Esileht Väikelaps Eesti laps vene lasteaeda

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 39 )

Teema: Eesti laps vene lasteaeda

Postitas:

Kas keegi on pannud Eesti last vene lasteaeda? Ise väga hästi vene keelt ei oska. Kui palju antakse seal lapsele ülesandeid lahendada, mis eeldavad, aitamist ja vene keele oskust vms? Kuidas laps võiks reageerida, kui kodune keel on vaid Eesti keel, aga lasteaias vene keel.. Vanaema ja vanaisa oskavad vene keelt väga hästi ja saaksid lapsega hiljem vene keeles suhelda keelepraktika mõttes.

Otsisin ka lasteaedu, kus oleks kakskeelsed rühmad (Tallinnas), aga ei hakanud silma. Millised on üldse head vene lasteaiad? Mis ei oleks päris koledad ja lagunenud vms. Sobiksid Mustamäe ja Kristiine.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.07 01:02; 04.07 20:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

EI EI ja veelkord EI
Selgituseks- asendasin suvel vene lasteaias ja seal sõimes oli üks pisike eesti tüdruk-üksi inimeste seas, kelle keelt ta ei osanud, keda ta ei mõistnud, temperament oli ka teine.. istus üksi õues aediku nurgas ja nuuksus: emme, tule, koju tahan, emme… Südantlõhestav!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.07 01:18; 05.07 09:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No minu lapse lasteaias käis ka eesti tüdruk ja vastupidi, väga hoiti teda. See oli kesklinnas. Aga minu teada sega lasteaed on Pärnu maantel, oli vist Õunake vms. Ise ma kaetsen et oma vene last kas või 1 aastaks eesti lasteaeda ei pannud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.07 07:02; 04.07 07:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

http://www.haridus.ee/lisad/asutused/?t=l&tyyp=0&keel=eesti%2Fvene&asukoht=0&omand=0&findText=Otsi+asutust%2C+sh+endise+nime+j%E4rgi

Siin on eesti+vene lasteaiade kontaktid

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.07 07:02; 04.07 07:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu lastel on kodus kaks keelt (mina räagin nendega ainult eesti keeles, isa ainult oma keeles) ja lasteaias inglise keel. Meie inglise keelt lapsega iial ei räägi. Laps öppis väga kiiresti ära inglise keele, kohanes kiiresti ja ei mingit probleemi.

Kui panna vene lasteaeda, siis ilmselt ju sama. Teie ega vanavanemad ei tohi siis aga vene keeles lapsega rääkida, st mitte segada eesti keelt ja vene keelt. Lapse keeleline areng ja vaist areneb paremini just siis, kui teda ei hakata keeltega segadusse ajama. Seega võib olla nii, et lasteaias üks keel, kodus teine keel. Sel juhul ta seostab keelt konkreetsete inimestega, mis on lapseeas vajalik köne ja keele arengule.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]No minu lapse lasteaias käis ka eesti tüdruk ja vastupidi, väga hoiti teda. See oli kesklinnas. Aga minu teada sega lasteaed on Pärnu maantel, oli vist Õunake vms. Ise ma kaetsen et oma vene last kas või 1 aastaks eesti lasteaeda ei pannud.[/tsitaat]

Südameke on see lasteaed, mida mõtled ilmselt (Õunake on puuetega lastele).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No kui sa soovid panna last vene lasteaeda keelekümbluse eesmärgil siis pane ju. Mis selles imelikku on? Väikesed lapsed õpivad selles keskkonnas keele väga kiiresti ära ja see on ju lapsele hea oskus. Minu teada läheb tänapäeval eestis igal pool vene keele oskust vaja.
Minu laps käib soomes lasteaias. Paari kuuga oli soome keel suus ja nüüd on juba 2 aastat käinud ning mängides räägib ainult soome keeles. Kodus räägime lapsega alati eesti keelt. Valdab mõlemat keelt suurepäraselt.
Keeleoskus ei tee kellelegi paha ju 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]EI EI ja veelkord EI
Selgituseks- asendasin suvel vene lasteaias ja seal sõimes oli üks pisike eesti tüdruk-üksi inimeste seas, kelle keelt ta ei osanud, keda ta ei mõistnud, temperament oli ka teine.. istus üksi õues aediku nurgas ja nuuksus: emme, tule, koju tahan, emme… Südantlõhestav![/tsitaat]

Sinu näide demonstreerib õpetajate ebakompetentsust, millest ka lapse hirmud teises keskkonnas. Temaga ei tegeleta, ei pingutatagi – ta on sildistatud teistsuguseks ja kuna ta on suht rahulikult (no las nuuksub), siis nii ongi sel hetkel. Samas, suve ajal on nn valvelasteaiad ja see laps võis seal olla ootamatult, lühiajaliselt st lapse trauma ei ole püsiv vaid tingitud suht jõhkrast oma keelekeskkonnast võõrasse paiskamisest, seal taas üksi jätmisest (isiksuse omadused ka võibolla veidi introvertsed, melanhoolsed, mis ei aja last just suhtlema iseseisvalt).
Kakskeelne lasteaed on täiesti tervitatav ja tiibu tõstev nähe Eestis. Soovitan Tallinna Vindi Lasteaeda kui otsid eesti lapsele venekeelset õppekeskkonda – seal on kogemustega õpetajad ja sinu laps ei ole katseeksemplar. Juhataja on suurepärane spetsilist keeleõppe alal, juhib oma maja oskuslikult, soovitan. Enne vene õppekeelega lasteaeda panemist tasuks sul spetsialistilt nõustamist saada (mitte perekooli foorumis vaid näost näkku:). Soovitan Nonna Meltsasega (Vindi LAst) vestelda. Edu!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 04.07 09:06; 04.07 12:13; 04.07 12:21; 04.07 16:12; 05.07 12:38; 05.07 13:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui Sa tahad, et Su laps öpiks vene keelt, siis ära teda kindlasti kakskeelsesse lasteaeda pane. Siis vöid samahästi panna lapse eesti keelsesse lasteaeda. Meie lapsed käivad saksakeelses lasteaias, samas kodus me saksa keelt ei räägi. Pean ütlema, et 5- ja 3- aastane saavad kenasti hakkama (k.a. ema- ja isakeeles). Pea meeles ka ühte tähtsat asja- iga vanem räägib oma emakeeles. Seega pole teil vaja mingit ‘järeleaitamist’ vene keeles teha. Lasteaias ei antagi ju midagi öppida.
Köige hullemad on need vanemad, kes kardavad, et laps ei öpi asukohamaa keelt (nt. välismaal elavad eestlastest emad) ja suhtlevad siis oma lapsega vigases vöörkeeles. Löpuks ei saa vaene laps üldse enam aru, mis söna on eesti keeles ja mis söna vöörkeeles.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laste rühmas on vene poiss, väga hästi on omandanud keele, probleeme pole küll kuulnud selle poisiga kunagi. Vanemad ja vanavanemad eesti keelt ei räägi, ema natuke ikka räägib. Vastupidi samuti, õpib ilmselt kiiresti keele ära, ega kasvatajad ju pole ka umbkeelsed venelased ju alguses natuke mõne sõna aitavad eesti keeles, aga ainult tekib seal probleem, et vene lapsed on märksa temperamentsemad oma olemuselt kui eestlased, aga kui üks laps jääb kuhugi aia nurka konutama, siis on see täiesti kasvataja SÜÜ ja täiesti lubamatu käitumine, ta ei saa lihtsalt oma tööga hakkama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.07 09:29; 12.10 12:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps käib vindi lasteaias, aga eesti rühmas. Tal on lihtne sõpradega eesti keeles rääkida ja õues siis suhtleb vahel vene lastega. Mõned sõnad on juba selgeks saanud. Ma ka alguses hirmsasti pabistasin, et aga kui laps on julge pealehakkamisega siis miks mitte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei paneks, aga eks ise tead. Kaalu kindlasti läbi kõik plussid ja miinused.

Lasnamäe eesti lasteaedades on rühmas pea pooled lapsed venelased, aga minu laps sai sealt selgeks mõned üksikud sõnad. Venelased mängivad omavahel rohkem ja eestlased samuti omavahel. Seega segalasteaial keele osas mõtet ei ole.

Arvestama pead ka sellega, et lasteaed ei ole ainult lastehoid, vaid ka õppeasutus. Vene lasteaias on ka kogu õppetöö venekeelne. Seega pead sa teda ise kodus palju intensiivsemalt õpetama, kui just vene kooli ei taha panna. Su laps peab selgeks saama korraga nii eesti kui vene tähed, mõlemas keeles lugemise-kirjutamise. Oled sa selleks valmis?

Räägid, et vanavanemad saaksid lapsel praktiseerida. Aga nad peaksidki siis kogu aeg lapsega vene keeles rääkima, vähemalt väikelapseeas. Ja alustama peaksid juba nüüd, beebina. Muidu tuleb lapse kõnest üks pudru ja kapsad. Peab olema kindlalt selge kus ja kellega ta mis keeles räägib.

Lisaks on vene laste temperament ikka hoopis teine, mis eesti lastel. See, mis nende arust on normaalne suhtlus, on meie arust kisa ja kaklemine. Lasnamäel elades nägin seda küll ja rohkem.

Ma soovitaksin panna laps varakult kuskile keeletundi hoopis, lisaks otsi mõni venelanna, kellel okeks umbes sama vana laps ja kellega sinu laps saaks vene keeles suhelda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.07 10:22; 04.07 16:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]http://www.haridus.ee/lisad/asutused/?t=l&tyyp=0&keel=eesti%2Fvene&asukoht=0&omand=0&findText=Otsi+asutust%2C+sh+endise+nime+j%E4rgi

Siin on eesti+vene lasteaiade kontaktid[/tsitaat]

Rühmad on ikka eesti- või venekeelsed, segakeelset lasteaiarühma ei ole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nagu Sa küllap juba siitki kommentaaridest aru said, oleneb kõik konkreetsest lasteaiast, rühmast ja kasvatajatest, kuhu Sinu laps satub. See on umbes sama nagu liitrühmadegagi – kui on head ja tugevad pedagoogid, kes suudavad kõiki lapsi kaasata ja sõbralikule koostööle suunata, siis on super!

Aga kui on keskpärased kasvatajad, siis teed oma lapsele vaid karuteene. Kui rühmas on palju lapsi, siis kipuvad kehvemad kasvatajad kas nooremaid või millegi poolest nõrgemaid (nt keeleoskuselt) tõrjuma ja omistama neile kohati isegi vaimset mahajäämust (!). Võib juhtuda nt, et lasteaiapeol esinevad kõik teised lapsed, ainult Sinu laps mitte ja kasvatajad põhjendavad seda tema viletsa keeleoskuse, halva hääldusega jne. Kui teised lapsed täidavad õppetundides mingeid ülesandeid, Sinu laps aga jättis ülesande tegemata, kuna ta lihtsalt ei saanud aru, mida ta tegema pidi, siis öeldakse et laps on lihtsalt rumal. Kasvatajad võivad suure lastepeamassi sees ära unustada, et see siin on juhtumisi hoopis eestlane. Siia kirja pannes tundub see raskestiusutav, aga minu enda isikliku kogemuse põhjal võib nii kahjuks vabalt juhtuda.

Mina käisin omal ajal eesti- vene lasteaias. Sõbrunesin paari venelasega, aga ega ma neilt vene keelt eriti ei õppinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]EI EI ja veelkord EI
Selgituseks- asendasin suvel vene lasteaias ja seal sõimes oli üks pisike eesti tüdruk-üksi inimeste seas, kelle keelt ta ei osanud, keda ta ei mõistnud, temperament oli ka teine.. istus üksi õues aediku nurgas ja nuuksus: emme, tule, koju tahan, emme… Südantlõhestav![/tsitaat]

No hallo! Ega siis ühe näite põhjal ei saa ÜLD hinnangut anda.
See, et tüdruk nuttis on miinus sulle ja õpetajatele, mitte keele keskkonnale. Veider, et antud asja peab õpetajale üldse selgitama. Nutavad TÄPSELT samamoodi ka eesti lasteaedades eesti lapsed.

Vene lapsi aina surutakse ühiskonna poolt eesti aedadesse ja neid ei ole kellegil kahju aga kui vastupidi, siis on kohe südantlõhestav?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.07 12:02; 04.07 12:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Rühmad on ikka eesti- või venekeelsed, segakeelset lasteaiarühma ei ole.[/tsitaat]

Mis rumal jutt see nüüd on? 🙂 Loomulikult on. Minu ristipoeg käis eesi-vene segarühmas, kus olid lapsed eesti ja vene peredest ning õpetajad rääkisid kord eesti keeles, kord vene keeles. Uuri natuke ja siis kirjuta, eks. 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.07 12:02; 04.07 12:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]msislander kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kui Sa tahad, et Su laps öpiks vene keelt, siis ära teda kindlasti kakskeelsesse lasteaeda pane. Siis vöid samahästi panna lapse eesti keelsesse lasteaeda… [/tsitaat]
nii absoluutselt väidate? Kakskeelse lasteaia põhimõte ei takista lapsel õppida just selles keelekeskkonnas, mille sihtkeelt soovitakse omandada. Lihtsalt asutus võimaldab ühtede seinte vahel sobilikku alusharidust omandada nii eesti kui vene keelt kõnelevatel lastel. See kui eesti laps käib sellises lasteaias vene õppekeelega rühmas ei tähenda, et seina taga toimetav eesti õppekeelega rühm takistaks kuidagi lapse vene keele omandamist või vähendaks vene õppekeele keskkonna väärtust tollele lapsele.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 04.07 09:06; 04.07 12:13; 04.07 12:21; 04.07 16:12; 05.07 12:38; 05.07 13:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda veel, et Vindi lasteaias algab kohe kohe tandem-keeleõppe pilootprojekt (eesti-vene suunal), siis saate oma segarühmad.
Kakskeelses majas kahe keele vahel ümberlülitudes areneb lapse aju areneb aktiivsemalt. Keeleliste konstruktsioonide moodustamine ja suhtluskeeleks vajalike kombinatsioonide moodustamine arendab lapse analüütilist mõtlemist paremini kui ükskeelses keskkonnas kasvaval lapsel (rühmas – vene keel, õuealal eesti keelt kõnelevad lapsed, õpetajad; lisaks pakub selline kakskeelne asutus lapsele ka erinevatelt kõnelejatelt tulenevat keelekasutust( hääldus, intonatsioonid, sõnavara, keelesoravus jne), mis on ka päris suur väärtus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 04.07 09:06; 04.07 12:13; 04.07 12:21; 04.07 16:12; 05.07 12:38; 05.07 13:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]msislander kirjutas:[/small]

nii absoluutselt väidate? Kakskeelse lasteaia põhimõte ei takista lapsel õppida just selles keelekeskkonnas, mille sihtkeelt soovitakse omandada. Lihtsalt asutus võimaldab ühtede seinte vahel sobilikku alusharidust omandada nii eesti kui vene keelt kõnelevatel lastel. See kui eesti laps käib sellises lasteaias vene õppekeelega rühmas ei tähenda, et seina taga toimetav eesti õppekeelega rühm takistaks kuidagi lapse vene keele omandamist või vähendaks vene õppekeele keskkonna väärtust tollele lapsele.
[/tsitaat]

Laps valib alati selle keele, milles tal on lihtsam suhelda. Minu väide pöhineb minu oma kogemusel. Minu mölemad lapsed käivad kakskeelses rühmas (üks saksa-prantsuse ja teine saksa-inglise). Mina isiklikult ei näe sellisel öpetamisel mötet (lasteaed on tööandja vöimaldatud). Olgu üks keel, mille laps omandab hästi.
Ma ei tea, kuidas on kakskeelse lasteaia rühmad Eestis koostatud. Kui on ühes rühmas kaks keelt, siis ma kahtlen, et laps omandab tema jaoks vööra keele.
Kui on rühmad eraldi- siis jah, vöib olla on sellel mötet. Samas, kui ma sooviksin, et laps omandab hästi vene keele, siis ma paneks ta venekeelsesse lasteaeda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võõras keelekeskkonnas toimuvad lapses nii või teisiti muutused. Mõnel lapsel saabub vaikimise periood (kuulab ja omandab keelt vaikimisi), teised alustavad suhtlemist käsi-jalgu appi võttes, mõni teeb seda kahte keelt segades jne. Soovitan kakskeelsusest sotti saamiseks tutvuda Colin Bakeri käsiraamatuga Kakskeelne laps; keelekümbluse põhimõtetega (kuidas seda Eestis rakendatakse, mis asutustes)kümbluslasteaedade kodulehtedelt, keelekümblusprogrammi kodulehelt: http://kke.innove.ee/
ja võimalusel saada nõustatud spetsialisti poolt enne otsuse langetamist (võiks ka paluda võimalus mõnd keelekümblusrühma külastada). Kahju kakskeelne keskkond lapse arengule ei tee. Alateadvusesse talletuvad kõik võõra keelega seotud kombinatsioonid st isegi kui laps antud keelt aktiivselt ei kasuta, ei kao see tema alateadvusest kuhugi, sobival hetkel saab ta reaktiveerida kunagi tuttavaks saanud keele.
Rakendades tandem-mudelit või kümblusmudelit keeleõppes ei leiutata jalgratast, seda tööd planeeritakse nendes rühmades põhjalikult, järgides ettekirjutusi ja nõudeid rühma tööle. Õpetajad on kõik põhjaliku koolituse läbinud ja oskavad õppetööd kakskeelsetes rühmades organiseerida, selles ei maksa kahelda. Iseasi kui mõni õpetaja hakkab omal algatusel nn keeleõpet teostama, siis ei saa seda ei tandemiks ega kümbluseks vast nimetada. Peab ikka selget vahet tegema ja süvenema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 04.07 09:06; 04.07 12:13; 04.07 12:21; 04.07 16:12; 05.07 12:38; 05.07 13:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

A ja tuli meelde veel, et kui sa ise vene keelt hästi ei oska, siis kuidas kavatsed kasvatajatega igapäevaselt suhelda? Nad ei pruugi just kõige paremini eesti keelt osata ja möödarääkimised on kerged tekkima. Samuti lastevanemate koosolekud, arenguvestlused, vanemate omavahelised meilid kõik vene keeles. Saadad vanavanemad enda asemel lapse asju ajama?

Meil absoluutselt kõikide vene laste vanemad oskasid eesti keelt väga hästi ja sellest probleeme ei tekkinud. Kõik need lapsed läksid edasi eesti kooli, vene koolis oleks neil eesti lasteaiast saadud põhjaga isegi raskem olnud algul, mis sest et emakeel neil vene keel.

See ei ole niisama lihtne, et ah panen lapse vene lasteaeda, kus teine keel tuleb iseenesest suhu aga kõik muu sama. See eeldab ikka palju suuremat tööd, eriti veel kui kooli läheb ikka eesti omasse. Soovitan sul see mõte siiski maha matta või kui, siis tõesti ainult spets keelekümblusrühma, kus kasvatajatel vastav koolitus ja nad teavad mida teevad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.07 10:22; 04.07 16:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps käib venekeelses erahoius, panin pooleteistaastaselt ta sinna sest töö vajas tegemist, aga eestikeelne hoid vedas alt. Olen väga rahul – rühm on väike, kasvatajad oskavad eesti keelt, kuid lapsega räägivad ikkagi vene keeles. Ma ei julge öelda, et vene laste temperament kuidagi teine oleks – tunduvad mulle südamlikud lapsed, iga kord koju minnes käib üks igavene omavaheline kallistamine. Minu titt väljendab nüüdseks hoius oma soove vene keeles, vene lapsed lippavad ringi ja karjuvad \”tita\”, \”piima\” ning \”tere\”.
Aga üldiselt sõltub kõik ikkagi konkreetsest lapsest ja hoiust, ei ole mingit universaalset retsepti. Ise usun muuhulgas, et üks lisakeel on vähim mida ma lapsele pakkuda saan – juhul kui ta hiljem mind koos kõigi sporditrennide ja kunstiringidega pikalt saadab.
Ah jaa, veel üks asi. Pidudel esitavad lapsed ka eestkeelseid laule ja luuletusi, nii et nö koostöötahe ja riigitruudus on täitsa olemas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõesti väga raske on otsustada. Seda, et laps kuskile lasteaianurka jääks nukrutsema ma kindlasti kindlasti ei taha. Samuti ei saaks ilmselt hakkama, kui koosolekud on vene keeles. Mul küll jah on mitmed vene sõbrannad, kes saaksid meilid mulle tõlkida, aga eks ta keeruline on. Samas tundub mulle, et lapseeas õpitud keel on palju lihtsam, kui 12 aastat koolis tuupida ja mitte midagi selgeks saada. Minuga just nii juhtus.. Võibolla võtan liiga palju enda järgi.. aga mul oleks ikka väga hea meel, kui mul vene keel hästi suus praegu oleks. Enamus noored ju seda enam tegelikult ei oska. Ja tulevikus oleks nii suhtluse, kui töö kohapealt see talle väga hea..

Ei ole ka ühtegi venelast, kellel sama vana laps ja saaks vene keelt praktiseerida. Olen mõenud, et vanaisa võiks lapsega vaid venekeeles rääkida, aga ta elab teises linnas ja sellest jääb ilmselt väheks..

Raske otsustada..

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.07 01:02; 04.07 20:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei saa aru, milleks seda vaja. Toon oma näite, elasin lapsena Lasnamäel, kus palju venekeelseid lapsi, niiet ka minu lasteaiarühmas oli neid, pärast läksid vene kooli, aga seal sel ajal õpetati väga halvasti eesti keelt. Paari aastaga oli neil lastel eesti keel kadunud, sest kuskil ju polnud vaja seda keelt praktiseerida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks konkreetne näide elust enesest:
Lapsed õppisid inglisekeelses lasteaias (ise eestlased, kodune keel eesti keel), eesmärk oli sama, et näedsa, saab inglise keele naksti selgeks.
Tulemus on see (lapsed juba suured), et ei oska ei eesti keelt ega inglise keelt korralikult.

Inglise keelega oli lastel selline kindlustunne kooli minnes, et nad ju teistest paremad ja ei pea eriti õppima – jah, alguses nad ju olidki suhtlemises paremad, aga õigepea jäid nad oma suhtumisega jänni, sest teised hakkasid kohe alguses pingutama, tekkis õpiharjumus, nemad aga elasid vanast rasvast kuniks see otsa sai, aga siis juba tekkis lünk teadmistesse ning kokkuvõttes on neil kooli lõpetades inglise keel hinne 3 või hädaga 4.

Kui paned lapsed muukeelsesse lasteaeda, pead suurt vaeva ise nägema, et eesti keel saaks arendatud, kuigi see saab raske olema – võta protsentuaalselt see aeg, kui palju Sa saad/jõuad lastega tegeleda ja kui palju viibivad nad lasteaias, mille mõju on suurem?
Probleem võib tekkida sellise elementaarse eesti keele tunnetusega hilisemas koolielus – raske kirjutada kirjandeid, õigekiri kehv.

Meie pere kogemus negatiivne ja seetõttu ei soovita.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vene lasteaedade õpetajad ei oska valdavalt eesti keelt, nii palju kui olen nendega erialaselt kokku puutunud on kogemused pigem sellised, et eesti keel neil väga nõrk v olematu. See on reaalsus. Pead arvestama, et lasteaiaelu käib ainult vene keeles, laps õpib vene tähti jne. Eesti kooli panekuks pead ise tegema tohutu töö, samuti lapse emakeelse sõnavara ja silmaringi arendamiseks. Ma tõesti kogu südamest ei soovita. Ise olen lasteaia õpetaja.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.07 01:18; 05.07 09:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Vene lasteaedade õpetajad ei oska valdavalt eesti keelt, nii palju kui olen nendega erialaselt kokku puutunud on kogemused pigem sellised, et eesti keel neil väga nõrk v olematu. See on reaalsus. Pead arvestama, et lasteaiaelu käib ainult vene keeles, laps õpib vene tähti jne. Eesti kooli panekuks pead ise tegema tohutu töö, samuti lapse emakeelse sõnavara ja silmaringi arendamiseks. Ma tõesti kogu südamest ei soovita. Ise olen lasteaia õpetaja.[/tsitaat]

Mina puutun vene lasteaedade õpetajatega kokku oma töö kaudu ja ei ole nõus sellise väitega, et keeleoskus olematu või äärmiselt nõrk ja lastel võib nende käe all halb olla. See on alatu liialdus. Vene majades on õpetajad, kes on valinud selle eriala tööks terveks eluks, eesti majades võib kahjuks täheldada kaadri suuremat liikuvust (eriti noorte osas), mis toob kaasa ka kaootilisuse ja ebastabiilsuse.
Kui vene laps pannakse eesti aeda, siis loomulikult peab lapse emakeele arengu eest hea seisma perekond, nii ka eesti lapsel vene lasteaias – see on iseenesest mõistetav. Tegelikult võiks sama reegel kehtida ka emakeelses lasteaias õppivatele lastele ja nende peredele. Emakeele arendamine tähendab pere koos tegutsemist, teatris, kinos, looduses kus iganes koos käimist, suhtlemist. See ei ole ju midagi ebanormaalselt, ei tähenda ju meeletut lisatööd :). Kooliks ettevalmistamine jääb aia lõppu ja seal annab juba õpetajatega nõu pidada ja sobilik eelkool leida lapsele. Vajadusel võib ka emakeelsesse aiarühma viimaseks aastaks laps panna. Midagi meeletut ja üle mõistuse käivat siin küll ei ole. Õpetajad on vene õppekeelega lasteaedades väga sõbralikud ja toredad, rääkimata õpetaja abidest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 04.07 09:06; 04.07 12:13; 04.07 12:21; 04.07 16:12; 05.07 12:38; 05.07 13:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks peaks panema eesti lapse vene lapseaeda? Mis temaga juhtub, kui ta lapsena vene keelt ei oska?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.07 13:34; 12.10 16:52; 15.10 16:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Miks peaks panema eesti lapse vene lapseaeda? Mis temaga juhtub, kui ta lapsena vene keelt ei oska?[/tsitaat]

, aga mida arvata eestlasest täiskasvanust, kes täisealisena eesti keelt ei oska?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 04.07 09:06; 04.07 12:13; 04.07 12:21; 04.07 16:12; 05.07 12:38; 05.07 13:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgatus nagu minu kirjutatud. Isegi elukoht sama… 🙂 Sama asi – ise vene keelt ma ei oska, kuigi seda 11 (koolis)+3(ülikoolis) aastat õppinud – õigem oleks ilmselt öelda, et tuupinud, sest oma 14aastase õpingu tulemusel ei ole mina suuteline ennast vene keeles väljendama. Tunnistustel aga ainult 5 olnud. Kõik luuletused ja jutustused ja sõnadetööd – kõike tegin perfektselt, aga keelt näe ikka ei oska ja ükski luuletus ega jutuke meeles ka pole.
Kui mul oli võimalus valida, siis ise tahtsin samuti oma lapse venekeelsesse keskkonda panna. Ülejäänud lähipere aga tõi välja mitmeid negatiivseid näiteid ja lõpuks otsustasingi eestikeelse lasteaia kasuks. Vastuväited, mida mu pere tõi olid sisuliselt needsamad, millest siinkirjutajad juba rääkinud.
Teemaalgatajale – paneme pead kokku ja mõtleme oma lastele mingi keeleõppe variandi välja, et oma hirme vähendada. Ilmselt kardame, et lapsed tulevad samasugused nagu me isegi – keeleoskamatud. ker.li@mail.ee

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.07 16:06; 12.10 12:11;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 39 )


Esileht Väikelaps Eesti laps vene lasteaeda

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.