Esileht Ajaviite- ja muud jutud Eesti ilma nõukogude okupatsioonita?

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Eesti ilma nõukogude okupatsioonita?

Postitas:
Kägu

Fantaseerime siin, milline oleks teie arvates praegu elu Eestis ilma NL okupatsioonita? Jätame ka võimaliku saksa okupatsiooni välja. Kujutame ette, et Hitler ja Stalin polekski läinud omavahel kiskuma. II MS poleks olnud. Eesti Wabariik oleks edasi arenenud, nagu enne 1939. aastat.
Huvitav, kui kaua oleks aega võtnud, et Päts oleks maha võetud ja demokraatia taastatud?
Või kui ikkagi oleks II MS olnud, aga Eesti oleks kuidagi saanud-jäänud iseseisvaks, kas see oleks erinenud sellest olukorrast, kui II MS poleks üldse toimunudki?
Ma ise arvan, et ega siin olegi suurt fantaseerida. Eks me oleks üldjoontes elanud, nagu Soomes elati ja elatakse. Olime ju küllalt sarnasel tasemel enne II MS, väidetavalt Eesti SKP isegi tsipake parem.
Need, kes pagulasi hirmsasti kardavad, võivad okupantidele ju tänulikudki olla. Kui poleks olnud okupatsiooni, oleks Eesti ka rikas riik olnud ja meil samapalju igasuguseid “murjaneid” nagu Soomeski 😛

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ilma NL okupatsioonita poleks minu isa Valgevenest siia kolinud ja mind poleks sündinudki.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ilma NL okupatsioonita poleks minu isa Valgevenest siia kolinud ja mind poleks sündinudki.

Ja ilma II maailmasõjata poleks minu ema sündinud. Ükskõik kui hea see elu oleks siin Eestis olnud, mina poleks seda nautida saanud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga mõtle, kui paljud inimesed oleks ilma II maailmasõjata ellu jäänud terves maailmas. Maailm võiks olla hoopis teist nägu, mine tea, mis potentsiaal seal kaduma läks. Aga see mõttemäng on seetõttu just üsna mõttetu, et on liiga palju muutujaid.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma arvan, et oleksime Põhjamaadega sarnasel tasemel. Minu emapoolne vanavanaema oleks saanud näha noorema tütre lapsi (tütar läks ära Ameerikasse), poeg oleks elanud koos oma perega (lasti maha 1940, naine koos lastega küüditati – 2 aastane laps suri loomavagunis). Vanavanaema ei oleks pidanud nägema, kuidas ta abikaasa hoolega ja armastatud maja lagastakse, tehakse vaheseintega väikesteks korteriteks, kuhu saabuvad venelased oma peredega elama. Vanavanaemale jäi väike toanurk ühise köögiga.
Isa poolne suguvõsa oleks pidanud oma talu edasi ja ka reis Siberisse oleks jäänud olemata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga mõtle, kui paljud inimesed oleks ilma II maailmasõjata ellu jäänud terves maailmas.

Ma mõtlen pigem seda, kui palju eestlasi vedas Nõukogude kord Siberisse. Või hukkas koha peal. Ja need olid meie ühiskonna tollane kõige eesrindlikum ning töökam osa. Kui nad suutsid oma geenid (loe:lapsed) siia maha jätta oli hea, aga paljud viidi koos lastega.

Maailmamastaabis ei hukkunud andekad, vaid eesliinidel sõdijad. Isegi natsi Saksa paremad teadlased leidsid pärast sõda kõik rakendust USA-s ning nende loomepotentsiaal tegeles hoopis selle suurriigi arendamisega.
Ameeriklased poleks ilma sakslasteta oma Apolloga isegi Kuu lähedale mitte pääsenud.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Maailmamastaabis ei hukkunud andekad, vaid eesliinidel sõdijad.

Ära ole nii kindel, hukkusid ka andekad noored, kes polnud veel oma potentsiaali jõudnud näidatagi. Raimond Valgregi oleks võib-olla selle sõjata kauem elanud (kuigi ta ei surnud sõjas).

Please wait...
Postitas:
kitah

Mina olen mõelnud, mis oleks siis olnud, kui saksa-rootsi-saksa-vene-saksa-vene okupatsiooni asemel meil oleks olnud nt inglise oma ja umbest kas just ristirüütlitest peale, aga nii – rootsi ajast või vähemasti I MS saadik. Ma ei hakka siia seda pikalt kirjeldama, aga tulemused olid (ilma emotsioonideta) päris huvitavad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Raimond Valgregi oleks võib-olla selle sõjata kauem elanud (kuigi ta ei surnud sõjas).

Joodik leiab alati põhjuse, et juua. Sõda ei puutunud asjasse ja teatud pillide keelustamine pärast sõda samuti mitte.
Kui ta oleks sündinud 1980, siis oleks tal samad probleemid olnud. Aga eks ta oli geenius ka, neil ongi kõik teistmoodi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui Hitler poleks võimule pääsenud, siis Päts poleks seda diktatuuripööret ka teinud. Poleks meil presidente, vaid endiselt Maavanemad, kes valitakse, mitte inimene ei pane end ise ametisse. Samas kui Stalin oleks võimul olnud, siis oleks sõda nagunii tulnud. On hulgaliselt infot, et Stalin kavatses ikkagi rünnata ja Hitleri pealetund lihtsalt üllatas teda. Stalin omakorda sai võimule tänu revolutsioonidele. Ja tänu revolutsioonidele sündis ka Eesti Vabariik. Nii et olukord, et nõuka okupatsiooni poleks, tähendab seda, siin oleks endiselt Tsaarivõime, kogu oma venestamise ja rahva kihistusega. Tsaariajal selliseid asumisele saatmisi ja koonduslaagreid polnud, nagu nõuka võimu ajal. Ilmselt elaks Eestis hetkel samapalju rahvast kui Eestiga enam vähem samasuures Sveitsis. Nii 8-10 miljonit 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Fantaseerime siin, milline oleks teie arvates praegu elu Eestis ilma NL okupatsioonita? Jätame ka võimaliku saksa okupatsiooni välja. Kujutame ette, et Hitler ja Stalin polekski läinud omavahel kiskuma. II MS poleks olnud. Eesti Wabariik oleks edasi arenenud, nagu enne 1939. aastat.

Need, kes pagulasi hirmsasti kardavad, võivad okupantidele ju tänulikudki olla. Kui poleks olnud okupatsiooni, oleks Eesti ka rikas riik olnud ja meil samapalju igasuguseid “murjaneid” nagu Soomeski 😛

Tänulikud?????????? Meile toodi ju massiliselt sisse nõugkogude pagulasi, kellega me siiani hädas oleme. Misiganes muud multikultid oleks selle aja peale ära integreerunud, aga need õpivad ikka veel vene keeles ja elavad Venemaa taktikepi järgi.

Ma ei tunne Rootis ühtegi teise, kolmanda põlve pagulast, kes kohalikku keelt ei räägiks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Raimond Valgregi oleks võib-olla selle sõjata kauem elanud (kuigi ta ei surnud sõjas).

Joodik leiab alati põhjuse, et juua. Sõda ei puutunud asjasse ja teatud pillide keelustamine pärast sõda samuti mitte.

Kui ta oleks sündinud 1980, siis oleks tal samad probleemid olnud. Aga eks ta oli geenius ka, neil ongi kõik teistmoodi.

Sellist juttu saab rääkida ainult rahuajal sündinud inimene, et sõda ei puutu asjasse. Kujuta hetkel olukorda, et kogu su raha, mis sul, korter, mis sul on ja lähedased, kes sul, kaovad hetkega su lähedusest. Raha kaotab kehtivuse ja keegi midagi ümber ei vaheta. Koterist või majast tõstetakse välja, sest see kuulub nüüd rahvale ja mingi komisjon otsustab, kes sinu majas elama hakkab. Su lähedased on kas mahalastud või minema saadetud. Ja sa ise võid iga hetk surma saada. Mis peab inimese ajus olema, et ei suuda mõista, et rahuaeg ei ole võrreldav sõjaajaga. Sõjaajaga pole miski võrreldav. Seal on ainult üks suur hingede valu. Lõhkise hingevalu aeg. Ja see hingevalu ei parane iial. osad suudavad rohkem keskenduda praegusele hetkel, neil läheb kergemini, osad ei suuda. Kaua sa põed näiteks mingi endale olulise asja mittetoimumist või kaotust, korruta see valu 1000 kordseks. ON väga rumal öelda, et vahet pole kas sõda või rahu….

Please wait...
Postitas:
Kägu

Samas kui Stalin oleks võimul olnud, siis oleks sõda nagunii tulnud. On hulgaliselt infot, et Stalin kavatses ikkagi rünnata ja Hitleri pealetund lihtsalt üllatas teda.

Tänaseks pole mitte lihtsalt küllaldaselt vaid infot, vaid ka fakte selle kohta.
Ta kavatseski reaalselt Saksamaad rünnata ja seoses sellega ka pool Euroopast omale saada.

ja selle pärast ka käitus nii nagu ta käitus. (kui sakslaste ründest teada sai). Et puges laua alla ja ütles, et mida te tahate, mind pole ju kodus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kujuta hetkel olukorda, et kogu su raha, mis sul, korter, mis sul on ja lähedased, kes sul, kaovad hetkega su lähedusest. Raha kaotab kehtivuse ja keegi midagi ümber ei vaheta. Koterist või majast tõstetakse välja, sest see kuulub nüüd rahvale ja mingi komisjon otsustab, kes sinu majas elama hakkab. Su lähedased on kas mahalastud või minema saadetud.

Miks sa heietad seda rumalust?
JAH, ma kujutan seda vabalt ette, sest mu vanaema rääkis sellest. Et seda tehti ka näiteks temaga. Ja tema mehega, s.o. vanaisaga.

Ta (vanaema) oli olnud suure talu perenaine ja pärast kogu küüditamise-jama ja kollektiviseerimist oli ta vaene külamutt, kes käis kolhoosi laudas riigi lehmi talitamas.
TEMA OMA ENDISEID LEHMI, kes ta ära muidugi tundsid ja rõõmuhüüetega tervitasid.
Sest ta oli loomadesse ka enne rekvireerimist hästi suhtunud.

Millest sa räägid, inimene?

P.S. Vanaema ei hakanud jooma ega surnud seetõttu vara ära. Ta oli rauast naine.
Ja tema endine talu eluhoone tehti kaheksaks eraldi pisikeseks korteriks. Ta ise seal oma lastega elama ei hakanud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kujuta hetkel olukorda, et kogu su raha, mis sul, korter, mis sul on ja lähedased, kes sul, kaovad hetkega su lähedusest. Raha kaotab kehtivuse ja keegi midagi ümber ei vaheta. Koterist või majast tõstetakse välja, sest see kuulub nüüd rahvale ja mingi komisjon otsustab, kes sinu majas elama hakkab. Su lähedased on kas mahalastud või minema saadetud.

Miks sa heietad seda rumalust?

JAH, ma kujutan seda vabalt ette, sest mu vanaema rääkis sellest. Et seda tehti ka näiteks temaga. Ja tema mehega, s.o. vanaisaga.

Ta (vanaema) oli olnud suure talu perenaine ja pärast kogu küüditamise-jama ja kollektiviseerimist oli ta vaene külamutt, kes käis kolhoosi laudas riigi lehmi talitamas.

TEMA OMA ENDISEID LEHMI, kes ta ära muidugi tundsid ja rõõmuhüüetega tervitasid.

Sest ta oli loomadesse ka enne rekvireerimist hästi suhtunud.

Millest sa räägid, inimene?

P.S. Vanaema ei hakanud jooma ega surnud seetõttu vara ära. Ta oli rauast naine.

Ja tema endine talu eluhoone tehti kaheksaks eraldi pisikeseks korteriks. Ta ise seal oma lastega elama ei hakanud.

Aga minu kodu endise omaniku isa hakkas küll sõja ja okupatsiooni tõttu jooma. Kujuta ette olukorda, kui küüditamishirmus (küüditajad tulidki talle järele, aga tal õnnestus minema putkata) jättis oma kodu ja pere ning elas aastaid teises Eesti otsas teise inimese nime all.

Minu vanavanematel nii hästi ei läinud ja nad küüditati Siberisse, üks oli alguses veel vangilaagriski. Aga jooma ei hakanud kumbki, sest nad olid kristlased. Elasid küüditamise üle ja tulid Eestisse tagasi, puruvaeste ja põlatutena riigivõimu poolt, aga vähemalt elusatena.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga minu mehe vanaisa hakkas jooma, kui ta talu äravõeti, et ei elanud seda üle, et nad talumajast koos perega välja aeti ja sinna kolhoosikontor tehti, tema hoole ja armastusega ehitatud lautadesse aeti lehmad kokku. Vanaema veel oli rääkinud, kuidas süda tõmbus valust kokku, kui sinna lauta tööle läks ja nägi nälgivaid lehmi.
Kunagine töökaaslane rääkis, et Siberist toodi peale sõda lapsi eestisse ja tema sugulane võttis enda juurde väikse poisi, kellel olid olnud jõukad vanemad (isa lasti maha, ema jäi Siberisse), siis üks parteilane võttis poisi enda juurde, elas seal kodus ja pool aastat hiljem pani lapse lastekodusse. Kui sugulane käis palumas, et andke siis laps temale – ei antud.

Please wait...
Postitas:
nyah nyah

Mitu aastat tagasi Wikmani poisse lugedes & seriaali magustoidux vaadates mõtlesin ka, mis olex olnud, kui need noored inimesed olex saanud sõjata omatahtsi talitada omas riigis. Välja mõelda ei osanudki päriselt.

Yx, mis kindel — ei olex meil siin neid, kes taga nutavad tasuta kortereid, kohustuslikku töölesuunamist & kolhoose.

Please wait...
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Eesti ilma nõukogude okupatsioonita?