Esileht Ajaviite- ja muud jutud Eesti naine on sunnismaine…

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 40 )

Teema: Eesti naine on sunnismaine…

Postitas:
Kägu

Olen juba mõnda aega mõelnud, et ju vist nii ongi.
Et kui saad lapse siis peale seda oledki sunnismaine. Esiteks lasteaia kohtadega (meie linnas vähemalt) on igavene jama. Kui kolid nt. lähialevist linna ja paned lapse linna lasteaia järjekorda, kaotad alevi lasteaiast järjekorrakoha. Aga linna silmes oled sa nö. uus ja lähed järjekorra lõppu. Pmst hea on kui enne kooli minekut saab laps aastakese aias käia. Millest ma elama peaksin selle aja, kuni aiakohta pole, ei huvita kedagi! Tagasi alevisse ka pole mõtet minna, sest ka seal läheks laps järjekorra lõppu ja linna järjekorrast kustutataks.
Teine teema on nt. kui soovin lapsega teise riiki tööle/ elama asuda ja lapse isa (keda muidu vbl see laps väga ei huvitaks aga kiusu võimalust ka käest ei annaks) ei anna oma nõusolekut. Pärast olen siis lapseröövel ja muud jutud. Olen sunnitud elama siin, praegu, sellistel tingimustel. Ja minu süü on ainult see, et olen sünnitanud lapse!
Elagu sunnismaisus! Mis sajandis me olemegi siis?!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RE: Eesti naine on sunnismaine…

Keegi sundis suva jolkariga lapsi tegema ja keelas hardiust omandamast ning ise enne pere soetamist jalgu alla saamast?

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Keegi sundis suva jolkariga lapsi tegema ja keelas hardiust omandamast ning ise enne pere soetamist jalgu alla saamast?[/tsitaat]Kusjuures ei ole suva jolkaritega lapsi teinud, on kõrgharidus ja sots abi kerjamas pole kunagi käinud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga mis sa tõmbled linna ja linnalähisalevi vahel?!
otsusta lihtsalt ära, kumb siis!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kui ise saamatu oled, siis ilmselt nii ongi. Jah, raske on, aga kui pingutada, saab kõigega hakkama. Minu lapsel oli seni hoidja, kui koha saime. Välismaale kolimisega sain ka hakkama, kuigi just selline kiuslik isa oli. Selle lahendamiseks on kohtud. Ma ei saa küll ütelda, et midagi oleks jäänud tegemata, sellepärast, et mul lapsed on. Või et peaksingi nüüd elu lõpuni olema sunnitud ühe koha peal pesitsema.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mõnes muus riigis võib vabalt lapse isa juurest ära viia?

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Aga mis sa tõmbled linna ja linnalähisalevi vahel?!
otsusta lihtsalt ära, kumb siis!

[/tsitaat]Ei no aga miks ma ei võiks elukohta vahetada? Et nt. elasin 5 aastat alevis ja leidsin linna kena kodu, ostsin- kolisin… See tagasimineku idee käis läbi kuna lapsele oleks aiakohta juba varsti väga vaja aga tõingi näite, et sellest pole nagu erilist tolku. Mul on mingid müstilised soovid Sinu arvates? Et tahan elukohta vahetada, tööl käia ja lapse samasse asulasse lasteaeda panna?

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Ei no aga miks ma ei võiks elukohta vahetada? Et nt. elasin 5 aastat alevis ja leidsin linna kena kodu, ostsin- kolisin… See tagasimineku idee käis läbi kuna lapsele oleks aiakohta juba varsti väga vaja aga tõingi näite, et sellest pole nagu erilist tolku. Mul on mingid müstilised soovid Sinu arvates? Et tahan elukohta vahetada, tööl käia ja lapse samasse asulasse lasteaeda panna? [/tsitaat]

Sa anna Ansip kohtusse, tema on ju süüdi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sa anna Ansip kohtusse, tema on ju süüdi.
[/tsitaat] Naeran praegu nii, et munad märjad….silmamunad!

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Mõnes muus riigis võib vabalt lapse isa juurest ära viia?[/tsitaat]

Jah. Ja vabalt valida imeodavate või tasuta lasteaedade vahel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nagu ma aru saan siis mõne meelest ongi see normaalne olukord. Mina ise olen lihtsalt poolearuline utopist, kes lisaks kõigele saab suva jopskitega lapsi ja pärast tahab neid jopski juurest veel ära viia. Paha paha…

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Nagu ma aru saan siis mõne meelest ongi see normaalne olukord. Mina ise olen lihtsalt poolearuline utopist, kes lisaks kõigele saab suva jopskitega lapsi ja pärast tahab neid jopski juurest veel ära viia. Paha paha…[/tsitaat]

Paha või mitte, see ei puutu asjasse, aga nii ta lihtsalt on.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Nagu ma aru saan siis mõne meelest ongi see normaalne olukord. Mina ise olen lihtsalt poolearuline utopist, kes lisaks kõigele saab suva jopskitega lapsi ja pärast tahab neid jopski juurest veel ära viia. Paha paha…[/tsitaat]Põhimõtteliselt jah.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Lapsel on õigus mõlemale vanemale. Seega pole sul õigust last isast lahutada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Lapsel on õigus mõlemale vanemale. Seega pole sul õigust last isast lahutada.[/tsitaat]Ole täitsa rahulik. Mul pole sellist pahatahtlikku plaani. Lihtsalt nö. mõtiskledes tulevikule ja võimalustele siis on ka selline plaan läbi käinud peast, et mõnda aega teha (erialast)tööd välisriigis. Aga nüüd, kuna mul on laps, ei saa ma seda ilma sekeldusteta isegi mitte plaanida. Või siis saan, jätan lapse ämma ja lapse isa kasvatada. Kas see peab nii minema? Mingi loogilisem lahendus võiks ju olla.
Ps. Lihtsalt mõtisklus, ei küsi nõuandeid, ei plaani veel midagi! Teiste arvamusi loeks lihtsalt!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ole täitsa rahulik. Mul pole sellist pahatahtlikku plaani. Lihtsalt nö. mõtiskledes tulevikule ja võimalustele siis on ka selline plaan läbi käinud peast, et mõnda aega teha (erialast)tööd välisriigis. Aga nüüd, kuna mul on laps, ei saa ma seda ilma sekeldusteta isegi mitte plaanida. Või siis saan, jätan lapse ämma ja lapse isa kasvatada. Kas see peab nii minema? Mingi loogilisem lahendus võiks ju olla.
Ps. Lihtsalt mõtisklus, ei küsi nõuandeid, ei plaani veel midagi! Teiste arvamusi loeks lihtsalt![/tsitaat]Lapse viimine võõrasse kultuuri ja tundmatusse tulevikku ei ole just eriti vastutustundlik.

Please wait...
Postitas:
Dubois

Vaata teistpidi – kui isa tahaks lapsega välismaale kolida, siis tema ka ei saaks ilma sinu nõusolekuta seda teha.
Mul ei ole lapsi, aga ma ei saa ka kõrvalomavalitsusse suvalt elama kolida, sest sealt ei ole minu töökohta transpordiühendust.

Please wait...
Postitas:
Vaarikamari

Paraku on tõesti nii, et kui saad lapse, siis tuleb tema huvid enda omadest ettepoole tõsta. See ei tähenda muidugi seda, et endale enam üldse elada ei saa, aga sellega tuleb leppida, et sinu elu ei ole enam endine.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah. [/tsitaat]

millises riigis saab vabalt teise vanema nõusolekuta välismaale kolida?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
titattahan

Kallis teemaalgataja!
Sinu arusaam sunnismaisusest on väga imelik.
Sunnismaine on selle naine, kes EI SAA oma mehe kuurest ära tulla, kuigi tahaks, sest tal EI OLE KUSAGILE MINNA!

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]titattahan kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kallis teemaalgataja!
Sinu arusaam sunnismaisusest on väga imelik.
Sunnismaine on selle naine, kes EI SAA oma mehe kuurest ära tulla, kuigi tahaks, sest tal EI OLE KUSAGILE MINNA![/tsitaat]

ei sinust aru. mismoodi pole kusagile minna? kas ise ka usud seda mis kirjutasid?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ole täitsa rahulik. Mul pole sellist pahatahtlikku plaani. Lihtsalt nö. mõtiskledes tulevikule ja võimalustele siis on ka selline plaan läbi käinud peast, et mõnda aega teha (erialast)tööd välisriigis. Aga nüüd, kuna mul on laps, ei saa ma seda ilma sekeldusteta isegi mitte plaanida. Või siis saan, jätan lapse ämma ja lapse isa kasvatada. Kas see peab nii minema? Mingi loogilisem lahendus võiks ju olla.
Ps. Lihtsalt mõtisklus, ei küsi nõuandeid, ei plaani veel midagi! Teiste arvamusi loeks lihtsalt![/tsitaat]

Teeks ettepaneku laps seaduslikult ema omandiks kuulutada. Ei mingit ämmale ega isale hoida andmist!

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Nagu ma aru saan siis mõne meelest ongi see normaalne olukord. Mina ise olen lihtsalt poolearuline utopist, kes lisaks kõigele saab suva jopskitega lapsi ja pärast tahab neid jopski juurest veel ära viia. Paha paha…[/tsitaat]
krt, klõpsasin kogemata postitusele miinuse, kuigi tahtsin tsiteerida ja kiita. sest ma tean täpselt, mis Sa tunned… olen ise samas olukorras, nokk kinni, saba lahti. laste isa on ka kiuslik, lihtsalt viinamarjad on hapud ja nii ongi.. ja mõne meelest on see hullult normaalne, et iga väikse liigutuse jaoks pead hullu moodi rabelema, jooksma mööda kohtuid jms.
ja ei pea olema kuidagi hädapätakas vms. aga miks see elu nii utoopiliselt keeruline ja nõme peab olema, vot seda ei mõista.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Vaarikamari kirjutas:[/small]
[tsitaat]Paraku on tõesti nii, et kui saad lapse, siis tuleb tema huvid enda omadest ettepoole tõsta. See ei tähenda muidugi seda, et endale enam üldse elada ei saa, aga sellega tuleb leppida, et sinu elu ei ole enam endine.[/tsitaat]
no kuidas on see elu kuidagi lapse huvides rohkem??? Mina aru ei saa. Lapse huvides on jääda alevikku, kus tal ei ole normaalset kodu ja võimalusi, sest kolides ei saaks uues kohas lasteaeda? Kuigi uues kohas on paremad lasteaiad ja võimalused, laps ei peaks võibolla hommikul kl 6 tõusma, et lasteaeda viia ja lapsevanem teise asulasse tööle jne.. mõtlete ka muidu, enne kui pasundate midagi?

Please wait...
Postitas:
Kägu

krt, klõpsasin kogemata postitusele miinuse, kuigi tahtsin tsiteerida ja kiita. sest ma tean täpselt, mis Sa tunned… olen ise samas olukorras, nokk kinni, saba lahti. laste isa on ka kiuslik, lihtsalt viinamarjad on hapud ja nii ongi.. ja mõne meelest on see hullult normaalne, et iga väikse liigutuse jaoks pead hullu moodi rabelema, jooksma mööda kohtuid jms.
ja ei pea olema kuidagi hädapätakas vms. aga miks see elu nii utoopiliselt keeruline ja nõme peab olema, vot seda ei mõista. [/tsitaat]Elu ongi keeruline selle pärast et sa midagi ei mõista. Lollina ongi päris raske elada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Emaks saamisega paraku sellised valikud tekivadki, sõltumata riigist.

Mul lihtsalt ajab harja punaseks, et jälle serveeritakse seda kui ainulaadselt kohutava ja vaenuliku Eesti teemat.

Please wait...
Postitas:
Vaarikamari

[tsitaat] [small]Vaarikamari kirjutas:[/small]

no kuidas on see elu kuidagi lapse huvides rohkem??? Mina aru ei saa. Lapse huvides on jääda alevikku, kus tal ei ole normaalset kodu ja võimalusi, sest kolides ei saaks uues kohas lasteaeda? Kuigi uues kohas on paremad lasteaiad ja võimalused, laps ei peaks võibolla hommikul kl 6 tõusma, et lasteaeda viia ja lapsevanem teise asulasse tööle jne.. mõtlete ka muidu, enne kui pasundate midagi?[/tsitaat]
mina pidasin silmas eelkõige seda välismaa asja.
See kui ei ole võimalust lasteaeda vahetada ei olene ju ei lapse ega vanemate huvidest, vaid nii lihtsalt on.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ära sina oma elu nii keeruliseks ela…

Please wait...
Postitas:
Alfonss

[tsitaat]Olen juba mõnda aega mõelnud, et ju vist nii ongi.
Et kui saad lapse siis peale seda oledki sunnismaine. Esiteks lasteaia kohtadega (meie linnas vähemalt) on igavene jama. Kui kolid nt. lähialevist linna ja paned lapse linna lasteaia järjekorda, kaotad alevi lasteaiast järjekorrakoha. Aga linna silmes oled sa nö. uus ja lähed järjekorra lõppu. Pmst hea on kui enne kooli minekut saab laps aastakese aias käia. Millest ma elama peaksin selle aja, kuni aiakohta pole, ei huvita kedagi! Tagasi alevisse ka pole mõtet minna, sest ka seal läheks laps järjekorra lõppu ja linna järjekorrast kustutataks.
Teine teema on nt. kui soovin lapsega teise riiki tööle/ elama asuda ja lapse isa (keda muidu vbl see laps väga ei huvitaks aga kiusu võimalust ka käest ei annaks) ei anna oma nõusolekut. Pärast olen siis lapseröövel ja muud jutud. Olen sunnitud elama siin, praegu, sellistel tingimustel. Ja minu süü on ainult see, et olen sünnitanud lapse!
Elagu sunnismaisus! Mis sajandis me olemegi siis?![/tsitaat]

omavalitsus kompenseerib eralasteaia kuludest osa, kui seal sulle kohta pole.

isa nõusolekuta ei peagi saama last kuskile ära viia.

seadus kaitseb lapse stabiilsust, mida sinu elus ilmselt ei ole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

jäta laps isale ja mine ise kuhu tahad. naine ei ole sunnismaine, ainult koos lapsega ei saa minna kuhu tahad, kuna lapsel on 2 võrdset vanemat

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 40 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Eesti naine on sunnismaine…

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.