Esileht Hobinurk Eesti otsib superstaari

Näitan 30 postitust - vahemik 151 kuni 180 (kokku 335 )

Teema: Eesti otsib superstaari

Postitas:
Kägu

Vahepeal läks väga vormist välja, aga nüüd on taas keha kontrolli all.

https://i.ytimg.com/vi/-97AO6TY0Is/maxresdefault.jpg

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kahtlemata on Alika hetkel neist kõige rohkem “valmis” laulja ja ilmselt ka suurte kogemustega.

Maribeli osas ma aga küll nii kriitiline poleks. Just eilses saates kuulasin, et tal on tegelikult väga kihvt hääl, pakuksin, et isegi kõige huvitavam sellest seltskonnast, kes alles on jäänud. Muusikalist kogemust vist vähe, mikrofoni laulmine ei õnnestu veel hästi (aga see ongi raske, kui pole harjutanud palju). Samas potentsiaali on tal kõvasti. Meenutab mulle veidi Eline Nechajevat, kes esmakordsel kuulamisel aastate eest oli üsna kehvake, aga tohutu töökus ja tahe kuskile jõuda on teinud temaga imelise arengu. Maribelil on ka võimalik kaugele jõuda, kui ta viitsiks selle nimel vaeva näha. Nii kihvti välimusega naine on võimeline ka maailma lavadel läbi lööma. Hääleulatus (eriti ülespoole) on igati treenitav ja samuti täpselt laulmine – see on puhtalt tehnika küsimus, s.t. töö ja veel kord töö.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üleeilse 14.novembri saate tagasiside statistika kümnetest erinevatest sotsiaalmeedia kanalitest koond-kokkuvõttena (kokku ligi 26 000 hinnangu põhjal):

ALIKA 29%
MÄRTEN 27%
MARIBEL 15%
ANDREAS 15%
WANDA 14%

See on praeguse seisuga, kuid tundub, et omavahelised kaalud üle 0,5 protsendi enam ei muutu. See jaotus küll tõenäoliselt ei ühti päris telefonihääletuse statistikaga, kuna telefoniga on ühel isikul rohkem võimalusi korduvalt hääletada ehk siis fännklubid võivad mõnede osaliste reitingut rohkem esile kergitada. Seetõttu võib isegi see statistika siin olla just objektiivsem hinnang kui telefonihääletuse statistika.

Igatahes näha on otseselt, et kaks esimest said seekord praktiliselt sarnase reitingu ning kolm viimast moodustavad neist omakorda kaks korda madalamal oleva grupi, seejuures olles seal aga väga sarnaste reitingutega (erinevused vaid protsendi murdosades). Ehk siis väljalangeja leidmine nende kolme hulgast võis ka telefonihääletuses olla vägagi piiripealne juhuslikkus.

PS! Eileöise seisuga oli selle sama saate järelkajade statistikas Märten isegi veidi ees Alikast, kuid nüüd on osad vahetunud. Ilmselt on see seletatav sellega, et vahetult pärast saadet lendas Märteni fännklubi sotsiaalmeediasse kiirelt kohale, kuid rahulikum publik võttis päeva aega seedimiseks ja avaldas oma arvamust veidi hiljem nüüd.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma millegipärast arvan, et Alika on järgmine Jana Kask, kes pärast võitu pildilt kaob. Ei kujuta teda lihtsalt ette Eesti muusikamaastikul.

Jah, võib kaduda pildilt, võib ka kaduda Eestist, kuid mitte muusikast. Alikal on muusikaga tegelemine olnud suurimaks hobiks järjekindlalt kogu elu (juba 4-5a vanusest alates). Täna tegeleb ta muusikaga mitte ainult lauldes, vaid ka oma bändis basskitarristina (selle bändi muusikastiili on küll raske defineerida, minu jaoks pigem suur müra), kusjuures see bänd andis hiljuti ka albumi juba välja. Lisaks valdab ta veel mitmeid muusikainstrumente. Ning on kirjutanud ka ise laule juba kümmekond aastat. Muidugi mitte maailmataseme hitte veel, aga mõni neist omaloodud lugudest tema enda esituses on ka YouTubes vabalt kuulatav, üks vist isegi ETV produtseeritud muusikavideona.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ei saa aru Märteni fenomenist. Tämber on hea ja laulab ilusasti, aga kõik tema etteasted on nii ühesugused. Laul on valitud selline ballaadilaadne ja esitus algab ja lõppeb alati sama tooniga ja laulu keskel ka midagi ei muutu. Isegi kui loos on modulatsioon, siis tema lauluhääles mingit arengut ei toimu. Iga kord on mul tema puhul tunne, et nüüd-nüüd võiks nõks vunki juurde vajutada, aga ei midagi. Räpiga üllatas positiivselt.

Ta ongi kogu aeg selline olnud, juba lapseeast alates. Aga paljudele Eestis ilmselt läheb ka sedasorti soft uudu-estraadi stiil hästi peale. Teisalt tänu pea kogu oma elu avalikult pildil püsimisele on muidugi suure koguse austajaid-fänne ka korjanud (pluss nüüd veel ka EKRE’ga seosed, aga seda ma ei ületähtsustaks hetkel veel). Sotsmeedias mõni eilegi taaskord kommenteeris, et Märten nii hästi mängis kusagil teatrietenduses, et nüüd hääletasime ikka tema poolt. Teine samas kommenteeris, et muidugi andsin oma hääle, sest on nii ilus nunnu poiss võluvate lokikestega… Ehk siis hääletatakse paljuski mitte laulmise järgi, vaid kõige muu ammu mällusööbinud muljete või visuaalse atraktiivsuse järgi. Mine tea võib-olla “Superstaar” tõepoolest tähendabki seda mõnegi arvates. See saate eestikeelne nimetus “Superstaar” on tegelikult ebaõnnestunud, saateformaadi originaalpealkiri on ju teadagi “Pop Idol”, ehk siis mitte nii super (mis võib tähendada mida iganes), vaid piirdudes ikka popiga või popmuusikaga.

Muide, alates järgmisest nädalast on Märteni reiting (tema saadav telefonihäälte hulk) suhteliselt veelgi suurem, kuna suur osa seniseid Andrease fänne läheb ilmselt nüüdsest Märteni toetajate hulka. Isegi Andreas ise oma eilses järel-intervjuus otse soovitas oma fännidel hakata just Märtenit toetama nüüd. Nii et saatesarja lõpuks kujunev duell Alikaga võib viia misiganes ettenägematu tulemuseni veel.

Ahjaa mis veel Märteni laulustiili puutub, siis kui ta seni on üldiselt ikka puhta häälega esinenud, siis eilses saates tundus Märteni hääles (just ballaadiesituses eriti) mingi kähedus-karedus ka lisaks, see sinna kuidagi nagu ei sobinud.

Alikale võiks vist küll kohe tiitli kätte anda. Ta on kõigist teistest peajagu üle. Ma ainult ei kujuta ette, kes see produtsent siin Eestis olla võiks, kes talle väärilisi lugusid kirjutama hakkab.

Mina arvan hoopiski, et mõni välismaa plaadifirma muusikaprodutsent koos tipp-laulukirjutajatega napsab Alika enne ära, kui Eestis keegi oskab talle piisavat rakendust leidma hakata. See võib olla mõni lääne produtsent, kuid tean samas, et ka Venemaa muusikaprodutsendid on teda juba mõnda aega jälginud.

Kle Alika on idasuunalisel estraadilaval olnud juba kümme aastat ja pole teda keegi napsanud. See maailm ja lepingu saamine on ikka väga raske ja isegi Alika-sugusel andel ei pruugi õnneks minna. Sest maailmas on tuhandeid Sama andekaid veel ja küll.

Mis ei tähenda, et ma kuidagi pisendaks fakti, et sel aastal on ta Eesti saateformaadis kõige tugevam.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma millegipärast arvan, et Alika on järgmine Jana Kask, kes pärast võitu pildilt kaob. Ei kujuta teda lihtsalt ette Eesti muusikamaastikul.

ma ei ole nii negatiivne, ma ikka loodan paremat, kuigi kahju oli Janast, ainuke sperstaar, kes mulle meeldis, aga tal oli väga raske iseloom nagu kuulnud olen, mul on tema plaadid ja aegajalt tuleb tema esitusi ka raadiost my skisoga

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seega tuleb hakata hääletama Wanda ja Märteni kasuks…. tänud statistika jagamise eest! Lootust on, et Maribel kukub ehk järgmine saade välja.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma millegipärast arvan, et Alika on järgmine Jana Kask, kes pärast võitu pildilt kaob. Ei kujuta teda lihtsalt ette Eesti muusikamaastikul.

Mul oli täpselt sama mõte. Ma kohutavalt fännasid Jana Kaske, ta oli ikka nii andekas kui üldse andis olla, sellise häälega, et hoia ja keela. Võitis saate ära ja… kadus. Ma ei mäleta, et temast üldse midagi pärast saadet kuulda oleks olnud, mul on sellest siiani kahju.

No neid skandaale oli ikka üksjagu pärast saadet.

Maribel aga kas meeldib väga või ei meeldi üldse, minu jaoks hästi ärritav üle võlli persoon just laulmiseväliselt.

Mul sama, eemaletõukav persoon minu jaoks.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma võtsin Lottemaalt follow maha, mingist hetkest läheb see “hurraa-meie-superstaar” ärritavaks spämmiks kätte. Wanda ise mind ei ärrita 🙂

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu
  1. Ma võtsin Lottemaalt follow maha, mingist hetkest läheb see “hurraa-meie-superstaar” ärritavaks spämmiks kätte. Wanda ise mind ei ärrita ????

    Nad on jah lausa 3x postitanud sel sügisel Wanda kohta. Tõsiselt ärritav. Ma pole ei Wanda ega Lotte fänn, aga sellise teksti peale läksin spets vaatama.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ahjaa mis veel Märteni laulustiili puutub, siis kui ta seni on üldiselt ikka puhta häälega esinenud, siis eilses saates tundus Märteni hääles (just ballaadiesituses eriti) mingi kähedus-karedus ka lisaks, see sinna kuidagi nagu ei sobinud.

No  mis! See kähin või kahin on just ju Märteni kaubamärk olnud juba lapsest saadik, ka kohtunikud on selles saates seda mitu korda välja toonud.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui kaua seda Maribelli veel taluma peab? Kes tema poolt hääletab??

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Märten on lihtsalt nunnu, see töötab ta kasuks ???? hääl on tal ka mõnus isikupärane.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seega tuleb hakata hääletama Wanda ja Märteni kasuks…. tänud statistika jagamise eest! Lootust on, et Maribel kukub ehk järgmine saade välja.

Kui soovite Maribeli nüüd kohe järgmises saates välja hääletada, siis tuleb hääl anda just Wandale. Märtenile hääletamine ei mõjuta otseselt seda. Lisaks on Märtenil juba niigi piisavalt garanteeritud hääletusklubi alati toetamas… Aga tegelikult mis sel niiväga vahet on, et kas Maribel langeb järgmises või ülejärgmises saates. Soovitan siiski hääletada ikka muusikalise esituse järgi endale meeldivaimat esitust, mitte manipuleerides väljahääletamise strateegiatega. Arvestada tuleb ka sellega, et reaalne telefonihääletuste statistika ei pruugi olla kõigi esinejate jaoks samasugune nagu sotsiaalmeedia statistika, kuna telefoniga on võimalik intensiivsemalt kellegi poolt spämmida, kui vaid raha jätkub.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Wanda võiks hoopis välja kukkuda. Nii igav ja  iseloomutu. Intervjuudes jätab sellise… lihtsa maaka mulje. Hullem kui Uudo Sepp.

Maribel võiks ilus naine olla, aga need huuled? Kas need on süstitud või mis? Mõtlesin, mis mind kõige rohkem temas häirib, ning nr 1 on huuled. Nr 2 on rikka-issi-sündroom, tundub, et ta maailma asjadest ja päris probleemidest midagi ei jaga. Ehk siis sügavuse puudumine. Nr 3 on alles lauluoskuse puudumine.

+4
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Wanda võiks hoopis välja kukkuda. Nii igav ja iseloomutu. Intervjuudes jätab sellise… lihtsa maaka mulje.

Wanda on ju alles laps. 17-aastane või midagi sinnakanti. Mina alati imestan kui täiskasvanulikult tänapäeva noored mõjuvad, ma ise oleks selles vanuses ikka uskumatult rumalat juttu suust välja ajanud.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ärge halvustage Wandat!

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nad kõik on ju vanuse poolest lapsed, aga selle näeb kohe ära, kelles on sisu, kelles mitte.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ärge halvustage Wandat!

Keegi ei halvustagi, inimesed avaldavad oma arvamust. Kui artistiks pürgiva inimese närvid sellistki lapsekingades pinget ei talu, pole mõtet püünele pürgida – suurte artistide kallal nokitakse surnuks.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üks huvitav tähelepanek…

Kui analüüsida statistiliselt eraldi Facebooki ja Instagrami kasutajate eelistusi, siis ilmneb selline anomaalia:

Facebooki kasutajad:
1. Alika
2. Märten
3. Wanda

Instagrami kasutajad:
1. Märten (pikalt ees)
2. Maribel (!!!)
3. Alika

Facebooki kasutajaid (oma eelistuste andjaid) on muidugi arvuliselt rohkem, mistõttu nende valikul on ka suurem mõjukaal kokkuvõttes, kuid samas ikkagi tekib küsimus, et mis sorti seltskond seal Instagramis on kogunenud, et nende maitse-eelistused niivõrd erinevad on? Üks tunnus on vist see, et Instas on valdavalt noorte seltskond, kui Facebookis on igast vanusest rahvast. Igatahes siit juba hakkab nüüd ka selguma, et kustkohast ikkagi need Maribeli toetavad hääled tulevad…

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Wanda võiks hoopis välja kukkuda. Nii igav ja iseloomutu. Intervjuudes jätab sellise… lihtsa maaka mulje. Hullem kui Uudo Sepp.

Maribel võiks ilus naine olla, aga need huuled? Kas need on süstitud või mis? Mõtlesin, mis mind kõige rohkem temas häirib, ning nr 1 on huuled. Nr 2 on rikka-issi-sündroom, tundub, et ta maailma asjadest ja päris probleemidest midagi ei jaga. Ehk siis sügavuse puudumine. Nr 3 on alles lauluoskuse puudumine.

Kedagi nüüd huulte pärast vaenata on küll väga madal. Mulle isiklikult ei ole ka rikka issi sündroom kuidagi silma hakanud. Huvitav, et inimese ja noorena tundub Maribel mulle igati sümpaatne. Ainus, mis tõsiselt häirib, on lauluoskuse puudumine.

Kusagil mujal saates, kus ta võistleks annete või oskustega, mis tal päriselt on, võiksin iga kell talle pöialt hoida. Lihtsalt laulmine pole üks neist. Minu meelest polnud tal juba finaalsaadetessegi asja. Loodan, et sel nädalal kukub välja.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kust saab vaadata järgmise saate laulude teemasid ja osalejate lauluvalikut?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tänases saates minu meelest nõrgim Märten, Ed Sheerani kingad jäid ikka väga suureks. Wanda jällegi üllatas, isegi näitas et tal on iseloomu, ei olegi nii ninnunännu. Alika meeldib koguaeg, kaugele näha et pikalt laval olnud ja ka kogemust. On muusikaga üks, resoneerib.  Kohe üldse mitte ja seda läbivalt, ei meeldi Maribel. Liiga ülevoolav persoon, hääletämber on ühtlane madal, varjundeid pole/varieerida ei oska, hääletehnika algeline.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Alika esitatud Tõnis Mägi laul…. Uhh! Esimesest taktist mul juba vesi jooksis ja külmavärinad üle kere. Mu meelest laulis ta seda laulu veel pareminigi kui Mägi ise.

Tänase väljalangeja osas olen küll sügavalt pettunud. Õigemini ikka sellest, et Maribel välja ei langenud. Mulle Märten täna väga ei meeldinud (just lauluvalikud ei meeldinud), aga iga kell on ta tugevam laulja kui Maribel.

Wanda laulis täna hästi. Grapsi laul sobis talle ideaalselt.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu meelest oli ka Wanda täna väga hea, ei olnud viimase kahe hulgas olemist küll ära teeninud. Temas on materjali küll, korraliku produtsendi abiga võib temast vägagi tõsine tegija saada. Alika on nagunii üli-väga-hea vokaalselt, tema lööb kindlalt lauljana läbi. Maribel peab häälega palju-palju tööd tegema, aga muus osas on tal staarigeen täiesti olemas. Märten sobib minu hinnangul imeliselt väiksematesse lokaalidesse, restoranidesse vmt intiimsemasse õhkkonda, hääletämber on tal imeline, aga suure lava jaoks jääb hääles võimsust väheks (vähemalt läbi teleekraani tundub nii).

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väga kahju, et Märten läks. Aga tal on imeline tämber ning neljas koht tagab kindlasti talle tulevikus publiku ja fännid. Õnneks peab viisi ka vastupidiselt Maribelile. Taukar ka ei võitnud:P

Välja oleks pidanud langema Maribel. Vokaalselt nõrgim. Esimene laul on labane, kuidas ta oma keha hööritas.  Vaatasin ja mõtlesin, et tema koht on klubitantsija puur. Reklaamipausi ajal mõtlesin, et näed palun see hambapasta reklaam on sulle, mine tee modelli tööd. See viis, kuidas ta küsimustele vastab, kinnitab veelkord – naerata hambapasta reklaamis ja midagi ütlema ei pea. Teise lauluga ta oma koha edasi kindlustas, see on ainus kord, kus ta loo välja kandis, aga ka mitte lõpuni! Tagi eest stilistide ees müts maha.

Wandal jääb nagu julgust puudu. Hääl on super, vokaalselt super.

Alikat ei pea vist kommenteerima 🙂

 

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esimeses voorus olid tehniliselt kõik väga nõrgad Alika kõrval. Wandal ei tulnud madal salmiosa üldse välja, kuid muidu ta mulle ka täna meeldis ja Mihkel ütles ka hästi, et Wanda pani kõik mängu. Maribeli Läniku lugu oli isegi täitsa ok. Finaalis näeksin Alikat ja Wandat, võitjana ikka Alikat. See on uskumatu, kui palju suudab ta oma hinge igasse loosse panna, nii harva näeb midagi nii võimast.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Fb laikide järgi on nõrgim Maribel. Kes tema poolt üldse hääletab?

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Delfi kommentaarium peegeldab Maribeli fänne – “hindan lavalist liikumist”. No oli täna näha jah! No comments.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Alika on ülimaitsekas laulja. Tema esituses pole grammigi midagi liiga vähe või liiga palju. Absoluutselt nauditav!

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 151 kuni 180 (kokku 335 )


Esileht Hobinurk Eesti otsib superstaari