Esileht Ajaviite- ja muud jutud Eesti Orban

Näitan 18 postitust - vahemik 61 kuni 78 (kokku 78 )

Teema: Eesti Orban

Postitas:
freyafefa

…pluss massiivse keskkonnakahju tekitamisele igal pool, kus vähegi midagi hävitada on.

Sellele paneb ju lääs oma relvaabiga tugevalt õlga alla, et sõda ikka jätkuks

Sina soovid siis, et Putin võidaks?

Ma soovin, et mõttetu sõja venitamisega ei tapetaks enam rohkem Ukraina inimesi, kui neid juba tapetud on.

+1
-8
Please wait...

Postitas:
Seliiina

mõttetu sõja venitamisega

MÕTTETU SÕJA VENITAMISEGA… kes alustas seda mõttetut sõda ja kelle lõpetada see sinu meelest on? Ikka agressori enda. Ülejäänud sinu “lahendused” on okupatsioon.

+12
0
Please wait...

Postitas:
kolmega

Ma soovin, et mõttetu sõja venitamisega ei tapetaks enam rohkem Ukraina inimesi, kui neid juba tapetud on.

Ja sinu lahendus oleks siis milline täpsemalt? Kuidas seda sõda mitte venitada?

+9
0
Please wait...

Postitas:
kurimoor

MÕTTETU SÕJA VENITAMISEGA… kes alustas seda mõttetut sõda ja kelle lõpetada see sinu meelest on? Ikka agressori enda. Ülejäänud sinu “lahendused” on okupatsioon.

kusjuures vene okupatsioon ei tähenda kaugeltki, et ukraina inimeste tapmine lõpeks.

+9
0
Please wait...

Postitas:
freyafefa

Ja sinu lahendus oleks siis milline täpsemalt? Kuidas seda sõda mitte venitada?

Läbirääkimistega loomulikult

0
-13
Please wait...

Postitas:
freyafefa

Millised “ülejäänud minu lahendused”? Iga vähegi mõtlev analüütik räägib praegu, et Ukrainal on viimane aeg taas tõsiseslt läbirääkimistele mõtlema hakata (mis nad märtsi lõpus kõrvale heitsid). See venitamine ja iga päev sadade ukraina sõdurite surma saatmine selle nimel, “et äkki läbirääkimisteks parem positsioon saada” tundub mulle veidi küüniline. Inimelud on minu arvates olulisemad kui see võimalik geograafiline kaotus (või ükskõik milline poliitiline kompromiss).

0
-17
Please wait...

Postitas:
piret005

Millised “ülejäänud minu lahendused”? Iga vähegi mõtlev analüütik räägib praegu, et Ukrainal on viimane aeg taas tõsiseslt läbirääkimistele mõtlema hakata (mis nad märtsi lõpus kõrvale heitsid). See venitamine ja iga päev sadade ukraina sõdurite surma saatmine selle nimel, “et äkki läbirääkimisteks parem positsioon saada” tundub mulle veidi küüniline. Inimelud on minu arvates olulisemad kui see võimalik geograafiline kaotus (või ükskõik milline poliitiline kompromiss).

Sinu arust siis on õige, et Venemaa läheb võtab kellegi riigi endale ja pole mõtet vastu hakata ja asja venitada, sest muidu hukkuvad ju süütud inimesed. Kui Venemaa arvab, et võiks näiteks Eesti endale võtta, siis vastuhakk on mõttetu, sest las võtab, peaasi, et sõda ei tuleks. Väga huvitav arusaam.

+16
-1
Please wait...

Postitas:
kurimoor

Sinu arust siis on õige, et Venemaa läheb võtab kellegi riigi endale ja pole mõtet vastu hakata ja asja venitada, sest muidu hukkuvad ju süütud inimesed. Kui Venemaa arvab, et võiks näiteks Eesti endale võtta, siis vastuhakk on mõttetu, sest las võtab, peaasi, et sõda ei tuleks. Väga huvitav arusaam.

ja mitte ainult eesti.

kuidas see putini suurem eesmärk oligi, “avatud euraasia vladivastokist lissabonini”.

+12
0
Please wait...

Postitas:
kagu8

Lihtsalt uskumatu naiivsus või venemaa kaitsmine. Lihtsalt ebameeldiv on lugeda selliseid seisukohti ja, et Eestis leidub inimesi, kes sedasi mõtlevad.

Seda juttu läbirääkimistest võiks rääkida venemaale, kes Ukraiba rahvale kohutavaid kannatusi põhjustanud. Seda nii inimeludega, kui ka linnade purustamisega. Kuidas on võimalik, et pärast neid aastakümneid venemaa jõhkrat poliitikat leidub ikka veel naiivseid arvamusi, kuidas Ukraina peaks loovutama maad ja siis saab kõik korda ning kõik elavad rahus edasi kuni aegade lõpuni. Ei käi ju sedasi see venemaa poolt. Ta on ju nii Ukrainalt, Gruusialt, Moldovalt tükke ära võtnud, destabiliseerunud olukorda, kiusab okupeeritud alale jäänud inimesi, sealt välja ei luba kedagi, piinamised tapmised, ähvardused jne. Võiks omeri aru saada, et Ukraina rahvas on sunnitud vastu hakkama, neil ei ole mingit muud võimalust, sest venemaa ei lõpeta ründamist. Kuidas daab veel 21. sajandil sellist asja mõelda, et laseme okupandid oma pinnale ja las nad, siis võtavad meie kodumaast tükke. Eestlased peaksid oma maa ajaloost mäletama veel, mis oli okupatsiooni tagajärg. Ja venemaa suhtumises ei ole mitte midagi muutunud, nad on endiselt jõhkrad, kannatusi põhjustavad jne. Äkki hoiaks ennast veidi poliitikaga ja ajalooga kursis, mis riik meil see naaberriik õigupoolest on olnud ja on tänaseni, siis kaob vast ka see naiivsus ja sinisilmsus venemaa suhtes ära. Muidugi sellisel juhul, kui tarbitaksegi kremli propagandat ja seda usutakse, siis ei saagi midagi soovitada. Ümber veenma ei hakka, aga piinlik on küll selliste arvamuste pärast.

+12
-1
Please wait...

Postitas:
freyafefa

Äkki hoiaks ennast veidi poliitikaga ja ajalooga kursis

Äkki sa, ajaloolane, räägid meile Ukraina ajaloost? Kuulaks kohe huviga, mida sa tead. Ma pakun, et ei midagi.

+1
-11
Please wait...

Postitas:
amatoor

Praegu on iga ausa ja südametunnistusega inimese kohus toetada Ukrainat. Venelaste jaoks on sõda sama, mis on olnud aegade hämarust alates – tahan naabermaad endale ning siis lähen võtan, lisaks tapan ja röövin ja vägistan. Naera puruks – et vene peapropagandist teatas häälevärinal, et Venemaa ei ole kunagi ühtegi sõda alustanud, vaid kaitseb ennast. Ajalugu üldse kohe ei tunne? Näiteks põhjasõda – oli ju Peetril vaja saada väljapääsu Balti merele või siis Talvesõda Soomega.

+9
0
Please wait...

Postitas:
Mahvalda

Vene fashistide jutupunktide levitajatega ei ole mõtet vaielda. Milleks? Kompostihunnikuga sa ju ei vaidle?!

+12
-2
Please wait...

Postitas:
Jaagular

Äkki sa, ajaloolane, räägid meile Ukraina ajaloost? Kuulaks kohe huviga, mida sa tead. Ma pakun, et ei midagi.

Pakkuda võid ju paljutki… Euroopa ajalugu on teadupärast päris pikk. Alustada võid uurimist kõigepealt Poola-Leedu unioonist. Seejärel võta ette Austria-Ungari. Siis, mis juhtus sealsete piiridega pärast 1. ja 2. maailmasõda. Lugu on mahukas. Edu uurimisel, kui ajalootundides pihta ei saanud.

Ma ei ole ajaloolane, vaid lihtsalt koolis käinud ja mõnevõrra raamatuid lugenud inimene, kel on kõigist asjaomastest (kaasaegsetest, muidugi) riikidest pärit haritud sõpru ja tuttavaid, kellega on nii mõnigi hariv diskussioon maha peetud.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
K4gu

kusjuures vene okupatsioon ei tähenda kaugeltki, et ukraina inimeste tapmine lõpeks.

Nii see kahjuks on.

+7
0
Please wait...

Postitas:
freyafefa

Pakkuda võid ju paljutki… Euroopa ajalugu on teadupärast päris pikk.

Piisab viimasest 100 aastast. Lase tulla, targutis.

0
-8
Please wait...

Postitas:
Mahvalda

https://teadus.postimees.ee/7492776/sojaajaloolane-selgitab-ukraina-ajaloo-olulisimaid-solmpunkte

+3
0
Please wait...

Postitas:
Ragne

Kui läbirääkimistega sõda lõpeks praegu, siis on ju selge, mis juhtub. Terve vene rahvas on üles pööratud ukrainlaste vastu, sisuliselt täpselt sama kui sakslased juutide vastu, ainult vene rahvas on vähem haritud, agressiivsem, vaesem ja kadedam. Ehk vene fašism teeks täpselt sama, mida hitlerlased tegid – koonduslaagrid ukrainlastele, rikkused, maavara ja loodusressursid venemaale.  Ukrainlastest saaks tasuta tööjõud vene rahva orjamiseks. Territoorium anastataks, lagastataks seegi, mis veel puruks pommitamata ja lagastamata, maavarad, mets ja kõik muu vara veetaks venemaale, ukraina rahvas küüditataks või tapetaks, allesjäänud majadesse venelased asemele. Varsti laiuks seal russkii miri territooriumil sama, mis venemaa avarustes – lagunenud, sammaldunud, rohtukasvanud bolota lenini jalajälgedega käimlate ja kaevuveega majadega. Rahvas, kel muud tööd pole kui sõdimine ja muud rõõmu kui vihkamine…

Nii kangesti tahetakse sellist “vabastamist” Lissabonist Vladivostokini kõigile peale suruda… Aga ise tahavad suured juhid miskipärast seal käia puhkamas, õppimas ja reisimas, kus pole seda russkii miri…. Miks küll ometi? Tohutud territooriumid on käes, ikka vähe, vaja seda oma “õnne” ja “vabastust” viia kogu Euroopasse..

Eurooplaste häda on see, et nad ei saa ikka veel aru, et kõik, kes ei taha lenini jalajälgedes asjal käia ja vene keelt rääkida, ongi venelaste jaoks natsid ja vajavad ellimineerimist.

+9
-2
Please wait...

Postitas:
mudakonn

Ei tea, kas vastab tõele? Tundub usutav! Miski muu ei seleta nii hästi Orbani sügavat venemeelsust.

https://epl.delfi.ee/artikkel/120020050/vene-meedia-paevik-orbani-kremlimeelsuse-taga-voib-olla-kompromiteeriv-video-aga-mis-ajendab-toomi

+2
0
Please wait...

Näitan 18 postitust - vahemik 61 kuni 78 (kokku 78 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Eesti Orban