Esileht Ajaviite- ja muud jutud Eesti naine on sunnismaine…

Näitan 10 postitust - vahemik 31 kuni 40 (kokku 40 )

Teema: Eesti naine on sunnismaine…

Postitas:
Kägu

RE: Eesti naine on sunnismaine…

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]jäta laps isale ja mine ise kuhu tahad. naine ei ole sunnismaine, ainult koos lapsega ei saa minna kuhu tahad, kuna lapsel on 2 võrdset vanemat[/tsitaat]Sisuliselt jääks laps siis ämmale, kes paraku ei tule ka ise omadega toime. Ehk siis ma jätaksin oma lapse viletsasse seisu?! Ei iial…

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Sisuliselt jääks laps siis ämmale, kes paraku ei tule ka ise omadega toime. Ehk siis ma jätaksin oma lapse viletsasse seisu?! Ei iial…[/tsitaat]

No tegelt ka, anna Ansipile!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Nt just lugesin pealkirja: Isa välismaal, elatist ei maksa. Mees võib minna ja tulla, millal tahab ja reguleerida naise käimisi? Aga kui naine(misiganes põhjustel) tahab minna, peab ilge kadalipu läbima ja kõigile midagi selgitama/ tõestama. Ebaõiglane pole?

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Nt just lugesin pealkirja: Isa välismaal, elatist ei maksa. Mees võib minna ja tulla, millal tahab ja reguleerida naise käimisi? Aga kui naine(misiganes põhjustel) tahab minna, peab ilge kadalipu läbima ja kõigile midagi selgitama/ tõestama. Ebaõiglane pole?[/tsitaat]

mulle näib, et küsimus ei ole mehes ega naises. asi on LAPSE elukohas.
kas laps on ainult ja ainult naise juurde kuuluv? kas see on naisele sund või vaba valik?
igaüks peaks enda jaoks need küsimused selgeks tegema.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Nt just lugesin pealkirja: Isa välismaal, elatist ei maksa. Mees võib minna ja tulla, millal tahab ja reguleerida naise käimisi? Aga kui naine(misiganes põhjustel) tahab minna, peab ilge kadalipu läbima ja kõigile midagi selgitama/ tõestama. Ebaõiglane pole?[/tsitaat]

Mees NAISE käimisi ei saa kuidagi piirata. LAPSE omasid küll. Laps muide on eraldi inimene, kahe vanemaga, ja ei olegi peale sünnitust enam naise lahutamatu osa. Kui tolles teemas kirutud mees oleks lapse kaasa võtnud, oleks naisel sõnaõigust küll.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ole täitsa rahulik. Mul pole sellist pahatahtlikku plaani. Lihtsalt nö. mõtiskledes tulevikule ja võimalustele siis on ka selline plaan läbi käinud peast, et mõnda aega teha (erialast)tööd välisriigis. Aga nüüd, kuna mul on laps, ei saa ma seda ilma sekeldusteta isegi mitte plaanida. Või siis saan, jätan lapse ämma ja lapse isa kasvatada. Kas see peab nii minema? Mingi loogilisem lahendus võiks ju olla.
Ps. Lihtsalt mõtisklus, ei küsi nõuandeid, ei plaani veel midagi! Teiste arvamusi loeks lihtsalt![/tsitaat]

Loomulikult lapse saamine muudab vanemate elu jäädavalt. Koos nii positiivsete kui negatiivsete külgedega.
Sa ei saa hüpata ühest kohast teise vaid nii kuidas endal isu tuleb ja mugavam tundub. Väike laps vajab kasvamiseks stabiilsust.
Ning kõigele sellele tuleks mõelda enne lapse saamist.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sisuliselt jääks laps siis ämmale, kes paraku ei tule ka ise omadega toime. Ehk siis ma jätaksin oma lapse viletsasse seisu?! Ei iial…[/tsitaat]

elu seisneb valikutes. alati.
enamasti ei ole valikud hea ja halva vaid halva ja veel halvema vahel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Olen juba mõnda aega mõelnud, et ju vist nii ongi.
Et kui saad lapse siis peale seda oledki sunnismaine. Esiteks lasteaia kohtadega (meie linnas vähemalt) on igavene jama. Kui kolid nt. lähialevist linna ja paned lapse linna lasteaia järjekorda, kaotad alevi lasteaiast järjekorrakoha. Aga linna silmes oled sa nö. uus ja lähed järjekorra lõppu. Pmst hea on kui enne kooli minekut saab laps aastakese aias käia. Millest ma elama peaksin selle aja, kuni aiakohta pole, ei huvita kedagi! Tagasi alevisse ka pole mõtet minna, sest ka seal läheks laps järjekorra lõppu ja linna järjekorrast kustutataks.
Teine teema on nt. kui soovin lapsega teise riiki tööle/ elama asuda ja lapse isa (keda muidu vbl see laps väga ei huvitaks aga kiusu võimalust ka käest ei annaks) ei anna oma nõusolekut. Pärast olen siis lapseröövel ja muud jutud. Olen sunnitud elama siin, praegu, sellistel tingimustel. Ja minu süü on ainult see, et olen sünnitanud lapse!
Elagu sunnismaisus! Mis sajandis me olemegi siis?![/tsitaat]

See ei ole täpne formulatsioon. Täpne oleks, et sunnismaine on vaene eesti naine. Varakal ei teki mingeid probleeme lastehoiu organiseerimise või kusagile sõitmisega. Materiaalne rikkus aga sõltub juba üsna suuresti inimesest endast.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma olen teemaalgatajaga nõus, tunnen end samamoodi sunnismaisena. Siia kolisin, kui mul last ei olnud, sõitmine polnud probleem. Teoreetiliselt on ka valitud elupaik sobilik, lasteaed 1km, kool paarsada meetrit… AGA lasteaeda ei saa kohta, ei saa ka teistesse valla lasteaedadesse. Erahoidu vald kompenseerib jah… maksab 100 eurot (olgu siinkohal mainitud, et kohalik erahoid on 350eurot kuus, lisandub lapsehoidja tasu, kui laps haige juhtub olema). Olen mõelnud, et peaks linna kolima, et tulevikus logistika lihtsam (no kui kool mõne aasta pärast hakkab). Aga ma ei saa kolida, sest siin ehk võibolla laps siiski saab kunagi lasteaeda, linnas oleks ta järjekorra lõpus.

Kooli peale ei julge mõeldagi, sõbranna laps läks sügisel kooli, elavad linnast 10km väljas, soovis minna valla kooli (5km) või linna servas olevasse kooli. Valla kool polevat talle aga piirkonna kool (vaba koht pakuti 35km linnast välja suunal olevas kooli, koolibuss aga nende juurde ei käi), seega sinna kohta ei saanud. Vedas, et sai linna servas olevasse kooli sisse, kuigi ka see selgus alles augusti lõpus, et ikka sai koha. Sõbranna valmistus juba koduõppeks.

Nii et mulle tundub küll, et olen veel umbes 16a sunnismaine. Olen mõelnud ka töökoha vahetusele Eesti piires. Odavam oleks elada näiteks vanemate juures Tartus. Samas õe lapsed on seal sünnist saati lasteaia järjekorras, vanem laps on juba viiene, kohta pole. Minu laps oleks automaatselt järjekorra lõpus jälle.

Ja need erahoiud on muidugi toredad küll ja hea keskkond päris pisikestele, aga kolmestel ja vanematel on seal juba igav, mingit õppetegevust ei toimu. Lihtsalt ollakse see päev ära. Juba arengu mõttes oleks päris lasteaeda vaja (või kasvõi eralasteaeda, aga neid ju praktiliselt pole).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Loomulikult lapse saamine muudab vanemate elu jäädavalt. Koos nii positiivsete kui negatiivsete külgedega.
Sa ei saa hüpata ühest kohast teise vaid nii kuidas endal isu tuleb ja mugavam tundub. Väike laps vajab kasvamiseks stabiilsust.
Ning kõigele sellele tuleks mõelda enne lapse saamist.[/tsitaat]Hea jutt! Hüppan ühest kohast teise, süüdimatult kolin edasi- tagasi?! Kui ma saan parema töökoha ja mõistlikuma eluaseme, kus lapselgi elutingimused paranevad (mitte, et enne oleks viletsad olnud eks)- kas see on siis pahasti kohe? Peaks ikka stabiilselt seisma ühe koha peal? Mingi edasiminek elus- kellele seda vaja eks?!
Seemneid oled söönud v???

Please wait...
Näitan 10 postitust - vahemik 31 kuni 40 (kokku 40 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Eesti naine on sunnismaine…

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.