Esileht Koolilaps eesti laps soomes-kas (koolis) narrimist?

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: eesti laps soomes-kas (koolis) narrimist?

Postitas:

lähtuvalt eilsest pealtnägija loost… kas see on tavaline, et eesti lapsi narritakse, välditakse, kiusatakse kui virolasi või on kogemused ikkagi pigem positiivsed ja leiavad sõpru ka soome laste hulgast?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.02 10:59; 10.02 11:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pigem oli näha halvustavat suhtumist teiste rahvuste poolt kui soomlaste, kuna lapse soome keele oskus kooli alguses oli nõrk. Minu lapse klassis on 20 lapsest 8 mujalt pärit kui Soomest. Tegemist esimese klassiga ja piirkonnaks Helsingi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kogemused väga head! Mu nüüdseks täiskasvanud lapsed lõpetasid siin põhikooli, siis kutsekoolid ja said väga palju väga häid sõpru ja toredaid õpetajaid. Mulle meeldib Soome kool ja õhustik, mis seal valitseb. Ei narritud koolis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu sõbra laps üritas eelmisel aastal klassikaaslaste narrimise pärast (teda ei võetud omaks) enesetappu (3.klass). Laps pandi psühhiaatriahaiglasse ja on praegu tõsise järelvalve all, kangete rohtude peal.
Ema viis kunagi lapse kaasa, et seal oleks mingi sissetulek, kuniks jalad all, aga nüüd on juba harjunud, et lapsed ongi Soomes sisetulek ja lisaks tollele lapsele on jurude muretsetud erinevate isadega veel paar.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meie kandis (elame 300 km.Helsinkist eemal) on kyll tunda, et oleme sisserändajad. Seda rohutatakse igal sammul. Laps räägib ka, et koolis ikka tihti öeldakse \”pergele virolaiset\”. Ma olen ise ka segaduses, et kas peaksin kuidagi reageerima. Laps (7.klass) ei taha, et asjasse puutun. Ytleb ise vastu. Aga ma ju ka täpselt ei tea, mis koolis toimub. Koolikiusamine on Soomes ikka väga hull ja väga tihti ei tea opetajad ega vanemadki midagi. Ja mingit karistussysteemi siin ka pole. Olen mures, loodan, et asjatult.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleme ka asjaga kahjuks kokku puutunud. Elame Helsingist u.100 km.
Mul on 2 koolilast. Kolisime Soomes teise kohta elama, kui vanem laps läks 1-sse klassi. Ta oli siis omas klassis loomulikult ainuke uus ja \”virolainen\” peale kauba. Hakati narrima nii teises klassis mõningate laste poolt. Kolmandas klassis käies oli narrimist rohkem ja laps juba murdus ja hakkas kodus nutma. Tegemist poisiga.
Rääkisin asjast õpetajaga, et asi ikka hulluks läinud juba. Asjasse suhtuti väga tõsiselt! Võeti ühendust ka laste vanematega ja kutsuti kooli. Suurima kiusaja ema kirjutas mulle ja vabandas. Koolis räägiti veel lastega. Laps nüüd 5-ndas. Suur kiusaja on hea sõber, kõigiga saab väga hästi läbi ja kiusamist ei ole. Nende kool on ka kiva-programmis ehk kiusamise vastane kool. Seega selle teemaga tegeletakse ka rohkem ja igasse juba norimisesse suhtutakse väga tõsiselt.
Teine laps, tüdruk, käis pisikesest peast samade lastega lasteaias ja koos läksid kõik samasse klassi. Mitte mingit kiusamist ei ole, sõbrustab kõikide lastega.
Arvan, et vanema lapsega oligi see probleem, et oli uus laps klassis – eestlane ja maahanmuuttaja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

hmm… huvitav, kas näiteks ka rootsi lapsi narritakse soomes nö muulasteks, nagu eesti lapsi?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.02 10:59; 10.02 11:57;
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Koolilaps eesti laps soomes-kas (koolis) narrimist?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.