Esileht Ajaviite- ja muud jutud Eesti Laul

Näitan 17 postitust - vahemik 31 kuni 47 (kokku 47 )

Teema: Eesti Laul

Postitas:
Kägu

Tuleb tunnistada, et enamikku ei kannata üle 20 sekundi kuulata.
Ingeri laul oli sümpaatne. Tema androgüünsus europublikule ilmselt meeldiks. Aga see lugu – rütm ja meloodia ei ole küll eriti kaasahaarav ega meeldejääv.
Millegipärast jäi sellest EDMist kõrva ka Hold Me Close.
Kõige arusaamatum video+lugu kombinatsioon oli Ranele “Supernoova”, kus neiu laulab lumivalgekese kleidis meeletu tümmi taustal käed rinnal risti staatiliselt seistes sellest, kuidas ta kõrge pulsiga lendab gruuvides Jupiterile.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Väga tahaks kuulata neid lugusid, mis jäid välja (tean, igal aastal sama jaur :)) Aga seekord pidid osalejad nii ehk naa oma lood vastavasse keskkonda üles laadima, ei olnud minu arusaamise kohaselt nii, et toodi 200+ mälupulka kohale ja pandi kuskile kasti sisse. Mõtlen, kas oleks väga keeruline ja kulukas need lood näiteks ERR lehele mõneks ajaks huvilistele kuulamiseks üles panna?

Või samas ei tea kah, äkki tegelikult ei jaksaks mitusada lugu läbi kuulata. Aga sooviks justkui, et oleks selline võimalus. Saaks valida rahva lemmiku või midagi, huvitav oleks 🙂

Praegu tundub üritus natuke igav.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ühtegi iseloomulkku ja tugevat lugu pole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

tasapaks on minu meelest parim sõna iseloomustamaks seekordset valikut 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Väga meeldis Sofia Rubina. Tal on võimas hääl, aga enamusele kuulajatest ta ilmselt ei sobi. Rootslane meeldis ka täitsa, ülejäänu oli hall mass kahjuks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ngeri laul jah hea. Mulle tuli ka yllatuseks, et ta tegelikult naissoost on. Kena noormees paistis esialgu. Nii et ma juba kahtlen, et kas ma 100% hetero olen 😀

Tisse polnud ja meestesärk seljas, naised sellist ei kanna. Kahtlane.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Väga tahaks kuulata neid lugusid, mis jäid välja (tean, igal aastal sama jaur :)) Aga seekord pidid osalejad nii ehk naa oma lood vastavasse keskkonda üles laadima, ei olnud minu arusaamise kohaselt nii, et toodi 200+ mälupulka kohale ja pandi kuskile kasti sisse. Mõtlen, kas oleks väga keeruline ja kulukas need lood näiteks ERR lehele mõneks ajaks huvilistele kuulamiseks üles panna?
Või samas ei tea kah, äkki tegelikult ei jaksaks mitusada lugu läbi kuulata. Aga sooviks justkui, et oleks selline võimalus. Saaks valida rahva lemmiku või midagi, huvitav oleks 🙂

See ei ole ürituse eesmärk. Lähtudes sellest, mis toimib suurema massi jaoks, ongi tehtud selline süsteem, et žürii teeb eelvaliku. Isegi hästi, et seda eelvalikut on laiendatud 10-lt 20-le. Nagu ütlesid, paljud kuulaks läbi 200+ lugu? See muutuks lihtsalt üheks jagamisfestiks, ma kujutan ette (ja rohkem hääli siis suurematele jagajatele)
Kui uudishimu on nii suur, saa selliseks profiks, et sind žüriisse kutsutaks 🙂
Aeg-ajalt ju tuleb ka lugusid välja, mille kohta autorid ütlevad, et osales Eesti laulul, aga ei saanud edasi. Eks nende lugude põhjal saab ka teatud järeldusi teha.
Lood, mis jäävad mitte edasi saamisel ilmumata, olid ilmselt tehtud nimelt Eesti Laulul õnne proovimiseks, mitte seepärast, et autor tahab oma muusikat teha ja esitada/esitleda. Selliseid laule, mida autoril endal tegelikult… vaja pole, polegi kellelegi vaja ja nende ülekuulamine selle 200+ hulgast olekski ajaraiskamine. Hea, et keegi seda meie eest teeb.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Väga meeldis Sofia Rubina. Tal on võimas hääl, aga enamusele kuulajatest ta ilmselt ei sobi. Rootslane meeldis ka täitsa, ülejäänu oli hall mass kahjuks.

Milline neist rootslane oli? 😮

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Milline neist rootslane oli? 😮

Victor Crone “Storm”
Väga mõnus lugu 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma väga loodan, et eestlased ei vali oma orjameelsuses seda rootslast Eestit esindama Eurovisioonil. Esiteks tuleb selliseid laule 1/4 kogu võistlusest, sest rootslased kirjutavad seal juba kõigile ja rootslased laulavad seal juba iga teise riigi esindajana. Teiseks, ärge unustage, et rootslased olid eelmine aasta üks väheseid rahvaid, kes Elina võimsa laulu eest ei raatsinud meile anda ainsatki punkti! Ja kolmandaks: on alandav saata mingi võõras Eestit esindama, kui meil endilgi veel jagub häid lauljaid.
Saadame siis juba Sandra: tal on suur fänklaab juba olemas ja finaali saab ta kindlasti, ta on omapärane ja ta ei tee oma laulmisega Eestile häbi.
Minu ülisuur lemmik on muidugi Stefan, aga Sandral on hetkel natuke paremad võimalused Eurokal.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma otsisin siit selle varasema teema välja, et äkki on kellelgi mingeid uusi ja värskeid arvamusi :).

Mina olen nüüdseks kõik lood põhjalikult läbi kuulanud ja kui enamus neist jätab mind jätkuvalt päris külmaks, siis mõned on ikkagi eristunud ka. Ja tegelikult isegi põnev, et seekord tõesti pole kindlat võidulugu juba eemalt-kaugelt näha, nagu oli kasvõi eelmisel aastal.

Minu silmis on praegu kolm lugu sellised, mida võiks suhteliselt rahuliku südamega Eurovisioonile saata:

Sandra – jätkuvalt arvan, et laul pole midagi erilist, kuid on vähemalt eesti keeles ja usutavasti suudaks Sandra oma hääle ja lavalise olemisega seda laulu keskpärasust märkimisväärselt kompenseerida.

Storm – nii hea ja kaasakiskuv, mulle meeldib see areng rahulikust kantrilaulust ägedaks tantsulooks :). Ainus natuke häiriv asi on see, et laulja pole eestlane. Eestit võiks ikkagi eestlane esindada!

Uku Suviste – hullult võimas ja hea lugu. Kui live on sama vinge nagu stuudioversioon ja ka kõik muu laval klapib hästi, siis oleks sellel lool ikka kõvasti potentsiaali ka Eurovisioonil.

Mõni laul on selline ka, mida Eurovisioonile küll ei saadaks, aga muidu meeldivad. Näiteks Sünne Valtri – tal on nii mõnus sooja tämbriga tugev hääl ja selle laulu meloodia on kuidagi sümpaatne. Kuskil 90ndate lõpus-00ndate alguses oleks see vabalt võinud Eurovisiooni võidulaul olla :).

Ei meeldi mulle nt Grete Paia lugu. Laulul pole justkui viga, aga ta hääl ja olek ja… ma ei tea, midagi mind häirib seal.

No ja neid laule võiks muidugi pikemalt lahata siin :). On siin veel mõni eurofänn? Ma olen vist ikka üsna huviline, nagu välja tuleb.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Eurole ei saadaks, aga Kadiah lugu püüab raadios viimasel ajal kõrvu. Kusjuures esimest korda kuulates olin pigem kriitiline, aga nüüd on hakanud meeldima.

Sisetunne ütleb, et rahvas valib Sünne Valtri loo või siis Victori, sest olgem ausad, lõpuks võidab ikka lugu või artist, mis või kes juba enne poolfinaale on meedias kõlapinda saanud. Sellised uued ja tundmatud löövad harva esimese korraga läbi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sisetunne ütleb, et rahvas valib Sünne Valtri loo või siis Victori

Ma väga loodan, et Sünne Valtri laul ei lähe Eurovisioonile, see on tõesti (minu jaoks) selline sümpaatne, positiivne ja omamoodi armas lugu, mis võiks nii jäädagi. Eurokal ei saavutaks see midagi, saaks lihtsalt ära lörtsitud ja kõva kriitikarahega muserdatud. Ei, ei, ei, seda küll pole vaja.

Mida ma tahtsin veel öelda, et “Soovide puu” juures häirivad mind natuke selle sõnad. Justkui mingist lastelaulust, eriti see “teatab tuul” jm samas vaimus tekst. Kuidagi imelik ja tõesti nagu infantiilne. Aga noh, sellest pole muidugi eriti lugu, ega nendest sõnadest seal suurt aru ei saa ja muud rahvad ei mõista nagunii miskit sellest 🙂.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma avastasin, et olen raadiost Victori Stormi kuulanud iga päev ja alles nüüd taipasin, et see ongi sama lugu. 😀 Väga hea hittlugu on, mulle laulja tämber hullupööra meeldib.
Aga eurolugu ta just pole, samas ei saa mitte ükski aasta ette ennustada, mis lood ja mis poliitilised mängud eurol parajasti peale lähevad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mulle väga meeldib Lacy Jay Hallelujah, täiesti lummav lugu. Eurovisionile see küll ei sobi, aga ise olen eile-täna seda mitmeid kordi kuulanud. Võistlema sobiks minu arust Uku Suviste (lugu meenutab väga Dima Bilani) või Swingers, kuigi see aasta tõesti sellist lugu polegi, mis teistest peajagu üle oleks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Inger

Mulle ka meeldis. Aga aru ma ei saa, kas Inger on neiu või noormees. Nimi on naise oma (või on see esinejanimi?), aga välja näeb nagu õrn noormees või poisilik neiu. Ametilt jalgpallitreener. Andke andeks, tõesti ma ei saa aru, aga tahaks ikkagi teada.

Neiu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sandra Nurmsalu on neist kindlasti kõige erilisem ja silmatorkavam. Alguses telefonist kuulates ei tundunud nii hea, kuid suurtest kõlaritest kõlab väga mõnusalt. Selline põhjamaine ja haldjalik. Ka välismaalastele paistab Sandra peale minevat https://youtu.be/OSRh_9G9CK0
Victori laul meeldib ka, kuid Eesti esindajana ma seda eurovisioonil näha ei tahaks.

Please wait...
Näitan 17 postitust - vahemik 31 kuni 47 (kokku 47 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Eesti Laul