Esileht Hobinurk Eesti otsib superstaari

Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 335 )

Teema: Eesti otsib superstaari

Postitas:
Kägu

Kuidas see saatesari nüüd edasi läheb? Jäänud on veel 5 saadet, aga osalisi on ka ainult 5 veel jäänud. Isegi kui nad nüüdsest alates ühekaupa välja visatakse, siis ikkagi saavad nad enne viimast saadet juba otsa. Või tuuakse vahepeal kedagi uuesti juurde? Ei leia kusagilt tulevaste saadete sisukirjeldusi, samuti ei suuda leida infot sellest, mis on järgnevate saateosade laulude teemadeks.

Ilmselgelt on kahekaupa väljaviskamine tingitud olukorrast riigis ja küsimärgist, kas saatesari annab planeeritud lõpuni ja finaalkontserdini koos publikuga üldse välja venitada.
Uusi kindlasti enam juurde ei tooda, aga mõni järgijäänutest võib olla nö meenutussaade.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ega siia polegi enam midagi rohkemat lisada, niivõrd kogenud esineja juba, nüüd ometi lõpuks avastab ka eesti publik tema (vahepeal Laulukarusselli 2015 finaalis osalemine oli siiski niššiväljundiks, mis kõigini ei jõudnud).

Sinu eesmärk on siiras ja arusaadav, aga natuke liiga ülistuslauluna kukkus nüüd välja. Kas “eesti publik” on mingid juhmid tegelased, et neile peab niimoodi kõik info ette tassima ja läbi nämmutama?
Alika on armas ja võimekas, hääletame tema poolt saates nähtu põhjal, aga selline peale pressitud ood tekitab ebamugavust.

+1
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sinu eesmärk on siiras ja arusaadav, aga natuke liiga ülistuslauluna kukkus nüüd välja. Kas “eesti publik” on mingid juhmid tegelased, et neile peab niimoodi kõik info ette tassima ja läbi nämmutama?
Alika on armas ja võimekas, hääletame tema poolt saates nähtu põhjal, aga selline peale pressitud ood tekitab ebamugavust.

Vabandan kui see minu poolt postitatud ülevaatetekst nüüd teie arvates niimoodi välja kukkus. See ei olnud mõeldud ülistus-oodina ega hääletamist kuidagi tagant suruma. Seda kirjutama sundis ei miski muu kui samas viidatud eespoolse postituse tsitaat, millest jäi mulje, nagu varem temast midagi ei teatudki ja alles nüüd viimasel nädalal selline laulja enda jaoks avastati. Ma usun, et paljudel eestlastel on sama olukord, kuna Alika on seni tegutsenud peamiselt vaid venekeelsetes muusikaringkondades. Olen tema tegemisi juba üle 10 aasta kõrvalt jälginud (kuid ma pole tüüpiline fänn) ja arvasin, et saan tema varasemat tausta siin veidi rohkem avada. On veel palju muidki huvitavaid detaile temast, millest saaksin kirjutada, aga eelkõige tahtsin siin anda vaid viiteid tema muusikalise arengutee põhisündmustele, lisaks ka seetõttu kuna vähemalt need mõned vanemad videod ei tule alati otsingutes kohe välja (sellele viitab ka nende väike vaatamiste arv seni). Aga loomulikult hääletage ikka tema konkreetse värske esituse põhjal, mitte ajaloo põhjal! Samas ajaloo tundmine pole ka ju paha.

+9
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ega siia polegi enam midagi rohkemat lisada, niivõrd kogenud esineja juba, nüüd ometi lõpuks avastab ka eesti publik tema (vahepeal Laulukarusselli 2015 finaalis osalemine oli siiski niššiväljundiks, mis kõigini ei jõudnud).

Sinu eesmärk on siiras ja arusaadav, aga natuke liiga ülistuslauluna kukkus nüüd välja. Kas “eesti publik” on mingid juhmid tegelased, et neile peab niimoodi kõik info ette tassima ja läbi nämmutama?

Alika on armas ja võimekas, hääletame tema poolt saates nähtu põhjal, aga selline peale pressitud ood tekitab ebamugavust.

Minu jaoks oli küll huvitav postitus. Tänan! Ma ise nägin ja kuulsin Alikat esimest korda alles nüüd selles superstaarisaates ja hakkasin kohe tema fänniks 🙂

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sinu eesmärk on siiras ja arusaadav, aga natuke liiga ülistuslauluna kukkus nüüd välja. Kas “eesti publik” on mingid juhmid tegelased, et neile peab niimoodi kõik info ette tassima ja läbi nämmutama?

Alika on armas ja võimekas, hääletame tema poolt saates nähtu põhjal, aga selline peale pressitud ood tekitab ebamugavust.

Vabandan kui see minu poolt postitatud ülevaatetekst nüüd teie arvates niimoodi välja kukkus. See ei olnud mõeldud ülistus-oodina ega hääletamist kuidagi tagant suruma. Seda kirjutama sundis ei miski muu kui samas viidatud eespoolse postituse tsitaat, millest jäi mulje, nagu varem temast midagi ei teatudki ja alles nüüd viimasel nädalal selline laulja enda jaoks avastati. Ma usun, et paljudel eestlastel on sama olukord, kuna Alika on seni tegutsenud peamiselt vaid venekeelsetes muusikaringkondades. Olen tema tegemisi juba üle 10 aasta kõrvalt jälginud (kuid ma pole tüüpiline fänn) ja arvasin, et saan tema varasemat tausta siin veidi rohkem avada. On veel palju muidki huvitavaid detaile temast, millest saaksin kirjutada, aga eelkõige tahtsin siin anda vaid viiteid tema muusikalise arengutee põhisündmustele, lisaks ka seetõttu kuna vähemalt need mõned vanemad videod ei tule alati otsingutes kohe välja (sellele viitab ka nende väike vaatamiste arv seni). Aga loomulikult hääletage ikka tema konkreetse värske esituse põhjal, mitte ajaloo põhjal! Samas ajaloo tundmine pole ka ju paha.

Ära mingite lollide trollide ees vabandama küll hakka. Väga informatiivne oli su postitus, vaatasin isegi kõik lingid läbi. Aitäh!

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väga kahju, et Raud Andrease kohta otse-eetris nii halvasti ütles.

Samas mulle jällegi meeldib Mihkli konkreetne otsekohesus ja impulsiivsus. Isegi kui ta sellega mõnele natuke haiget teeb. Meil üldiselt ühiskonnas kiputakse olema juba liiga harjunud poliitkorrektse läbi lillede rääkimisega. Andreas jah laulis seekord iseenda suhtes kõige paremini, kuid minu arvates Mihkel vaatab oludele ikkagi laiemas kontekstis ja ei näe temas potentsiaali.

Mõistagi annavad Raua teravad kommentaarid saatele jumet. Samas, konkreetses saates ja konkreetses olukorras, olid Raua kommentaarid üle piiri, sest seal saates laulis see poiss hästi. Ja, kui ka ei oleks laulnud hästi, siis ei ole ok tõmmata noore ja edasipürga inimese motivatsiooni alla sõnumiga, et sa sobid ainult matuselaulikuks. Ja palun, ainult selleks jäägi!

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väga kahju, et Raud Andrease kohta otse-eetris nii halvasti ütles.

Samas mulle jällegi meeldib Mihkli konkreetne otsekohesus ja impulsiivsus. Isegi kui ta sellega mõnele natuke haiget teeb. Meil üldiselt ühiskonnas kiputakse olema juba liiga harjunud poliitkorrektse läbi lillede rääkimisega. Andreas jah laulis seekord iseenda suhtes kõige paremini, kuid minu arvates Mihkel vaatab oludele ikkagi laiemas kontekstis ja ei näe temas potentsiaali.

Mõistagi annavad Raua teravad kommentaarid saatele jumet. Samas, konkreetses saates ja konkreetses olukorras, olid Raua kommentaarid üle piiri, sest seal saates laulis see poiss hästi. Ja, kui ka ei oleks laulnud hästi, siis ei ole ok tõmmata noore ja edasipürga inimese motivatsiooni alla sõnumiga, et sa sobid ainult matuselaulikuks. Ja palun, ainult selleks jäägi!

Ja seda enam, et mõnele teisele, kes laulda ei oska, sama ei öelda.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väga kahju, et Raud Andrease kohta otse-eetris nii halvasti ütles.

Samas mulle jällegi meeldib Mihkli konkreetne otsekohesus ja impulsiivsus. Isegi kui ta sellega mõnele natuke haiget teeb. Meil üldiselt ühiskonnas kiputakse olema juba liiga harjunud poliitkorrektse läbi lillede rääkimisega. Andreas jah laulis seekord iseenda suhtes kõige paremini, kuid minu arvates Mihkel vaatab oludele ikkagi laiemas kontekstis ja ei näe temas potentsiaali.

Mõistagi annavad Raua teravad kommentaarid saatele jumet. Samas, konkreetses saates ja konkreetses olukorras, olid Raua kommentaarid üle piiri, sest seal saates laulis see poiss hästi. Ja, kui ka ei oleks laulnud hästi, siis ei ole ok tõmmata noore ja edasipürga inimese motivatsiooni alla sõnumiga, et sa sobid ainult matuselaulikuks. Ja palun, ainult selleks jäägi!

Ja seda enam, et mõnele teisele, kes laulda ei oska, sama ei öelda.

Kusjuures, ta ise laulab väga kehvasti. Hetkel esineb Teedu ja Kristjani saates. Ja tõesti! Hakaku ise matuselaulikuks.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seda’nd küll, et Mihkel Raud ise pole just lauljana mingi eriline näide ega tegija. Aga ega ju ka maailmas kõik muusikakriitikud pole just ise lauljad. Mõni oskab paremini hoopis kuulata. Kuid samas on huvitav, et just siin Perekooli foorumis on kogunenud omamoodi isepidised kriitikud, sest näiteks praeguse Superstaari saate osalejad lauljad ise just ootavad ja hindavad Mihkli kommentaare kõige rohkem. Kuigi need on kõige kriitilisemad ja teravamad. Huvitav vastuolu, eksole… Aga noh mis meie siin sellest ka teame…

Küll aga on juba praegu teada, et homses saates on taas oodata vägagi tugevat taset. Alika teeb ilmselt eelmise nädalaga võrreldes mitte vähem võimsa esituse. Tema valitud lugu on igatahes täpselt selline, mis talle ideaalselt sobib ja kus ta saab taas oma dünaamilisi vokaalseid võimeid maksimaalselt arendada. Bonnie Tyler… millise maailmakuulsa ballaadiga konkreetselt tegu on, seda aimate juba ilmselt ise nüüd.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selle saate telefonihääletusest ilmneb ka üks vastuolu:

Kui vaadata eelmise nädala saate esitustele antud tagasiside hulka (laike ja kommentaare) mitmetes erinevates sotsiaalmeediakanalites kokku, siis saame sellise üpris konstantse võrdlusjaotuse:

Alika 47%
Wanda 18%
Märten 9%
Ingmar 9%
Maribel 8%
Andreas 6%
Tiina 3%

Siit on näha, et vähemalt Tiina väljalangemine oli igati vaieldamatu üksmeelne konsensus nii või naa. Kuid Ingmari väljalangemine ja samas Andrease ning Maribeli sissejäämine on vastuoluline ja küsimusi tekitav. Ehk siis siit ka vihjed võimalikule telefonihelistamistega spämmimisele. Kas siis fännklubide, tutvusringkonna, suguseltsi, vanemate töökoha vms poolt. Midagi pole muidugi võimalik tõestada ega kedagi süüdistada, kuid need eespoolviidatud protsendid on kogutud ometi suure hulga (mitmete tuhandete) tagasiside põhjal ja need isegi ei erine oluliselt erinevates meediakanalites omavahel võrreldes. Ja nagu näha, isegi Märten oli tegelikult selle statistika põhjal Ingmariga praktiliselt samal pulgal, aga tõenäoliselt sai ta telefonihääli ikka oluliselt rohkem, nii et temal väljakukkumise ohtu polnud.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kes viitsib mingeid laike lugeda ja võrrelda?
Laigi andmine ei maksa midagi, helistamiseks tuleb rahakott välja võtta.
Nii on alati selliste hääletustega ja kui kõik osalejad keskpärased, võidab see, kellel on rohkem sõpru, kes raha ei loe.
Kui aga mõni ilmselge tugev ja selge favoriit, kes meeldib väga paljudele (mitte lihtsalt fännidele), siis see kui mitukümmend tuhat inimest helistab 1 korra, võidab ikka mitmesaja fänni korduva helistamise hääled.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

googeldasin minule võõrast Alikat  Arcade’i esituse pärast (mis tekitas mus sõna otseses mõttes külmavärinad). leidsin mitu aastate tagust lastelaulu konkursside videot, väga-väga võimas tütarlaps juba väiksena. loodan, et võidab.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See ongi alati nii siin saates, et alguses jäävad silma pigem särtsakad ja jutukad ja muus mõttes ekstravagantsed tegelased. Saate edenedes alles näed osalejate tegelikke võimeid. Mulle väga meeldib Alika ka inimesena, või siis sellena, kes ta seal välja paista on lastud. Tasakaalukas, tark laulja, kes ei tõuse ära ülistavate kommentaaride peale, vaid tuleb igas saates veel millegi paremaga välja. Et ta alguses meelde ei jäänud, see ei näita midagi saate vaatajate kohta, vaid et saade ongi nii üles ehitatud. Ja tore on avastada, et inimene ongi tegelikult nii andekas ja täiega väärib superstaari tiitlit, mille ta loodetavasti ka saab sel hooajal.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seda’nd küll, et Mihkel Raud ise pole just lauljana mingi eriline näide ega tegija. Aga ega ju ka maailmas kõik muusikakriitikud pole just ise lauljad. Mõni oskab paremini hoopis kuulata.

Seda enam tekib küsimus, miks kehva lauluoskusega inimene ronib püünele, samal ajal ülihalvustavalt kritiseerib kedagi, kes tegelikult laulab temast palju paremini?

Tõesti imelik, et tal iseenda osas ei jagu mingit kriitikameelt. Hiljem kodus saaks ju kasseti pealt iseenda häält ja esitust kuulata ja järeldusi teha?

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sinu eesmärk on siiras ja arusaadav, aga natuke liiga ülistuslauluna kukkus nüüd välja. Kas “eesti publik” on mingid juhmid tegelased, et neile peab niimoodi kõik info ette tassima ja läbi nämmutama?

Alika on armas ja võimekas, hääletame tema poolt saates nähtu põhjal, aga selline peale pressitud ood tekitab ebamugavust.

Vabandan kui see minu poolt postitatud ülevaatetekst nüüd teie arvates niimoodi välja kukkus. See ei olnud mõeldud ülistus-oodina ega hääletamist kuidagi tagant suruma. Seda kirjutama sundis ei miski muu kui samas viidatud eespoolse postituse tsitaat, millest jäi mulje, nagu varem temast midagi ei teatudki ja alles nüüd viimasel nädalal selline laulja enda jaoks avastati. Ma usun, et paljudel eestlastel on sama olukord, kuna Alika on seni tegutsenud peamiselt vaid venekeelsetes muusikaringkondades. Olen tema tegemisi juba üle 10 aasta kõrvalt jälginud (kuid ma pole tüüpiline fänn) ja arvasin, et saan tema varasemat tausta siin veidi rohkem avada. On veel palju muidki huvitavaid detaile temast, millest saaksin kirjutada, aga eelkõige tahtsin siin anda vaid viiteid tema muusikalise arengutee põhisündmustele, lisaks ka seetõttu kuna vähemalt need mõned vanemad videod ei tule alati otsingutes kohe välja (sellele viitab ka nende väike vaatamiste arv seni). Aga loomulikult hääletage ikka tema konkreetse värske esituse põhjal, mitte ajaloo põhjal! Samas ajaloo tundmine pole ka ju paha.

Ka mulle meeldib Alika. Ja usun (isegi loodan), et tema võidab. Aga olen kellegagi nõus. Sinu liigdetailsed kommentaarid mõjuvad kuidagi valesti. Ilmselt oled keegi tema tuttav, kes püüab reitingut tõsta? See ei ole vajalik! See neiu on nagunii kõikidest teistest peajagu üle. Ja ilmselt ka enamikest paljudest praegustest Eesti tuntud lauljatest.

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Alika 47%

Wanda 18%

Märten 9%

Ingmar 9%

Maribel 8%

Andreas 6%

Tiina 3%

Siit on näha, et vähemalt Tiina väljalangemine oli igati vaieldamatu üksmeelne konsensus nii või naa. Kuid Ingmari väljalangemine ja samas Andrease ning Maribeli sissejäämine on vastuoluline ja küsimusi tekitav.

Ingmar oligi tugevam kandidaat kui Maribel ja Andreas, aga lihtsalt pani lauluvalikuga mööda. Oleks ta seda teist viiuliga eurolugu teinud, mis kümme korda särtsakam oli, oleks ta saatesse jäänud.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Alika 47%

Wanda 18%

Märten 9%

Ingmar 9%

Maribel 8%

Andreas 6%

Tiina 3%

Siit on näha, et vähemalt Tiina väljalangemine oli igati vaieldamatu üksmeelne konsensus nii või naa. Kuid Ingmari väljalangemine ja samas Andrease ning Maribeli sissejäämine on vastuoluline ja küsimusi tekitav.

Ingmar oligi tugevam kandidaat kui Maribel ja Andreas, aga lihtsalt pani lauluvalikuga mööda. Oleks ta seda teist viiuliga eurolugu teinud, mis kümme korda särtsakam oli, oleks ta saatesse jäänud.

Maribeli ja Andrease lood polnud ju ka ägedad.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Maribeli ja Andrease lood polnud ju ka ägedad.

Need lähevad noortele (=suurele osale hääletajatele) ikka palju rohkem peale kui Portugali unelaul.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seda’nd küll, et Mihkel Raud ise pole just lauljana mingi eriline näide ega tegija. Aga ega ju ka maailmas kõik muusikakriitikud pole just ise lauljad. Mõni oskab paremini hoopis kuulata.

Seda enam tekib küsimus, miks kehva lauluoskusega inimene ronib püünele, samal ajal ülihalvustavalt kritiseerib kedagi, kes tegelikult laulab temast palju paremini?

Tõesti imelik, et tal iseenda osas ei jagu mingit kriitikameelt. Hiljem kodus saaks ju kasseti pealt iseenda häält ja esitust kuulata ja järeldusi teha?

Palun saa nüüd aru, et laulja ja muusikakriitik on kaks erinevat valdkonda, nagu keegi eespool tabavalt ütles -mõni on parem kuulaja kui laulja. Hea näide on Simon Cowell. Lauljana ei miskit, kuid kuulamises/kuulmises maailma tipptase ning leiab ilmeksimatult üles need pärlid.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Alika 47%

Wanda 18%

Märten 9%

Ingmar 9%

Maribel 8%

Andreas 6%

Tiina 3%

Siit on näha, et vähemalt Tiina väljalangemine oli igati vaieldamatu üksmeelne konsensus nii või naa. Kuid Ingmari väljalangemine ja samas Andrease ning Maribeli sissejäämine on vastuoluline ja küsimusi tekitav.

Ingmar oligi tugevam kandidaat kui Maribel ja Andreas, aga lihtsalt pani lauluvalikuga mööda. Oleks ta seda teist viiuliga eurolugu teinud, mis kümme korda särtsakam oli, oleks ta saatesse jäänud.

Just! Miks ta ei valinud Norra Rõbaki võidulugu?! Oleks kümnesse vajutanud, temas on nii palju särtsu.

Ainuke arusaamatu asi minu jaoks on täna see, et see mõttetu keskpärane Maribel ikka veel saates tiksub. Ja temast kordi ägedamad on välja langenud.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ingmar oligi tugevam kandidaat kui Maribel ja Andreas, aga lihtsalt pani lauluvalikuga mööda. Oleks ta seda teist viiuliga eurolugu teinud, mis kümme korda särtsakam oli, oleks ta saatesse jäänud.

Jah, see oli kindlasti üks põhjustest. Kuid ma arvan, et neid oli veel. Kasvõi näiteks eelneva fännbaasi puudumine. No tegelikult tal on küll fänne ja austajaid, kuid mitte niivõrd selle saateformaadi raames. Ingmar on ikkagi klassikalise muusika tegija, tema ringleb klassikalavadel Eestis ja mujalgi maailmas, lisaks siis veel Vanalinna Muusikakool ja VHK. Kokkuvõttes see pole eriti Superstaari saate teemaline ringkond. Kuigi selle käesoleva saatehooaja jooksul on ta kindlasti ka päris palju uusi austajaid omale korjanud, ei olnud nende hulk veel ilmselt piisav seekord.

Lisaks, mis isegi mind häiris, oli selle esitud loo juures lauluosade ja viiuliosade nõrk omavaheline sobitatus. Need kaks osa toimisid nagu omaette teemadena, ei moodustanud ühtset tervikut. Kui ta valis sellise laulu, siis oleks pigem olnud targem keskenduda hoopis ainult laulule. Samas aga tõesti, Rõbaki hittloo juures oleks viiul tal väga hästi võinud kaasa mängida. Ses mõttes tõesti kahju, et loo valiku ja seadega nüüd sedasi juhtus. Samas oli tegemist tõenäoliselt kõige koolitatuma (loe: klassikatäpsusega) muusikuga seekordses saatefinaalis.

Ega ma tegelikult ei teagi, kuidas täpsemalt nende lugude väljavalimine selles saates toimub. Kui palju on selles valiku tegemises esineja enda otsustusõigust, kui palju tema juhendajatel-õpetajatel, kui palju saate produktsioonitiimil ja muudel taustajõududel.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ainuke arusaamatu asi minu jaoks on täna see, et see mõttetu keskpärane Maribel ikka veel saates tiksub. Ja temast kordi ägedamad on välja langenud.

Selle kohta levib rahva seas üks arvamus, viitega tema isale. Ma ei oska siinkohal sellele variandile hinnangut anda, aga teoreetiliselt on see täiesti võimalik. Selles äris rahapuudust pole.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eesoleva (tänaõhtuse) saate sisu on nüüd ka avaldatud, kuigi pole mainitud väljalangejate arvu:

neljas finaalsaade, kus viis finalisti võistlevad kahes voorus. Osalejatel tuleb lavale astuda kahe esitusega – nii suure ballaadi kui ka Eesti hiphopi-looga. Eesti kaheksandaks superstaariks pürgivaid Alika Milovat, Andreas Palli, Maribel Väänat, Wanda-Helene Ollepit ja Märten Männistet toetavad hiphopi-voorus tuntud räpparid Pluuto, Kohver, Genka, Reket ja villemdrillem. Saates kõlavad lood: „Total Eclipse of the Heart”, „You Raise Me Up”, „Skyfall”, „Never Love Again”, „Hello”, „Wingman”, „Paaristõuked”, „Jeesus Presley”, „Magad vä”, „Soolane värska.

Kui nüüd seda väheülevaatlikku tekstijada kokku sobitada, eeldusel, et loetelud on vastavusjärjestuses esitatud, siis tuleks välja niimoodi:

1) ALIKA – Total Eclipse of the Heart + Wingman (feat. Pluuto)
2) ANDREAS – You Raise Me Up + Paaristõuked (feat. Kohver)
3) MARIBEL – Skyfall + Jeesus Presley (feat. Genka)
4) WANDA – Never Love Again + Magad vä (feat. Reket)
5) MÄRTEN – Hello + Soolane värska (feat. Villemdrillem)

Huvitav, et Nublu on puudu, ilmselt on tema siis taas žüriis Koidu asemel.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

1) ALIKA – Total Eclipse of the Heart + Wingman (feat. Pluuto)
2) ANDREAS – You Raise Me Up + Paaristõuked (feat. Kohver)
3) MARIBEL – Skyfall + Jeesus Presley (feat. Genka)
4) WANDA – Never Love Again + Magad vä (feat. Reket)
5) MÄRTEN – Hello + Soolane värska (feat. Villemdrillem)

Juhul kui need vastavused on õiged, siis, veidi subjektiivselt prognoosides (mis ei pruugi ka üldse midagi tähendada)…

Ballaadide poole pealt…
Seekord tundub üllatavalt parim lauluvalik Andreasel. Kuid jääb kripeldama kahtlus, et kas ta suudab selle välja laulda, eriti loo lõpus forte-osa. Aga võib-olla lühendatakse lugu, tehes ilma selle osata. Väga nõudlik lauluvalik on ka Alikal, tema suudab selle ka ilmselt välja laulda, aga kas see laul ise tänapäeva põlvkonnale üldse peale läheb, kas seda üldse tuntakse, ikkagi 38 aastat tagasi ilmunud hitt? Ülejäänud 3 loovalikut on suhteliselt turvalised seekord, kuigi väljalaulmise osas ei ole midagi kindlat võimalik ette ennustada, eriti just nende lauljate võimeid arvestades. Wanda on neist ehk kõige suutlikum sellist dünaamilist ballaadi esitama. Samas häirib, et nii vähese kokku 5 laulu hulka on võetud korraga kaks Adele siirupit. Muidugi Adele on ka uuematele põlvkondadele hästi tuntud, selles osas kindel ja turvaline valik. Aga jah, kipub võib-olla liiga siirupiks muutuma see kooslus siin.

Hip-hoppide poole pealt…
Ei oska tegelikult mitte midagi ennustada. See stiil on juba ise selline, et tekib küsimus, mida seal õieti üldse hinnatakse ja võrreldakse, just esitaja juures? Neil lugudel on sõnad kõige olulisemad, aga sõnad on teiste tehtud, neid ei saa ju hinnata. Esituse osas mingit meloodiat, mingeid noote ka pole, kas siis ainult rütmipidamist saabki hinnata? Esitajad (peale ühe vähemalt) pole vist selle stiiliga ka ise varem eriti aktiivselt kokku puutunud. Vokaalsed võimed siin ilmselt palju ei määra, pigem ehk üldine miimika ja sõnumisse sisseelamine.

Omaette küsimus, huvitav mismoodi määratakse esinejate esinemisjärjekord nendes saadetes? Kas ausa loosiga või paneb keegi produtsent selle enda äranägemisel paika, mingitel sisetunnetel?

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Natukene tüütuks muutuvad juba su kommentaarid.

+5
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hip-hoppide poole pealt…
Ei oska tegelikult mitte midagi ennustada. See stiil on juba ise selline, et tekib küsimus, mida seal õieti üldse hinnatakse ja võrreldakse, just esitaja juures? Neil lugudel on sõnad kõige olulisemad, aga sõnad on teiste tehtud, neid ei saa ju hinnata. Esituse osas mingit meloodiat, mingeid noote ka pole, kas siis ainult rütmipidamist saabki hinnata? Esitajad (peale ühe vähemalt) pole vist selle stiiliga ka ise varem eriti aktiivselt kokku puutunud. Vokaalsed võimed siin ilmselt palju ei määra, pigem ehk üldine miimika ja sõnumisse sisseelamine.

Miks sa üritad analüüsida,
sa ilmselgelt ei mõista seda muusikastiili.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paistab, et olen kurt. Kohtunikud kõik Maribelist sillas, minu meelest ülihalb. Kahtlemata kõige nõrgem. Ja Wanda sai ebanormaalset tagasisidet, kuigi oli väga hea. Arusaamatu pugemine kohtunike poolt, kardavad Maribeli isa või milles asi??

+14
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nõustun Maribeli koha pealt. Eriti halb oli minu arust see räpilugu. Minu teooria on, et tal on mingi karisma, mis töötab siis, kui temaga samas ruumis viibida, sest no läbi ekraani see  küll kohale ei jõua.

Hea meel, et Andreas end räpivoorus lõpuks lõdvaks lasi, tore oli jälgida. Temast nii kahju alati, sest näha, et väga tore inimene, aga tõesti pole seda nö miskit, mida ka kohtunikud aina rõhutavad. Ehk andis see esitus mingit uut energiat, millega siit edasi minna, jätkab ta saates või mitte.

Wanda pole ka mulle varem nii palju meeldinud kui täna. Vokaaliosa Reketi loos meeldis mulle palju enam kui originaalis.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paistab, et olen kurt. Kohtunikud kõik Maribelist sillas, minu meelest ülihalb. Kahtlemata kõige nõrgem. Ja Wanda sai ebanormaalset tagasisidet, kuigi oli väga hea. Arusaamatu pugemine kohtunike poolt, kardavad Maribeli isa või milles asi??

Maribeli esimese laulu lõpp läks ju täiesti metsa. Lõppunoot läks valesse helistikku.

Teisest laulust ei saanud mitte midagi aru. See oli ainult üks madal kumin hingeldamise vahel. Asi võis ka laulus olla, sest seda lugu ma originaalis kuulnud vist ei ole ja sellepärast oligi võõras.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teisest laulust ei saanud mitte midagi aru. See oli ainult üks madal kumin hingeldamise vahel. Asi võis ka laulus olla, sest seda lugu ma originaalis kuulnud vist ei ole ja sellepärast oligi võõras.

https://youtu.be/Y_APSvL0K5E

Kirjeldasid hästi, just nii kõlas see ka mulle. Asi oli tõesti temas, mitte loos. Üks mu lemmikuid eesti räpilugusid, sestap ka pettunud tema versioonis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 335 )


Esileht Hobinurk Eesti otsib superstaari