Esileht Koolilaps eesti laste vene keele oskus-kas ikka oskavad rääkida?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 38 )

Teema: eesti laste vene keele oskus-kas ikka oskavad rääkida?

Postitas:
Kägu

Kirjutan ajendatuna sellest, et mu tuttava laps kooli nimetamata käib 7 klassis ja on vene keelt õppinud mõne aasta. Rääkida aga ei oska üldse, hinnd on tunnistusel keskeltläbi 4. Tema sõnul pidi see tavaline olema. Kuidas nii on võimalik, et tunnid on, aga tase 0. tegemist keskmise kooliga tallinnas.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RE: eesti laste vene keele oskus-kas ikka oskavad rääkida?

See on täiesti võimalik. 7. klassis on veel vara tahta. Minu lapsel algas vene keel 6. klassis. Seega on ta seda õppinud 1,5 õppeaastat.
Venekeele tunde on vähem, kui inglise keele tunde.
Ja 7. klassi vene keele õpik on ikka üsna algelisel tasemel.
Minul algas vene keel 2. klassis. Ja no ei rääkinud ma 3. klassis veel vene keelt vabalt. Ka mitte 4. klassis.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Üks näide. Esimese aasta gümnasist ei oska vene keelt ja ei ole selleks ka suurt teinud, et paremini osata. Hinne enamasti 3. Inglise ja soome keel meeldib, õpib ja oskab. Hinded neljad-viied.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu 3.klassis õppiv laps, kooli nimetamata, oskab rääkida endast ja kannab vajadusel ette mõned laulud ja luuletused.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

No praktikal on ka oma osa. Inglise keelt näevad-kuulevad tänapäeva noored pea iga päev. Muusika, filmid arvutis või tv-s on valdavalt inglise keeles. Vene keelt võid ju tuimalt õppida, aga kui sellega igapäevaselt kokku ei puutu, kaovad ka teadmised.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen ka selle suure probleemi ees, et laps läheb järgmisel aastal 6.-ndasse klassi ja peab tegema otsuse- kas vene või saksa. Muidu paneks vene, aga kõik räägivad, et tase on olematu… Ei olegi suutnud enda jaoks seda selgeks teha.

Please wait...
Postitas:
Kägu

6. klassis tuleb alles meie koolis. Praegu 1. klassi juntsu küsib aeg-ajalt väljendeid, mida vene multikatest (kass Leopold, Oota sa jms) kuuleb.

Please wait...
Postitas:
Kägu

vanem laps õppis alates 6. klassist kuni gümnaasiumi lõpuni. mitte midagi külge ei jäänud. no teab mõnede sõnade tähendust ja slaavi tähestikku, aga venekeelseid lauseid moodustada ei oska.
nooremaga läheb ilmselt samuti, praegu üheksandas.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Hahaaahaaa. Mina õppisin vene keelt koolis 12 aastat+2 aastat veel ülikoolis. No hädapärase saan räägitud, et mis nimi, kui vana ja kust kuhu minna või palju miski maksab aga see on ka kõik.
Miks lapsed ei oska vene keelt:
1. neid ei huvita
2. vene keelt ei kuule kuskilt (laulud, filmid, laste telekanalid – kõik inglise keeles ju).

Please wait...
Postitas:
ageta

Praktikat on vaja. Ise sain vene keele selgeks alles 11.klassis kui hakkasin venelastega suhtlema. Mu klassikaaslaste hulgas oli aga selliseid, kel kogu aeg vene keel 5 olnud aga gümnaasiumi lõpus ei oska midagi. Kuidas? Väga lihtne. Teed kodused tööd ära, kontrolltööks tuubid sõnavara pähe, saad oma viied kätte aga tööd ära andes on õpitu juba meelest läinud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina olen vene keelt õppinud 12 + 2 aastat ülikoolis ja ma ka ei räägi. Mingisugust praktikat mul pole olnud, sõnavara unustatud 10 aastaga, no teemal minu kodu võib-olla midagi räägiks, aga jah, sellega see tase piirneb.
vend õppis 90ndate lõpus, vist 3. hakkas tal ja ta ei räägi vabsee mitte midagi 🙂

Ei kujuta ette, mis siis veel tänapäeva lastest rääkida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

õppisin ka koolis 10 aastat vene keelt ja mitte midagi ei hakanud külge, pole kunagi ühegi venekeelse inimesega suhelnud ka, võibolla sellepärast. isegi lugemisega ei saa hakkama. kodus oli ka väga eestimeelne ja venevaenulik suhtumine, eks see kujundas ka minu suhtumist keelesse. enda lapsele räägin, et keeli peaks ikka oskama, olenemata rahvusest, iga rahva hulgas on nii häid kui halbu inimesi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tuttav lõpetas Arte Gümnaasiumi. Rääkida ei oska isegi nii palju, et sekretärina töötada (s.t. telefonile ja inimeste kohalviibimiste kohta vastata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Samuti laps 7.klassis. Ilmselt on asi õpetajas, nad keegi ei oska isegi lihtsamaid väljendeid. Täiesti hämmastav.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Hahaaahaaa. Mina õppisin vene keelt koolis 12 aastat+2 aastat veel ülikoolis. No hädapärase saan räägitud, et mis nimi, kui vana ja kust kuhu minna või palju miski maksab aga see on ka kõik.
Miks lapsed ei oska vene keelt:
1. neid ei huvita
2. vene keelt ei kuule kuskilt (laulud, filmid, laste telekanalid – kõik inglise keeles ju). [/tsitaat]Kuidas see võimalik on, et ei kuule kuskilt? Mina, kes ma Tallinnas kogu oma elunatukese elanud olen, ei saa nii paraku öelda.Isegi kaubanduskeskused pasundavad reklaame kahes keeles.Reklaamid, mis koju postkasti tulevad, on enamasti kahes keeles.Ma ei liigu ringi ühistranspordiga, aga mitte vene keelt kuulda on suur saavutus.Isegi Pirital ja Haabneemes on venelased end elama sättinud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga kuidas koolides saksa keele õpetamise tase on? Saksa keelega inimene ka ju naljalt tavalises elus kokku ei puutu, isegi veel vähem kui vene keelega. Samas oleks seda vähemalt lihtsam õppida? Minu laps on ka varsti valiku ees ja ei oska otsustada.

Please wait...
Postitas:
kohalik

Kolm last on lõpetanud gümnaasiumi st õppinud vene keelt 7a ja aru saavad kuid ei räägi.

Üks olude sunnil juba pisut mõikab(töötab ülikooli kõrvalt teenindajana Tallinnas).

Kusjuures mina pole aastaid sõnagi elavat vene keelt kuulnud, meil Hiiumaal see võimalus puudub täielikult.
Meie \”kaubanduskeskustes\” st Selveris, Säästumarketis ja Konsumites ei kuule sõnakestki venekeelset reklaami ka.

Kõik ei ela Tallinnas, Narvas või Kohtla-Järvel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Kuidas see võimalik on, et ei kuule kuskilt? Mina, kes ma Tallinnas kogu oma elunatukese elanud olen, ei saa nii paraku öelda.Isegi kaubanduskeskused pasundavad reklaame kahes keeles.Reklaamid, mis koju postkasti tulevad, on enamasti kahes keeles.Ma ei liigu ringi ühistranspordiga, aga mitte vene keelt kuulda on suur saavutus.Isegi Pirital ja Haabneemes on venelased end elama sättinud. [/tsitaat]
selle peale ei tule, et kõik ei ela Tallinnas või Ida-Virumaal?
Jah, on veel Eestis selliseid kohti, mis on tõeline Eestimaa.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kuidas see võimalik on, et ei kuule kuskilt? Mina, kes ma Tallinnas kogu oma elunatukese elanud olen, ei saa nii paraku öelda.Isegi kaubanduskeskused pasundavad reklaame kahes keeles.Reklaamid, mis koju postkasti tulevad, on enamasti kahes keeles.Ma ei liigu ringi ühistranspordiga, aga mitte vene keelt kuulda on suur saavutus.Isegi Pirital ja Haabneemes on venelased end elama sättinud. [/tsitaat]

Vastan sulle meeleldi. Mina elasin õrnas eas Lõuna-Eesti väikelinnas. Seal rääkisid ka venelased eesti keelt (mängisime küll kõrvalmaja vene lastega). Tollal vaadati küll veel vene kanaleid (\”Ka rikkad nutavad\” ja \”Orjatar Isaura\”) aga mul vanemad ei lubanud neid vaadata millegipärast.
pealegi, et vene keelt selgeks saada, on vaja vene keeles SUHELDA. Kui kaubanduskeskus pasundab midagi sel ajal, kui ma sõbrannaga shoppan, siis ei saa seda kuidagi pidada vene keele praktikaks ja arvad sa tõesti, et koolilapsed loevad koju tulnud venekeelset reklaami?
Küll vaadatakse ingliskeelseid filme, kuulatakse laule, tahetakse teada, millest need räägivad ja nii õpitakse ka keelt. Mida kaks vastu jalutavat venelast omavahel räägivad, ei koti küll suvalist tänaval kõndijat või ühistranspordis sõitjat.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vastan sulle meeleldi. Mina elasin õrnas eas Lõuna-Eesti väikelinnas. Seal rääkisid ka venelased eesti keelt (mängisime küll kõrvalmaja vene lastega). Tollal vaadati küll veel vene kanaleid (\”Ka rikkad nutavad\” ja \”Orjatar Isaura\”) aga mul vanemad ei lubanud neid vaadata millegipärast.
pealegi, et vene keelt selgeks saada, on vaja vene keeles SUHELDA. Kui kaubanduskeskus pasundab midagi sel ajal, kui ma sõbrannaga shoppan, siis ei saa seda kuidagi pidada vene keele praktikaks ja arvad sa tõesti, et koolilapsed loevad koju tulnud venekeelset reklaami?
Küll vaadatakse ingliskeelseid filme, kuulatakse laule, tahetakse teada, millest need räägivad ja nii õpitakse ka keelt. Mida kaks vastu jalutavat venelast omavahel räägivad, ei koti küll suvalist tänaval kõndijat või ühistranspordis sõitjat.[/tsitaat]Rahune.Õpitagu siis inglise keelt ja rahu majas. Sedagi on maainimesele juba palju.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Täiesti rahulik olen. Saan aru, et päälinlane naljalt pääle Pärnu rohkem Eesti piirkondi ja nende eripärasid ei tea. No mis parata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Uskumatu. Lõpetasin keskkooli 1994.a ja keskkooli osas lugesime ja analüüsisime vene klassikalist kirjandust vene keele tundides vene keeles, lugesime luulet, kirjutasime kirjandeid. Sama vene keelega (keskkooliaegse) tegin paar aastat tagasi magistrantuuri B2 eksami tulemusele \”B\” (päris keeruline eksam).
Vene keel on mind õpingute ajal meeletult palju aidanud, praegune sihtrühm töötades on venekeelne, ma ei kujuta ette, et ei oska seda keelt.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Täiesti rahulik olen. Saan aru, et päälinlane naljalt pääle Pärnu rohkem Eesti piirkondi ja nende eripärasid ei tea. No mis parata.[/tsitaat]Tore. Vahet ei ole, kus Eesti otsas elad. Aga ma ei saagi aru, mis selle keeleoskusega seal PIIRKONNAS teil siis õieti on? Kui õpetajat pole ja suhtlemist ka ei ole, paluge õppekavas muudatus teha. Õppige matemaatikat või voolige vilepilli.Milleks halada ja seletada, et keeleoskust ei saavuta või et sellega midagi peale pole hakata, kui see kuidagi siiski omandatakse.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Olen ka selle suure probleemi ees, et laps läheb järgmisel aastal 6.-ndasse klassi ja peab tegema otsuse- kas vene või saksa. Muidu paneks vene, aga kõik räägivad, et tase on olematu… Ei olegi suutnud enda jaoks seda selgeks teha.[/tsitaat]

Olen ise esimene lend, kellele vene keel kohustuslik ei olnud ja samuti löödi klass pooleks, pooled õppisid vene, pooled sakasa keelt (lisaks inglise keelele siis). Ja keskkooli lõpuks ei suhelnud kumbki rühm tegelikult oma vastavas keeles korralikult. Minul isiklikult aga oli väga kahju, et ma vene keelt ei õppinud. Ülikooli kõrvalt ei saanud ma näiteks isegi ettekandja vms tööd teha, kuna vene keelt ei osanud. \”Päris\” tööle kandideerides olid samuti mitmed huvitavad kohad välistatud, sest päris 0 vene keele oskusega ei võetud üldse jutule. Kes enne natukenegi nuusutanud oli, sai praktika käigus ruttu selle keelega otsa peale. Ja see seis keelenõuete osas ei ole viimase 10 aastaga suurt muutunud, näen seda praegu sõprade-sugulaste laste pealt- kes vene keelt ei räägi, selle on just tööturule sisenemine siiski raskem kui neile, kellel vähemalt mingid algteadmised. Ja arvan, et veel 10 aasta pärast on see kahjuks samuti.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina olen ka kokku 12+2 aastat vene keelt õppinud, sellest on nüüd möödas üle 10 aasta. Kuigi elan Tartus Annelinnas, siis isegi ei mäleta, millal viimati vene keelt kuulsin. Arvatavasti ikka rohkem kui aasta tagasi. Poodides pole venekeelseid reklaame märganud, samuti on reklaampost alati vaid eestikeelne. Suhelnud vist ei ole kunagi kellegagi vene keeles.
Jama on ainult tööalaselt. Tundub, et suur osa Tallinna ettevõtjatest on umbvenelased. Õnneks riigiametnikuna on mul õigus ja kohustus oma tööd eesti keeles teha.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Uskumatu. Lõpetasin keskkooli 1994.a ja keskkooli osas lugesime ja analüüsisime vene klassikalist kirjandust vene keele tundides vene keeles, lugesime luulet, kirjutasime kirjandeid. Sama vene keelega (keskkooliaegse) tegin paar aastat tagasi magistrantuuri B2 eksami tulemusele \”B\” (päris keeruline eksam).
Vene keel on mind õpingute ajal meeletult palju aidanud, praegune sihtrühm töötades on venekeelne, ma ei kujuta ette, et ei oska seda keelt.
[/tsitaat] Lõpetasin keskkooli 1992. aastal. Eks me oleme kõik sama programmi järgi õppinud, luulet lugenud ja kirjandeid kirjutanud. Hiljem sai veel ülikooliski kaks aastat vene ärikeelt peale. Aga sellest kõigest ei ole kasu, kui praktikat ei ole. Ma ei ole kunagi töötanud teenindavas sektoris ja mul tõepoolest ei ole vene keelt ei töö juures ega mujal vaja läinud. Sama lugu prantsuse keelega, mida sai keeltekoolis mitu aastat õppimas käidud ja Lauri Leesiga valme loetud ja Piafi lauldud. Rääkima hakkasin olude sunnil ikkagi siis, kui 6 kuuks Brüsselisse sattusin.

Please wait...
Postitas:
KirgasKriit

Mina elan Tallinnas Mustamäel ja sellegipoolest kasutan vene keelt u 2x aastas, kui keegi tänaval küsib midagi (ja siis saab ka eesti keeles vastates hakkama). Naabreid näen paar kordan nädalas trepikojas, soojemad suhteid ei ole tekkinud peale seda, kui üritasin ühelt naabrilt abi paluda peale kolimist, aga isegi ust ei avatud, vaid pomiseti midagi läbi ukse. Mitmed naabrid on joodikuid, kellega ühiseid jututeemasid ei ole.

Töö juures on paar venelast, aga nendega eraldi vene keelt rääkima ei lähe eestikeelses kollektiivis. Aegajalt küll kolleegidega naljaga pooleks räägime vene keelt, aga see on ka kõik.

Lõpetasin kooli 1997.a ja keskkoolis vene keelt enam ei õppinud. Samas võin öelda, et NL ajal õpitud 9 aastast piisab siiani – hääldus, rõhud on endiselt meeles ja kõik vajaliku saan räägitud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Uskumatu. Lõpetasin keskkooli 1994.a ja keskkooli osas lugesime ja analüüsisime vene klassikalist kirjandust vene keele tundides vene keeles, lugesime luulet, kirjutasime kirjandeid. Sama vene keelega (keskkooliaegse) tegin paar aastat tagasi magistrantuuri B2 eksami tulemusele \”B\” (päris keeruline eksam).
[/tsitaat]
Lõpetasin keskkooli 1990, lõpueksami tegin suurima vaevata viiele. Väga hea õpetaja oli. Ülikoolis oli sel ajal veel vaatamata erialale meil esimesel kursusel vene keel. Seal polnud mul midagi õppida, sain vana rasva peal kõrgeima hinde. Inglise keele õpetaja oli koolis aga kehva ja ega ise ka väga ei viitsinud, vaatamata sellele, et koolis oli inglise keel ka 5, lõpueksamiks seda valida ei julgenud ning ülikoolis nägin vaeva. Aga mõned aastad hiljem sattusin tööle inglise keelt nõudvale alale ja tänaseks on olukord selline, et vene keelt ma enam rääkida ei julge, aru siiski siiani saan piisavalt. Inglise keeles suhtlen igapäevaselt ja vabalt. Kõik on kinni praktikas. Oma lapsepõlvest mäletan veel, et pühapäevahommikuti sai kesktelevisooni pealt tunniajast lasteprogrammi vaadatud. Nimi ei tule meelde praegu kahjuks. Aga aru me sellest saime. Tänapäeva lapsed praktiliselt ei kuule vene keelt mitte kuskil.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina olen siis see 94.a lõpetanud Kägu ja teenindavas sektoris ei ole kunagi töötanud. Olen terve elu töötanud koolis, kõrgkoolis, tudengite ja õppejõududega. Keel unde andis üks vanem vene rahvusest proua ja keegi ei teinud tema tundides koduseid ülesandeid ega räusanud, vedelenud niisama, piinlik oleks olnud.
Vene keele õppimine algas tegelikult juba lasteaias, Tere¨kova nimelises, Tallinnas. Olid ajad:)

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

lastele ehk oleks vaja selgitada, miks võiks vene keelt osata. Inglise keel on neil nagu emakeel aga tööelus paratamatult tuleb suhelda vene keeles ka. Sa võid ju inglise ja eesti keeles tulistada aga kui klient või äripartner sinust aru ei saa, siis on jama.
Mina räägin vene keeles iga päev. Koolis oli hindeks põhiliselt 2 ja neid sõnu mid anüüd kasutada tuleb, koolis ei õpetatud. Võrumaal ei ole ma vene keelt pidanud kasutama aga seal on mul raskuseid võru keelest aru saamisega.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 38 )

Esileht Koolilaps eesti laste vene keele oskus-kas ikka oskavad rääkida?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.