Esileht Ajaviite- ja muud jutud Eesti mees sunnib naist aborti tegema???

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )

Teema: Eesti mees sunnib naist aborti tegema???

Postitas:
Kägu

Alles veidi aega tagasi oli artikkel kus tuntud Eesti naistearst ütles, et enamikel juhtudel sunnib Eesti mees naist aborti tegema.

Kuidas siis teie kogemused on? Kas teid või mõnda teie tuttavat on sunnitud oma mehe poolt aborti tegema?

+1
-14
Please wait...

Postitas:
Kägu

See naistearst ei öelnud sugugi sedasama, mida ajakirjanik artikli pealkirjaks kokku kirjutas. Arst ütles, et “naine tahaks sünnitada, aga mees on andnud valesid lubadusi või ära jooksnud”, ajakirjanik võttis selle pealkirjas kokku tegusõnaga “sunnib”. Seega sinu küsimus, et “kas teie mees on teid sundinud” on ju täiesti teemast mööda. See polnud ju mõeldud nii, et mees hoiab kõrist ja sunnib abordile. Kaudselt sunnib, läbi naise mittetoetamise.

Viide artiklile ka: https://epl.delfi.ee/lp/ivo-saarma-enamikul-juhtudel-sunnib-just-eesti-mees-naist-aborti-tegema?id=91310235

+30
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Paljudel juhtudel on ka selle taga, et naisel on pigem 1 või 2 last, kuigi tahaks 3 või 4, samuti see, et ei tunneta piisavat tuge mehe poolt. Sama teema.

+10
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma arvan, et sunnib jah – esiteks ei lähe meestele suurt korda soovimatust rasedusest hoidumine. Suhe võib nigel olla, aga seks toimib ikka. Teine aspekt ongi see, et naine ei leia rasestudes piisavalt toetust või laseb mees üldse jalga. Seal on ikka päris suur vahe, kas oodataval lapsel on kaks vanemat, kes mõlemad teda soovivad, või üks, kes lihtsalt peab kõigega hakkama saama.

+23
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Suhe võib nigel olla, aga seks toimib ikka.

Nüüd kukkusid küll mingist teisest Eestist või üleüldse ossiperekondadest jahuma.
Või siis enda kogemusest rääkima, mis teeb umbes sama välja.

Normaalsed naised ikka sitas suhtes ei seksi ja veel vähem, ei rasestu.

+3
-22
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Naistearst sellest ei rääkinud, aga on küll olnud juttu, et mõni mees ikkagi sõnadega mõjutanud naist ja esitanud ultimaatumi, et kas abort või suhe on läbi. Sageli küll lõpeb selline suhe mõne aja pärast ikkagi, aga seda saab ilmselt juba sundimiseks küll nimetada.

+22
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lapse saamine peaks olema kahe poole ühine soov, kokkulepe ja teostus. Tean paari naist, kes on mehe kättesaamiseks väledalt rasedaks jäänud, ühe viis mees tõesti aborti tegema. Üks sünnitas, lapse isaga koos ei ela ja isa uude perekonda laps oodatud ei ole.

+5
-16
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lähedane tegi mehe mõjul kuigi ise oleks sünnitanud. Neil juba kolm last oli ja mees oli neljanda vastu (spiraaliga jäi ka rasedaks). Pärast tegi mees vasektoomia. Ütleski et kokkulepe oli kolm last ja kõik, kuhu see naine uksi nelja lapsega ikka oleks läinud.

+8
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

kuhu see naine uksi nelja lapsega ikka oleks läinud.

Sinna, kuhu saripaljunejad tavaliselt lähevad – (nüüd) Hingesoojusesse.

+2
-25
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jah, nii ongi. Minul oli suhe mehega, kes lubas end maha lasta, kui sünnitan.Rasedaks jäin  n-ö ohututel päevadel – nii et minu viga, aga sel hetkel ma antibeebipille ei võtnud. Aga meil oli seni olnud väga hea suhe ja isegi et ma ei tahtnud temaga koos elada (mees ei soovinud kooselu ja rahaliselt oleksin ise hakkama saanud), siis lapse üle olin üliõnnelik. Mees kaevas välja kõik hirmsad haigused, mis tal sugulastel olid ja kinnitas, et kindlasti laps saab vähi. Töötles mind nagu nagu hea ja halb politseinik: kord oli leebe ja anuv, siis sajatas ja ähvardas. Olin meeleheitel ja kahjuks sel hetkel ei osanud küsida nõustamist või tuge. Nutsin isegi hommikul haiglas, aga kedagi seal ei huvitanud. Tegingi abordi. Raha andis mees, küsisin ise, kuna kihvatas. Mehega läksingi pärast seda lahku ja sain paar aastat hiljem teadlikult üksikemaks (doonoriga). Iial pole temaga enam rääkinud.

+15
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

sain paar aastat hiljem teadlikult üksikemaks (doonoriga).

Jama küll, kui naisele mitte üks maailma mees laste isaks vabatahtlikult ei taha tulla.

0
-33
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jah, minu enda suguseltsis. Naine jäi kolmanda lapse ootele ja tegi siiski mehe soovil abordi. Pärast seda läkski suhe lörri. See juhtus 70ndatel. Abielu ei lahutatud aga elasid nagu võõrad inimesed ühes korteris.

+7
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

sain paar aastat hiljem teadlikult üksikemaks (doonoriga).

Jama küll, kui naisele mitte üks maailma mees laste isaks vabatahtlikult ei taha tulla.

Iga kell on parem teha lapsed doonoriga, kui mehega, kellest on rohkem kahju, kui kasu.

+24
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Minu oma just ei lubanud mul teha. Ütles, et siis läheme lahku (kuid ikkagi siiani oleme koos). Endal mul oleks kergem olnud kui ta muidugi mu otsust toetanud oleks, aga tema võttis küll nii hinge seda, heh. Tavaliselt on naispool ikka see kes põeb ja kahtleb ning ei taha aborti teha 😀 Mul siis vastupidi

+2
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul on hea meel, et meedias on hakanud nii tuntud kui mitte nii tuntud naised rääkima enda lugusid, miks nad kunagi abordi kasuks otsustasid. Viimane lugu, mida lugesin oli Eva Luigase oma. Suurepäraselt kirjutatud! Mees, kes sundis teda aborti tegema, oli  muide kirikuga lähedalt seotud:)

Tean isiklikult kahte naist. Üks oli minu kunagine sõbranna 2000 alguses, kes jäi rasedaks abielumehest (kui õigesti mäletan).

Teine minu ema, kes tegi abordi kuna minu isa tahtis. Kui mu ema jäi minuga rasedaks, siis tahtis mu isa ka mind aborteerida aga ema otsustas sünnitada. Kurioosum seisnes siin aga selles, et hetkel kui mu isa oli mind kätele võtnud,  sai temast maailma parim isa. Tema oli see, et kes söötis, vahetas mähkmed jne. ja tegi kõik selle, mida Nõukogude ajal stereotüüpselt naiste töödeks peeti. Ema, pärast sünnitamise läbimist, “pakkis enda kotid kokku” ja keeldus enamikel juhtudel öösiti minu vigina peale üles ärkamast, sest “tema olevat inimene ja tema tahab rahus magada”, seega ma isa käis 1,5 kohaga tööl ja söötis ja kussutas mind ka veel öösiti. See kõik aga ei keelanud mu emal mulle pidevalt küsimust püstitada, et kuidas on ikka võimalik, et mu isa mind armastab, sest kord tahtis ta ju mind aborteerida….

+12
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Suhe võib nigel olla, aga seks toimib ikka.

Nüüd kukkusid küll mingist teisest Eestist või üleüldse ossiperekondadest jahuma.

Või siis enda kogemusest rääkima, mis teeb umbes sama välja.

Normaalsed naised ikka sitas suhtes ei seksi ja veel vähem, ei rasestu.

Kui siinseid suhtekolmanurga lugusid lugeda, siis selgub, et suhte osalised ei pruugi ühte moodi näha suhet – naise jaoks võib suhe hea, aga mehe jaoks “ei ole enam seda tunnet” . Ainult seda, et “ei olnud tunnet”,  pole teisele osalisele räägitud.

+6
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tunnen naist, keda mees sundis abordile. Naine tegigi. Pärast seda naine enam lapsi ei saanud. Vene ajal oli väga sage abordijärgne tüsisustus viljatus. Selle peale jättis mees naise maha, kuna naine ei olnud tema silmis enam piisavalt naine. Lisaks, mees ju üldjoontes siiski tahtis last. Lihtsalt sel hetkel ei tahtnud.

Mees sai järgmise naisega viis last. Ja elas uhkelt oma suure toreda perega väikelinna samal tänaval, kus elas ka tema eksabikaasa.

+12
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mul on hea meel, et meedias on hakanud nii tuntud kui mitte nii tuntud naised rääkima enda lugusid, miks nad kunagi abordi kasuks otsustasid. Viimane lugu, mida lugesin oli Eva Luigase oma. Suurepäraselt kirjutatud! Mees, kes sundis teda aborti tegema, oli muide kirikuga lähedalt seotud:)

Mulle tundus just uskumatu ja kummaline, et keegi naine oma abordist niimoodi, avalikult räägib. Täiesti nõus, et see on teema, millest tuleks rääkida, aga ma ei tea, kas tuntud inimesed peavad oma isiklikku elu sellisel teemal laotama? Ma küll kogu juttu ei lugenud, aga mulle jäi küll pisut mulje, et inimene kirjeldab oma kerglast ja läbimõtlematut elu. Esiteks, miks on vaja seksida kellegagi, kes ei ole eriti lähedane inimene? Teiseks, näitab see inimese madalat seksuaalharitust, kui ta ei oska rasedusest hoiduda. Neid lugusid on ikka ülivähe, kus rasestutakse vaatamata vahendi korralikule kasutamisele.

+6
-19
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ka see Eva Luigas, kes on 1964 sündinud? Siis ei saa küll  madalat seksuaalharidust etteheita, sest nõukaajal ei olnud sellist asja. Raamat “Tütarlapsest sünnib naine” läheb menstruatsioonilt hopp üle rasedusele, nagu seal vahel ei  olekski midagi, et kuidas rasedaks jäädakse. Koolis ei räägitud, loeti vaid salaja “Avameelselt abielust” ning abielluti esimese mehega, kuna jäädi rasedaks-

+12
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul on hea meel, et meedias on hakanud nii tuntud kui mitte nii tuntud naised rääkima enda lugusid, miks nad kunagi abordi kasuks otsustasid. Viimane lugu, mida lugesin oli Eva Luigase oma. Suurepäraselt kirjutatud! Mees, kes sundis teda aborti tegema, oli muide kirikuga lähedalt seotud:)

Mulle tundus just uskumatu ja kummaline, et keegi naine oma abordist niimoodi, avalikult räägib. Täiesti nõus, et see on teema, millest tuleks rääkida, aga ma ei tea, kas tuntud inimesed peavad oma isiklikku elu sellisel teemal laotama? Ma küll kogu juttu ei lugenud, aga mulle jäi küll pisut mulje, et inimene kirjeldab oma kerglast ja läbimõtlematut elu. Esiteks, miks on vaja seksida kellegagi, kes ei ole eriti lähedane inimene? Teiseks, näitab see inimese madalat seksuaalharitust, kui ta ei oska rasedusest hoiduda. Neid lugusid on ikka ülivähe, kus rasestutakse vaatamata vahendi korralikule kasutamisele.

Miks on vaja seksida kellegiga, kes pole eriti lähedane inimene? See on jälle seesama stereotüüp, et ainult juhusuhetest jäädakse soovimatult rasedaks. oma mehega ei juhtu seda MITTE KUNAGI! Isegi siin teemas on piisavalt näiteid, kuidas ametlik abikaasa suunab naise aborti tegema. Kas naisel on seksuaalselt veel lähedasemat meest kui abikaasa?

Lisaks, kas Sa oled kursis, milline oli Nõukogude ajal juurdepääs rasestumisvastastele vahenditele ja kuidas nägi välja kondoom. Minu isa näiteks, keda ma eelpool kirjeldan, on mulle mitu korda rääkinud, kuidas Nõukogude aja kondoom oli nii paks ja seest talgiga et selle kasutamine põhjustas suguti veritsemist ja mitmel korral isegi kui tahtsid enda ametliku abikaasaga vahekorras olla, siis oli teatud päevade ajal mõttekam sellest vahekorrast loobuda kui mässata tolleaegsete rasestumisvastaste vahendite ja  nende tüsistustega. Tean, et sünnitanud naistele pandi tollel ajal spiraal, seega ma ei tea, kas ta kirjeldas aega enne kui mu ema oli sünnitanud või mitte. Minu arvates oli see lihtsalt kuritegelik kuidas riik ei võimaldanud enda elanikele rasestumisvastasteid vahendeid kuigi Läänes olid need kõik juba olemas. Sellesamas Saarma intervjuus on samuti räägitud, et ega vahendite puudumine ja abortide keelustamine ei ole a priori kõiki kohe lapsi pannud tahtma, näiteks 1937 a jäeti Venemaal soovimatuid lapsed lihtsalt reaalselt lumehange külmuma (see on juba tõepoolest tase, mida on raske mõista)

+11
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Hügieenisidemetega polnud ju paremad lood. Lihtalt vatt oli.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lisaks, kas Sa oled kursis, milline oli Nõukogude ajal juurdepääs rasestumisvastastele vahenditele ja kuidas nägi välja kondoom.

Olen ikka. Ma olen nii vana inimene, et olen isegi saanud neid katsetada.

+1
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lisaks, kas Sa oled kursis, milline oli Nõukogude ajal juurdepääs rasestumisvastastele vahenditele ja kuidas nägi välja kondoom.

Kas seega natukenegi piinlik ei ole nii empaatiavõimetu ja ebainimlik enda hinnangutes olla. Ma saan aru, et nõuka ajal oli see ellujäämiseks vajalik aga 30 a on olnud aega ennast inimeseks arendada…

+9
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Hügieenisidemetega polnud ju paremad lood. Lihtalt vatt oli.

Milline vatt? Apteekides oli suur silt väljas – vatti ei ole, et inimesed ei küsiks. Mul ikka ema hankis ja siis sai marilist/vatist tehtud ja ka pestud neid, korra olen ka vana froteekäteräti läbi keetnud ja neist hügeenisidemeid teinud.

+6
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minul oli suhe mehega, kes lubas end maha lasta, kui sünnitan.

Ma ei elaks päevagi koos niisuguse mehega, kes seesugust juttu ajab. Aborti tegema see mind ei paneks. Lapse isaks ei kõlba niisugune mees nii ehk teisiti.

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas seega natukenegi piinlik ei ole nii empaatiavõimetu ja ebainimlik enda hinnangutes olla. Ma saan aru, et nõuka ajal oli see ellujäämiseks vajalik aga 30 a on olnud aega ennast inimeseks arendada…

Ei ole. Kumm oli olemas nii 70ndatel kui ka 80ndatel. Spiraal oli ka. Tõsi, neid pandi sel ajal sünnitanud naistele. 80ndate keskpaigast olid olemas pillid. Ju olid ka varem, aga ei tea, kui kättesaadavad need olid Nõukogude Eestis.

Ma pigem avaldasin arvamust selle kohta, et kas tuntud inimene peab tingimata oma selliseid, delikaatseid eraelulisi seiku üldsusele avaldama? Samas, sellega olen nõus, et teemast on vaja rääkida.

0
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei ole. Kumm oli olemas nii 70ndatel kui ka 80ndatel. Spiraal oli ka. Tõsi, neid pandi sel ajal sünnitanud naistele. 80ndate keskpaigast olid olemas pillid. Ju olid ka varem, aga ei tea, kui kättesaadavad need olid Nõukogude Eestis.

Ma pigem avaldasin arvamust selle kohta, et kas tuntud inimene peab tingimata oma selliseid, delikaatseid eraelulisi seiku üldsusele avaldama? Samas, sellega olen nõus, et teemast on vaja rääkida.

Justnimelt see ongi suureks abiks tabude murdmisel kui tuntud inimesed neist asjust räägivad.

+6
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Justnimelt see ongi suureks abiks tabude murdmisel kui tuntud inimesed neist asjust räägivad.

Jah, aga paluks ilma isiklike näideteta iseenda eraelust.

0
-11
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jah, aga paluks ilma isiklike näideteta iseenda eraelust.

Ja kui keegi räägib ilma isiklike näideteta, siis öeldakse, et “ah, mida see ka teab, kui pole ise kogenud”.

+12
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pillid olid olemas ja saadaval juba 70.aastate keskel, aga need olid nii kohutavad hobuseannused, et põhjustasid naistele tervisehädasid, kondoome ei olnud lihtsalt saada ja need olid paksust kummist. Ainuke saadaolev asi oligi vaskspiraal, mida pandi ainult sünnitanud naistele. Päevade lugemine oli ka popp meetod. Seega jäigi üle abort, sest tegelikul töötavaid vahendeid polnud.

https://www.yumpu.com/xx/document/read/34133162/kombineeritud-rasestumisvastased-tabletid-perearstikeskusee

+1
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Eesti mees sunnib naist aborti tegema???