Esileht Hobinurk Eesti otsib superstaari

Näitan 30 postitust - vahemik 271 kuni 300 (kokku 335 )

Teema: Eesti otsib superstaari

Postitas:
Kägu

Saate idee ongi ju näha kuidas tõugust saab liblikas. See aasta oli hooaeg kahetsusväärselt lühike.

Saate idee on ikka see, et võidab kõige tugevam.

Võidab see, kellel on kõige rohkem maksujõuliseid sõpru.
Aga Alika saatelõpu lugu oli paremini esitatud kui varem.

Ma senini ei saa aru, kuidas Uudo superstaariks sai.

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Alika ja Wanda on mõlemad võrratud. Ägedad tüdrukud! Wandal on siiski veel arenguruumi, Alika on aga täiesti valmis artist, kelle võiks kohe välismaale saata. Soovin neile mõlemale tuult tiibadesse! Nauditav finaalkontsert oli.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on neil juba mitmes hooaeg niiviisi. Teise koha omanik seisab nagu õnnetu sugulane ja on sunnitud pealt vaatama, kuidas võitjat autasustatakse.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu õiglustunnet riivas see vaatepilt ka kõvasti – krt kui raske on teise koha saajale midagi tänamiseks organiseerida? Väga nõme.

Alika on jah vokaalselt andekam, aga Wanda mõjus kuidagi südamlikumalt.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Wandal oli imeilus kleit. See punane.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arvates ka imelik, et teine koht ei saa midagi. See krdi telefon kas või ei ole ju nii röögatult kallis, et vähemalt mõlemad ei võiks seda saada.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Äärmiselt nõme! Õhtu otsa kiideti MÕLEMAID taevani ja siis järsku muutus teine nähtamatuks. Seisis seal nagu mingi kontvõõras.

+16
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

nii palju, kui ma mäletan, on alati öeldud häälte jagunemine protsentuaalselt, seekord ei öeldud. huvitav, miks (mõtlesin, et äkki seetõttu, et häältevahe on suur ja ei tahetud tüdrukut kurvastada).

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arvates ka imelik, et teine koht ei saa midagi. See krdi telefon kas või ei ole ju nii röögatult kallis, et vähemalt mõlemad ei võiks seda saada.

Veider oli üldse see telefoni kinkimine, nagu mingi Zimbabwe, et esimene elanik saab nüüd telefoni, hurraaa!

+15
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu
RASMUS RAMMO, ELU24 UUDISTETOIMETUSE JUHT

Tuli jälle üks vihje: «Miks ei saanud eesti otsib superstaari 2021 aasta, teine koht mitte midagi? Isegi lillekimpu polnud ????»

Täpsustame, Wanda ikkagi on pressikonverentsil täitsa oma lillekimbuga! Ja ei tundu ka väga kurb.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täpsustame, Wanda ikkagi on pressikonverentsil täitsa oma lillekimbuga! Ja ei tundu ka väga kurb.

Mõni sugulane või vanemad andsid?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Veider oli üldse see telefoni kinkimine, nagu mingi Zimbabwe, et esimene elanik saab nüüd telefoni, hurraaa!

Vaatasin ka, et näis mida veel kokku kandma hakatakse, kas pesu ja toidunõusid või.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esimene laul (ühislaul) kõlas erakordselt halvasti. Ei saanudki aru, kas mingi tehniline probleem? Kas lauljad ei kuulnud saateansamblit? Kõik laulsid kuidagi mööda ja laul ei kõlanud kokku hästi. Idee oli muidu iseenesest hea, aga teostus ebaõnnestus.

Vähe harjutatud, kiirelt ülejala kokku traageldatud. See polnud ju nende kellegi jaoks ka oluline (võistlev) esitus. Teisalt näitabki see seda, et mitte kõik need finalistid pole just kaugeltki profid (proff siiski suudaks ka vähese harjutamisega neid elementaarseid vigu vältida).

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Alika on siiski peajagu tugevam. Mis ei tähenda, et Wanda ei oleks ka väga tugev. Tänane Wanda viimane laul oli väga ilmekas. Vaid ühes keerulises kohas läks natukene käest ära, aga muidu oli hea laul ja väga hästi esitatud ning puudutas sügavalt hinge.

Seesama Wanda esitatud viimane laul “Creep” on ka Alika poolt esitatud ligi 4 aastat tagasi ETV+ lauluvõistlusel BRAVO! Stuudiovideo on saadaval Youtubes:
https://www.youtube.com/watch?v=ZdQeyZQRd8Q
Täiesti erinevad seaded ja tempod, esmahetkel ei tunne äragi et sama lugu on. Alikal nagu soul-jazzilikum, hoopis teistmoodi vokaalimänguga. Aga siiski huvitav võrrelda neid nüüd. Selle põhjal küll raske öelda, kas Alika on Wandast 4 aastat ees oma arengus või mitte, kuid laiemalt üldistades ehk siiski nii on.

Alika üllatas täna vähem, aga purjetas siiski oma vanas headuses. Häälematerjali ja selle valdamise poolest siiski tugevam. Ta on seda ühtlaselt koguaeg olnud, erinevalt Wandast, kes on saate jooksul silmnähtavalt arenenud ja paremaks läinud.

Eks Alika tegi ka omakorda sellesama arenguetapi juba aastaid tagasi läbi. Ega lõputult kuhugi veel edasi areneda pole ju ka võimalik. Maailmakuulsad lauljad ka enam ju ei arene keegi, purjetavadki eadsi omas stabiilses headuses, tundub vist sedasi?

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidagi piinlik oli vaadata, et teise koha saajale, Wandale, ei antud isegi lilli mitte. Külvati Alika kingitustega üle ja Wanda saadeti lihtsalt lavalt ära.

Siinkohal võib muidugi ka argumenteerida, et eelmistele saates väljalangenutele ei antud ju kah midagi, isegi lilli mitte (3.koht, 4.koht, jne) ehk siis jätkuvalt sama loogika neil saate tegijatel seal, vist… Teisalt, eks see lillede kinkimine igal võimalusel kipub ka olema üks endiste aegade ülepingutatud traditsioon, mis sageli saajale hoopis tüli teeb (kuhu sa selle lillekuhja seal parajasti paned, nagu hunnik nuhtlust pidevalt käes edasisi tegevusi segamas).

Täpsustame, Wanda ikkagi on pressikonverentsil täitsa oma lillekimbuga! Ja ei tundu ka väga kurb.

Mõni sugulane või vanemad andsid?

Võimalik seegi et vanematelt-sugulastelt, aga ega ei tea kah. Nägin siiski otseselt, et saate peaprodutsent tuli ja võttis selle lillebuketi kelleltki esireast (keda pildis ei näidatud) ning asetas selle siis Wanda ette lauale. Võib-olla saadeti keegi saatetiimi jooksupoiss viimasel hetkel lillepoodi (kuna eelnevalt unustati see asi ära) ja see jooksupoiss lihtsalt ei jõudnud varem tagasi (bukett vajas ka lilleseadja poolt tegemiseks mingi aja ju).

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arvates ka imelik, et teine koht ei saa midagi. See krdi telefon kas või ei ole ju nii röögatult kallis, et vähemalt mõlemad ei võiks seda saada.

No kui mina oleksin seal saaja rollis, siis ma poleks üldse õnnelik mingi kingitud telefoni üle. Telefon on kõige elementaarsem tarbeasi, mis on minul (ja praktiliselt kõigil teistelgi) juba olemas niigi ja just selline mudel mida mina olen enda jaoks parimana hoolikalt välja valinud. Mida ma selle teise (tõenäoliselt ebameeldivama) eksemplariga siis niiväga veel peale hakkan, ilmselt tuleks edasi kinkida või maha müüa. Las jääda telefon ikka igaühe enda valida, nii nagu enda püksidki.

Küll aga nägin ma selle saateseeria jooksul ühte asja, mis justkui unustati realiseerida… Nimelt Alika juba kolmes varasemas intervjuus, kus küsiti mida ta auhinnarahaga teeb, mainis, et lisaks osa rahast andmisele oma vanematele (kes nagu ta ütles tema lauljateel abistamisega tohutult on kulutanud), tahaks ta ka sellest auhinnarahast väikese osa eest omale MacBooki osta. Jah, tegemist pole rikkurite perega, kus vanemad oma lapsed tehnikavidinatega esimesel soovil kohe üle külvavad, Alika peres on muud väärtused hoopiski primaarsemad ja ei saa ka kõike lubada omale. Aga, ma imestan, et nüüd kui see tagasihoidlik MacBooki soovike on Alika suust avalikult mitu koda välja lipsanud, ei ole meie firmade ärimehed seda taibanud ära kasutada, eelkõige just siinkohal kohalikud Apple distribuutorid ja müügimehed. Oleks olnud ju nende poolt nüüd kümnesse suurepärane kingitus Alikale üle anda ja endale sellega ühtlasi veel tasuta reklaami teha…

+15
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võidab see, kellel on kõige rohkem maksujõuliseid sõpru.

Seda võis tõesti esineda eelmistes Superstaari hooaegades ja ka nüüd eelmiste nädalate voorudes, kuid seekord nüüd superfinaalis siiski ei olnud nii, kohe kindlasti mitte. Alikal ei ole suurt sõprade-sugulaste ringi ja seni polnud ka mingit fännklubi tal (vaatamata tema varasematele saavutustele, miskipärast). Ta otseselt tõestas alles just nüüd ennast ise läbi kogu saate ja võitis alles nüüd käigupealt suure hulga poolehoidjaid kõikide rahvagruppide hulgas, seejuures valdavas enamuses hoopiski just eestlaste hulgas! Meie kohalik vene kogukond on väga killustunud ja hajevil, miskipärast seal see fännlus ei levi.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

nii palju, kui ma mäletan, on alati öeldud häälte jagunemine protsentuaalselt, seekord ei öeldud. huvitav, miks (mõtlesin, et äkki seetõttu, et häältevahe on suur ja ei tahetud tüdrukut kurvastada).

Ei tea jah, miks seda nüüd ei tahetud öelda. Ega mul pole ka mingit aimu nende alati ettearvamatute telefonihäälte jagunemisest, kuid sotsiaalmeedias (kus on ühe ja sama inimese poolt korduv laikide hulgihääletamine raskendatud) kokku paljude tunandete hinnangute hulgas paistavad praegusel hetkel ligikaudsed toetuse suhtarvud (Alika vs Wanda):

Laigid (Superfinalistide 1.laul) – 2:1 (ehk 66:33%)
Laigid (Superfinalistide 3.laul) – 3:1 (ehk 75:25%)
Toetavad positiivsed kommentaarid – 4:1 (ehk 80:20%)

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga, ma imestan, et nüüd kui see tagasihoidlik MacBooki soovike on Alika suust avalikult mitu koda välja lipsanud, ei ole meie firmade ärimehed seda taibanud ära kasutada, eelkõige just siinkohal kohalikud Apple distribuutorid ja müügimehed. Oleks olnud ju nende poolt nüüd kümnesse suurepärane kingitus Alikale üle anda ja endale sellega ühtlasi veel tasuta reklaami teha…

Nii need asjad ju sponsoreeritud üritustel ei käi, et suvaline firma vaatab, et nüüd on õige aeg endale reklaami teha ja tormab kingitusega lavale. Lepingud on ammuilma sõlmitud ja kõik käib plaani järgi. Tõenäoliselt ei otsustatud telefoni kinkimist ka käigupealt, selle kohta oli juba ammuilma leping sõlmitud, milline firma sellega võitjat  toetab. Intervjuudes mainitud soov on üks asi, aga võitja selgus siiski ju alles eile õhtul.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii need asjad ju sponsoreeritud üritustel ei käi, et suvaline firma vaatab, et nüüd on õige aeg endale reklaami teha ja tormab kingitusega lavale.

Nojah, aga tegelikult on neil see võimalus ju endiselt veel olemas, nüüd pärast saadet, kui pole enam vaja saateproduktsioonilt luba küsida, mida kiiremini, seda parem, kasvõi täna ju… Lisaks väike videointervjuu sellega seotult ja see siis veel ka sotsiaalmeedias ringlema… Aga okei, pole minu asi seda siin näpuga ette näidata. Kuigi, kui ma ise oleksin sellise firma esindaja, siis muidugi ei jätaks küll nii ideaalselt süllekukkunud võimalust kasutamata.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tõenäoliselt ei otsustatud telefoni kinkimist ka käigupealt, selle kohta oli juba ammuilma leping sõlmitud, milline firma sellega võitjat  toetab. Intervjuudes mainitud soov on üks asi, aga võitja selgus siiski ju alles eile õhtul.

Nii ongi, seda telefoni ju saate algusest peale promotud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida aga superfinaali lauludest ja nende esitustest nüüd arvata, pärast hoolikamat korduv-ülekuulamist…

*** Wanda ja Alika esimeste lugude esitus ei erinenud oluliselt nende juba varasemalt kuuldud samade lugude esitustest. Midagi halvemat ei märganud, võib-olla isegi õige veidi kübeke parem, aga see võis olla ka helitehniline erinevus, ikkagi erinevad ruumid, erinevad helipuldid ja nende seaded (ma oletan).

*** Wanda ja Alika ühisloo esituses meeldis mulle seekord Wanda osa isegi rohkem. Paaris kohas nagu häiris, et Alika läks forte osade kõrgemas spektris ebaloomulikumalt klirrima oma häälega. Intervjuus mainis ta, et oli paar päeva palavikus, äkki see mingi külmetus (loodan, et mitte koroona nüüd) ikkagi veidi kraapis kurku, eriti nii nõudliku vokaali puhul? Aga see laul oli tegelikult ka suhteliselt kehvalt kirjutatud üldse. Ei teagi milliste ideedega see loodud oli.

*** Wanda ja Alika kolmandate lugude puhul oli nii ja naa, ma ei tooks neist kumbagi olulisemalt esile. Mõlemas esituses oli väikesi puudujääke, aga kuna need nii eriilmelised lood, siis ka keeruline otseselt võrrelda nüüd. Wandal oli väga hea mõjuv loo seade ette võetud, kuid korraks või paariks läks noot lappama, Alikal jällegi miski klirin hääles üksikutes sekundipikkustes lõikudes. Alika puhul kippus ka taustaduo laulma sama võimsalt kaasa, ehk siis mina nimetaksin lausa trioesituseks selle. Mõnel hetkel sai Alika isegi puhata, hoides mikrofoni all rippes, samal ajal kui laul kostis ikka samavõimsalt edasi. Helitehniliselt oli ka Alika esitusel heli rohkem kompresseeritud, mis jättis tümama mulje võrreldes dünaamilisemalt miksitud Wanda esitusega. Aga see pole enam nende lauljate süü.

*** Endiste superstaaride (Ott jne) laulupopurriis oli aga väga hea konstanteerida, et mitte ükski neist täna kuulsatest superstaar lauljatest pole nii hea häälega kui Wanda ja Alika. Mõlemale neile jäädi alla, küll nõrgema, küll mudasema vokaaliga. Eranditult kõik need vanad kalad seal reas.

*** Kohtuniketrio roll jäi siin superfinaalisaates küll ajaraiskamiseks. Ega nad midagi sisulist ju enam ei öelnud (ja ega ei söandanudki nüüd enam midagi kritiseerida). Ehk siis pigem nagu rudimentaalne dekoratsioon viimasele saatele.

Kokkuvõttes siiski (kuigi selle superfinaali saate esituste põhjal jättis Wanda mulle parema muljega tulemuse) olen rahul, et võitjaks sai Alika. Seda kasvõi juba kogu tema seniseid 10 aasta jooksul tehtud saavutusi ja saavutatud taset arvestades, ta on seda lõpuks ikkagi kuhjaga väärt.

+6
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõrvaline tähelepanek – Selle saate võitja rahaline auhind 10 000 eurot on püsinud samasuur juba 10 aastat (alates Superstaar 2011 hooajast), ehk siis kogu meie euroaja. Aga palju oli keskmine palk aastal 2011 võrreldes tänasega? Selge ju et see auhind on tänaseks väga palju devalveerunud. Selle nimel pidi nüüd siis 4 kuud järjest töötama, muud tööd ja ametid kõrvale jätma. Ehk siis suurem osa sellest auhinnarahast oli sisuliselt nagu tagantjärgi makstud elatus-palgaraha. No ja neile suurele hulgale kes ei võitnud, neile jäid üldse täiesti tühjad taskud. Samas kui saatehooaja produktsiooni kogumaksumus on vist ca miljon (pole küll kindlat infot selle osas)?

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on neil juba mitmes hooaeg niiviisi. Teise koha omanik seisab nagu õnnetu sugulane ja on sunnitud pealt vaatama, kuidas võitjat autasustatakse.

Isegi karmis spordimaailmas ei jäeta II ja III koha saavutanuid tühjade kätega võitja edu ja õnne vahtima.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Wanda ja Alika esimeste lugude esitus ei erinenud oluliselt nende juba varasemalt kuuldud samade lugude esitustest. Midagi halvemat ei märganud
/-/Wanda ja Alika kolmandate lugude puhul oli nii ja naa, ma ei tooks neist kumbagi olulisemalt esile.

Tunnen, et Wanda oleks võinud võtta mõne varem ehk vähem õnnestunud loo ja selle vingelt üle teha (oleks üllatanud). Hetkel läks kindla peale värskelt viimasest saatest meeles hästi õnnestunud looga.
Viimane laul oli väga tugev, aga ilmselt kaotas hääli, kuna oli vähem tuntud laul kui Alika oma.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõrvaline tähelepanek – Selle saate võitja rahaline auhind 10 000 eurot on püsinud samasuur juba 10 aastat (alates Superstaar 2011 hooajast), ehk siis kogu meie euroaja. Aga palju oli keskmine palk aastal 2011 võrreldes tänasega? Selge ju et see auhind on tänaseks väga palju devalveerunud. Selle nimel pidi nüüd siis 4 kuud järjest töötama, muud tööd ja ametid kõrvale jätma. Ehk siis suurem osa sellest auhinnarahast oli sisuliselt nagu tagantjärgi makstud elatus-palgaraha. No ja neile suurele hulgale kes ei võitnud, neile jäid üldse täiesti tühjad taskud. Samas kui saatehooaja produktsiooni kogumaksumus on vist ca miljon (pole küll kindlat infot selle osas)?

Vastust sinu küsimusele ei tea, aga kas 10 000 € on siis tõesti nii väike summa nelja kuu töö eest? Osalejad on u 18-aastased. Kas tõesti teenivad tänapäeval 18-aastased noored tööl üle 2500 € neto? Julgen sügavalt kahelda.

+2
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aalikast oleks Jacksoni loo esitamisel küll rohkemat oodanud

mida rohkemat siis ? (minu arvates oli väga väga hea).

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aalikast oleks Jacksoni loo esitamisel küll rohkemat oodanud

mida rohkemat siis ? (minu arvates oli väga väga hea).

Vokaalselt küll poleks midagi rohkemat oodanud. Väga võimas 18-aastaselt tütarlapselt. Visuaalselt – ma oleks selle valge hõlsti ära jätnud. Segas emotsiooni.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

nii palju, kui ma mäletan, on alati öeldud häälte jagunemine protsentuaalselt, seekord ei öeldud. huvitav, miks (mõtlesin, et äkki seetõttu, et häältevahe on suur ja ei tahetud tüdrukut kurvastada).

https://uudised.tv3.ee/meelelahutus/uudis/2021/12/13/enneolematu-edumaa-selgus-millise-haalesaagiga-voitis-alika-milova-staarisaate/?fbclid=IwAR2Pc1XUDGVQ98By8DyUJ5Zx0fvTb5MJkhKDO8u1WIsUYUHKoYQt4Wuh7mA
Alika sai üle 71% häältest, ülekaalukas võit. Mu meelest on varem ka nii olnud, et välja öeldakse protsendid vaid siis, kui on tasavägine. Eks kaotajal ole natuke nadi laval teada saada, et suurelt kaotab. Ja pole kuigi põnev, kuna suure vahe puhul oleks nt nüüd kohe aru saanud, et just Alikal väga suur ülekaal. Kuigi Wanda oli täitsa tubli, oleks olnud selline ülekaal mõeldamatu, suht suur tasemevahe oli siiski (hetkel). Wandal on potentsiaali, aga hetkel on ta veel nö toores.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellepärast ei jätkunudki lõpus Wandale ei tähelepanu, tänusõna ega lilleõiekest, kingitusest rääkimata? 

+1
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 271 kuni 300 (kokku 335 )


Esileht Hobinurk Eesti otsib superstaari