Esileht Ajaviite- ja muud jutud Eesti Laul

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 47 )

Teema: Eesti Laul

Postitas:
Kägu

Kes viitsinud neid laule juba kuulata, mis teie lemmik on?
Mind võlus Kadiahi ‘Believe’ laul.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kuulasin kõik laulud läbi. Häid lugusid oli mitmeid, aga ehk kõige enam meeldisid Jennifer Cohen – Little Baby El, Victor Crone – Storm ja Stefan – Without You. Kadiah – Believe oli ka väga hea ja ilusa sõnumiga. Võidulaulu veel isegi ennustada ei oska, minu jaoks pole neil ühelgi seda eurolaulu fenomeni, Eurovisiooni võitjaks ei ennustaks kahjuks mitte ühtegi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Inger

Please wait...
Postitas:
Kägu

Iiuuuu. Milleks?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mind on seni kõige rohkem võlunud Sandra Nurmsalu “Soovide puu”. Väga huvitav harmoonia.

Meeldib ka Lumevärv ft. INGA “Milline päev”, aga ei tea, kas Eurovisionile sobiks. Antud lugu oleks olnud ilmselt inglise keeles parem.

Meeldib ka esitaja Victor Crone ja enamus “Storm” loost. Aga see intensiivne tümm on minu jaoks too much ja teeb sellest loost pigem klubi-raadio-loo.

Oo aga Elina lugu eelmisel aastal oli ikka ülim.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Inger

Mulle ka meeldis. Aga aru ma ei saa, kas Inger on neiu või noormees. Nimi on naise oma (või on see esinejanimi?), aga välja näeb nagu õrn noormees või poisilik neiu. Ametilt jalgpallitreener. Andke andeks, tõesti ma ei saa aru, aga tahaks ikkagi teada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuulata ka neid kuskil saab?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Inger

Mulle ka meeldis. Aga aru ma ei saa, kas Inger on neiu või noormees. Nimi on naise oma (või on see esinejanimi?), aga välja näeb nagu õrn noormees või poisilik neiu. Ametilt jalgpallitreener. Andke andeks, tõesti ma ei saa aru, aga tahaks ikkagi teada.

Naine

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuulata ka neid kuskil saab?

http://kroonika.delfi.ee/news/eestilaul/videod-kuula-ja-haaleta-kes-on-parim-ja-kes-halvim-need-on-tanavused-eesti-laulu-voistluslood?id=84622573

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuulasin ETVst neid lühitutvustusi ja enamik neist oleks nagu ühte ja sama laulu laulnud. Vaid paar lugu eristus meloodia poolest teistest lauludest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Umbes pooled lood on kuulatavad, aga minu kõrvale ei ole ka nende seas “seda õiget”, mis eurolaval teiste lugude seas meelde jääks.

Meeldisid Victor Crone ja Stefan, aga no ma pole üldse kindel, et need laulud naisterahva esituses mulle samuti meeldinud oleks. Pigem jäin Stefani vaatama-kuulama kena esitaja pärast:)
Sünne Valtri laul meeldis, aga raadiost kuulamiseks, mitte eurolauluks. Inger meeldis, aga no ei ole see jälle suurel laval nii hästi kõlav lugu. Meeldis ka Ranele “Supernova”, aga minu meelest ei ole sellel lauljal ilus hääl. Hääl ei ole nõrk ja viisi peab, aga hääl on kuidagi kõlatu.
Meeldis Sandra Nurmsalu esitus, aga laul ise on minu meelest kehvem kui tema varasemad eurolood.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas tõesti naine ?? Mina olin siiamaani kindel , et poiss !lihtsalt selline õrn, tüdrukulik poiss.. Sellepärast ma arvangi, et ükski naine ei peaks sellist “kuklakat ” poisipead kandma ( muidugi kui ta ise end ikka naiseks peab )

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei ole veel kuulanud. Kahju, kui ei ole sellist eristuvat lugu, nagu 2015 oli Goodbye to Yesterday ja eelmisel aastal La Forza. Nende kahega oli minu meelest kohe ilmselge, et võidavad ja Eurovisioonil ka päris hea koht tuleb. Enamus lugusid seal Eesti Laulul on minu kõrva jaoks alati mingi eristamatu ingliskeelne müra.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Enamus lugusid seal Eesti Laulul on minu kõrva jaoks alati mingi eristamatu ingliskeelne müra

Samad emotsioonid. Kõik on üsna meeldivad lood (ei meeldinud Iseloomad ja saksakeelne kasside lugu), aga ükski ei eristu. Ehk juhtub see korduval kuulamisel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Enamus lugusid seal Eesti Laulul on minu kõrva jaoks alati mingi eristamatu ingliskeelne müra

Samad emotsioonid. Kõik on üsna meeldivad lood (ei meeldinud Iseloomad ja saksakeelne kasside lugu), aga ükski ei eristu. Ehk juhtub see korduval kuulamisel.

Korduval kuulamisel tavaliselt jah tekib mingi pisut selgem pilt, vähemalt ei tundu need lood enam nii äravahetamiseni sarnased 🙂. Aga kui mõelda Eurovisioonile, siis see ongi probleem, sest me soovime ju saata sinna lugu, millel võimalikult hästi läheks. Ja selleks on vaja laulu, mis eristub KOHE. Ja eristub heas mõttes. Kui sellist pole, siis on selge, et parimal juhul on asi lihtsalt keskpärane, halvemal juhul… halb 🙂.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas tõesti naine ?? Mina olin siiamaani kindel , et poiss !lihtsalt selline õrn, tüdrukulik poiss.. Sellepärast ma arvangi, et ükski naine ei peaks sellist “kuklakat ” poisipead kandma ( muidugi kui ta ise end ikka naiseks peab )

Mul oli sama segadus, et no ei saanud aru kumb on. Googeldasin ja sain selgust. Ilmselt ta soovibki selline poisilik olla, missiis, ega ta halba ju ei tee kellegile sellega. Niiet googel abiks, kui ei usu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Inger üllatas väga, väga ilus laul, huvitav hääl.
Sissi ja Sandra Nurmsalu meeldisid samuti.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vaatan praegu järelvaatamisest, 6 laulu nägin ära: midagi väga ilusat pole olnud, esimene laul meeldis (beebiga), aga ma ei tea, kas siis, kui see kuskil keskel oleks olnud, see ka mu tähelepanu oleks pälvinud. Siis refrääni sõnade polest mulle meeldis mulle see kilhäälsete tüdrukute duett (aaslaid ja blond). Sealt edasi ei olnud nagu midagi, ameerikast tüdrukul oli ilus video, aga mulle selline hääle moonutamine ei meeldi ja laul oli üsna igav. Rootsi Victor laulis stigi eelmise aasta lugu kombinatsiooniga ed sheerani perfectist (vist). Ja see saksakeelne kassilugu kasutas new orderi “Blue monday” lugu ju ära, kas see on nüüd lubatud?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Naised kõlavad suures osas nagu üks ja sama laul, mingi uus hääle tekitamise trend vist.
A selle järgi ma tantsikisn küll 🙂 Victor Crone “Storm”

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sandra oli tore, selles mõttes, et teised olid suuresti nagu üks laul või mingi vana laul või mingi väga-väga kole laul (tanja ja birgiti oma ma ei taha enam kunagi kuulda), aga see eristus ja ei olnud kole (vähemalt see klipp, mis lasti).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mulle meeldis Stefan.
Rootslast ei valiks mingil juhul, sest seda Rootsi europoppi saadavad pooled riigid sinna niikuinii laulma. Sandral on oma fännklaab olemas ja seetõttu on finaalikoht kindel. Aga peab vaatama teiste riikide laule ka ja mõtlema, mis nende laulude hulgas kõlama jääb.
xtra basic & Emily J oli ka sellest tänapäeva pannipläristamisstiilist üks väljapaistvamaid asju – võib-olla meeldib hoopis see laulja.
No ja Swingersite laul on ka tore – äkki saavad selle lava peal isegi elama.
Mingit sellist erilist lugu või finaali favoriiti ei näe.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Sandra oli tore, selles mõttes, et teised olid suuresti nagu üks laul või mingi vana laul või mingi väga-väga kole laul (tanja ja birgiti oma ma ei taha enam kunagi kuulda), aga see eristus ja ei olnud kole (vähemalt see klipp, mis lasti).

Kuulasin ka nüüd mõned lood ära ja Swingers oli minu jaoks täielik pettumus. Lootsin sealt midagi… ma ei teagi, mida. Midagi mõnusat, kaasakiskuvat. Aga see laul oli nii kõrvakraapiv, närviline, täielik “kõhuvalu”-lugu.
Selle põhjal, mida praegu kuulanud olen, tundub tõesti Sandra kõige parem – vähemalt eesti keeles (minu sümpaatia kuulub alati neile, kes julgevad sellel nn Eesti Laulul eesti keeles üles astuda), laul on kuulatav ja päris ilus. Ehkki ka mitte just meeldejääv või kuidagi väga eriline.

Täiendan: kui mingit selgelt eristuvat väga head lugu pole (ja tundub, et seekord pole), siis peaksime minu meelest ära kasutama vähemalt selle ühe trumbi, mis on meil alati tagataskus, kuid millest kahjuks nii tihti mööda vaadatakse – eesti keele. Julgen ennustada, et lugu, millega Eesti ühel hetkel Eurovisioonil üle pika aja väga kõrgele kohale tuleb, on 90% tõenäosusega eestikeelne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuulasin ka nüüd mõned lood ära ja Swingers oli minu jaoks täielik pettumus. Lootsin sealt midagi… ma ei teagi, mida. Midagi mõnusat, kaasakiskuvat. Aga see laul oli nii kõrvakraapiv, närviline, täielik “kõhuvalu”-lugu.

Selle põhjal, mida praegu kuulanud olen, tundub tõesti Sandra kõige parem – vähemalt eesti keeles (minu sümpaatia kuulub alati neile, kes julgevad sellel nn Eesti Laulul eesti keeles üles astuda), laul on kuulatav ja päris ilus. Ehkki ka mitte just meeldejääv või kuidagi väga eriline.

Sandra võib saata, sest zombid hääletavad ta finaali lihtsalt nime ja hea mälestuse pärast, aga hea see laul ei ole. Mulle isiklikult meenutab see Põhja-Korea propagandalaulu:).

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Sandra võib saata, sest zombid hääletavad ta finaali lihtsalt nime ja hea mälestuse pärast, aga hea see laul ei ole. Mulle isiklikult meenutab see Põhja-Korea propagandalaulu:).

Selles osas nõustun, et midagi erilist ja säravat see kahjuks tõesti pole, nagu ütlesin.

Ma nii ootan Eesti Laulule ühte tõeliselt head, tugevat eestikeelset lugu. Usun, et ükskord see tuleb niikuinii 🙂. Midagi sinnakanti, nagu oli “Kuula”. See on minu meelest siiani võimsaim ja parim eestikeelne lugu Eurovisiooni laval. Heldimusega mõtlen tagasi 90ndatele (eks ma olin siis noor kah 😉), kui meil mängleva kergusega olid välja panna sellised lood nagu “Kaelakee hääl”, “Keelatud maa”, “Mere lapsed”… omas ajas väga head ja õiged valikud. Muidugi on sestsaadik palju muutunud, juba võistluse formaadiski. Aga mulle tundub, et viimastel aegadel koperdame selle Eesti Lauluga ringi nagu kanad takus (mõni erand välja arvatud!), saamata aru, kes me oleme ja mida tahame. Vabandan “meietamise” pärast, mõtlengi üldiselt eestlasi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu lemmikud on siis järgmised : Synne Valtri “I´ll Do It My Way” – nii mõnusalt hea ja tugev hääl. Sandra Nurmsalu “Soovide puu” – ei tea kas eurokale on sobilik aga ka väga ilus laul ja hea laulja. Need kaks jäid silma siis.
Häiris väga see Ranele laul Supernova.. nagu misasi see oli 😀

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nii ühtlase lõppematu lauluna kui eelmisel aastal seekord ei kõlanud (ehk oli paremini järjestatud), aga sellist lugu nagu oli Goodbye To Yesterday, et otsiks ise üles ja aina kuulaks, kahjuks ka ei olnud.
Misasi see Parmumäng olema pidi? Millised oli küll lood mis sellise valimise tõttu välja jäid?
Ka The Swingers oli ebammeeldiv, ei kuulanud lõpuni.
Sissi ja Inger jäid meelde, kuigi Inger suurel laval ainult lauluna jääks lahjaks.
Paia ja Valtri lood oleks nagu kuskilt maha kirjutatud. Samas mõlemal meeldiv hääl.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minule meeldisid Sofia Rubina ja Stefan.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Inger

Sama siin. Jennifer Marisse Cohen oli ka hea.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma kuulasin mõned sekundit igat laulu. Kusjuures jah, paljud on sama kõlaga, aga ikka parmupillilaul tuli ka ära…

Mulle kiirelt meeldis Storm (seal kus videos oli Stig Rästa, esitajat ei mäleta) ja Suviste laul.

Raske isegi lemmikut valida, kuna enamus olid nii sarnased.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ingeri laul jah hea. Mulle tuli ka yllatuseks, et ta tegelikult naissoost on. Kena noormees paistis esialgu. Nii et ma juba kahtlen, et kas ma 100% hetero olen 😀

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 47 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Eesti Laul