Esileht Koolilaps Eesti laps vene kooli keelekümblusklassis

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Eesti laps vene kooli keelekümblusklassis

Postitas:

Meie kodule lähim (3 minutilise jalutuskäigu kaugusel) on vene kool, kus on ka keelekümblusklass. Eesti kool on kaugemal, 3 peatust bussiga ja siis veel 10-15 minutit jalgsi ja mitu ohtlikku ristmikku.

Tahaksin lapse loomulikult eesti kooli panna, samas vene koos on nii mõnusalt lähedal, ei peaks muretsema, et ohutult kooli ja koolist tagasi saab.

On kellelgi kogemusi eesti lapsega vene koolis, kas tulevad konfliktid, hakatakse kiusama vms? Keelekümblusklassis peaks õppetöö küll eesti keeles olema, aga võib arvata, et valdavalt õpivad seal siiski vene lapsed ja väljaspool õppetööd suheldakse enamasti vene keeles.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

iial ei paneks oma last vene kooli, see erineb eesti koolist ikka väga.

Olen vene koolis töötanud eesti keele õpetajana, seega olen seda asja seestpoolt näinud. Eesti koolis on elu väga palju rahulikum, laste temperament teine.

Kui su laps on paras kraade, tormab ringi, lärmakas, elavaloomuline, no siis võib-olla. Aga kui ta on pigem tüüpiline eestlane või lausa eriti rahulik, siis pane ikka eesti kooli. Leiab endale kindlamalt endasuguseid sõpru ja saab koolis õppida rahulikumas miljöös.

+12
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen eesti keele õpetajana töötanud nii eesti- kui ka venekeelses koolis. Ussitavaid pedagooge ja lapsevanemaid ning lapsi on mõlemas võrdses koguses. Nii palju siis eelmisele kommenteerijale vastuseks.
Teemaalgatajale: see, et tunnid eesti-vene keeles on, ei tähenda seda, et vahetunnis jm suhtlus oleks eesti keeles. Su laps ei leia sealt keelebarjääri tõttu ühtegi sõpra ja see on tõsine probleem.

Koolikorra osas on nii, et ei tea, missugune klass kokku tuleb. Olen näinud Mustamäe eesti koolide esimestest klassidest mööda põrandaid klassi ujuvaid lapsukesi, õpetajad küürutades lapsukesele läbi õhu ujumiseks hoogu juurde andmas. Olen näinud täiesti pööraseid venelastest esimese klassi õpilasi. Selles mõttes ei näe ma eesti- ja venekeelsetel koolidel enam vähimatki vahet.

Teemaalgataja võiks oma liiklushirmust üle saada ja eestlasest lapse ikka eestikeelsesse kooli panna.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie 100% venekeelsest perest laps läheb sügisel eesti kooli. 🙂 Seega mina pooldan seda ideed, et ka mõned eesti lapsed võiksid minna vene kooli. Mida rohkem sellist segunemist toimuks – seda parem mōlemale kogukonnale. Sest integratsioon ei tohiks olla ju ühe suunaline.
Nublu ja 5miinust laul on heaks eeskujuks siin . 🙂 Eestlane üritab laulda vene keeles, venelane eesti keeles. Nii see sõprus tekibki.

Aga samas saan ma tõesti aru, et see oleks eesti pere puhul väga julge samm.

+7
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.03 23:22; 05.03 13:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõtle ka sellele, millist ideoloogiat ja poliitilist mentaliteeti seal osa õpetajaid võib kanda ja kardetavasti ka ikkagi õpilastele edasi anda. Algklassides on seda küll loodetavasti vähem, aga kui nad ajalugu õppima hakkavad, samuti juba lapsed omavahel poliitikast rääkima hakkavad, siis võib seda meelsuse väljendamist ka laste endi vahel tulla ja tülisidki sellelt pinnalt tekkida ja see võib tulla juba 5. klassis kui mitte varem. Ilmselt on ka keele- ja kirjandustundides rohkem keskendumist vene kultuurile, kui oleks eesti koolis. Ajalugu ilmselt on veidi Venemaa-kesksem ja muud tegevused ka.
Kui mõtled, et las alguses käib seal ja hiljem vahetan kooli, võivad tekkida jälle muud probleemid, lapsel loodetavasti tekiks seal ikkagi sõbrad ju, siis oleks pärast ehk jälle eesti koolis keerulisem kohaneda.
Vene keele tunnid ilmselt muidugi on ka kindlasti juba 1. klassist, mis mõnes mõttes on positiivne, keeleoskus kulub ikka ära, aga kujuta ette nüüd tasemevahet sealsete õpilaste ja sinu lapse vahel. Seda mõtet võiks kaaluda, kui lapsel oleks nt kasvõi üks vanavanematest venelane ehk siis mingi side Venemaaga endal ka ja mingil tasemelgi vene keel suus.
Praegu on areng pigem ju sinnapoole, et mitmed vene lapsed käivad juba 1. klassist peale hoopis eesti koolis. Suhted eestlaste ja venelaste vahel ja ühisüritused või nt vastastikku sõpruskohtumised ja teemaõhtud muidugi võivad olla, aga ma nüüd ei leia küll, et eesti laps peaks selleks oma kodumaal vene kooli õppima minema.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.03 02:41; 05.03 07:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keelekümblusklass ei pruugi tähendada, et tundi andvad õpetajad on eestlased, pigem kaldun arvama, et need on ikka ka venelased ja seega ei saa su laps eesti keelt kunagi õigesti ei rääkima ega kirjutama hakata. Kindlasti on vene keele e emakeele tund kümblejate klassis, kus sinu lapsel keelt oskamata on veel eriti raske.
Meie laps käib kooli 15min bussiga ja siis 10min trammiga. Kodulähedane kool on peaagu kodu kõrval, kuid otsustasime niimoodi hoopis.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keelekümblusklass ei pruugi tähendada, et tundi andvad õpetajad on eestlased, pigem kaldun arvama, et need on ikka ka venelased

Muidugi on need vähemalt suuremas osas venelased. Võivad olla ka kakskeelsest kodust pärit, mis oleks juba tunduvalt parem variant. Puhas eestlane vene koolis on üsna haruldane nähtus ikka, samas on paljud kakskeelsed keeleoskuselt eestlastega sama head, aga ma ei tea, kui paljud neist nüüd just vene kooli klassiõpetajaks või eesti keele õpetajaks on tööle läinud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.03 02:41; 05.03 07:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie 100% venekeelsest perest laps läheb sügisel eesti kooli. ???? Seega mina pooldan seda ideed, et ka mõned eesti lapsed võiksid minna vene kooli. Mida rohkem sellist segunemist toimuks – seda parem mōlemale kogukonnale. Sest integratsioon ei tohiks olla ju ühe suunaline.

Nublu ja 5miinust laul on heaks eeskujuks siin . ???? Eestlane üritab laulda vene keeles, venelane eesti keeles. Nii see sõprus tekibki.

Aga samas saan ma tõesti aru, et see oleks eesti pere puhul väga julge samm.

See on erinev nähtus, kui vene perekonnast laps läheb eesti keelsesse kooli või vastupidi. Ise olen käinud eesti vene segakoolis, õigem on öelda vastupidi. Domineerisid venelased kuna nende temperament on hoopis teistsugune kui eesti lastel. Tava piirkonnakooli kindlasti ei paneks oma väikest last vene kooli. Tallinnas on kusagil erakooli eesti vene lastele keelekümblus kool. Seda täitsa mõtleksin. Erakoolis ei laste kedagi domineerida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.03 11:02; 05.03 14:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie 100% venekeelsest perest laps läheb sügisel eesti kooli. ???? Seega mina pooldan seda ideed, et ka mõned eesti lapsed võiksid minna vene kooli. Mida rohkem sellist segunemist toimuks – seda parem mōlemale kogukonnale. Sest integratsioon ei tohiks olla ju ühe suunaline.

Nublu ja 5miinust laul on heaks eeskujuks siin . ???? Eestlane üritab laulda vene keeles, venelane eesti keeles. Nii see sõprus tekibki.

Aga samas saan ma tõesti aru, et see oleks eesti pere puhul väga julge samm.

See on erinev nähtus, kui vene perekonnast laps läheb eesti keelsesse kooli või vastupidi. Ise olen käinud eesti vene segakoolis, õigem on öelda vastupidi. Domineerisid venelased kuna nende temperament on hoopis teistsugune kui eesti lastel. Tava piirkonnakooli kindlasti ei paneks oma väikest last vene kooli. Tallinnas on kusagil erakooli eesti vene lastele keelekümblus kool. Seda täitsa mõtleksin. Erakoolis ei laste kedagi domineerida.

Jah, olen täiesti nõus, ühel lapsel oleks kindlasti venekeelses keskkonnas raske. Mu mõte oli aga tegelikult üldisem – et mõlemad kogukonnad võiksid liikuda üks teise suunas. Kui seal samas klassis oleks mitte 1 eesti laps, vaid 10, siis oleks ju olukord hoopis teistsugune. Aga selleks peaks olema keegi see julge esimene, kes teeb selle esimese sammu. 🙂
Aga vaadates, et minu postitus kogus lausa 6 miinusmärki ja kui palju ikkagi siin eelarvamusi oli tundub, et inimesed ei ole selleks ikkagi veel valmis.

PS Praegu on üks selline kool- Avatud kool, kus eesti ja vene lapsed õpivad koos ja õpivad mõlemas keeles. Väga tore idee, nad vist vaid paar aastat tagasi avasid kooli , varsti saab juba jälgida kas see idee toimib.))

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.03 23:22; 05.03 13:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie 100% venekeelsest perest laps läheb sügisel eesti kooli. ???? Seega mina pooldan seda ideed, et ka mõned eesti lapsed võiksid minna vene kooli. Mida rohkem sellist segunemist toimuks – seda parem mōlemale kogukonnale. Sest integratsioon ei tohiks olla ju ühe suunaline.

Nublu ja 5miinust laul on heaks eeskujuks siin . ???? Eestlane üritab laulda vene keeles, venelane eesti keeles. Nii see sõprus tekibki.

Aga samas saan ma tõesti aru, et see oleks eesti pere puhul väga julge samm.

See on erinev nähtus, kui vene perekonnast laps läheb eesti keelsesse kooli või vastupidi. Ise olen käinud eesti vene segakoolis, õigem on öelda vastupidi. Domineerisid venelased kuna nende temperament on hoopis teistsugune kui eesti lastel. Tava piirkonnakooli kindlasti ei paneks oma väikest last vene kooli. Tallinnas on kusagil erakooli eesti vene lastele keelekümblus kool. Seda täitsa mõtleksin. Erakoolis ei laste kedagi domineerida.

Jah, olen täiesti nõus, ühel lapsel oleks kindlasti venekeelses keskkonnas raske. Mu mõte oli aga tegelikult üldisem – et mõlemad kogukonnad võiksid liikuda üks teise suunas. Kui seal samas klassis oleks mitte 1 eesti laps, vaid 10, siis oleks ju olukord hoopis teistsugune. Aga selleks peaks olema keegi see julge esimene, kes teeb selle esimese sammu. ????

Aga vaadates, et minu postitus kogus lausa 6 miinusmärki ja kui palju ikkagi siin eelarvamusi oli tundub, et inimesed ei ole selleks ikkagi veel valmis.

PS Praegu on üks selline kool- Avatud kool, kus eesti ja vene lapsed õpivad koos ja õpivad mõlemas keeles. Väga tore idee, nad vist vaid paar aastat tagasi avasid kooli , varsti saab juba jälgida kas see idee toimib.))

Mina miinustanud su postitusi ei ole, milleks miinustada. Mina oma last ka ei paneks vene kooli nagu juba kirjutasin. Kindel ei. Arvata on, et segakoolid oleksid väga ebapopulaarsed, olid ka siis kui mina eesti vene segakoolis käisin. Keelekümblust ei mäleta küll eriti. Erakool oleks mõtlemisaine, seal ei lasta venelasi domineerida. Kooli sisekorra eeskirjad on erakoolis paigas ja neid jälgitakse 1:1

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.03 11:02; 05.03 14:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu sõbranna, puhas eestlane, on klassiõpetaja vene koolis keelekümblusklassis. Võib-olla isegi käib jutt isegi samast koolist. Küsisin just tema arvamust ja tema ütles, et teistega ühise keele puudumine võib osutuda probleemiks ning tal oleks koolis ka ilmselt igav, sest mõnda asja nämmutatakse palju. Nad teevad asju ju teise programmi järgi kui eesti koolid.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Koolilaps Eesti laps vene kooli keelekümblusklassis