas su enda palk on niivõrd hea või kuidas sa võimaldasid pere kõrvalt sellist summat välja käia iga kuiselt? Vanuri pension arvestatakse ka sisse, kuid seegi on äkki ca 400 kanti? Pluss rohud jms peab veel lisaks ostma..

Hooldustvajava isiku igakuistest ettevõtlustuludest.

ja-jah, sellest infost on teistel sama palju abi, nagu mina vastaksin, et vene sõjaväepensionäri lesepensionist… mis on ometi tõsi. aga kui seda ei oleks, siis ma ei tea, kuidas saaks, inimesel endal lapsi ei ole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.11 11:57; 22.11 16:02; 27.11 00:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitaks Hageri hooldekodu, sama ütles ka meie valla sotstöötaja, et kui üldse kuhugi hooldekodusse siis Hagerisse, me küll lahendasime esialgu hooldusvajaduse kõrvalmajja korteri ostuga, hooldekodusse ema ise ei soovinud minna ja siiamaani saab korteri piires ise hakkama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

a-jah, sellest infost on teistel sama palju abi, nagu mina vastaksin, et vene sõjaväepensionäri lesepensionist… mis on ometi tõsi. aga kui seda ei oleks, siis ma ei tea, kuidas saaks, inimesel endal lapsi ei ole.

Kui ettevõtlustulu poleks olnud, oleksime teise lapsega kumbki 300.- maksnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.11 13:03; 22.11 15:04; 22.11 20:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, ja päris vanasti elatigi mitu põlvkonda koos, tehti tööd oma talus ja sai hoolitseda ka vanurite eest. Nüüdses kiires elutempos, kus 65-sedki peavad veel töötama, on raske leida aega ja energiat vanurihoolduseks.

Mis mõttes kiires elutempos? Vanasti talus ei olnud ju ammugi mingit lullilöömist ega vaba aega kellelgi. Lapsedki olid maast-madalast rakkes ja kõik vähegi elujõulised hommikust õhtuni põllul või loomade juures. Mismoodi neil rohkem energiat või aega üle jäi kui tänapäeval?
Ainult et kuna töö ja kodu oli üks ja sama koht, siis selle võrra oldi lihtsalt füüsiliselt lähemal, kui abi vaja oli.

Vanasti ei olnud valikuid, nüüd õnneks on. See, kui nooremad põlvkonnad end ohverdavad, ei tee lõpuks mitte kellelegi head.

Tundub, et siin põhiline võti ongi: polnudki midagi valida. Aga ega tore ka polnud. Enda perestki kogemus tädiga, keda ei saanud üksi jätta. Elu nagu lapsega.
Lisaks ka kindlasti praegune “õnnelik-olemise” ühiskond. Peab olema õnnelik, elu peab olema lihtne ja tore, reisida peab saama ja üldse OMA elu elada – need on väärtused. Ja siia pilti tõesti kellegi hooldamine ei mahu. Mis vanasti oli normaalsus, paistab tänapäeval nagu vabatahtlik eneseahistamine.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.11 22:00; 22.11 21:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ega nad “vanasti” ka sageli väga õnnelikud olnud selle hooldust vajava vanuri üle, eriti kui tegu oli vaimsete häiretega vanuriga.
Palju sõltub sellest, milline on kellegi töö. Kui töö on kellast kellani ja siis paned ukse kinni ja võid kõik välja lülitada ja suunatagi oma energia lähedastele, siis pole hullu. Kellegi järgi kasimine pole minu jaoks probeleem, s..a ei pelga ja okset ei karda. Aga… mul on töö, millega mõnikord elad 24/7 ja vot dementse vanainimesega asju ajada on siis raske. Mul on iseendagagi raske pingelistel perioodidel koos elada, närv on teinekord väga-väga pingul… Ja kannatab see vanainimene siis rohkem kui korralikus hooldekodus olles.

Nii et pilt ei ole nii lihtne. Inimese füüsiline hooldamine pole alati see raskem osa.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.11 19:45; 22.11 22:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

http://maaleht.delfi.ee/news/eestielu/arhiiv/vaata-millised-on-kalleimad-ja-odavaimad-hooldekodud-eestis?id=65813854

2013 aasta artikkel. Ei mõelnud ise välja neid hindu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.11 11:32; 26.11 19:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

http://maaleht.delfi.ee/news/eestielu/arhiiv/vaata-millised-on-kalleimad-ja-odavaimad-hooldekodud-eestis?id=65813854

2013 aasta artikkel. Ei mõelnud ise välja neid hindu.

no ja mis kasu on inimestel 2018. aasta künnisel viie aasta tagustest hindadest? sed aenam, et ka need tollased hinnad olid nö alates hinnad, enamus inimesi pidid ikka rohkem maksma.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.11 11:57; 22.11 16:02; 27.11 00:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vabandan et teemaalgatajat aidata ei oska, aga kui paljud teist iseenda vanaduspõlve nii ette kujutavad, et oma lapsed kasivad, söödavad ja vahetavad teil mähkmeid? Minu jaoks oleks see küll mõeldamatu.
Ikka kujutan ette, et kui juba kord oleksin sellises viletsas seisus, siis ehk saaksin kusagil hooldekodus professionaalide poolt kasitud ja lapsed-lapselapsed käivad mõnikord vaatamas ja oma elust rääkimas.

Minu ämmaga oligi nii, et ta ise tahtis, et poeg ja minia mähkmeid ei vahetaks, seepärast ka just siis hooldekodu, kui enam ise sellega hakkama ei saanud. Hooldekodu ei valinud ta muidu sugugi selle järgi, et meil oleks mugavam külas käia, vaid selle järgi, kus paremad arvustused olid. Ikkagi sõitsime üsna tihti sinna ja halvematel aegadel pidasime mehega kordamööda valvet. Aga jah, mu ämm oli peaaegu lõpuni siiski selge mõistusega, alles viimasel elunädalal olid valud juba liiga suured, et selgelt mõelda. Mees oli pea kogu selle viimase nädala temaga, surmahetkel samuti.

Hea on kui vanainimene on nõus hooldekodusse minema aga kui ei ole mis siis teha ?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.11 01:56; 05.12 02:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vigala lähedal on üks hooldekodu – uuri sealt. Tõsiselt. http://www.kuuda.ee/?page_id=12.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Asukoht pole oluline? Teisisõnu lükkate hooldekottu ja vaadaku ise mis temast edasi saab küll on ikka kahju inimesest. Eluaeg lapsi kasvatanud ja need ka mölakad.

Lause “asukoht pole oluline” näitab hoolimist ja hoolitsemist. Vastasel juhul oleks suva, millise viletsa kodulähedase hooldekodu seinte vahel inimene oma elu veedab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu äi kolis hiljuti hooldekodusse meie juurest. Ta on vaid 67 aastane, kuid Parkinsoni tõve tõttu üsna hädine. Püsti ei seisa, taskaalu pole, üsna segane on ka. Meil olles oli väga tänamatult halvatjuline. Kuna ka neelamisraskused, siis vorpisin eridieeti talle. Ei öelnud ei tänan ega palun. Kritiseeris ja õiendas, muutus aina vastikumaks. Liikus seina toel wc, köögi ja oma toa vahet. Mingi hetk hakkas jube tihti kukkuma ja puht füüsiliselt ei suutnud enam toime tulla taga. Kodus juhtus palju õnnetusi. Kukkus, wc poti paagi puruks millest tuli jube uputus ja palju muud.
Nüüd kui hooldekottu sai, helistas juba teisel nädalal ja palus oma viigipüksid ja kübar tuua. Siiani kandis päevast päeva samu dresse. Üldse muutus tervis märgatavalt paremaks, sest seal on kohustus ikkagi söögisaali kõndida ja päris kõike ette ja taha ära ei teha. Füüsis on selgelt paranenud ja rulaatori on vahetanud jalutuskepi vastu. Kohapealsed vanaprouad on suud kõrvuni. Käivad mandariini ja kommi pakkumas. Lisaks on ta rahul, et ta suudab selle eest ise maksta ja pole ülalpeetav. Peremees omas toas ja saab seda endale lubada. Seega võib olla nii ja naa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

olen hooldanud nii ema, kui vanaema – vanaema veel ajal, kui ei olnud mähkmeidki, rääkimata muust inva-tavaarist. Hakkama saime, kuna toona hooldekodusid ei olnud ja paljas mõte saata vanaema võõraste juurde surema – oli õõvastav. Mina tulin koolist, tõstsin vanaema toolile, kuhu isa oli augu sisseteinud ja ära polsterdanud ja vanaema tegi pissi ära, siis tõstsin voodisse, kallasin pissi ära ja pesin poti puhtaks. Siis andsin süüa (juua oli koguaeg olemas). Rääkisin koolist, lugesin ette. Vanaema oli dementne, kuid oli ka selguse hooge.
Ema suri vähki, siis palkasime hooldaja appi ja käisime õega vaheldumisi ema vaatamas, isa oli koguaeg kodus.
Seega tean, mida tähendab omastehooldus, olin siis 16, kui vanaema jäi haigeks ja hooldasime teda kodus surmani ehk pea 3 aastat. Samas oli vanaema minu ja õega kodus kuni koolini, pesi, söötis, kammis ja õpetas meid. Mina loovutasin oma toa vanaemale ja magasin suures toas. Kurb, et nüüd enam oma vanemate jaoks lastel ruumi ei ole.

Kuidas siis kui vanainimene tahab olla kodus aga mina lihtsalt ei oska pampersit vahetada kui nii raske vanainimene ,mis siis saab ja ise ta ei jaksa isegi püsti seista ?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.11 01:56; 05.12 02:00;
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 31 kuni 46 (kokku 46 )


Esileht Pereelu ja suhted Eesti hooldekodud

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.