Esileht Ajaviite- ja muud jutud Eesti iseseisvusest hääletamine

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Eesti iseseisvusest hääletamine

Postitas:
Kägu

Tuli meelde selline asi, et kui hääletati Eesti iseseisvuse poolt, siis oli tulemus ikka väga üksmeelne. Kas keegi teab, kas venelased said ka siis hääletada? Aasta oli siis 1990.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Täitsa huvitav, kuidas see käis või mis alustel hääletati. Ise olin laps aga mäletan, et minu vanematel olid mingid papist “kodanikukaardid” kust need saadud olid, või kas neil ka mingi tähtsus oli, mäletab ehk keegi?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

No vot, selles asi oligi, et aasta oli 1990. NSVL oli muutunud suhteliselt ebapopiks isegi Venemaal – popp oli Jeltsin, kes avas kommunismikuritegude arhiivid jne. Oli selline aeg.

Eestis said õigusjärgsed kodanikud need nö. papist isikutunnistused ning NSVL-i ajal Eestisse kolinud said registreeruda kodakondsuse taotlejateks. Hiljem said need kodakondsuse taotlejateks registreerunud kodakondsuse selle eest, et segasel ajal näitasid oma meelsust. Meil tööjuures oli paar venekeelset kolleegi (praeguseks juba pensionärid), kes kohe taotlejateks registreerusid ja valutult kodakondsuse said (eesti keelt, kusjuures, nad ei oska eriti palju – aru saavad midagi, ei räägi. Aga nende lapsed-lapselapsed oskavad.)

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Täitsa huvitav, kuidas see käis või mis alustel hääletati. Ise olin laps aga mäletan, et minu vanematel olid mingid papist “kodanikukaardid” kust need saadud olid, või kas neil ka mingi tähtsus oli, mäletab ehk keegi?

Need olid nn “rumesseni passid” Vähegi targemad venelased said nendega kõik oma probleemid lahendatud,kuna selle paberi võtmisel said nad hiljem automaatselt Eesti Vabariigi kodakondsuse ilma igasuguste keeleeksamite jne tegamata .

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina sõdisin selle Rumesseni-passi vastu, kui olen sünnijärgne kodanik ning ei vaja mingit tunnitust, aga selle hääletamise jaoks tuli see ikka võtta. Käisime kogu perega veel hääletamas. Venelastele oli see priipilet kodakondsuse saamiseks ja õige kah – kui ikka oldi sel ajal iseseisvuse poolt, siis saagu ka see kodakondsus. Internatsid tegid oma eksameid ja saatsid teisi eesti keele eksamist tegema.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

aasta oli ikka 1991 ju?

aga arvestades, et tln tulemus oli u 65% iseseisvuse poolt, siis kuidas saab tekkida küsimus, kas venelased said hääletada? kes siis veel need 35% oleksid olnud!?

0
0
Please wait...

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Eesti iseseisvusest hääletamine