Esileht Ajaviite- ja muud jutud Eesti kõige atraktiivsemad väikelinnad

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 70 )

Teema: Eesti kõige atraktiivsemad väikelinnad

Postitas:
Tähesära

Kõige looduskaunim on Karksi-Nuia.

Milliseid töövõimalusi seal on? Kas tasub sinna inv. korterit osta, üürniku leiab?

+2
-8
Please wait...

Postitas:
ArjuLoogiline

Põltsamaa. Türi. Viljandi.

Kõik eluks vajalik olemas,  lisaks puhtad ja arenevad keskkonnaga.

+5
-8
Please wait...

Postitas:
vassilissa

Mulle meeldib Räpina. Aianduskool, Sillapää loss ja park, Võhandu jõgi ja inimesed on seal kuidagi sõbralikumad ja vastutulelikumad kui mujal.

+8
-2
Please wait...

Postitas:
plixi

Viljandi, Tõrva, Haapsalu, Türi, Võru….

+6
-3
Please wait...

Postitas:
masa

Põltsamaa, suvel lihtsalt võrratu.

+5
-1
Please wait...

Postitas:
mustvares

Tõrva.

+4
-1
Please wait...

Postitas:
MrsSmith

Lapsest saati on meeldinud kauni asukoha tõttu väga Karksi-Nuia, samuti ilusad on Põlva, Räpina ning Põltsamaa.

+6
-2
Please wait...

Postitas:
teho

Kusjuures mina olen elanud Sillamäel töö tõttu 5 aastat. Nii selles vanas osas kui magalas. Ja mulle päriselt meeldib. See oli väga puhas linn. Uskumatu onju? Ja ülesehitus väga loogiline. Ma panen ka Sillamäe oma listi:)

väga sümpaatsed on ka Haapsalu, Elva ja Põlva.

+12
-1
Please wait...

Postitas:
AnniMarin

Otepää on looduse poolest alati üks mu lemmikuid olnud, saab suusatada, golfi mängida ja ujuda. Kahjuks on RMK seal lageraietega kõvasti laamendanud, loodame, et nüüd rohkem ükski puu ei lange. Kohalikest on kahju kelle kodu juurest on suured langid maha võetud ja nendega ei ole sugugi arvestatud.

+11
-1
Please wait...

Postitas:
Hull-lehm

Haapsalut kiidetakse, aga minul on just vastupidine arvamus. No okei..

Võru oli mõni aastakümme tagasi väga ilus, siis suri justkui täitsa välja vahepeal. Ja nüüd on jällegi hakanud linna moodi minema ja üldjoontes päris kena koht. Üritusi toimub ka parasjagu ja no muidugi ei saa jätta kõrvale neid põnevaid külakesi linnast paarikümne kilomeetri raadiuses ja sealsete inimeste lahkust ning huumorimeelt.

+7
-1
Please wait...

Postitas:
nätakas

Milliseid töövõimalusi seal on? Kas tasub sinna inv. korterit osta, üürniku leiab?

Issver – no mida on toredat Karksi-Nuias?

+6
-10
Please wait...

Postitas:
Piibuga naine

Rapla on tore koht ja Türi.

+4
-5
Please wait...

Postitas:
tellis

Olgu kohe öeldud, et kasvasin Tallinnas ja käisin suviti lõunas suvitamas.                             Seetõttu Kesk-Eesti, samuti Põhja-Eesti väikelinnu lihtsalt ei oska ritta panna, ühte teisele eelistada.

Aga Otepää on üks lemmikuid. Muidugi võib öelda, et majad jms ei ole seal ju teab mis erilised (nagu Eestis ikka). Aga selle looduslik asukoht on lihtsalt niivõrd eriline, küngaste peal. Eesti oma mägilinn.

Vahva on ka Elva oma mändidega. Samuti on Elva olnud nii vaestel kui rikastel aegadel ikka armas. Mis näitab oma kodust hoolimist selle parimas mõttes  – ju seal on siis mingi selline “vibratsioon”, mis soodustab hubasuse loomist ja hoolimist.

Ka suurtes linnades meeldivad mulle eelkõige väikelinna moodi linnaosad – ikka Kalamaja,Luite, Tähtvere, Maarjamõisa jms. Kui neid ei oleks, tunduks Tartu ja Tallinn kõledate kohtadena.

Uuemate nn. “põllukülade” hulgas mul siiani ei ole lemmikuid tekkinud… öeldakse küll, et “ah, pole viga, küll seal haljastus kasvab ja siis on kõik ok” – kuid tundub, et tegelikult sinna nagu ei  saagi suuremat haljastust kavandada ja…. Ei saagi neist enne sõda või 50-60 aastatel kujunenud väikelinnade või linnaosade väärilisi… või ma eksin?

+6
-3
Please wait...

Postitas:
tellis

Korterikriis on keskus-väikelinnades praegu. Arendajad kortermaju ei ehita, kuna hinnad on odavamad kui “kuldsetes piirkondades” ja seega nad ei ole huvitatud “kuldsetest piirkondadest” väljaspoole ehitamisest. Inimesi, kes tahaksid normaalset mugavustega korterit kohe osta või üürida, on rohkem kui pakkumisi. Pole piirkonda mujalt saabuvat arsti, õpetajat või noorte juhendajat elama panna jms mured.

Põhjus selles, et linn on väike, aga inimesi on kõrvalisematest küladest (kust töölekäimine on aja- ja kütusekulukas) väikelinnadesse (kus töökoht, toidupood ja lapse kool on lähemal)  kokku kolinud. Paremad majad ja korterid tunduvad võetud olevat. Täiesti amortiseerunud kehvi kortermaju – neid on, aga nendes on rohkem vanad olijad, praegune ostu- või üürimissooviga inimene sellist kinnisvara ei taha.

Investeeringuks? Väikelinnas Tartu või Tallinna tasemel üüri pole nõus keegi maksma. Seega ei usu, et investor viitsiks väikeste summade tilkumise nimel iga kuu korterit pidada. Tõenäolisem, et välja üürivad need, kes ise korterit parasjagu ei vaja või said korteri päranduseks.

Lahendust on nähtud munitsipaal-üürimajade ehitamises. Mis ei ole siis mitte sotsmajad, vaid justnimelt üürimajad inimesele, kes tuleb väikelinna tööle ning väikelinna tasemel üüri on võimeline maksma- oleks ainult, mida üürida. Otepää näiteks ehitab munitsipaalmaja.

+3
0
Please wait...

Postitas:
noei

Setod hindavad väga seda teivashüppajate linnakest!

+1
-6
Please wait...

Postitas:
Mätas

Khm.

No vaata, mitu korterit seal müügis on.

0
0
Please wait...

Postitas:
Style

Elva. Ilusad männimetsad, matkarajad ja mitu järve linnas.

+8
-1
Please wait...

Postitas:
Tähesära

Khm.

No vaata, mitu korterit seal müügis on.

Mida sellest siis järeldama peaksin? Et kui on võimalik osta, siis ei ole üürida soovijaid, kõik ostavad või mida?

0
-3
Please wait...

Postitas:
OriginalTaste

Äkki rahu ja vaikus? Kui oled 10 aastat elanud Tallinnas, sul on müra allergia, siis selline väike koht kus ei sõida autosid, isegi inimesi ei vantsi ringi, siis see ongi koht kus on rahulik ja kõik on ka eestlased. Ei kuula mingit vene joru.

+9
-2
Please wait...

Postitas:
plixi

Äkki rahu ja vaikus? Kui oled 10 aastat elanud Tallinnas, sul on müra allergia, siis selline väike koht kus ei sõida autosid, isegi inimesi ei vantsi ringi, siis see ongi koht kus on rahulik ja kõik on ka eestlased. Ei kuula mingit vene joru.

Tallinna inimesed ei usugi, et on eestlasi, kes hindavadki rahu, vaikust ja ilusat loodust ja EESTI KEELT. Kohas, kus mina elan, ei ole üldse venelasi ja mulle meeldib see! Käisin Tallinnas täpselt aasta tagasi ja ei kuulnud sõnagi meie emakeelt seal!

+8
-4
Please wait...

Postitas:
tooni

Elva, Tõrva, Põltsamaa.

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Agathe

Ei tahaks nüüd teha valikut ainult linnade seast. Minu jaoks ägedaimad on, aga mitte mingis järjekorras – Rõuge, Põlva, Otepää-Pühajärve, Elva, Kärdla, Mustvee. Ka Silamäe on iseenesest väga huvitav ja puhas. Ja, mis kaugeltki pole linnad, Kääriku, Peedu, Meenikunno ja terve Prangli saar 🙂

+1
0
Please wait...

Postitas:
Belladon

Elva

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Huviline

Keila – pealinna veerel, aga tegelikult omaette hoidev väikelinn, kus on ka Eesti suurim kool.

0
-2
Please wait...

Postitas:
Wanda

Minu jaoks oli huvitav avastus Narva-Jõesuu. Ma ei ütleks, et oleks väga ilus linn, aga omapärane küll. Ja arhitektuur ka pisut teistsugusem kui mujal.

Ma varem isegi ei teadnud, et Narva-Jõesuu on linn.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Tähesära

Milline tänapäeval tolmulinn Kunda on?

0
0
Please wait...

Postitas:
biatch

Silmaga peale vaadates on sümpaatsed Haapsalu ja Kärdla.  Otepää ka.

Haapsalut ma ikkagi nimetaks väikelinnaks https://et.wikipedia.org/wiki/Eesti_linnad oma alla 10 000 elanikuga.

+4
0
Please wait...

Postitas:
triibuliina

Aitäh! Tänu sellele postitusele sai Karksi Nuia ette võetud, kui Viljandi-Õisu teatrireisil suunasilti nägime.
On jah ilus!

+2
0
Please wait...

Postitas:
Elga-Salme

Kes ei ole Karksi-Nuias käinud, siis tõesti tasub ära käia. Kuigi olgem täpsed – kaunis on seal sissesõit Viljandi suunast. Muus osas tüüpiline aedlinn väikeste majakeste ja aedadega. Minu arvates pole nad oma ilu potentsiaalist pooltki ära kasutanud. Ärgake, mulgid! Meenub mingi telemäng, kus Eda-Ines pööritas imestunult silmi – ah sellise nimega nimega koht eksisteerib Eestis või… Nii et minge ja kaege oma silmaga. Kahju, kui eestlased oma ilusamaid kohti ei tea.

Lihtsalt turistina läbisõitmine ja suvitajana ringi patseerimine on muidugi natuke teine teema kui püsielamine. Mulle näiteks väga meeldib Mustla alevikust läbi sõita. Kellele meeldivad ajaloolised miljööd ja vana eesti aja hõng, siis samuti soovitan soojalt ära käia. Väiksem koht kui Karksi-Nuia, aga nad on paremini ära tabanud oma tugevused ja leidnud oma näo.

Leidub linnu, kus üllatusi ja aardeid niisama läbi sõites tee pealt ei näe ja need tuleb ise jalutades avastada. Ise suvitan linnas, mille veekogu ja metsaradade lähedal on koht, kus on super hea matkaautoga peatuda, aga see on natuke selline nipiga koht ja mitte mingi viit parkima ei juhata. Suve peale 1-2 nutikat autot on selle ka üles leidnud. Aga ma ei hakka reklaami tegema. Avastage Eestimaad.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Lihtne elu

Milline tänapäeval tolmulinn Kunda on?

Ilus puhas väikelinn on.

+2
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 70 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Eesti kõige atraktiivsemad väikelinnad